Komunikacehledam specificky im pro android (sms pres internet)

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
raven22
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SE - stock

hledam specificky im pro android (sms pres internet)

Příspěvek od raven22 » pon 10. bře 2014 20:55:44

Ahoj, predem se omlouvam pokud se ptam na veci co tu uz mozna jsou.

Shanim appku pro posilani zprav pres internet, ocekavam appku na obou telefonech, to neni problem.
Je mi jedno jak je appka rozsirena, jde mi jen o asi 2-5 lidi, kdy si vsichni appku nainstaluji.
Hlavni pozadavek ovsem je, aby takto zaslane zpravy byly ukladany k soucasne sms konverzaci, jednoduse nechci mit dve oddelene konverzace s danou osobou. Psani zprav dane osobe ocekavam z dane aplikace, neni nutne aby to slo primo ze zaklani aplikace (i kdyz by to byla nejlepsi varianta)
Spis nez posilani zprav pres nejake brany operatoru, bych chtel posilani ciste pres internet (dostupny na vsech telefonech) uz i treba kvuli nejakym virtualnim operatorum, moznosti delsich zprav, a spolehlivejsimu prenosu zprav (brany se lehce zmeni a app prestane fungovat)
Existuje neco takoveho? Este jsem nemel cas nic testovat, zatim ctu a koukam co je, bohuzel potrebne info sem este skoro nikde nenasel.

Mozna pro nejake vysvetleni modelova situace:
Kdyz potrebuju rychle a spolehlive neco poslat, poslu sms, kdyz si chci vykecavat budu psat pres internet s tim kdo danou aplikaci ma taky, nicmene cela konverzace bude na jenom miste pokud mozno v zakladni aplikaci pro sms dostupna (nejaka kopie samozrejme i v dane aplikaci, nebo minimalne zpravy pres ni posilane), aby se na ni dalo navazat treba zase pomoci bezne sms. Posilani i multimedii (fotky ala MMS) by byl velmi prijemny bonus.
Pokud mozno free, o placene ovsem neni problem uvazovat pokud za to bude stat.

Dekuji za odpoved.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: hledam specificky im pro android (sms pres internet)

Příspěvek od LivArt » pon 10. bře 2014 20:58:31

Google Hangouts? Ty umí na novějších androidech pracovat i s SMS.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
raven22
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: SE - stock

Příspěvek od raven22 » pon 10. bře 2014 21:41:31

jo ty sou asi prvni v hledacku na vyzkouseni, nicmene novejsi android je trosku problem, neco pro nejhur 2.3.4 by bylo idealni.

x125
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

TextSecure

Příspěvek od x125 » čtv 27. bře 2014 18:25:15

Ahoj, náhodou jsem v poslední době narazil na TextSercure. Je to alternativní aplikace pro SMS a v případě, že má druhá strana nainstalovanou aplikaci a je online, pošle místo SMS zprávu přes Interenet (zakládají si na šifrování, otázka je, jak moc se tomu dá věřit, že...). Takže něco jako iMessage od Applu. Dokonce je možné větší rozšíření do budoucna, protože se má stát součástí CyanogenModu.

Vyžaduje AOS 2.3+

PS: Kdyby ses rozhodl jej používat, ocenil bych zkušenosti po cca měsíci. Na mých kamarádech si nemůžu dovolit moc experimentovat :(
Naposledy upravil(a) x125 dne pát 28. bře 2014 15:55:32, celkem upraveno 1 x.
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 27. bře 2014 19:06:36

FYI CyanogenMod má svůj WhisperPush.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

x125
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Příspěvek od x125 » pát 28. bře 2014 15:46:45

Vycházel jsem z https://whispersystems.org/blog/cyanogen-integration/.
The client logic is contained in a CyanogenMod system app called WhisperPush, which the system hands outgoing SMS messages to for optional delivery. The Cyanogen team runs their own TextSecure server for WhisperPush clients, which federates with the Open WhisperSystems TextSecure server, so that both clients can exchange messages with each-other seamlessly. All of the code involved throughout the entire stack is fully Open Source.
// Chápu to tak, že WhisperPush používá technologii TextSecure a vlastní server (je to open source) , který komunikuje (federuje) se serverem TextSecure, takže si mohou psát navzájem uživatelé z obou serverů.
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“