KomunikaceCroconaut messenger - posielanie sprav zadarmo bez internetu

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung
Kontaktovat uživatele:

Croconaut messenger - posielanie sprav zadarmo bez internetu

Příspěvek od Croconaut » stř 03. zář 2014 21:35:55

Ahojte,

sme slovensky start-up z Kosic/Bratislavy, posledneho pol roka sme pracovali na tejto appke: https://play.google.com/store/apps/deta ... .messenger.

Hladame nadsenych dobrovolnikov na testovanie nasej appky, vdaka ktorej je mozne posielat zadarmo spravy medzi jej pouzivatelmi bez potreby pripojenia na Internet. Appka vytvara vlastnu Wi-Fi decentralizovanu siet v ktorej sa dane spravy preposielaju. Funguje to na vsetkych Android telefonoch od verzie 2.3 (Gingerbread).

Idealni kandidati su ziaci/studenti, resp. ludia ktori maju vo svojom okoli vela znamych, s ktorymi by mali zaujem si posielat spravy bez ohladu na to ci maju pristup na Internet, napr. v skole ci internate alebo na miestach kde mobilne siete a Internet zlyhavaju: v horach, hustej zastavbe, budovach, na festivaloch, na stadionoch, ... alebo tam kde je to prilis drahe ako napr. na dovolenke/stazi v zahranici a pod.

Spravy sa posielaju nielen ludom, ktori su vo vasej blizkosti (bezna Wi-Fi antena dociahne 100-150 metrov), ale kludne aj vzdialenejsim, pretoze spravy vedia "skakat" z telefonu na telefon. Viac informacii najdete na nasej stranke http://www.croconaut.com alebo rovno na Google Play Store

Vas Croconaut

michal231
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung
Kontaktovat uživatele:

Re: Croconaut messenger - posielanie sprav zadarmo bez internetu

Příspěvek od michal231 » ned 02. lis 2014 17:06:29

Croconaut píše:Spravy sa posielaju nielen ludom, ktori su vo vasej blizkosti (bezna Wi-Fi antena dociahne 100-150 metrov), ale kludne aj vzdialenejsim, pretoze spravy vedia "skakat" z telefonu na telefon.
funguje to tak jen za předpokladu, že ty ostatní telefony mají nainstalovanou vaši aplikaci?

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pát 07. lis 2014 10:23:26

Ano, pretoze nasa aplikacia vytvara vlastnu decentralizovanu siet do ktorej sa da dostat iba s nasimi aplikaciami ktore o jej existencii vedia, resp. ju vytvaraju :). Je to podobne ako pri fb, skype a podobne, tam tiez clovek potrebuje spravneho klienta aby sa mohol prihlasit a vyuzivat danu sluzbu.

Inak mame nove promo video ktore sa da pozriet tu: https://www.youtube.com/watch?v=7LJl_ArHovc

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pát 07. lis 2014 12:04:54

Nerozumiem tomu.
Som v horách, kde nie je internet.

Ako pošlem správu cez aplikáciu? Široko ďaleko okolo mňa nebude nikto s rovnakou aplikáciou...

Otomar
Moderátor
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: LG G6

Příspěvek od Otomar » pát 07. lis 2014 12:24:27

Nepochopil si k čemu aplikace slouží. V tvém případě (sám na horách) je ti k ničemu.

Osobně se mi to zdá jako dobrý nápad, zvláště pro cílové skupiny které sou v úvodním příspěvku.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pát 07. lis 2014 12:55:13

No ale veď práve v prvom príspevku je uvedené, že správy sa majú dať posielať aj na miestach, kde mobilné siete a internet zlyhávajú, napríklad v horách...

To je predpoklad, že v horách je každých 50 m človek s mobilom? Alebo je to iba nešťastný príklad...

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » pát 07. lis 2014 16:25:43

V době, kdy se dá mobilní net koupit (byť s nějakýma 150 MB na měsíc) za tři kila na rok, tohle ještě někdo chce používat?
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Neth
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Příspěvek od Neth » pát 07. lis 2014 16:59:29

tento človek je geniálny! :D už len presvedčiť spolužiakov aby si to nainštalovali a vysvetliť im že to nebude fungovať z Bratislavy do Prahy.. :D

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 07. lis 2014 20:49:11

@LivArt
Myslím, že nechce :-) Jako nápad je to určitě zajímavé, ale obávám se, že praktická využitelnost minimální.

píšu z mobilu

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pon 17. lis 2014 1:15:17

dufko píše:Nerozumiem tomu.
Som v horách, kde nie je internet.

Ako pošlem správu cez aplikáciu? Široko ďaleko okolo mňa nebude nikto s rovnakou aplikáciou...
Tak samozrejme predpokladom je, ze je Vas na tych horach viac :) Predstav si, ze ste partia ludi na nejakej chate / chatkach v horach, alebo partia co lyzuje na svahu, alebo zbierate huby v lese a pod. Tak aj ked tam nebude mobilny signal, tak vy ako partia stale mozete byt v kontakte medzi sebou a budete si moct posielat spravy aj z jednej izby na druhu (aj z jedna chatky na druhu) aj na tom lyziarskom svahu a aj pri hladani hub.

