KomunikaceVypínání mikrofonu při hovoru

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Wena10
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Cat S60

Vypínání mikrofonu při hovoru

Příspěvek od Wena10 » úte 29. led 2019 19:51:41

Srdečně Vás všechny zdravím,
Mám takový zajímavý problém - Jsem totiž levák a běžně se mi při hovoru stává, že si zapínám svým uchem
či vypínám spoustu funkcí...Např.si vypnu mikrofon a rovnou skočím do menu "využití dat". Nebo např.zapnu
Handsfree..Je mi totiž jasné,že hodně telefonů je uzpůsobeny pro praváky (i včetně umístění světelného snímače)
a tudíž mám handicap.Zvyk je železná košile a hodněkrát se mi stane, že zvednu automaticky hovor levou rukou..
Poraďte mi prosím nějakou šikovnou appku, co například zhasne display opravdu "natvrdo" nehledě na světelný senzor.
Nebo např.zruší vypínání mikrofonu, což jako funkci v Androidu zcela nechápu a beru jí jako naprosto tupou...
Děkuji

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Vypínání mikrofonu při hovoru

Příspěvek od Papooch » úte 29. led 2019 20:16:09

Tohle nemá vůbec nic společnýho s tím, že jsi levák, každej telefon má senzory na jiné straně a nejenom leváci drží telefon v levé. Tohle bude prostě problém s tím senzorem, kterej bude buď špatně zkalibrovanej (což možná jde nějak poštelovat) nebo prostě špatnej .

Nemůžu ti doporučit konkrétní appku, ale když si v GPlay vyhledáš "dialer app", tak určitě najdeš nějakou, která nebude interferovat s tvým uchem.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
Wena10
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Cat S60

Příspěvek od Wena10 » úte 29. led 2019 20:25:59

Děkuji za radu,
Světelný senzor mám na telefonu upa vlevo nahoře.A proto, když telefon přiložím k uchu,je vlastně senzor již mimo
mé ucho a display svítí...Když dám tel.na pravé ucho,funguje naprosto normálně..:(.Kde hledat "GPlay"?
Děkuji

siley
Androiďák!
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: LG G7 ThinQ
Rom: stock 10.0

Příspěvek od siley » úte 29. led 2019 21:41:38

No pokud senzor funguje, jak rikas, tak nehledej chybu v telefonu, ale v tom jak telefonujes. Evidentne ten telefon drzis hodne spatne a nebo hodne daleko od ucha, protoze senzor reaguje na 5cm a to je dostacujici vzdalenost.

jirkash
Stálý androiďák
Reputace: 6
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note9

Příspěvek od jirkash » úte 29. led 2019 21:42:39

Presne tak a je jedno jestli jsi levak nebo pravak.
Momentálně používám

Samsung Galaxy S9 Coral Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy S9 Midnight Black + microSDXC Samsung Evo Plus 64GB + Spigen Thin Fit 360
Samsung Galaxy Note9 Ocean Blue + microSDXC Samsung Evo Plus 128GB + Spigen Thin Fit 360

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Příspěvek od Papooch » úte 29. led 2019 21:44:24

GPlayem myslím Google Play, nebo Obchod Play nebo jak se to jmenuje v češtině, prostě tam kde stahuješ aplikace :D
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“