KomunikaceFree SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

sranki
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Google Nexus 5
Tablet: Asus Padfone

Re: Free SMS Sender - smsky pohodlně a zdarma

Příspěvek od sranki » čtv 28. dub 2011 8:11:38

Chcel by som sa opytat pouzivatelov platenej brany Orange ci vam vobec funguje posielanie sms. Mne vypisuje chybu: Errror reading hidden fields: Server response in unreadable.

Prihlaseny so urcite pod spravnym nickom a heslom.

Asus Padfone, Google Nexus 5

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus One
Twitter: vojtisek_michal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » čtv 28. dub 2011 8:27:21

Podle logu to relativně funguje: Orange SK - platený:
dnes:
7x success
3x Error reading hidden fields: Server response in unreadable

vcera:
30x success
4x chyba pri načítání captcha
2x nesprávný kód
5x server je nedostupný

Můžeš udělat logcat a poslat mi jej? Mrknul bych se jestli tam není nějaký problém.

S.L.I.M
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Je Free SMS Sender to co potrebuju?????????????

Příspěvek od S.L.I.M » čtv 28. dub 2011 13:50:39

Nazdar lidi,
prave jsem se registroval na tohle forum a hned mam dotaz. Potrebuju bezplatne pres EDGE/GPRS/3G net posilat sms. Chci proste uplne odstrihnout moznost vydelku operatora na mych sms, chci vsechno resit pres nejakej programek a mobilni net. Klidne se registruju na nejakych branach (tzones, Vodafonepark, Kyslik brana). A taky bych v pripade meho vyuziti dal prednost posilani bez reklam, takze si klidne cvaknu nejakej ten peniz za rocni full verzi. Na svy stary nokii (jedna z prvnich co mela GPRS) jsem pouzival Gibo SMS, takze v podstate dalsi pripodobeni toho, co potrebuju...Chci ale funkcni bezproblemovy programek. A docela to specha, ptz podle toho chci taky vybrat tarif...Kdo mi poradi??? Diku dik...

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » čtv 28. dub 2011 14:07:55

Pokud chces mit jistotu ze budou zpravy chodit vcas, ne jako v pripade brany Vodafone CZ(kterou pouziva i Gibo SMS), doporucuji zaregistrovat se na smsbrana.cz a dobit si tam kredit. Pak muzes odesilat zpravy z Free SMS Senderu pod 1Kc/SMS.

Osobne za zpravy neplatim vubec, viz: http://androidforum.cz/free-sms-sender- ... ml#p179992

Vagabond
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Příspěvek od Vagabond » čtv 28. dub 2011 16:49:06

jeden O.T. pouziva tu nekdo oskarka??? jsou nejake zkusenosti jestli je lepsi nebo horsi jako free sms sender???
ASUS Zenfone 5z

mac
Stálý androiďák
Reputace: 19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » čtv 28. dub 2011 19:53:46

Jako autor Oskárka samozřejmě nebudu hodnotit, co je lepší nebo horší, ale zásadní rozdíl je v tom, že FSS komunikuje s branami operátorů přímo, zatímco Oskárek prostřednictvím serveru mobilecity.cz. U Oskárka je tedy datová náročnost výrazně nižší (cca 1KB na odeslání SMS). Pak tu je řada dalších odlišností, které se z té hlavní odvíjejí... :-)
Naposledy upravil(a) mac dne čtv 28. dub 2011 21:47:18, celkem upraveno 1 x.

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » čtv 28. dub 2011 20:51:02

a pak je taky ten rozdil, ze aplikace od Oskarka neni zcela funkcni, rozhodne neni tak daleko jako FSS:) je zatim ve verzi alpha 4 a ani neni na marketu, takze je nutne sledovat aktualiace manualne, ale stejne jako FSS ma vcelku aktivni vyvoj... jinak zkus si jej sam a uvidis, zkouska nahradi 1000 slov:) tady na foru je samostatne vlako pro oskarka i on ma sve vlastni na jinem serveru, hledej ;)

jinak teda s tim objemem prenesenych dat, zatim jsem nenarazil na to, ze by to byl problem, odesilani je vcelku svizne, a datovy limit to rozhodne nevycerpa:)
As long as it's Orange ...
Samsung Galaxy S2, Andorid 2.3.3
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