Plati to aj v pripade, ze ste v zahranici na dovolenke (lyzovacke, ...) a nechcete platit predrazene roamingove ceny :)

Je vela scenarov pouzitia ako v beznom zivote tak aj v extremnych situaciach.

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pon 17. lis 2014 1:20:02

LivArt píše:V době, kdy se dá mobilní net koupit (byť s nějakýma 150 MB na měsíc) za tři kila na rok, tohle ještě někdo chce používat?
My sme toto leto zazili zaujimavu situaciu. Boli sme na jednej vacsej akcii v Bratislave (bolo tam tak okolo 8-9 tisic ludi) a stalo sa nieco co sme necakali. Skolabovali dve z troch mobilnych sieti. To znamena, ze sme sa kamosom nedokazali dovolat, smsky meskali 15-30 minut a o internete nemohla byt ani rec. Spojit sa s kamosmi bolo nemozne a tak sme sa s nimi ani nestretli.

A v takejto situacii je nasa siet ako ryba vo vode :) cim viac ludi tym lepsie funguje. A to je len jedno z mohych vyuziti na ktore vacsina ludi zrejme pride az ked zisti, ze standarne riesenia ako 'Net v mobilu' nie vzdy funguju tak ako maju ;)

Samozrejme kazde riesenie ma nejake vyhody. Jednou z mnohych vyhod naseho riesenia ma byt uplna decentralizacia siete, to znamena, ze nikto nebude moct takuto siet vypnut napriklad tym, ze vypne/poskodi centralne servre alebo ze vypne nejake riadiace centrum a pod. (napr. nejaky diktaror, politik, vojak a pod.)

Dalsia vyhoda je ze nemame ziadne centralne servre, takze komunikacia neprudi cez jedno miesto kde sa vsetko uklada a lahko odpocuva :) . Cize ak komunikujem s niekim kto je na druhej strane ulice/mesta, tak sa spravy posielaju len tych par metrov hore dole. Nejdu do USA a spat a pod.

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pon 17. lis 2014 1:27:40

Neth píše:tento človek je geniálny! :D už len presvedčiť spolužiakov aby si to nainštalovali a vysvetliť im že to nebude fungovať z Bratislavy do Prahy.. :D
Ak aby si zorganizoval nejake stretnutie tych tvojich spoluziakov, tak by sme vedeli dojst a spravit aj nejake skolenie / prezentaciu :)

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Příspěvek od Jumbo78 » pon 17. lis 2014 8:35:28

Buď tak laskav a nepiš tolik příspěvků po sobě, ale edituj předchozí!

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » pon 17. lis 2014 12:01:49

Aha, tak už som to pochopil :). Je to lokálny messenger, čiže správu pošlem z obývačky do kúpeľne, ale z bratislavy do viedne nie :).

Takže to bude vhodné pre špecifické skupiny ľudí ako píšeš.

pRo_lama
Moderátor
Reputace: 326
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pRo_lama » pon 17. lis 2014 14:24:55

Na akom princípe funguje vaša app? Zariadenia vytvárajú svoju vlastnú ad hoc sieť alebo mesh ?
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pon 17. lis 2014 21:20:17

dufko píše:Aha, tak už som to pochopil :). Je to lokálny messenger, čiže správu pošlem z obývačky do kúpeľne, ale z bratislavy do viedne nie :).

Takže to bude vhodné pre špecifické skupiny ľudí ako píšeš.
Nie nie je to lokalny messenger. Spravy sa prenasaju v ramci celej siete pricom jednotlive casti siete nemusia byt naraz prepojene, cize ak budu existovat dve aktivne skupiny ludi, jedna v BA a druha vo Viedni, tak spravy mozu prechadzat aj medzi tymito dvoma skupinami, podmienkou je aby bol zabezpeny pohyb ludi medzi tymito sietami, cize staci ak niekto s nasou appku cestuje raz za cas z BA do Viedne a potom naspet a zabezpeci dorucovanie sprav :)

Samozrejme idealny stav bude ked bude mat nasu appku povedzme aspon 10% ludi, potom budu spravy chodit takmer po celom svete bez vacsich problem cize kludne aj z BA do KE, alebo Pariza :)
pRo_lama píše:Na akom princípe funguje vaša app? Zariadenia vytvárajú svoju vlastnú ad hoc sieť alebo mesh ?
Nasa appka si vytvara vlastnu siet s vlastnym komunikacnym protokolom, nie je to ad-hoc ani mesh aspon nie v takom zmysle ako sa bezne chape :) Nasa siet je skor nieco na sposob P2P ale na urovni wifi spojeni.

Autor tohoto vlákna
Croconaut
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Croconaut » pát 21. lis 2014 14:42:26

Na Google Play Store su nove verzie nasich appiek, zatial len s drobnymi kozmetickymi zmenami :) Vid tu:
Transport Layer: https://play.google.com/store/apps/deta ... conaut.cpt
Messenger: https://play.google.com/store/apps/deta ... .messenger

Upravili sme aj prezentacne video: https://www.youtube.com/watch?v=_Hmcdaisomo

Neth
Androiďák!
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Rom: Pure Nexus + Jolla

Příspěvek od Neth » pon 01. pro 2014 18:11:50

S tým Editom si nedáš povedať? :D btw dole nad čiarou je tlačidlo zvýrazniť tému keď tak.. ;) :D

Píšem mojim milášikom :D

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“