KomunikaceFree SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

peto851
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy S 2.2.1 I9000XWJS7

Re: Free SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Příspěvek od peto851 » čtv 13. led 2011 0:25:54

uz aby boli nejake slovenske siete aj aktivne :|

Galaxy S 2.2.1 Romkitchen I9000XWJS7,DamianGTO Ultimate Kernel V1.3.B3 800Mhz,1200Mhz,DXJPB Modem
->Ultimate Kernel Control -> user :) best app Game mod,800Mhz mod :P

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vojtisek_michal
Kontaktovat uživatele:

1.3.3.7 Beta 2

Příspěvek od pjd » ned 16. led 2011 17:07:16

úpravy bran, přidány ruské brány, rožšíření nastavení, pamatování ruční změny brány, rozpoznávání hlasu a další

Mam pripravenou dalsi beta verzi, opet je zmen spousta. Prosim vyzkousejte a pokud naleznete chybu, urcite mi dejte vedet. Na Marketu se tato verze objevi cca za 2-3 dny, podle toho jak bude/nebude spolehliva.
  • Opravena brána Vodafone CZ a zlepšeno čtení chyb z bran Vodafone CZ a Vodafone Park CZ
  • Přidány brány ruských operátorů beeline.ru, megofon.ru a tele2.ru
  • Přidáno nastaveni -> Vzhled -> Jazyk aplikace
    - na výběr je: výchozí podle systému, česky nebo anglicky
  • Přidáno nastaveni -> Vzhled -> Ignorovat staré zprávy
    - defaultně nyní aplikace ignoruje zprávy starší než 2 mešíce
  • Přidáno nastaveni -> Upozornění -> Upozorňovat blikáním diody
    - pokud používáte jinou aplikaci na diody nebo nechcete být notifikováni blikáním
  • Pod tlačítkem menu ve výpisu zpráv je rozpoznávání řeči
  • Pamatování ruční změny brány: Je zvolena brána přes kterou byla odeslána poslední zpráva zdarma. Pokud byli poslední 3 zprávy odeslány jako placené, je zvolena běžná/placená sms.
  • Opraven problém kdy bylo po kliknutí na notifikaci zobrazena původní konverzace namísto nové
  • Opraveno padání služby zobrazující notifikace: nová zpráva nebyla notifikována nebo aplikace hodila FC i když běžela na pozadí
  • Opravena chyba s automatickým podpisem: po výběru brány u které nebyl povolen podpis bylo z konce zprávy odebráno tolik znaků kolik má automatický podpis
  • Změnu brány není nutno potvrdit
  • Pole pro opsání captcha obrázku nenapovídá ze slovníku
  • V dialogu s detaily zprávy je uvedeno přes kterou bránu byla zpráva odeslaná
  • Odeslanou zprávu nelze označit jako nepřečtenou
  • Dost úprav v načítání různých dat = stabilnější aplikace
Dekuji vsem kteri me podporuji financne, napady i pochvalou.

Free_SMS_Sender_47b2.apk
1.3.3.7 Beta 3

PS: Slovenska brana sms-portal.sk odesilani sms zdarma nepreferuje, jejich branu vyzadujici registraci pridam zacatkem tydne. Nyni vedu jednani s sms-sk.eu, API budou mit pripravene behem nekolika dni a ihned pote pridam podporu jejich brany. Dalsi informace podam jakmile se ke me dostanou. Pokud znate/pouzivate jinou branu odesilajici na slovenska cisla, velice rad se necham inspirovat.

EDIT: odkaz nahrazen novejsi verzi.
Naposledy upravil(a) pjd dne úte 18. led 2011 19:13:50, celkem upraveno 1 x.

Janson
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-I9000

Příspěvek od Janson » pon 17. led 2011 12:08:16

Ahoj,
nahodil jsem včera betu a při odesílání přes Vodafone Park mi vrací chybu, že platnost stránky vypršela. Nevím, jak moc to souvisí právě s novou verzí, ale před tím se mi to nestávalo.

Jinak aktualizace UI (myšleno dlouhodobě) jsou parádní. Aplikace již vypadá hodně profesionálně. :yes: Super práce
CM7

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » úte 18. led 2011 14:03:58

Diky za ohlas i pochvalu!

Potrvrzuji ze v posledni beta verzi sice funguje odesilani pres Vodafone CZ ale nefunguje odesilani pres Vodafone Park CZ.

Mate nekdo nejake dalsi postrehy z posledni beta verze?

gosh
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od gosh » úte 18. led 2011 17:47:09

nevím jestli se to tu už řešilo, nečetl jsem celé téma.

