KomunikaceFree SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

kamsal
Nové Androidě
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Free SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Příspěvek od kamsal » pát 31. pro 2010 16:04:08

pjd píše:
kamsal píše:Příklad: Zapnu telefon, následně přijde SMS bez notifikace, i když je SMS uložena v doručených zprávách. Dokud neotevřu aplikaci, jakékoliv další SMS nejsou notifikovány. Jinak pokud po startu telefonu aplikaci alespoň otevřu a zavřu, notifikace pak již chodí normálně.
S posledni verzi budou notifikace snad v poradku, telefon moc casto nevypinam...ale kvuli tobe udelam vyjimku a parkrat ho vypnu a otestuju jestli mi to taky dela problem.
Tak s poslední verzí je po problému, notifikace chodí hned po startu. Navíc zatím ani jeden pád.

Malý tip: U výběru operátora v editoru zpráv navrhuji zrušit potvrzovací dialog. Ten má smysl u nevratných akcí (např. smazání zprávy), tady zbytečně prudí a akci s volbou může uživatel v případě omylu opakovat.

Jinak každá akutalizace přináší zlepšení i vzhledu, fakt dobrá práce, aplikaci považuji za TOP. Donate ti přeji a určitě přibude až se uživatelé přesvědčí, že je aplikace vyladěná a stabilní. Jen proboha neuvažuj o Google reklamě, ta aplikace totálně kurví a zpomalují. :-) To už raději Free a Pro verzi.

Samsung Galaxy S - Gingerbread 2.3.4

jonny.net
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One [P500]
Twitter: jonny_net

Příspěvek od jonny.net » pát 31. pro 2010 19:38:45

Opravdu se mi líbí nové zpracování zpráv ;) Přecházím nadobro na černý skin, tak to všechno vypadá skvěle a popup nabídka ... no paráda. Díky moc, jsem rád za to jakým směrem se aplikace ubírá :yes: Přejí ji jen to nejlepší do nového roku... :mrgreen:

peto851
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy S 2.2.1 I9000XWJS7

Příspěvek od peto851 » pát 31. pro 2010 22:50:37

Strasne moc by pomohly tie slovenske brany nech uz mozme aj mi pouzivat tuto super aplikaciu :)
Galaxy S 2.2.1 Romkitchen I9000XWJS7,DamianGTO Ultimate Kernel V1.3.B3 800Mhz,1200Mhz,DXJPB Modem
->Ultimate Kernel Control -> user :) best app Game mod,800Mhz mod :P

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » sob 01. led 2011 17:11:27

To pjd: Velmi často se stává, že při kliknutí na sms v notifikační liště se zobrazí okno, které bylo naposledy otevřeno a nikoliv došlá sms. A nikam jinam se nedostanu. Musím uzavřít a spustit program kliknutím na ikonu programu. Nyní se již došlá sms otevře v pořádku.

snekac
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One SV
Twitter: Snekac
Tablet: Nexus 7 3G (2012)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od snekac » ned 02. led 2011 12:44:56

Tak u poslední verze se mi objevil nepříjemný problém.

Vyberu novou zprávu v aplikaci, zadám normálně jméno ze seznamu. Po odeslání je však v klasické aplikaci zprávy tato konverzace úplně mimo, tvar kontaktu je <jméno>+420xxxxxxxxx

Což je škoda, protože tím mizí ona skvělá integrace se systémem :(

Mám Wildfire, Android 2.2.

merlin
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One

Příspěvek od merlin » ned 02. led 2011 17:39:08

pjd píše:EDIT: Jeste doplnim mensi statistiku: Aplikace byla zverejnena 27.9.2010, tzn. pred tremi mesici. Nyni je vice jak 3 300 aktivnich instalaci a denne se uspesne odesle cca 3 200 zprav - obe tyto cisla rostou zhruba o 100 denne. Celkem jsem obdrzel 5 donations v celkove hodnote 650 Kc. Dekuji!
Tohle me pomerne zaujalo - zejmena statistika odeslanych zprav & soukromi - znamena to, ze aplikace nekam neco postuje pri odeslani zpravy? Docela nerad bych videl, ze si zpravy nekam preposilas - jak si muzeme byt jisti, ze se tak nedeje? :-)

Jinak samozrejme diky za skvelou praci a taktez vse nej v Novem roce tobe i ostatnim!
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One

mnemo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Rom: JB

Příspěvek od mnemo » pon 03. led 2011 0:00:57

netrpělivě čekám odpověď na merlinovu otázku :D

1maros
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace
Tablet: Archos g8

