KomunikaceFree SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

s0uky
Čestný Androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: dotykac
Twitter: s0uky

Re: Free SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Příspěvek od s0uky » úte 19. říj 2010 11:03:18

pjd: Na Desire HD ten stejny problem s t-zones, dneska se snad uz dostanu na ten log.

Lintny: Jo, jsem, zname se?

"6 hvězd září, 5 rychlostí řadí, 4 gumy sviští, 3 diferenciály pracují, 2 litry křičí, 1 turbo tlačí..."
To je to co dělá ze Subaru all-wheel-drive.

Lintny

Příspěvek od Lintny » úte 19. říj 2010 11:59:05

Nn, ale tvůj brácha se mnou hrával v Soběslavi hokej.

@telefon    

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » úte 19. říj 2010 18:44:56

Po večerní aktualizaci (dneska sem ji stáhnul) na Desiru nefunguje - alespoň mně
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vojtisek_michal
Kontaktovat uživatele:

Release 1.2.9 - opravy

Příspěvek od pjd » úte 19. říj 2010 19:01:45

Dneska sem se sešel s w0lfem odsud s fóra a na jeho Desiru se mi podařilo opravit 2 chyby:
  • padání aplikace způsobené překladem dne v týdnu na telefonech s HTC Sense
  • dohledávání kontaktů: teď už by neměl být problém a kontakt by měl být dohledán vždy - nevadí jestli je kontakt uložen s mezinárodní předvolbou nebo ne

miczk
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: HTC Desire
Mobil 2 / ROM: LG Nexus 5
Twitter: http://www.twitter.com/mroczis

Příspěvek od miczk » úte 19. říj 2010 19:31:10

Tak po dalším updatu funguje 8-)

Edit :
Tak ne, při výběru kontaktu crash
LG Nexus 5
Wi-Fly - Vylepšete svůj Wi-Fi požitek
NetMonster - Zkontrolujte síť svého operátora

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » úte 19. říj 2010 19:49:18

Jestli myslis crash po vybrani kontaku z obrazovky "Nová zpráva" tak o tom vim. Budu to resit autosuggestem na kontakty v prubehu tohoto tydne. Zatim muzes zacit novou konverzaci tak ze otevres kontakty a na detailu kontaktu kliknes na ikonku zpravy(vedle tel. cisla) - free sms sender je v nabidce.

Pavel Vlasák
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Příspěvek od Pavel Vlasák » úte 19. říj 2010 22:19:43

IMHO: Tento bug je nepripustny a nikdy nemela byt vypustena zadna verze s takovouto chybou.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.2.9.1 - vybírání kontaků a formát datumu zprávy

Příspěvek od pjd » úte 19. říj 2010 23:13:17

Na marketu je další verze, po tom co jsem vydal aktualizaci v Albertu v kavárně bylo třeba ještě doladit pár věcí:
  • opraveno vybírání kontaktu z obrazovky "Nová zpráva"
  • v nastavení je možnost zvolit formát datumu zprávy(na podnět od w0lfa)
  • upraveno vyhledávání kontaktů, nevím jestli to bude tak dobře dohledávat i na Androidu do verze 2.1 - neměl jsem čas to otestovat v emulátoru
Mere Cypher: klid ;) Den bohužel není natahovací a času je málo, už takhle věnuji 95% volného času programování týhle aplikačky. Není důvod k nedočkavosti, sám aplikaci hojně využívám a každý bug/nedodělek vadí i mě samotnému.

xGrany
Robot
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Příspěvek od xGrany » stř 20. říj 2010 5:51:16

zdravim...na G1 mi nejde posilat sms prez t-zones kdyz mam mobilni data...pise ze se nepodarilo prihlasit k brane...ale kdyz zapnu wifi,tak jde sms odeslat normalne...uz sem tu ten problem myslim videl,tak se chci zeptat jestli o tom vis,nebo jestli mam poslat logcat...