Na mem HTC Desire se odeslane SMSky pre Free SMS Sender (brana Vodafone Park) neobjevují v "Podrobném seznamů hovorů" na kartě Zprávy.

Je to vlastnost nebo chyba této aplikace?

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » úte 18. led 2011 18:01:31

Tohle se tady asi neresilo.

Co myslis timto?
"Podrobném seznamů hovorů" na kartě Zprávy

gosh
Nové Androidě

Příspěvek od gosh » úte 18. led 2011 18:23:54

U Desire je možno u každého tel. čísla vyvolat SEZNAM HOVORU, kde lze prepínat mezi kartami hovory, maily, SMS (pokud je cislo, ulozeno v tel. seznamu, tak je tam tech moznosti vice).

Jedná se o výpis komunikace s daným číslem, rozdělený na hovory, SMS, maily atd.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » úte 18. led 2011 18:40:57

Aha, to neznam.
SMSky by tam byt meli, stejne jako ve vychozi aplikaci na SMS zpravy. Tam je vidis?
Dela to jenom se zpravami odeslanymi pres vodafone park nebo se vsemi ktere odesles pres FSS?

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

1.3.3.7 Beta 3 - opraven Vodafone Park

Příspěvek od pjd » úte 18. led 2011 19:07:18

Protoze jsem sice ve verzi 1.3.3.7 Beta 2 opravil odesilani pres branu Vodafone CZ ale prestalo fungovat odesilani pres Vodafone Park CZ, vydavam novou betu.

Bylo opraveno odesilani pres branu Vodafone Park CZ, zadne jine zmeny nejsou.

Free_SMS_Sender_47b3.apk

Pokud najdete jakoukoliv chybu nebo nedostatek v nove pridane funkci, dejte hned vedet - at to muzu opravit/napravit. Diky!

Jelikoz zatim nemam hlasene zadne problemy s beta verzi, pridam slovenske brany vyzadujici registraci a pokud se zadne problemy neobjevi tak novou verzi zverejnim na Marketu dnes vecer nebo zitra pres den.

Edit: Pri odesilani pres vodafone park jsem usetril jeden request, takze je ted odesilani rychlejsi...na 2 nebo 3 requesty, podle toho jestli uz je aplikace prihlasena nebo ne.

Edit 2: Odkaz odstranen, nova verze je na Marketu.
Naposledy upravil(a) pjd dne stř 19. led 2011 22:49:49, celkem upraveno 2 x.

gosh
Nové Androidě

Příspěvek od gosh » úte 18. led 2011 19:16:22

Ve výchozí SMS aplikaci ty odeslané zpravy jsou.

Vypadá to že se tam nezobrazují všechny SMS odeslané přes FSS. Měl jsem jednu SMS odeslanou na Slovensko a tu jsem v seznamu hovoru taky nenašel.

Teď jsem zkusil před odesláním manuálně vybrat bránu (default mám Vodafone Park), zpráva se odeslala (a taky přišla), ale pak se aplikace sekla na okně "odesilám zprávu" Vypada to že nepomůže nic něž ji killnout :( btw. tohle se mi ještě nestalo.
Odeslaná SMSka se tentokrát neuložila nikam

Další problém kterého jsem si u Desire všiml je, že pokud chci do zpráv vstoupit přes SMS widget pomocí FSS (vyberu z nabídky "dokončit akci pomocí aplikace" -> FSS) tak u čísla které nemám uloženo v telefoním seznamu se otevře FSS bez předchozích zpráv s tímto číslem, zatímco u čísla které mam uloženo v telefoním seznamu se otevře normálně s předchozíma SMSkama.

Janson
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung GT-I9000

Příspěvek od Janson » úte 18. led 2011 23:28:57

Malá chybka: v nastavení nemám bránu beeline.ru zaškrtlou, přesto mi ji to nabízí v ruční změně brány.
CM7

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.3.3.7

Příspěvek od pjd » stř 19. led 2011 22:46:44

Na Android Market jsem publikoval novou verzi, changelog je stejný jako pro 1.3.3.7 a jako vzdy ho najdete primo v aplikaci.

Janson: Diky za nahlaseni!

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » čtv 20. led 2011 8:52:28

Co je prosím changelog a k čemu to je dobré, resp. co s tím?

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » čtv 20. led 2011 9:31:39

Changelog je seznam zmen v kazde verzi, uvadim jej primo v aplikaci nebo na webu aplikace. Doporucuji si jej vzdy s vydanim nove verze precist aby si vedel co je noveho.

x125
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7000

Označování zpráv jako přečtené

Příspěvek od x125 » pát 21. led 2011 14:45:18

Zdravím,
hned ze začátku bych chtěl poděkovat za FSS, je to užitečná aplikace.