Vagabond
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: ASUS Zenfone 5z

Příspěvek od Vagabond » čtv 28. dub 2011 21:06:53

na marketu je... aspon teda pro vf845 jak free tak placena verze
oskarka pouzivam uz hezkych par let :D :D :D .... teda ne na androidu ale od prvnich java verzi
ASUS Zenfone 5z

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » čtv 28. dub 2011 21:12:56

aha, ja s 2.2.1 ho tam nemam...;)
ja ho kdysi pouzival na Jave, ale tehdy nebylo jinych moznosti ;)
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

mac
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » čtv 28. dub 2011 21:28:50

Na marketu jsou 2 verze Oskárka - zdarma a placená (určená pro ty, co chtějí vyjádřit svůj vděk :-)). Na mobilecity.cz je ještě testovací verze, která obsahuje i SMS manager (podobně jako FSS). Co se týče funkčnosti odesílání, tak je dle mých statistik 99% (nejsou tam započítány chyby připojení k serveru mobilecity.cz, což je logické). Spolehlivost FSS je na stránkách autora...
Java verze má svá omezení daná specifikací "mobilní" javy. Android v tomto směru nabízí nesrovnatelně víc. Nicméně je pořád víc mobilů s javou než Androidem.

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » čtv 28. dub 2011 21:50:50

mno bohuzel na mem marketu aplikace neni takze ji nemuzu ani vyzkouset, do alpha verze se mi uplne nechce, pockal bych si na stabilni verzi...

se spolehlivosti FSS jsem tedy zatim problemy nikdy nemel:) vzdy vsechno dorazilo kam melo:)

prave ja osobne jsem si vybrel FSS prave kvuli sprave celych SMS, ze to neni jen treti aplikace, ve ktere jen ODESILAM sms a pro cteni prijatych nebo ostatnich bych musel do nativni aplikace...snad se ta vyssi verze oskarka brzo dostane do finalni a bude se moct porovnat oboji rovnocene.

Pak rad financne podporim i Oskarka, stejen jako jsem prispel atuorovi FSS na pivko, dve ...deset..:D

Add java - jo tehdy to byl naprosty luxus, na to co ty telfony umely a prakticky nebyla konkurence, az na tusim eurotelSMS nebo cosi, ale to bylo tehdy uplne tragicky :)

mac
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » čtv 28. dub 2011 21:57:25

K tomu marketu - používáš českou SIMku a české nastavení? Např. se slovenskou SIMkou nejsou viditelné placené aplikace. A neplacená verze Oskárka je zas vidět jen s českým nastavením (nebo SIMkou? Přesně teď nevím, ale popsané problémy jsem párkrát zaznamenal.)

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.3.5.3 - opravený T-zones CZ

Příspěvek od pjd » sob 30. dub 2011 21:42:58

Na Market jsem publikoval novou verzi.
Konečně jsem opravil odesílání přes T-zones CZ kde byl, na některých přístrojích, problém s ověřením jejich SSL certifikátu.

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » sob 30. dub 2011 21:47:04

vcera jsem koukal ze se mi app updatovala :) parada jak je o tu aplikaci pecovano a je ji venovan cas pro vyvoj :)
zatim zadne problemy (zaregistroval jsem i changelog v EN :P ), notifikace vali, tesim se na dalsi verzi, snad brzo prijdou nove funkce z ToDo, kdyz je to ted relativne bugfree:)

Petr22
Androiďák!

Příspěvek od Petr22 » ned 01. kvě 2011 10:45:48

Tak mé nadšení, že už konečně bude fungovat t-zones, zase pominulo. Včera jsem odeslal pár sms a dnes mi píše chyba brány, že jsem již přihlášený do t-mobile online služeb. :'(

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Další release a odpovědi

Příspěvek od pjd » ned 01. kvě 2011 21:01:34

Už je to skoro trapný :) ...zas je na Marketu nová verze, viz: http://freesmssender.vojtisek.cz/2011/0 ... -zones-cz/

Aspoň tedy zodpovím dotazy, není to schválně pokud jsem někoho vynechal. Klidně se přihlašte.