Coolajda
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Apollo lite

Příspěvek od Coolajda » stř 20. říj 2010 7:11:40

Mně chybí ta automatická volba brány. Několikrát se mi stalo, že jsem na jedno vodafoňácký číslo (přešlo z t-mobilu) poslal zprávu přes t-zones.... nejspíš tedy placenou.

w0lf
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » stř 20. říj 2010 7:30:57

Jestli tim myslis, ze chces vybrat jinou branu nez automatickou, dej pred odeslanim tlacito "menu" tam si muzes vybrat jakou chces. A placenou sms asi ne, vzdy se me to zepta, jestli chci poslat placenou sms, pokud ma ten, kteremu sms posilas, cislo prevedene, tak se sms neodesle a vyskoci hlaska, jestli odeslat znovu nebo normalni placenou, alespon tak to funguje u me.

@telefon    

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 8:45:48

xGrany píše:zdravim...na G1 mi nejde posilat sms prez t-zones kdyz mam mobilni data...pise ze se nepodarilo prihlasit k brane...ale kdyz zapnu wifi,tak jde sms odeslat normalne...uz sem tu ten problem myslim videl,tak se chci zeptat jestli o tom vis,nebo jestli mam poslat logcat...
Ano, vim o tom. Zatim jsem mel hlaseny problemy jen s branou T-mobile, ale to ze dela problem i T-zones se nedivim. Uz sme to i testovali a z neznameho duvodu dostavam po odeslani zpravy necitelnou odpoved, nacteni skrytych poli i captcha obrazku jde bez problemu. Predpokladam ze ty dostavas necitelnou odpoved uz pri pokusu o prihlaseni. Bohuzel se to deje jen s mobilnim internetem od T-mobile. Mam to v TODO a budu se tim urcite jeste zabyvat, zatim nezbyva nez puzivat wifi.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 8:54:53

Coolajda píše:Mně chybí ta automatická volba brány. Několikrát se mi stalo, že jsem na jedno vodafoňácký číslo (přešlo z t-mobilu) poslal zprávu přes t-zones.... nejspíš tedy placenou.
Co myslis automatickou volbou brany? Brana je dohledana podle predvolby telefonniho cisla prijemce. Pokud presel k jinymu operatorovi muzes pouzit rucni volbu brany v menu, jak ti radi w0lf. Pres T-zones se posilaji sms i na jine operatory pouze pokud si v nastaveni vypnes "Overovat je-li prijemce u T-mobile".

kecinzer
Moderátor
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: iPhone 6S+ 64GB Silver
Twitter: kecinzer
Tablet: iPad Pro 13" 128GB Gold
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecinzer » stř 20. říj 2010 9:42:36

Přiznám se, že jsem teď z aplikace takový rozpačitý.
Během včerejšku navečer mi přišly 2 aktualizace - 1. mi způsobovala pád aplikace hned po spuštění, 2. už ne, ale fotky u kontaktů na FB se stále nezobrazují, čili bug stále zůstal a pokud dám nová zpráva a vyberu kontakt - buch.

Nejspíš si opět koupím u Vodafonu balíček SMS a budu mít vystaráno :)
iPhone 6S+ Silver 64GB + Spigen Air Skin
iPad Pro 13" Gold 128GB + Smart Cover
Člen AOKP ROM a autor CZ překladů | Nejnovější buildy AOKPK

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 9:47:32

Fotografie ktere jsou ke kontaktum nacteny z facebooku v moji aplikaci nejsou a nebudou. Facebook to nedovoluje! Jedine reseni je pouzit facebook ucet, do toho se ted poustet nebudu i kdyz bych sam chtel videt fotografii u vsech kontaktu.

Vybirani kontaktu je ok - predpokladam ze maji problem telefony se Sense. Muzes poslat logcat? Treba tam bude nejaka malickost, vcera sme to koumali s w0lfem a na jeho Desiru jsem reseni nenasel.
Tento problem budu resit jeste tento tyden - vybirani kontaktu udelam napovidanim, tak jak to je v bezne aplikaci na sms.

Prosim vas vsechny o trpelivost, casu je malo a svete div se - musim chodit do prace.

Coolajda
Androiďák!