Ovšem mám problém s označováním zpráv jako přečtené. Viz obrázek v příloze
  1. Zpráva přijde, zobrazí se upozornění FSS (v základní aplikaci vypnuto)
  2. Přes upozornění otevřu zprávu
  3. Příchozí zpráva má text: test2
  4. Tlačítkem zpět se vrátím na výpis zpráv, kde mi to ukazuje, že ve mám nepřečtenou zprávu v předtím navštívené konverzaci
  5. Znovu se podívám do konverzace
  6. Po stisknutí tlačítka zpět je už konverzace označena jako přečtená
  7. Uzamknu telefon a na po rozsvícení displeje mi to hlásí nepřečtenou zprávu
  8. V základní aplikaci pro zprávy se konverzace tváří přečteně
Po odchodu ze základní aplikace se upozornění na lockscreenu neukazuje.

Nevíte někdo, co s tím?
Přílohy
fss.png
fss.png (251.87 KiB) Zobrazeno 4084 x
Lepší dumbphohe v kapse, než smartphone v servisu.
Pokud se mě na něco zeptáte, nečekejte odpověď ihned. Na fóru ani mailu, kam mi chodí upozornění, nebývám zas tak často.

Dweep
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Dweep » sob 22. led 2011 18:43:01

Ahoj, tak po delsi dobe prinasim dalsi varku veci ke zlepseni aplikace, protoze to povazuju za skvelou aplikaci a chci pomoct:)
A protoze toho je hodne a me predchozi prispevky byly neprehledne, tady je soupis VSEHO, co jsem jiz sepsal a co me napadlo.

budouci featury:
  • pridat odpocitavani znaku (prosim prosim nejvic nejdriv !), i do landscape rezimu
  • skiny konverzaci
  • nahled zpravy, nebo alespon odesilatele v notifikacni liste
  • odesilani SMS na pozadi, aby se dalo pracovat s aplikaci dal a nemuselo se cekat na ukonceni odeslani - prubeh by se mohl zobrazovat v notifikacni liste a v pripade uspechu z ni zmizet, v pripade neuspechu vyvolat zvuk (volitelny nebo alespon ten samy co pro prichozi sms) a zustat viset v liste
  • vyber avataru pro kontakt bez prirazeneho obrazku
  • pocet neprectenych SMS u ikony aplikace
bugy:
  • aplikace neudrzi koncept sms - pokud vyjedu z konverzace s rozepsanym textem, prijdu o nej - kdyz jsem to prve zjistil, myslel sem ze tel. vyhodim z okna, mel jsem tam asi 5SMS text :D
  • u placenych SMS omezeni na 160 znaku
  • obecne u bran omezeni poctu znaku - chapu ze je to dano branou, ale preci by slo aby aplikace prijala mnou napsany text, rozdelila si ho sama podle brany a pak je odesilala jednu za druhou, ne? pripadne pridat cislovani na zacatek zpravy (napr: "1/5: text zpravy")
  • kdyz otevru aplikaci pres noticikaci - dostanu se do konverzace s danym cislem, a kdyz dam tlacitko Zpet, vyhodi me to rovnou na homescreen; nestava se tak vzdy, obcas se do seznamu konverzaci vracti; kdyz ale aplikaci pustim pres zastupce na plose (nebo v docku) tak se z koncerzace dostanu na seznam konverzaci a teprve pak dalsim stiskem Zpet na home screen. Radeji bych aby se aplikace chovala pokazde stejne tedy aby se VZDY z konverzace vratila na seznam konverzaci a teprve z nej, aby se vratila na puvodni misto, kde byla nez jsem do ni vlezl pres notifikaci
  • pokud prijde od jednoho cisla SMS, ja si ji prectu a nereaguju hned, tel. se zamkne, prijde druha SMS od stejneho cisla, tel odemknu, jsem na home screen a pres notifikaci sms otevru, dostanu se do konverzace s danym cislem, ktera ale neni aktualizovana, druha SMS se zobrazi az po te, co se tlacitkem zpet, vratim do senzamu konverzaci (tam v nahledu jiz je) a zpet do konverzace
  • v seznamu konverzaci (cerne tema) neni videt, ktera konverzace ma neprectene SMS - zvyrazni se pouze ztucennim jmena kontaktu, ale to neni moc poznat (u bileho tematu to je lepsi), uvital bych treba barevny zeleny prouzek nalevo od fotky kontaktu
  • po odeslani SMS v konverzaci, se v seznamu konverzaci nepresune na prvni misto, stane se tak az po prichodu nove sms v teze konverzaci
  • jeste ted pridam jeden bug, ale ten zatim nedokazu replikovat - stava se mi to zatim jen u SMS z cisla 2255 - mobilni email u Vodafone - stava se mi ze prijde vic sms zaraz a kdyz vyjedu z konverzace, tak se mi zobrazi jako 3 nezavisle konverzace napriklad, kdyz vyjedu ven z aplikace a pak zpet, je vse v poradku...
Mam Android 2.2 Froyo a pouzivam tvoji aplikaci na Samsungu Galaxy S