Příspěvek od 1maros » pon 03. led 2011 5:56:47

Verim, ze cele spravy autorovi nechodi. Snad jen nejake avizo o uspesne ci neuspesne akci. I tak si ale myslim, ze by bylo korektne to vysvetlit a tuto skutecnost zverejnit ci popsat na Marketu nebo v ch.apl., aby bylo jasne, ze aplikace kvuli statistice posila nejen smsky ale i nejake data treti strane, lepe receno jemu.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Twitter: vojtisek_michal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » pon 03. led 2011 20:29:04

kamsal píše:...Malý tip: U výběru operátora v editoru zpráv navrhuji zrušit potvrzovací dialog. Ten má smysl u nevratných akcí (např. smazání zprávy), tady zbytečně prudí a akci s volbou může uživatel v případě omylu opakovat.
...Jen proboha neuvažuj o Google reklamě, ta aplikace totálně kurví a zpomalují. :-) To už raději Free a Pro verzi.
Dik za tip, vyber upravim.
Reklamu sem uz zkousel, vyneslo to skoro dolar denne. Jelikoz se to lidem nelibi a taha to zbytecny data tak sla pryc. Presel jsem na donate a doufam ze budou uzivatele pribyvat a budou stedri. Pripadne bych uvazoval o Free a Pro verzich(stejne jako Launcher pro).

jonny.net:
DIky!
peto851 píše:Strasne moc by pomohly tie slovenske brany nech uz mozme aj mi pouzivat tuto super aplikaciu :)
Jako idealni slovenskou branu vidim http://www.sms-portal.sk/odoslat-sms-zadarmo pripadne jejich placenou variantu - muzete prosim nekdo vyzkouset jestli funguje ok? Pouzivate jine brany?
Na svetandroida.cz se objevil odkaz na http://sms-zadarmo.cabik.sk - je tam par odkazu na formulare ktere mi google take vraci, kde se plati za cteni zpravy :/
10 zprav od Orange SK je dost malo na to kolik by to dalo prace, slovensky t-mobile neznam. Mate nekdo slovensky t-mobile nebo Orange. jak probiha odesilani pres brany s registraci?
Pistolník píše:To pjd: Velmi často se stává, že při kliknutí na sms v notifikační liště se zobrazí okno, které bylo naposledy otevřeno a nikoliv došlá sms. A nikam jinam se nedostanu. Musím uzavřít a spustit program kliknutím na ikonu programu. Nyní se již došlá sms otevře v pořádku.
To se mi stava taky a jdu hledat reseni ;)
snekac píše:...Vyberu novou zprávu v aplikaci, zadám normálně jméno ze seznamu. Po odeslání je však v klasické aplikaci zprávy tato konverzace úplně mimo, tvar kontaktu je <jméno>+420xxxxxxxxx
Odesilas zpravu zdarma nebo jako pracenou? Kdyz odeslu zpravu pres VP tak je to ok. Delal jsem tam zmenu - v tom textovim poli, je po vyberu kontaktu z napovedy, zobrazeno: JMENO <CISLO>. To by mohlo delat problem.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Statistiky - logovani vysledku odesilani

Příspěvek od pjd » pon 03. led 2011 20:40:27

Po odeslani zpravy se loguje vysledek odesilani. Vetsina aplikaci vyuziva na tracking uzivatelu Google Analytics, ja radeji vlastni server protoze se muzu lepe dotazat na data.
Odesila se: nazev brany, vysledek odeslani(to co je zobrazeno v popup) a verze aplikace. Cislo, nebo dokonce zprava, se neposilaji - jsou mi k nicemu, request by trval dele a zral dalsi data. Navic je zde ten znamy problem s uchovavanim uzivatelskych dat ;)
Pokud nekdo chcete, klidne zpristupnim sql dump.

Databaze mi rekne jake jsou chyby od jakych bran a v jakych verzich. Diky tomu muzu reagovat pri vyvoji. Mam pripravene jednoduche grafy(uspesne/neuspesne odeslane zpravy) a planuji je zverejnit, ale neni to prioritou - radeji se venuji dalsimu vyvoji :)

kalion
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: LG V10

Re: Free SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma:)

Příspěvek od kalion » pon 03. led 2011 21:08:21

Já myslím že tím je to vyřešené a hlavně vysvětlene...

matoman
Stálý androiďák

Re: Statistiky - logovani vysledku odesilani

Příspěvek od matoman » stř 05. led 2011 20:13:06

pjd píše:Pokud nekdo chcete, klidne zpristupnim sql dump.
Ten dump by nebol k zahodeniu :) inac by som uvital vypnutie tohoto logovania v settings, a urcite tuto informaciu pridat aspon do about.

