KomunikacePokročilá aplikace na SMS

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
B0GAS
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Alpha

Pokročilá aplikace na SMS

Příspěvek od B0GAS » pon 14. zář 2015 17:59:13

Prosím poraďte, která aplikace splňuje alespoň většinu z těchto věcí:
  • Automatické odstraňování diakritiky
  • Odložené odeslání SMS (možnost nastavit čas, kdy se má SMS odeslat a ona se pak odešle sama)
  • Šablony zpráv / odpovědí
  • Možnost psaní zpráv více příjemcům najednou (našeptávač)
[*]Indikace doručených zpráv (nějaké smysluplné spojení odchozí SMS s doručenkou - tedy ne samostatní zpráva, ale třeba změna ikony SMS)
Může to být klidně placená aplikace, jazyk rozhraní AJ nebo ČJ.
Dík za doporučení.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokročilá aplikace na SMS

Příspěvek od aldabubo » pon 14. zář 2015 18:28:22

Textra asi za 40 Kč nebo od stejného týmu ChompSms (roční předplatné)
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Game
Moderátor
Reputace: 44
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MiMax
Mobil 2 / ROM: Samsung Note 3, Huawei Mate 7
Tablet: Nexus 7(2012) 16GB CyanogenMod 12
Rom: MIUI 8

Příspěvek od Game » pon 14. zář 2015 22:01:37

Doporučuji spíše Textru mě osobně vyhovuje více i když mám zakoupeny i chomp sms.
Xiaomi MiMax MIUI 8
Na poděkování tu máme reputaci ;)
500MB FREE DropBox: http://db.tt/6MHR9sq3
5GB FREE Copy: https://copy.com?r=0IWBM1

jirka81
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z1c

Příspěvek od jirka81 » úte 15. zář 2015 7:24:58

já zase raději používám Chomp sms - prostě na ten nový styl smajlíků jsem si nezvykl a nenašel jsem způsob jak v Textře změnit jejich styl na ten co používá Chomp sms.

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » úte 15. zář 2015 8:15:08

Taky bych používal ChompSMS, protože je to dobrá aplikace a kdysi jsem si ji normálně přes Google Play koupil, ale naštvali mě s tím předplatným. Už jsem si ji jednou koupil, tak proč po mě chtějí další peníze?. Mám ji ve svých dvou telefonech a třetí instalaci má manželka. Když vymysleli to úžasné předplatné, tak to nefunguje pro všechny tři telefony - bohužel. U manželky se nepodařilo přinutit aplikaci, aby se propojila s mým účtem na aplikace (na tomto účtu mám pouze nakoupené aplikace), ale pořád se propojuje s jejím osobním účtem, takže to chce znovu zaplatit celé předplatné. Má s tím problém více lidí, jak jsem četl v diskusích a hodnoceních. No a o tom předplatném si myslím svoje. Domnívám se, že zase tak skvělá aplikace to není a oproti Textra od stejného výrobce neposkytuje nic, co by stálo za nějaké zvýšené, notabene roční platby. Alespoň pro mě tam nic navíc není. Textra je zcela vyhovující, zatím píšou, že je to doživotní licence za ten klasický jednou zaplacený poplatek, tak uvidíme, jestli se to zase za rok někomu nerozleží v hlavě.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
B0GAS
Nové Androidě

Příspěvek od B0GAS » úte 15. zář 2015 8:49:26

Díky moc za navedení, Textru i Chompa jsem nainstaloval, zásadní rozdíl v nich nevidím nebo rozdíly nechápu (viz např. možnost nastavit zpožděné odesílání u Textry 0-9 s., u Chompa 0-10 s.). Budu testovat a uvidím. V pár desítkách Kč ročně rozdíl nevidím, důležitější je spolehlivost a uživatelská přívětivost.

mac
Stálý androiďák
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » úte 15. zář 2015 8:59:27

Já bych doporučil aplikaci "Oskárek SMS", neb jsem autorem :-)
Z požadavků zatím sice chybí šablony a hromadné SMS, vše je ale v plánu. A když někdo dostatečně dlouho "otravuje" s nějakým nestandardním požadavkem, tak je též do aplikace zapracován :-)

Lynskey
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70

Příspěvek od Lynskey » úte 15. zář 2015 9:06:28

aplikaci Oskárek jsem si oblíbil a dlouho ji používal. Bohužel musím používat mobil se dvěma SIM a toto Oskárek neumí. Na dotaz autora mi bylo odpovězeno, že ani umět nebude.

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » úte 15. zář 2015 9:16:44

@B0GAS: To je právě na tom to nejvtipnější, že mezi Textra a ChompSMS není moc rozdílů. To opožděné odesílání SMS jsem myslel, že myslíš tak, jakože chceš SMS napsat večer a odeslat ráno v 7, když budeš ještě spát :) To samozřejmě umí obě.