Příspěvek od Coolajda » stř 20. říj 2010 12:13:17

Pres T-zones se posilaji sms i na jine operatory pouze pokud si v nastaveni vypnes "Overovat je-li prijemce u T-mobile".
"Overovat je-li prijemce u T-mobile" mám zapnutý, a stejně to sms odešle do vodafone (číslo přešlo od t-mobilu)

Automatický výber brány - tím myslím to co má Oskárek.... tohle ruční vybírání (píšu na dost čísel který přešli jinam) brány .... nic moc. Jinak je tato aplikace lepší...

kecinzer
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecinzer » stř 20. říj 2010 12:37:43

pjd:
Pokud v aplikaci fotky synchronizované s facebookem nebudou, tak je pro mě nepoužitelná - mít u 2 kontaktů ze 3 prázdné místo vypadá opravdu děsně.

Jen nechápu, jak je možné, že ve výchozí aplikaci a třeba HandcentSMS se fotky z facebooku zobrazují, když jak píšeš to facebook zakazuje.

Každopádně dobrá práce, jen tak dále, ale já se vracím ke klasickým SMS.

1maros
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace
Tablet: Archos g8

Příspěvek od 1maros » stř 20. říj 2010 12:49:39

Musim pochvalit. Cim dal lepsi. Funguje to.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 12:57:30

Coolajda: Promin, ale nechapu. Zprava se odesila pres vybranou branu, brana T-zones dovoluje odesilat zpravu i do jinych bran a pokud neni cislo u T-mobilu tak to uctuje(proto je v nastaveni moznost vypnout overovani jestli je cislo u t-mobile - stejne jako to ma t-zones na svem webu).
To co ma oskarek je mi zasadne proti srsti - pouzivat vlastni server jako prostrednika se mi nelibi, navic kdyz pres nej jde komunikace vcetne cisel prijemcu. Ne diky, plnit databazi kontaktu nekomu kdo se zivi odesilanim zprav nebudu. Nechci zde nikoho pomlouvat, jde o muj osobni nazor a je dost mozne ze to funguje jinak(i kdyz o tom pochybuji). Jsem moc rad ze aplikaci podobneho typu je vic a tvurci oskarka(i ostatnim) drzim palce.
Pocitam s tim ze po odeslani zpravy si aplikace zapamatuje ke ktere brane dane cislo patri a priste jiz dohleda spravnou. Takze kdyz pises nekomu s predvolbou od T-mobile kdo presel k Vodafone, tak poprve to dohleda T-mobile branu, rucne zvolis Vodafone a odesles zpravu, priste jiz k tomu cislu bude dohledana brana Vodafone. Tohle je ale v TODO uz dlouho, takze sis toho urcite vsiml ;)

kecinzer: Vychozi aplikace je uplne mimo - ta je vyvijena googlem a ten ma nejspise vyjimku. Fotografie muzes v nastaveni vypnout, aspon ti nebudou zabirat misto ;) Kazdopadne uz sem to rikal(a nejen zde) - i me to vadi a rad bych to vyresil. Jelikoz to ale neni nic co by branilo beznemu pouzivani, jako napriklad nefungujici vybirani kontaktu pri psani nove zpravy, tak tomu nevenuji moc velkou pozornost a vratim se k tomu pozdeji.
HandcentSMS: musis v aplikaci uvadet svoje jmeno a heslo do facebooku? Urcite to vyzkousim, ale az pozdeji - ted jsou nektere veci prednejsi.
Diky za podporu, doufam ze se brzy vratis k SMS zdarma ;)

1maros: Diky!

kecinzer
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kecinzer » stř 20. říj 2010 13:09:34

V Handcent se k Facebooku nic nevyplňuje - normálně zobrazuje fotku jako se zobrazuje všude jinde v systému - s malou ikonkou F v levém spodním rohu. Přesně takto se fotka zobrazuje i v Launcher Pro a také žádné údajek k FB vyplňovat nemusím.
Podle mě se na to využívá nějaká knihovna či třída :), ale nevím do programování pro Android nevidím. Domnívám se však, že i ty fotky z facebooku jsou někde uloženy v systému, stačí k nim jen získat přístup.

Coolajda
Androiďák!

