KomunikaceGmail (@klikni.cz)

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G2

Gmail (@klikni.cz)

Příspěvek od Dandar » stř 03. zář 2014 6:06:55

Ahoj všichni, požádám vás o radu jak vyřešit problém s emailem od @klikni.cz. Vlastním dva mailové účty od klikni.cz, což je schránka od idnes běžící pod gmail (google apps). V telefonu jsem si musel samozřejmě zřídit účet přímo od @gmail.com (především kvůli obchod play), což proběhlo v pořádku. Avšak problém mám s nastavením schránky pro klikni.cz. Ač běží pod gapps, nemohu ji nastavit přímo v aplikaci Gmail (hláška, že je neplatné jméno, heslo). Avšak nejde ani v aplikaci Email (zkoušel jsem jak imap, tak pop). Imap jsem nastavoval přesně dle návodu od google https://support.google.com/mail/trouble ... 18,1665144 No hrál jsem si s tím včera tři hodiny a prostě nic. V aplikaci Email také vyskakuje hláška Nesprávné přihlašovací údaje. Na účtu Imap povolený mám. Zkoušel jsem i POP a to samé.
Nemáte někdo zkušenosti nebo radu, jak postupovat? Díky moc...

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Gmail (@klikni.cz)

Příspěvek od aldabubo » stř 03. zář 2014 13:11:20

Klikni používám už roky a zcela bez problémů.
Zadávám adresa@klikni.cz a heslo, stejně jako když na PC vlezu na klikni.cz.
Problém by mohl být třeba s dvoufázovým ověřováním...nemáš zapnuté?
Nejsem si jist, jestli na klikni je, každopádně na gmailu je a občas údajně zlobí.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě

Příspěvek od Dandar » stř 03. zář 2014 13:45:14

Dík za odpověď. Klasické připojení přes server (stránky klikni.cz) je v pohodě. Ale klient se mi nedaří nastavit. Zkoušel jsem v PC i Thunderbird a hláška opět stejná, Nezle ověřit, špatné jméno nebo heslo (test protokolů a jejich nastavení, zabezpečení, proběhne v pořádku). Ale jak píšu, klasicky přes prohlížeč se připojím, takže ve jménu ani heslu chyba není. Dvoufázové ověření nepoužívám. Až jsem měl podezření, že to blokuje přímo administrátor domény klikni.cz, ale pokud píšeš, že poštu stahuješ přes klienta, tak v tom to není. Jsem nějak v koncích... :?

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » stř 03. zář 2014 13:50:58

Používám v mobilu aplikaci Gmail. Normálně to funguje, dokonce v kombinaci se dvěma dalšími gmail účty. Až dojdu domů, můžu se mrknout do nastavení klikni na PC, ale nějak si nevybavuji, že bych tam kdy něco nastavoval speciálně pro android. Jen je povolený imap. Nic jiného to nechce.
Z účtu klikni používám mail, kalendář i kontakty. Dlouhé roky bez problémů.

Edit: při přihlášení je nutné to zadat komplet... adresa@klikni.cz !
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě

Příspěvek od Dandar » stř 03. zář 2014 14:03:13

Super, tak když si na mě vzpomeneš, tak pošli nastavení. Ale jak píšeš, nic světoborného tam být nemůže. Imap mám povolený, protokoly vypisuji dle požadavků google. Nebo jestli je nějak blokovaný účet...

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě

Příspěvek od Dandar » stř 10. zář 2014 11:47:09

Tak je můj účet nějakým způsobem blokován. Zkoušel jsem jiný účet na klikni.cz a ten jede bez problémů. Jak v Thunderbird, tak na Androidu. V minulosti Google řešil konfliktní účty u gapps, tak jestli je to tím. To jsem si vybral účet, podpora neexistuje, takže dopátrat se řešení je v podstatě nemožné...

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě

Příspěvek od Dandar » stř 10. zář 2014 18:57:22

Tak jsem již zjistil, kde je chyba. Pro mě je to nepochopitelné. Heslo pro přístup přes IMAP je jiné, než heslo pro přístup přes webové rozhraní. Když jsem zadal do aplikace v Androidu původní heslo k účtu, které jsem však před více jak rokem měnil, tak je nastavení funkční. Avšak přes web se musím přihlašovat jiným heslem (aktuálním). Máte někdo s tímto zkušenost, proč se tak děje?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » stř 10. zář 2014 19:00:00

Tak to je nějaká dost zásadní "bota" na straně provozovatele klikni.cz Nejspíš se jim správně nesynchronizují všechny servery. Opět nezbývá nic jiného, než se obrátit na podporu.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Dandar
Nové Androidě

Příspěvek od Dandar » stř 10. zář 2014 20:17:04

Přesně tak, chyba je (byla) v synchronizaci serverů. Aktualizoval jsem si přes server klikni.cz stávající heslo, tzn., že jsem provedl změnu hesla, ale tak, že jsem zadal opět aktuální heslo a již je vše tak jak má. Nyní je platné pouze jedno heslo. Je to rada možná i pro ostatní, kdyby měli obdobný problém u google apps.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“