Píšu to i na webu, ale řek bych že to je důležité takže dávám i sem:
PS: Na Vodafone Parku se dnes objevil dárek 50 SMS do cizích sítí zdarma a aplikace umí přečíst kolik jich ještě zbývá…SMSkování tedy máte o dost snažší a pohodlnější ;)
guttata píše:...Jen musím hlídat čísla přenesená od Vodafone jinam.
Když ti FSS vybere Vodafone Park a ještě si kontaktu nepsal žádnou SMS zdarma, vyber Vodafone CZ a pošli zprávu. Tak budeš mít jistotu že za zprávu nezaplatíš. Když ti později FSS vybere Vodafone CZ(podle poslední odeslaný zprávy), můžes s klidem vybrat Vodafone Park ;)
foto1977 píše:jj, ale mě jde o řešení problému, né o odpověď, že neví jak na to.
Víš o nějaké aplikaci která na LG OO upozornění z lockscreenu odstraní? Výchozí SMS aplikaci samozřejmě nepočítám. Rád napíšu jinému vývojáři s žádostí o radu.
vokosak píše:...nastavení -> Odesílaní zpráv->Vychozí brána - možnost Běžná placena SMS a Běžné placené SMS ->Používat .... nechápu jak to funguje? Jak vím, že ta zprava, co někomu pošlu bude zadarmo? Děkuji
Výchozí brána je popsána v nastavení: "je použita když číslo nevyhovuje žádné z povolených brán". To se může stát pokud máš povolené např pouze Vodafone Park a T-zones, VF park vybraný jako výchozí a číslo na které odesíláš bude od T-Mobile - v tom případě se použije park právě proto že je výchozí. To se hodí pokud máš na parku dárek sms zdarma do cizích sítí.
Běžné placené SMS můžeš úplně vypnout, nebudou se nabízet jako řešení při chybě odesílání ani nepůjdou vybrat jako brána.
To přes jakou bránu budeš zprávu odesílat poznáš z ikony tlačítka odelat, ikona aplikace je placená zpráva. Placenou zprávu je nutné potvrdit, to proto abys náááhodou neplatil ;)
Když je zpráva odeslána zdarma, je ve výpisu odlišena zelenou barvou. Placene zprávy jsou šedivé, přijaté zprávy modré. To přes jakou bránu byla zpráva odeslána je v "Detaily zprávy", stačí dlouze podržet sms ve výpisu zpráv.
Dweep píše:...zaregistroval jsem i changelog v EN...snad brzo prijdou nove funkce z ToDo, kdyz je to ted relativne bugfree:)
Celá aplikace, včetně changelogu, je od verze 1.3.5 v angličtině, češtině a slovenštině :ugeek:
TODO je relativně aktuální, bohužel aplikaci jako bugfree nepovažuji. Teď se koná AppParade a poté aDevCamp, takže mám i trochu jinou práci(příprava prezentace) ale když to dobře dopadne bude oficiální podpora od Vodafone...takže držte palce a pokud můžete, přijďte se podívat.
Petr22 píše:Tak mé nadšení, že už konečně bude fungovat t-zones, zase pominulo. Včera jsem odeslal pár sms a dnes mi píše chyba brány, že jsem již přihlášený do t-mobile online služeb. :'(
Nadšení pokračuje a SMSky zdarma můžou lítat vzduchem!

w0lf
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Huawei P7
Twitter: w0lf_cz
Rom: EMUI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » pon 02. kvě 2011 8:28:32

Opravdu by mohla byt ofiko podpora VF? To by asi dost veci zmenilo ne? Budes delat i upravy UI? Kazdou verzi je app lepsi a lepsi :-) jen tak dal...