Příspěvek od Coolajda » stř 20. říj 2010 13:47:55

Dobře.... chápu. Dnes jsem přeinstaloval ROM a šel jsem zkusit poslat sms a aplikace při výběru jakéhokoli kontaktu spadne.... (kontakty bez obrázku)

aplikaci jsem i reinstaloval.... nic

toto se děje pouze při výběru kontaktu přímo z aplikace... , pokud kliknu na kontakt a vyberu poslat zprávu přes tuto aplikaci tak je vše v pořádku.
Naposledy upravil(a) Coolajda dne stř 20. říj 2010 15:27:12, celkem upraveno 1 x.

1maros
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace
Tablet: Archos g8

Příspěvek od 1maros » stř 20. říj 2010 14:27:26

Cituji pdj: ,,To co ma oskarek je mi zasadne proti srsti -pouzivat vlastni server jako prostrednika se mi nelibi, navic kdyz pres nej jde komunikace vcetne cisel prijemcu. Ne diky , plnit databazi kontaktu nekomu kdo se zivi odesilanim zprav nebudu."

Nic ve zlem ale na to se mi chce reagovat. Android jako ,,open source" jak dobre vsichni vime, je vlastne cely postaveny natom, ze deda Google o nas, uzivatelych toho naseho oblibeneho OS, vi vic nez si umime predstavit. Ale tohle nic neni, co vsechno o nas vi zamestnavatel, banky, operator, policie, stat. Takze jestli nejaky server s mym souhlasem neco vi, vramci dodrzovani zakona, o mem cisle a poskytuje sluzby, o ktere mam zajem, s kterymi jsem spokojeny, je proti vsem ostatnim co o mne neco vedi, pakatel. To je muj nazor. Samozrejme kazdy ma narok na svuj.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 17:58:41

kecinzer píše:V Handcent se k Facebooku nic nevyplňuje - normálně zobrazuje fotku jako se zobrazuje všude jinde v systému - s malou ikonkou F v levém spodním rohu. Přesně takto se fotka zobrazuje i v Launcher Pro a také žádné údajek k FB vyplňovat nemusím.
Podle mě se na to využívá nějaká knihovna či třída :), ale nevím do programování pro Android nevidím. Domnívám se však, že i ty fotky z facebooku jsou někde uloženy v systému, stačí k nim jen získat přístup.
Dneska odpoledne jsem se sesel s majitelem Wildfiru, u kontaktu kde fotografii nemel se mu zobrazoval sedivy android ale tam kde fotografii v telefonu mel bylo bilo. Jakmile jsem vypnul zmensovani obrazku tak se mu u vsech kontaktu fotografie zobrazili. Ano u vsech - vcetne kontaktu ktere maji fotku jenom z facebooku. Pokud mel kontakt prirazenou fotku v telefonu a zaroven mel fotku z facebooku, zobrazila se ta facebookova. Stejne tak to bylo v beznem seznamu zprav i kontaktu.
Zaver: Fotografie kontaktu z facebooku zobrazovat lze, pravdepodobne pouze pokud je v telefonu Sense protoze me to na Nexusu nefunguje. Zkousel jsem vsemozne varianty nacitani obrazku, spoustu hodin googlil a nic co by fungovalo vsem(ani kombinaci) jsem nenasel. Uz takhle resim 2 ruzne knihovny pro praci s kontakty, pro Anroid 1.6 a druhou pro 2.1 a vys. Takze to zkusim bez zmensovani. Pripadne, pokud bude problem s pameti, hodim zmensovani do nastaveni. Ted musim chvili delat taky neco za co sem placenej. Nevim jestli stihnu release jeste dnes, maximalne zitra vecer to bude ready.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 20. říj 2010 18:08:30

Coolajda píše:Dobře.... chápu. Dnes jsem přeinstaloval ROM a šel jsem zkusit poslat sms a aplikace při výběru jakéhokoli kontaktu spadne.... (kontakty bez obrázku)

aplikaci jsem i reinstaloval.... nic

toto se děje pouze při výběru kontaktu přímo z aplikace... , pokud kliknu na kontakt a vyberu poslat zprávu přes tuto aplikaci tak je vše v pořádku.
Dneska sem do toho sice sahal a jednu chybku nasel, ale ten postup na to nesedi. Prosim posli logcat. Nejsi nahodou v Pardubicich? Nikoho s Vodafonem 845 sem jeste na testovani nemel :)