@mac: Oskárek je super, ale omlouvám se, jindy než v zahraničí na hotelové WiFi ho nepoužívám. Prostě mi to grafické prostředí nevyhovuje a proti jednoduché Textře vlastně nic neumí. Je to takové divné, nezlob se. Nový design je ještě příšernější než starý. Samozřejmě je to subjektivní, někomu se určitě líbí :roll: Na běžné SMS, kterých mám v mém paušálu k dispozici 120, mi vyhovuje Textra. Stačí mi to, raději volám, protože je to např. v autě s HF bezpečnější a v paušálu mám 220 minut (ve firmě zdarma), takže i levnější.

OT:
U toho placení nemám problém s výší toho poplatku, ale jde o princip. Kdysi jsem Chompa koupil a zaplatil, jako jakoukoli jinou aplikaci na Google Play. A najednou přišla aktualizace a vývojář oznámil, že přechází na systém předplatného a každý rok po mě bude chtít znovu zaplatit. Jinak tam skáče reklama a kdoví co ještě. Toto mi vadí. Má na to právo, ale těm, kdo si to jednou koupili za určitých podmínek, by se ty podmínky měnit neměly. Když si koupím auto a přijedu do autorizovaného servisu po roce na výměnu oleje, taky po mě nechtějí sto tisíc, protože prostě za užívání toho auta si výrobce vymyslel roční paušál. To nedává smysl.

mac
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » úte 15. zář 2015 9:22:50

@B0GAS: Situace je taková, že oficiální podpora DUAL-SIM telefonů je realizovaná až u Androidu Lollipop. U předchozích verzí se podpora může u jednotlivých telefonů/výrobců lišit. Nicméně aktuálně experimentuji se Samsungy/KitKat, takže i v tomto směru šance je.

@aldabubo: Oskárek primárně vznikl pro trochu jiné uživatele (teenagery a skrblíky :-) ), ale ambice jsou větší...

Autor tohoto vlákna
B0GAS
Nové Androidě

Příspěvek od B0GAS » úte 15. zář 2015 9:30:25

aldabubo píše:@B0GAS: To je právě na tom to nejvtipnější, že mezi Textra a ChompSMS není moc rozdílů. To opožděné odesílání SMS jsem myslel, že myslíš tak, jakože chceš SMS napsat večer a odeslat ráno v 7, když budeš ještě spát :) To samozřejmě umí obě.
Prodleva v odesílání i plánované odeslání jsou super funkce, obě využívám. Jen jsem chtěl dát příklad v rozdílu o 1 s - jestli toto je něco, co dělá Chomp lepší?
aldabubo píše: @mac: Oskárek je super, ale omlouvám se, jindy než v zahraničí na hotelové WiFi ho nepoužívám. Prostě mi to grafické prostředí nevyhovuje a proti jednoduché Textře vlastně nic neumí. Je to takové divné, nezlob se. Nový design je ještě příšernější než starý. Samozřejmě je to subjektivní, někomu se určitě líbí :roll: Na běžné SMS, kterých mám v mém paušálu k dispozici 120, mi vyhovuje Textra. Stačí mi to, raději volám, protože je to např. v autě s HF bezpečnější a v paušálu mám 220 minut (ve firmě zdarma), takže i levnější.
Odesílat SMS přes bránu operátora nechci, cítím tam menší spolehlivost (třeba momentální nedostupnost dat), navíc mám neomezené SMS, takže cenově je to pro mě nastejno. A je pravda, že design by šlo dostat výš ;-)
aldabubo píše:OT:
U toho placení nemám problém s výší toho poplatku, ale jde o princip. Kdysi jsem Chompa koupil a zaplatil, jako jakoukoli jinou aplikaci na Google Play. A najednou přišla aktualizace a vývojář oznámil, že přechází na systém předplatného a každý rok po mě bude chtít znovu zaplatit. Jinak tam skáče reklama a kdoví co ještě. Toto mi vadí. Má na to právo, ale těm, kdo si to jednou koupili za určitých podmínek, by se ty podmínky měnit neměly. Když si koupím auto a přijedu do autorizovaného servisu po roce na výměnu oleje, taky po mě nechtějí sto tisíc, protože prostě za užívání toho auta si výrobce vymyslel roční paušál. To nedává smysl.
No tak to je pravda, taková politika se mi taky nelíbí. Já něco podobnýho zjistil u Business calendar - koupil jsem si plnou verzi, pak přišla aktualizace, změnil se název na Business calendar 2 a muselo se zaplatit znovu. Grrrr...

aldabubo
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » úte 15. zář 2015 9:33:50

U Textra mi vadí jedna jediná věc, a to je opakované oznámení. Umožňuje opakovaně oznámit nepřečtenou SMS pouze 10x, a pouze v dvouminutových intervalech. Naopak ChompSMS umožňuje nastavit interval pro opakované oznámení (měl jsem to po 15 minutách) a opakování dokonce až donekonečna.

mac
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » úte 15. zář 2015 17:11:22

B0GAS píše: Odesílat SMS přes bránu operátora nechci, cítím tam menší spolehlivost (třeba momentální nedostupnost dat), navíc mám neomezené SMS, takže cenově je to pro mě nastejno...
Lze odesílat i běžné SMS/MMS včetně potvrzení. Navíc lze podporu odesílání přes www brány úplně vypnout (což ale není nejrozumnější v zahraničí) :-)

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“