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » pon 02. kvě 2011 9:19:00

Příjemné úpravy UI budou, TODO napoví ;)

S tim Vodafonem je to ve hvězdách, o této AppParade se píše: "...Nově je partnerem mobilní operátor Vodafone. Ten vybrané aplikaci udělí Divokou kartu Vodafonu, čímž si aplikace vyslouží komunikační podporu této telekomunikačí společnosti. Vodafone bude v průběhu letoška hledat na přehlídkách AppParade Nápad na nejlepší tematickou aplikaci, jehož autor dostane peníza na vývoj takové aplikace...". Nemůžu předvídat jak to dopadne, drže palce ať dobře. Třeba mě zažalujou a bude šmitec! :o

w0lf
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » pon 02. kvě 2011 9:29:32

S tou zalobou nestras, nemaj snad duvod ne? Kdyz jsou drahy jak pr*se tak se nemuzou alternativnim app na posilani sms divit, i ten net maj oproti jinym zemim v EU predrazenej, ale s tim se nic nenadela. Budu drzet palce at vse dopadne nejlip jak by mohlo :-)

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » pon 02. kvě 2011 9:32:14

Držím palce, ale zároveň pochybuji, že se jim bude chtít podporovat app, která je v přeneseném slova smyslu okrádá :D

w0lf
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » pon 02. kvě 2011 10:51:25

Neni pravda, taky naji app na marketu vodafone sms nebo jak se jmenuje a to je snad donkonce od nich ne?

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » pon 02. kvě 2011 11:40:35

ee, to není jejich...pokud vim.

Já si myslím že aplikace jim naopak peníze vydělává. Viz moje přítelkyně: koupila si kvůli tomu datový tarif a posílá SMS zdarma, příjemce zprávy většinou odpoví placenou zprávou z obyč. telefonu, kdyby tu SMS zdarma neměla tak pošle zprávu přes facebook chat/zprávy. Aplikace podporuje Vodafone Park a stále si myslím že je nejvhodnější posílat přes park...pokud mají dárek se zprávami do cizích sítí nebo nejste zákazníkem tak za nic neplatíte. Když vezmete ten nový tarif(50 minut, 50 zpráv a internet v mobilu), můžete posílat jen přes park a všechno bude zadarmo, máte 50 SMS dárek na parku a dalších 50 SMS z balíčku(když jste v nové samoobsluze tak se zprávy z parku do cizích sítí odečítají z balíčku). Kua to by byla reklama! :mrgreen:

mac
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mac » úte 03. kvě 2011 11:45:25

Nové podmínky VF hovoří jasně:

Použití brány je dovoleno pouze přímým přístupem z webového prohlížeče, a to pouze přístupem skrze oficiální stránky Vodafone. Jiný způsob použití brány, např. prostřednictvím stránek či aplikací třetích stran neschválených Vodafone není povolen. Je tak zejména zakázáno zpřístupňovat stránky nebo odesílat SMS/MMS zprávy prostřednictvím jakýchkoliv neschválených externích webových a wapových stránek, skriptů nebo jakýchkoliv aplikací třetích stran.

Takže žaloba od VF není tak nereálná. O AppParade jsem taky uvažoval, mohli bysme se pak podělit o náklady na právníka :-)

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pjd » úte 03. kvě 2011 12:18:01

No myslím že ty na tom budeš ještě o něco hůř když probíhá odesílání z tvého stroje(= z jedné IP). U mojí aplikace odesílají uživatelé ze svého přístroje(různá IP), jen jim dávám nástroj. Kdežto ty odesíláš zprávy za ně.

Vzhledem k "V případě zneužití brány si Vodafone vyhrazuje právo zablokovat přístup ke službě a požadovat náhradu způsobené škody, jakož i podniknout příslušné právní kroky." si myslím že právník by byla zanedbatelná položka :(

w0lf
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od w0lf » úte 03. kvě 2011 12:24:31

Teeeda, sem nevedel, ze VF je tak prisbej s podminkama posilani zprav prez park. Jenze jsou to taky telata. Maj udelat mobilni park a dost lidi by posilalo sms z neho. Ja bych tak jako tak zustal u FSS :-D. No muzem jen drzet palce, at vam to prinejhorsim jen bloknou a ne aby vas nekde popotahovali.

