Komunikaceoffline pop3 spam filtr

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
gemrot
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire root s-off Oxygen HBoot Oxygen v2.0.1

offline pop3 spam filtr

Příspěvek od gemrot » stř 21. črc 2010 15:34:26

Hledal jsem, nenašel. Potřeboval bych aplikaci, která by mi filtrovala spam z emailů stažených přes pop3 protokol, ale offline, tedy po jejich stažení. SpamDrain nevyhovuje, protože by se emaily toulaly kdoví kde.

Nemáte tip? A jak řešíte spam z pop3 účtů, jestli vůbec...?

d750
Kyborg
Typ mobilu / ROM: Dell Streak
Twitter: d750
Tablet: Asus EEE Pad

Re: offline pop3 spam filtr

Příspěvek od d750 » stř 21. črc 2010 16:35:49

To je podle mě zbytečnost spam se odfiltruje už na úrovni poštovní schránky.

Autor tohoto vlákna
gemrot
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire root s-off Oxygen HBoot Oxygen v2.0.1

Příspěvek od gemrot » čtv 22. črc 2010 8:37:24

Kdyby se odfiltroval, tak bych nehledal. Mám svoji doménu a poštovní server bez spam filtru, spam filtruji až v PC (eset) a teď hledám nějaké řešení i pro androida.

madelet
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Příspěvek od madelet » ned 05. zář 2010 22:06:28

gemrot píše:Kdyby se odfiltroval, tak bych nehledal. Mám svoji doménu a poštovní server bez spam filtru, spam filtruji až v PC (eset) a teď hledám nějaké řešení i pro androida.
Mám stejný problém - objevil jsi něco náhodou? V čem nevyhovuje ten Spam Drain?

Díky moc!

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » ned 05. zář 2010 23:56:41

Vím, že původní dotaz je jiný, ale nedá mi to - má mít filtrování spamu až na koncovém zařízení místo na serveru nějakou výhodu? Mě žádná nenapadá... Přijde mi to hrozně neefektivní a nešikovné, obzvlášť na telefonu - plýtvám místem, připojením, výkonem...

madelet
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire

Příspěvek od madelet » pon 06. zář 2010 22:29:11

Case píše:Vím, že původní dotaz je jiný, ale nedá mi to - má mít filtrování spamu až na koncovém zařízení místo na serveru nějakou výhodu? Mě žádná nenapadá... Přijde mi to hrozně neefektivní a nešikovné, obzvlášť na telefonu - plýtvám místem, připojením, výkonem...
Výhodu to nemá, ale jde o to, že na hostingu aktuálně spam filtr nastavený je, ale nedokonalý... a nemohu s tím momentálně nic udělat. Proto jsem hledal řešení :-) Jinak určitě souhlasím, že řešení na serveru je lepší.

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » pon 06. zář 2010 23:06:44

Šel bych jinam ;) Ale OK, dík.

honzap67
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Touch
Tablet: Toshiba AT200-101

Příspěvek od honzap67 » stř 18. dub 2012 9:57:12

Taky jsem hledal SPAMOVÝ FILTR do tabletu, ale našel jsem převážně varianty, kdy se musí emaily přeposílat na web k odfiltrování a zpět nebo třeba tahat POP3 přes GMAIL apod. Jedno řešení, sice ne 100%, ale dosti účinné bych pro Vás měl. Celkem slušný emailový klient je DroidMail (případně DroidMail Pro) u kterého si můžete nastavit pravidla. Rozesílané SPAMY mají určitá specifika, která se dají využít (např. v současné době chodí hodně SPAMů z Ruska). V emailovém klientovi si vytvoříte třeba adresář SPAM a do něj přes pravidla přesměrujete příchozí poštu za využití definice slov v SUBJECTU. Sice to dá chvilku práce, ale když si vytvoříte v SUBJEKTU dostatečnou zásobu slov, budou se SPAMy v doručené poště zobrazovat minimálně. HonzaP

Limakos
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: S7 edge

Příspěvek od Limakos » čtv 16. led 2014 9:31:34

Ahoj, taky resim problém jak na to a vytvaret pravidla pro celkem 12 emailu je masakr. Nic jiného zatim asi nikde není. Pravidla jdou nastavit taky v K@Mail
Diskuzní fórum http://www.polskykotel.cz Mate problém s kotlem a nevíte si rady? Navštivte fórum České a Polské kotle, řídicí jednotky, paliva, alt. zdroje apod. Těšíme se na vás.
S7 edge Nougat 7 + Gear S + Sony SBH20

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. led 2014 9:56:23

Pravidla jsou k ničemu, SPAM se těžko spolehlivě odfiltruje až v koncovém zařízení. Lepší je filtrování na serveru, protože server má k dispozici údaje od velkého množství příjemců a lépe tak může rozlišit co je SPAM a co ne. A nejlepší je v tomto zcela nepochybně google. Takže ideální řešení, nechat gmail přebírat poštu ze všech ostatních účtů a na telefonu vše chodí do gmailové aplikace do složek podle schránky, ze které mail pochází a do zvláštní složky přesouvá SPAM. Pokud náhodou SPAM projde do normální složky (což se skoro nestává), tak stačí jen u dané zprávy zvolit "nahlásit SPAM" a gmai ho přesune do SPAMové složky a příště už tam budou podobné maily padat samy. Není potřeba nastavovat žádná pravidla, přesto je úspěšnost takřka 100% a zásadně se nestává, že by do spamové složky padal užitečný mail, protože i pokud mail naplňuje obsahem nebo i adresou nějaké spamové znaky, díky funkčnosti na serveru pozná, že stejný mail jiným lidem nedošel a nemůže to tedy být SPAM. Takovou funkčnost z principu nikdy na koncovém zařízení nedosáhneš a navíc se snadno stane, že nějaké pravidlo nedomyslíš a budou ti do spamu padat i normální maily.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Limakos
Stálý androiďák

Příspěvek od Limakos » čtv 16. led 2014 16:04:59

A nebo přepnout z pop3 na imap a v emailovém klientů přibude nevyžádanou posta.
Diskuzní fórum http://www.polskykotel.cz Mate problém s kotlem a nevíte si rady? Navštivte fórum České a Polské kotle, řídicí jednotky, paliva, alt. zdroje apod. Těšíme se na vás.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 16. led 2014 16:20:01

Asi tak, neexistuje rozumný důvod, proč používat pop3 :-) Ale pozor, to že přibude spamová složka není jisté. IMAP totiž kopíruje složky ze serveru, takže záleží na tom, jestli daný mailový server vůbec má vlastní antispamový filtr se samostatnou složkou.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Limakos
Stálý androiďák

Příspěvek od Limakos » čtv 16. led 2014 21:54:41

No zatím se zdá, že to jede korektně. Vše padá do spamu. V mobilu když označím nevyžádanou již autom. padá do spamu.
Odesláno z NOTE3

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“