EDIT:
1maros: Jen mi prijde zbytecne tahat sluzbu, v tomhle pripade "webovou", pres prostrednika. Predpokladam ze maj vlastni API takze se jim to bude posilat mnohem snaz. Kez by i operatori meli API na svoje sms brany :|
Naposledy upravil(a) radegast dne čtv 21. říj 2010 11:14:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě v krátké době napsané příspěvky jednoho autora.

Coolajda
Androiďák!

Příspěvek od Coolajda » stř 20. říj 2010 18:42:38

Z Pardubic nejsem.... log jsem právě zaslal

mac
Stálý androiďák
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » čtv 21. říj 2010 10:04:05

pjd píše: To co ma oskarek je mi zasadne proti srsti - pouzivat vlastni server jako prostrednika se mi nelibi, navic kdyz pres nej jde komunikace vcetne cisel prijemcu. Ne diky, plnit databazi kontaktu nekomu kdo se zivi odesilanim zprav nebudu.
Obě řešení mají své výhody i nevýhody. Určitě nebudu tvrdit, že zrovna moje řešení je lepší :-)

Chtěl bych ale říct, že Oskárek ani odesílání zpráv mě neživí. Vše dělám ve svém volném čase, s pomocí řady uživatelů a bez vidiny jakéhokoli zisku. Možnost zaplatit za Oskárka je dobrovolná, existuje relativně krátkou dobu a pokud by mě měla živit, tak bych brzy zemřel hlady :-)

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » čtv 21. říj 2010 10:47:40

Netvrdim ze se tim zivis, to ani neni mozne - Cechy jsou moc maly trh. Jen se pozastavuji nad tim ze mobilecity nabizi odesilani zprav jako komercni sluzbu a pravdepodobne se tim zivi a oskarek je s mobilecity velice uzce svazan. Jsem rad za kazdou funkcni aplikaci na trhu a tvoji prace si cenim a drim ti palce.

mac
Stálý androiďák
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » čtv 21. říj 2010 11:32:29

mobilecity = já :-) Server si sám vytvářím, spravuji i platím :-)

Jakou "komerční službu" máš na mysli? Podporuji odesílání SMS přes Aximu, ale to to máš v aplikaci taky. Pak nabízím "aprílové SMS", též ve spolupráci s Aximou.

Jinak dík za pochvalu. Dovolím si ji opětovat :-) To, jak rychle se tvoje aplikace vyvíjí si opravdu zaslouží respekt...

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » čtv 21. říj 2010 22:16:08

Nekde jsem na to narazil pri brouzdani po webu mobilecity.cz, mozna to byla jen reklama. Hledat to nebudu, neni to dulezite.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.2.9.2 - obrázky kontaktů, vybírání kontaktu

Příspěvek od pjd » čtv 21. říj 2010 22:17:14

Na marketu je nová verze s těmito novinkami:
  • Odstraněno zmenšování ikon kontaktů pro Android 2.1 a vyšší. Testoval jsem to na Wildfiru - ten vidí i fotky z facebooku, u mě na Nexusu vidím jenom fotografie které mám v telefonu, na Tattoo je prý stav stejný.
  • Opravena chyba způsobující pád aplikace po vybrání kontaktu. Diky Coolajda!
  • V dialogu který lze zrušit je tlačítko na zrušení odesílání - tj. při čekání na připojení k internetu a při opisování captcha obrázku.
  • Opraven bug při vykreslování konverzací nahlášený přes Market.
  • Opraveno psaní na číslo které není v kontaktech, při psaní zprávy z výpisu volání to nenačítalo vybrané číslo.
  • Při odesílání běžné(placené) zprávy by neměl zůstávat "viset" dialog s "Odesílám zprávu...".
Dál se budu zabývat odesíláním zpráv, množí se stížnosti na odesílání přes bránu T-mobile i další.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“