Snad je to vse, snad je to prehledne, citelne a hlavne napomocne;)
tesim se na udouci verze !:)

P.S.: hlaska po aktualizaci v anglickem prostredi o tom, ze neni changelog dostupny v EN je krasna:)
As long as it's Orange ...
Samsung Galaxy S2, Andorid 2.3.3
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

m.a.x.i.m.u.s
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Galaxy S9+

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » pon 24. led 2011 11:55:24

F SMS S používám jen na odesílání sms a poté z něj vždy vyjedu přes Exit, ale i přesto se mi posledních pár dnů stává, že při příchozí sms se mi zobrazí ikona aplikace i přesto, že by měla být aplikace ukončena.
Desire -> Sensation -> Galaxy SIII -> Galaxy S4 -> G3 16GB -> G4 Leather -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S8 -> Galaxy S9+

majamoja
Nové Androidě

Příspěvek od majamoja » pon 24. led 2011 12:28:34

Ahojte,
české sieťové služby neponúkajú smsky zdarma? Teraz som do Čehách prestahovala, u nás to bolo tak, u Orange, že cez net bolo možné poslať 10 smsky cez mesiac. To by ma zaujímalo, diky.

c.data
Moderátor
Reputace: 15
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1

Příspěvek od c.data » pon 24. led 2011 12:33:11

Jakým způsobem tě lze finančně podpořit?? Netvrdím, že ti nahodím celou výplatu, ale určitě si zasloužíš stejně jako ten co jsem od něj koupil LPP...což je ca 50,-
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » pon 24. led 2011 12:47:35

vcera v noci jsem narazil na maly zadrhel, napsal jsem SMS, dal odeslat (placnea cesta), objevilo se Sending mesagae... a rotujici kolecko, klasika, ja z pliakce mezitim vyjel a venoval se dalsimu deni s telefonem. Pak prisla odpoved na mou sms, pres notifikaci jsem ji otevrel, opet odpovedel, dal zpet a aplikace se vratila k predchozimu stavu konverzae (bez prave prijate odpovedi a me odeslane zpravy) a na displeji bylo stale Sending mesage... a rotujici symbol odesilani...takto se to opakovalo jeste pri druhe prijate odpovedi a me treti sms odeslane. Pak jsem sel do spravce uloh a FSS jsem shodil.
Tedy aplikace se zasekla na odesilani placene SMS, pritom SMS v poradku odesla a pres notifikace se spoustely dalsi instantce aplikace, misto aktualizace jiz bezici instance.

EIDT: tak semi to ted stalo znovu:/

Majamoja - kazdy nas operator umoznuje SMS zdarma pres web. Vodafone pres Vodafone Park (registrace zdarma pro vsechny operatory), O2 ma branu se SMS omezenymi na 60 znaku snad... a T-mobile to po registraci take umoznuje (mozna i bez registrace, ted si jisty nejsem). Tahle aplikace pro Android OS prave tyhle brany pouziva, tedy platis pouze za prenesna data, nikoliv za SMS.
Naposledy upravil(a) Dweep dne pon 24. led 2011 16:57:59, celkem upraveno 1 x.
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

vjtz
Stálý androiďák

Příspěvek od vjtz » pon 24. led 2011 15:33:26

Zdravím a předně děkuji za skvělou aplikaci! :-)

Mám jen obskurní problém s odesíláním SMS přes Vodafone. Mám Samsung Galaxy S s Androidem 2.2 (oficiální aktualizace přes Kies). Nemýlím-li se, tak CAPTCHA na vodafonesms.cz má mít 5 znaků. Typicky se mi stává, že napíšu SMS, kliknu na ikonku Vodafone a stáhne se CAPTCHA o 4 (!) znacích. Vyplním a potvrdím. Hodí mi to chybu, že ze serveru přišla nečitelná odpověď. Vrátím se zpět k napsané SMS a opět kliknu na odeslání a stáhne mi to stejnou CAPTCHu! Tedy, čísla jsou stejná, ale liší se barvičky a jejich "poházení". Je to jako by jiná CAPTCHA, ale se stejným kódem. Zajímavé. A SMS se samozřejmě neodešle. Ještě dodávám, že mám FSS 1.3.3.7 a po neúspěšném odeslání SMS jsem aplikaci nechal poslat chybovou hlášku vývojáři k prozkoumání. Tak to snad pomůže. :-) Je-li tento problém už v řešení, omlouvám se za opětovné hlášení. :-)

