KomunikaceGoogle Email neposílá maily ze zahraničí

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
AuHau
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Google Email neposílá maily ze zahraničí

Příspěvek od AuHau » pon 07. dub 2014 19:35:40

Ahojte!

Mám tablet Nexus 10 a nedávno jsem updatoval na Kit Kat a od té doby jsem začal mít problém s odesíláním mailů. Co je velice zajímavý, že nelze odesílat maily jen když jsem v zahraničí. Popravdě mi to mozek vůbec nepobírá.

Mail mám hostovaný na Volny.cz a používám jejich SMTP a POP servery. A před aktualizací šlo posílat i ze zahraničí...

Nemáte někdo nějaký nápad co s tím?

Předem mockrát díky!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google Email neposílá maily ze zahraničí

Příspěvek od ludekbrno » pon 07. dub 2014 20:20:26

To je zcela jednoduché. Poskytovatel internetu v zahraničí nepovažuje jakýsi "volny.cz" za bezpečný SMTP server a proto ho blokuje. To nemá nic společného s aktualizacá. Obecně platí, že bys měl vždycky využívat SMTP server od poskytovatele internetu, ke kterému jsi zrovna připojen, což bohužel často není možné a proto z klasického mailového klienta ne vždy jde maily odeslat. Jediné spolehlivé řešení je nepoužívat klasický mailový klient, ale aplikaci gmail. Ve webovém rozhraní gmailu si nastavíš, aby ti google vybíral poštu z účtu Volny.cz a současně aby odesílal maily pod hlavičkou volny.cz. Maily tedy budou odesílat servery google, ale budou se tvářit jako odeslané ze tvé schránky volny.cz No a gmail klient v mobilu je on-line synchronizovaný se servery google, takže když odešleš mail, ten se vlastně zkopíruje na server google a teprve ten je odešle přes svůj SMTP server do internetu. Takže ty nemusíš v mobilu řešit nastavování SMTP a výsledkem je to, že z gmail klienta v mobilu můžeš maily odesílat vždycky na každém internetovém připojení (mobilní i wifi u nás i v zahraničí).

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“