Dalej by mam napad na rozsirovanie, co tak implementovat vyhladavanie cez vyhladavacie tlacidlo, aby to minimalne filtrovalo konverzacie, niekedy kym nejaku najdem tak to trva. (viem ze sa to da cez vytvorit spravu a napisat meno, ale to je take naokolo)

Ak change log nieje v eng jazyku (telefon pouzivam v eng) tak by sa zisiel aspon ten cesky :)

mnemo
Stálý androiďák
Rom: JB

Re: Statistiky - logovani vysledku odesilani

Příspěvek od mnemo » stř 05. led 2011 20:56:43

pjd píše:Po odeslani zpravy se loguje vysledek odesilani. Vetsina aplikaci vyuziva na tracking uzivatelu Google Analytics, ja radeji vlastni server protoze se muzu lepe dotazat na data.
Odesila se: nazev brany, vysledek odeslani(to co je zobrazeno v popup) a verze aplikace. Cislo, nebo dokonce zprava, se neposilaji - jsou mi k nicemu, request by trval dele a zral dalsi data. Navic je zde ten znamy problem s uchovavanim uzivatelskych dat ;)
Pokud nekdo chcete, klidne zpristupnim sql dump.

Databaze mi rekne jake jsou chyby od jakych bran a v jakych verzich. Diky tomu muzu reagovat pri vyvoji. Mam pripravene jednoduche grafy(uspesne/neuspesne odeslane zpravy) a planuji je zverejnit, ale neni to prioritou - radeji se venuji dalsimu vyvoji :)
Takové vysvětlení mi stačí, děkuji za odpověď. :)

xGrany
Robot
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Příspěvek od xGrany » čtv 06. led 2011 22:32:49

tak bohuzel mam i po aktualizaci obcas problem s notifikaci...neni to tak caste,ale obcas proste telefon mlci...

merlin
Androiďák!

Příspěvek od merlin » čtv 06. led 2011 23:00:43

2pjd: take diky za vysvetleni tech dat.

Jinak mozna dalsi dva napady (snad to tu jeste nebylo)
1) moznost re-load toho opisovaciho obrazku v pripade, ze neni citelny
2) moznost zastaveni odesilani - obcas se mi stane, ze se ten dialog nacitani stranky / odesilani zasekne - tj. krouzek se toci a toci a toci treba pul hodiny. Jedine, co na to zabere je Home a task manager. Nejake "Cancel" tlacitko by bylo fajn.
Obrázek
fórum o všem kolem stavby, rekonstrukce a údržby bytu, domu, chalupy a zahrady...
Google Nexus One

mathias22
Nové Androidě

Příspěvek od mathias22 » pát 07. led 2011 8:58:33

Zdravim,

Mam problem, mam HTC Wildfire, updatoval jsem na Android 2.2 a taky jsem updatoval Free SMS Sender na nejnovejsi verzi. Kdyz chci ale poslat sms tak se sms sice odesle ale aplikace se sekne a prestane odpovidat. Co s tim?

Diky za odpoved :-)

Dweep
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Dweep » pát 07. led 2011 10:00:31

Merlin a spol: - chvalim vas zajem o sve soukromim a dozadovani se vysvetleni a musim ocenit reakce autora tady ve foru. Ale neda mi to, abych si nerypnul....
myslite ze opravdu nekoho zajima jestli budete na obed u babicky v 11, nebo v 11.30? nebo jestli by jste ho tam nekomu soupli a jak? nebo si SMSkou posilate prihlasovaci udaje k tak citlivym sluzbam jak je internet banking?a v te zapolave zprav co posilate, myslite ze se tim bude nekdo probirat?:) navic bude nekoho zajima konverzace uplne cizich lidi?bez kontextu ?
a ze vas podobne veci nepali u jinych aplikaci, kterym povolujete pristup k uzivatelskym datum,prootze vite prd kam se aplikace vsude dostane. Myslim ze k ruznym prihlasovacim udajum se dostanou utocniti lepsimi zpusoby, nez ctenim vasich sms;)
a jeste jednu vec si neodpustim - no offence proti autorovi, ale kde mate jistotu, ze udaje, ktere vam poskytne, nebudou zkreslene?:) myslim ze kdyby si uz daval tu nesmyslnou praci s tim, aby vase sms ukladal a cetl, tak by si zajiste dal praci s tim vytvorit falesne dukazy o tom ze to vlastne nedela:))