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » pon 24. led 2011 16:13:15

vjtz - ja jen dodam ze vodafonni capcha semi obcas stahne 4 znakova a projde (tedy na primo v telefonu na FSS, ale na PC v Kubik DreamComu )...

vjtz
Stálý androiďák

Příspěvek od vjtz » pon 24. led 2011 16:35:14

Dweep - v mém případě to vždy skončí s chybou... Takže Vodafone SMS nefunguje...

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » pon 24. led 2011 17:06:17

vjtz - a pouziva vodafone SMS nebo vodafone park branu ?? protoze ta vodafone sms je ted nejak schovana jinde a VDF se snazi propagovatprave ten park... je to tu resene nejak o stranku driv tusim

EDIT: ok ok, sorry, jestli jsem neco uvedl spatne...to se opravdu omlouvam...

EDIT2: ted jsem cetl to do - pravda na uvodni strance jsem byl jen letmo, kdzy jsem videl ze se tu hlasi chyby a napadu ve foru, ma chyba, omlouvam se :(
Naposledy upravil(a) Dweep dne pon 24. led 2011 19:58:20, celkem upraveno 2 x.

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » pon 24. led 2011 17:13:41

Musim reagovat!

Dweepe prosim nesir mylne/neuplne informace!

Chapu ze se snazis pomoct, ale vzhledem k tomu ze je zrejme ze si necetl TODO ani nahlasene chyby tak tvoje snaha pomoci naopak pridela vic prace az se budu snazit vse uvest na pravou miru.

Omlouvam se za rozcileny ton, ale nestiham vsem vsude odepisovat...takze na maily a prispevky zde na foru i na webu aplikace reaguji se zpozdenim. Jen se mi nelibi kdyz se domnenky zamenuji za realne informace. Diky za pochopeni.

Edit(reakce na edit vyse :) ): V poho, jen me rozcililo kdyz vidim casto se opakujici dotazy...dost to cloveka unavi.
Naposledy upravil(a) pjd dne čtv 10. úno 2011 22:58:40, celkem upraveno 1 x.

matoman
Stálý androiďák

Příspěvek od matoman » úte 25. led 2011 20:45:50

Tedy aplikace se zasekla na odesilani placene SMS, pritom SMS v poradku odesla a pres notifikace se spoustely dalsi instantce aplikace, misto aktualizace jiz bezici instance.
Toto sa stava i mne... (par krat som si myslel ze sms zmizla ale bude to asi tym)

Casillas1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Tattoo

Příspěvek od Casillas1 » pát 28. led 2011 6:36:32

Od včerejšího odpoledne mi nejdou posílat SMS do sítě O2 (jak přes volný tak přes registrovaný). Napíše mi to, že zpráva byla odeslána, ale příjemci se nedoručí (zkoušel jsem několik lidí co mají O2). Nevíte někdo co s tím? HTC Tattoo a operátor O2

onderfaus
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Haier w910

Příspěvek od onderfaus » sob 29. led 2011 18:42:39

ted jsem zkoušel a jde mi O2 posílál jsem sám sobě SMS a de mi i vodafone přes vodafone park. Jediné co nevím jestli mi pujde je Tmobile bo si nemohu vspmenout, kdo má Tmobile

Potok
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: hodne
Twitter: @potocek
Tablet: Asus Pad300 TG

Příspěvek od Potok » sob 29. led 2011 19:07:00

Dobrý den,
Chtěl bych autorovi poděkovat za tuto super aplikaci. Nevím jestli se to už řešilo ale při posílání sms na telefoní číslo, které původně bylo u O2 a "přešlo" k vodafone aplikace odesílá sms přez o2 bránu a pak se objeví hláška že číslo není u 02.
Dell Streak mini 2.2 stock
HTC Hero 2.3.7 CM7.1
MID 7120 2.3.3 stock + market

Pistolník
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC Desire HD

Příspěvek od Pistolník » sob 29. led 2011 21:46:40

Tak si před odesláním ťukni na menu a změň bránu. V tom nevidím problém.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“