KomunikaceAplikácia na správu sim kariet

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Matuel
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nokia 8 dual sim

Aplikácia na správu sim kariet

Příspěvek od Matuel » pát 27. črc 2018 11:04:13

Ahojte,
viete poradiť aplikáciu, kde si môžem nastaviť, že jedna zo sim kariet (ide o dual telefón) bude síce aktívna, ale zablokuje všetky prichádzajúce hovory akoby som ju mal vypnutú, ale pritom ja z nej budem môcť telefonovať bez toho aby som čokoľvek musel zapínať ? Teraz to riešim tak, že ju v nastaveniach telefónu vypnem, ale nerieši mi to to, že keď potrebujem z nej volať, musím ju zapnúť. Je to otravné a samozrejme, keď ju zapnem, tak všetkým a aj mne začnú chodiť sms o neprijatých hovoroch, im o dostupnosti a začnú mi vyvolávať.

Ďakujem.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikácia na správu sim kariet

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. črc 2018 12:08:48

Co si představuješ pod pojmem "zablokovat hovory"? Aplikace může akorát tak vypnout vyzvánění. Pro ty volající se bude tvářit jako zapnutá.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Matuel
Nové Androidě

Příspěvek od Matuel » pát 27. črc 2018 12:57:57

To čo ty popisuješ je obyčajný tichý režim :)

Ja chcem mať simku zapnutú a môcť z nej volať, ale pre prichádzajúce hovory chcem, aby bola ako vypnutá, t.j. nebude mi nič zvoniť a im sa bude tváriť to číslo ako vypnuté. Kľudne mi môže tie hovory hodiť do neprijatých hovorov či už aplikácie alebo zabudovanej appky, ale nech ma to neotravuje a nech to oni vidia ako vypnuté číslo.

policak
Droid
Reputace: 80
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7
Mobil 2 / ROM: Huawei Mate 10 Pro
Tablet: Cube i7 Remix

Příspěvek od policak » pát 27. črc 2018 13:43:53

Nic takového neexistuje. Tvá přítomnost v síti je oznamována na úrovni operátora, telefon nemůže předstírat, že je vypnutý ba zároveň být přihlášený do sítě. Maximálně můžeš všechny hovory na dotyčnou SIM přesměrovat do schránky a tu deaktivovat. Pak se ti nedovolají a ozve se jim hláška, že volaný účastník nemá aktivní hlasovou schránku a hovor se ukončí.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. črc 2018 14:39:01

Matuel:
Ne, tohle fakt nejde :) To je záležitost hardware, SIM karta buď je přihlášena k síti nebo není. Není možné, aby byla přihlášena pro odchozí hovory, ale nebyla pro příchozí. A co třeba neoodmíněné přesměrování do hlasové schránky, to by třeba nešlo? :) Ty pak můžeš normálně volat, ale všichni volající spadnou rovnou do schránky, aniž by ti telefon zvonil. Akorát pokud ti někdo pošle SMS, tak normálně přijde a nejspíš budou chodit i SMS o zmeškaných hovorech.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Matuel
Nové Androidě

Příspěvek od Matuel » pát 27. črc 2018 15:50:25

Díky chlapi za reakcie. Našiel som priamo v zabudovanej appke telefón možnosť bloknúť prichádzajúce hovory. Avšak akonáhle ten spôsob zvolím a zadám PIN, tak mi napíše chyba siete alebo simkarty.
Rozumiem čo píšete, ale keď sa dá bloknúť konkrétne číslo, prečo by sa nemalo dať bloknúť všetko paušálne ? Myslím si, že by to šlo, len prísť na to, že ako. A na to som ešte neprišiel :)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 27. črc 2018 15:56:27

Protoze to nejde.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Aplikácia na správu sim kariet

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. črc 2018 16:06:05

Matuel píše:...
Rozumiem čo píšete, ale keď sa dá bloknúť konkrétne číslo, prečo by sa nemalo dať bloknúť všetko paušálne ? ..
Protože to žádné blokování ve skutečnosti není :) Nedělá to nic jiného, než že to prostě při vyzvánění z nastavených čísel jen nevyzvání a neukazuje na displeji. U volajícího to normálně zvoní, jako bys byl na příjmu. Případně by to "blokování" mohlo udělat to, že hovor z nežádoucího čísla odmítne (jako bys zmáčkl červené tlačítko) a volajícímu to hodí obsazovací tón nebo spadne do schránky, podle nastavených přesměrování. Nevím kterou variantu tvůj telefon aplikuje, jestli odmítnutí nebo tiché vyzvánění, ale to si můžeš snadno ověřit sám. Každopádně aby se telefon pro příchozí hovory tvářil jako nedostupný a přitom z něj šlo volat, není nijak možné.

Autor tohoto vlákna
Matuel
Nové Androidě

Příspěvek od Matuel » pát 27. črc 2018 19:19:20

Jasne chápem. No mám nejaké číslo z infolinky operátora a jeho vytočením vraj bloknem prichádzajúce hovory, ale nefungovalo :D Asi to ostane iba na tom presmerovaní do schránky, to mi vychádza ako najlepšia možnosť zatiaľ.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“