Jinak aplikace se mi HODNE libi - protim oskarkovi a ostatnim, tahle se da opravdu pouzit misto handenctsms - jako todo bych poprosil o pridani skinu konverzaci:) ten co tam je se mi graficky nelibi:)) nejake bulbiny, neco co zabere vic mista ale nebude davat dojem preplacanosti a neprehlednosti...?
JInak musim jen chvalit chvalit chvalit - za tak urputny vyvoj, spolupraci s uzivateli, odpovedi na rypave dotazy a hlavne plneni prani a stiznosti....opravdu smekam pred ceskym vyvojarem;)

Jeste jedan vec me napadla - notifikace poctu neprectenych SMS u ikony aplikace?jako to ma napr. Samsung Apps, nativni Messaging. ?:)
Jinak na galaxy S s 2.2 froyem mi prisla sms a v aplikaci v seznamu konverzaci nebyla jako neprectena jinak odlisena, az pak v konverzaci byla mode zvyraznena, coz bych taky utival kdyby slo vypnout:) je to pak trochu necitelne:)

Edit:
- dalsi vec me napadla, ale to se bojim ze bude veci androidu - pridat do landscape rezimu pocet znaku napsanych/zbyvajicich
- jeste jedna vec - pri odeslani SMS se prislusna konverzace nepresune na prvni misto - stava se tak az po prichodu SMS v dane konverzaci...

opravdu nechci vypadat jako pouze stezovatel a rypal, jen se snazim nadhodit veci ke zlepseni, treba by se libily i ostatnim, ne jen me:)

btw hned jak zjistim, jestli zakoupene aplikace zustanou svazane s mym uctem a tedy je po factory resetu nebudu muset platit znovu, tak free sms sender zakoupim:)
Jen tak dal ;)
As long as it's Orange ...
Samsung Galaxy S2, Andorid 2.3.3
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

Dweep
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Dweep » sob 08. led 2011 12:46:52

Dalsi vec co me napadla je minimalizace informaci o odesilani - napriklad do horni listy. Jako u nativni aplikace, se SMS "tvari" odeslane a vedle ni beha symbol "in progres" a muzete dal nerusene pracovat. Stejne tak bych to uvital u teto aplikace, po odeslani by se zobrazil pouze animovany symbol "pracuji" a to info o prubehu pripojeni, logovani apod. by bezelo napriklad ve stavovem radku vedle hodin...nebo by se pouze pri neodeslane sms ohlasila chyba:)
As long as it's Orange ...
Samsung Galaxy S2, Andorid 2.3.3
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

xarrow
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG P500

Příspěvek od xarrow » sob 08. led 2011 19:12:14

Zdravím,
včera jsem si nainstaloval tuto aplikaci a je skvělá. Narazil jsem ale na jeden problém, mám LG optimus one. U klasické sms aplikace jsem zrušil upozorňování na příchozí zprávy. Když mi přijde zpráva a přečtu si ji ve freesms, tak přesto zůstane indikace zprávy na obrazovce pro odemčení. V horní liště není.

matoman
Stálý androiďák

Příspěvek od matoman » sob 08. led 2011 22:32:09

* Tiez som zapol notifikacie u FSS, ale neblika mi diodka /-: HTC hero CM6.1
* Dalsi problem je ze ked mi pride sms a kliknem na nu z notifikacnej listy tak sa mi zobrazi kontakt a pri nom ziadne sms

demon81
Nové Androidě

Příspěvek od demon81 » úte 11. led 2011 18:54:33

xarrow píše:Zdravím,
včera jsem si nainstaloval tuto aplikaci a je skvělá. Narazil jsem ale na jeden problém, mám LG optimus one. U klasické sms aplikace jsem zrušil upozorňování na příchozí zprávy. Když mi přijde zpráva a přečtu si ji ve freesms, tak přesto zůstane indikace zprávy na obrazovce pro odemčení. V horní liště není.
Ahoj,
mám ten sám telefon a ten sám problém . Jinak super app.

vesivoe
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od vesivoe » stř 12. led 2011 8:42:47

tak Vodafone nam ted trochu zamichal kartama... :)

EDIT: no co... zaregistroval jsem se na park a je to v pohode :) a jako bonus nemusim nic opisovat.
Naposledy upravil(a) vesivoe dne stř 12. led 2011 9:05:17, celkem upraveno 1 x.

w0lf
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » stř 12. led 2011 9:01:37

A to jak nam zamichal kartama?