Honza_
Nové Androidě

Příspěvek od Honza_ » úte 03. kvě 2011 13:15:33

Myslím, že žaloba od Vodafonu není na pořadu dne. Vodafon má dost starostí sám se sebou viz http://www.mobilmania.cz/bleskovky/voda ... fault.aspx

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » stř 04. kvě 2011 22:49:21

heh a mozna prave Ted se to stane a FSS dostane Oficialni podporu od Vodafone :)) preci jen je to plnohodnotna aplikace, oproti Oskarku, na spravu SMS:) jen je otazka jestli dokaze pan autor prodat i nejaky prinos prave pro Vodafone, zejmena financeni, ze jo:)) nejlepe z penez zakazniku samozrejme:)) coz by prave treba pri odesilani SMS do TM ci Telefonicy pres park slo :)
Mno GL a dej pak vedet;) jsme zvedavi :) a za nove a nove verze se nestyd, je to produktivni a my si cenime aktivniho vyvoje :)

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.3.5.5 - nová ikona, opravené brány

Příspěvek od pjd » čtv 05. kvě 2011 21:19:55

Na Android Marketu i na webu je ke stažení nová verze. Prošel jsem nahlášené nečitelné odpovědi i chyby které vidím ve statistikách. Díky všem kdo se zapojujete do diskuzí zde, na webu nebo na facebooku, hodně to pomáhá. Poslední dobou mám hodně napilno, takže jsem opravil jen nejzásadnější problémy(ty s odesíláním), co vás čeká dál najdete v TODO.

Úprav je přesto poměrně hodně:
  • ikona aplikace od základu překreslena
  • opraveno odesílání přes Vodafone CZ
  • opraven problém u T-zones CZ: Již jste přihlášen...
  • opraven problém u O2 CZ s registrací: Chyba přihlášení k bráně: Odpověď ze serveru je nečitelná
  • opraveny chybové zprávy od poslatsms.cz a poslatsms.cz s registrací
  • upraveno čtení chyb z Vodafone CZ a Vodafone Park CZ, aplikace by měla rozpoznat i odstávku serveru
  • upraveno čtení chyb z Orange SK
Pokud si nevíte rady s nastavením, nevíte jakou bránu použít nebo něco nefunguje - neváhejte napsat zde, na webu, na facebooku nebo email!

stealthx
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xperia RAY

Příspěvek od stealthx » čtv 05. kvě 2011 22:01:41

Dostala se mi do ruky upravena sms aplikace v htc sense a musim rict, ze neco tak otresnyho jsem uz dlouho nezazil. Vsechno je uplne jinak, nez jak ja bych si predstavoval jako dobry reseni.

Nastesti je tu FSS a tam je situace presne opacna. Prakticky vsechno je presne tak, jak bych si predstavoval, ze by to melo bejt. Opravdu parada! Uz se tesim na updaty z TODO listu. Az budou prepracovany notifikace a jestli se objevi i nenapadna znacka o doruceni u placeny sms, tak uz nebude co resit.

Nevim, jak ma presne vypadat notifikacni ikona, ale asi se mi zobrazuje trochu zvetsena.
HTC Wildfire S (480x320) Sense 2.1, Android 2.3.3

Planuje se v prepracovanych notifikacich taky pridat vic vzhledu notifikacni ikony? Minimalne barevna, cerno/bila a bilo/cerna by se hodila k systemu.
Přílohy
htc_fss.jpg
htc_fss.jpg (4.97 KiB) Zobrazeno 3049 x
| Xperia RAY | LauncherPro | Android 4.0.4 | DiceBall |

Autor tohoto vlákna
pjd
Androiďák!
Kontaktovat uživatele:

Release 1.3.5.6 - opraveny brány Vodafonu

Příspěvek od pjd » čtv 05. kvě 2011 22:37:31

Podařilo se mi vyřešit chybu "Zaregistrujte se" při odesílání přes bránu Vodafone CZ a chybu "Server je nedostupný" při odesílání přes bránu Vodafone Park CZ. Na Marketu i na webu aplikace je tedy ke stažení nová verze.

stealthx píše:...Prakticky vsechno je presne tak, jak bych si predstavoval, ze by to melo bejt....Planuje se v prepracovanych notifikacich taky pridat vic vzhledu notifikacni ikony? Minimalne barevna, cerno/bila a bilo/cerna by se hodila k systemu.
1. Jsem moc rád že to s použitelností vidíš stejně jako já. Výchozí aplikace nejsou nic moc a další alternativy jako Handsent nebo GoSMS mi přijdou přeplácané.
2. S tou ikonu v notifikaci to je dobrý nápad, díky ;)

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“