KomunikaceAutomatické přeposílání

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MainB
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HUAWEI Ascend G300

Automatické přeposílání

Příspěvek od MainB » úte 17. zář 2019 16:44:51

Ahoj, prosím o radu či tip, zda existuje nějaká aplikace která by splnila následující:

V chatové osadě máme vodovod se společnou studnou. Často se stane, že někdo z chatařů příliš moc zalévá zahradu, nebo má nějaký technický problém (např. protékající wc, apod.). V takové situaci dojde k vyčerpání celé společné studny a zavzdušnění vodovodu. Studna je několik km vzdálená od osady a není tam elektřina, takže následné zprovoznění je celkem složité... ale to patří spíše do vodo-instalatérského fóra :)

Nechal jsem vyrobit autonomní mikropočítač (napájený solárním panelem), který na základě čidel hlídá pokles hladiny vody pod kritickou úroveň a následné vystoupání hladiny na optimální úroveň. V takových situacích pošle mikropočítač upozorňovací SMS na předem definovaná tel. čísla jednotlivých chatařů, kterých je cca 20. K tomuto stavu dojde v některém měsíci třeba 4x a v jiném měsíci třeba ani jednou. Takže se nám nevyplatí dát do toho SIM kartu s nějakým paušálem. Je tam tedy předplacená SIM karta a každá SMS stojí cca 2,1 Kč.

Hledám tedy android aplikaci, která poběží v mém telefonu na pozadí a když zjistí že přišla SMS z konkrétního tel. čísla (od studny), tak ji přepošle na předem definovanou skupinu tel. čísel chatařů. V tu chvíli by mikropočítač odesílal své zprávy pouze mně a můj telefon s neomezeným tarifem by je přeposlal dál.

Ještě lepší by bylo, kdyby šly tvořit i další podmínky - např. přepošli pouze ty zprávy, které přišly z tel. čísla 111 222 333 a zároveň obsahují text "hladina". Tím bych eliminoval zbytečné přeposílání servisních zpráv (o stavu baterie, stavu čidel, teplotě, atd.), které jsou určeny pouze pro mně jakožto správce studny....

Znáte někdo takovou aplikaci?

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: Automatické přeposílání

Příspěvek od Jumbo78 » úte 17. zář 2019 16:50:05

Teoreticky by to mohl umět TASKER
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

sNOW
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Lenovo P2

Re: Automatické přeposílání

Příspěvek od sNOW » úte 17. zář 2019 17:50:34

Tasker to určitě umí.

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“