@telefon

Mozi
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mozi » stř 12. led 2011 10:38:42

Aplikace je skutečně na vysoké kvalitě a vývojáře nejde jinak než chválit. Základní aplikaci na zprávy z HTC Desire už vůbec nepoužívám.
Velice mě potěšila poslední změna v grafice, aplikace je tak na pohled mnohem hezčí. Ohledně grafiky bych se rád zeptat zda se neuvažuje i o změně ikony za nějakou jinou nebo alespoň propracovanější?

Dále bych chtěl upozornit na situaci kdy mi dojde sms, která je jako jediná od daného kontaktu a já ji smažu tak zůstanu v téhle konverzaci (prázdné), místo toho aby byla smazána rovnou i konverzace a já byl přesunut do seznamu konverzací. Poté co vyjedu z prázdné konverzace do seznamu konverzací daná konverzace tam už není.

Párkrát se mi už stalo, že mi došla sms a já o ni nevěděl, zatím však nevím přesně v jaké situaci to bylo ale zřejmě se mi zrovna v tu chvíli seknul telefon a poté co jsem ho zapnul už tam asi notifikace nebyla, ale jak říkám situací si nejsem jist.

Někdo tady žádal zda by nebylo možné indikování počtu nepřečtených sms, k téhle žádosti se taky připojuji, uvítal bych však indikování v notifikační liště, třeba tak jak to umí Twidroyd při oznamování o počtu nových tweetů.

Ještě jednou chválím autora a děkuji moc za jeho práci.
HTC DESIRE

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 12. led 2011 12:44:15

Potvrzuji ze Vodafone kartami opravdu zamichal.

Dari se nekomu na mobilnim internetu od Vodafone nacist stranku www.vodafonesms.cz? Me to nejde ani v aplikaci, ani v prohlizeci na telefonu, ani v prohlizeci na PC(kdyz si nasdilim net z telefonu).

V aplikaci se chyba projevuje jako "Chyba při hledání skrytých polí: Odpověď ze serveru je nečitelná".

Vypada to ze Vodafone blokuje svoji branu. Jedine reseni je zaregistrovat se na Vodafone Park, jen pripominam ze registrace je zdarma a zaregistrovat se muzete i pokud nejste zakaznikem Vodafonu.

vesivoe
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od vesivoe » stř 12. led 2011 12:55:52

Vodafone totiz presmeroval puvodni branu pod Vodafone park, vice zde:
http://www.mobilmania.cz/clanky/vodafon ... fault.aspx

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 12. led 2011 13:08:42

Ten clanej jsem samozrejme cetl, ale je videt ze Vodafone dela pro propagaci Vodafone Parku a zaroven schovani sve brany jeste trochu vice nez jen odstraneni odkazu :)

Lintny

Příspěvek od Lintny » stř 12. led 2011 13:10:27

Na http://www.vodafonesms.cz se dostanu, respektive mě to přesměruje na VodafonePark (https://park.vodafone.cz/t=hp-vodafonesms-cz). Telefon HTC Wildfire, prohlížeč Dolphin HD, operátor Vodafone.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » stř 12. led 2011 13:24:26

Aha, tak tady bude jeste sranda :)
Me to presmerovava na domovskou stranku vodafonu: http://www.vodafone.cz/osobni/index.htm

EDIT: Kdyz to zkousim ted na ADSL od O2 tak me to presmerovava taky na Vodafone Park, stejne jako tebe. Vcera vecer me na mobilnim internetu od Vodafone to presperovavalo na tu uvodni stranku jak pisu vyse.

EDIT 2: Ted jsem to zkousel v telefonu s mobilnim pripojenim od Vodafone a presmerovava mne to stejne jako tebe, tj. na vodafone park(https://park.vodafone.cz/?t=hp-vodafonesms-cz).

Diky za info!

Lintny

Příspěvek od Lintny » stř 12. led 2011 13:31:44

Aplikaci používám o sto šest, tak se musim snažit pomoci. :D

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“