KomunikaceWhatsApp - ověření tel. čísla u SIM, jejíž platnost vypršela

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero

WhatsApp - ověření tel. čísla u SIM, jejíž platnost vypršela

Příspěvek od Mr.Voza » čtv 21. lis 2019 14:17:43

Ahoj všem,

Vytáhnul jsem z šuplíku 2 roky nepoužívanej telefon, ve kterým jsem měl WhatsApp a SIMku Twist. Potřeboval bych se dostat ke zprávám, který jsem ve WahtsAppu měl, ale WhatsApp po mě chce ověřit telefonní číslo. SIMka už je ale delší dobu deaktivovaná, protože nebyla používaná a dobíjená, takže nemůžu ověřit původní tel.číslo.

Otázka zní: Mám šanci WhatsApp nějak aktivovat a ke zprávám se dostat? Když třeba dám do telefonu jinou SIMku a ověřím na ní tel.číslo, dostanu se k těm zprávám, nebo mě WhatsApp vytvoří novej "čistej" účet pro to nový tel.číslo?

Předem díky za rady.

HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: WhatsApp - ověření tel. čísla u SIM, jejíž platnost vypršela

Příspěvek od Papooch » čtv 21. lis 2019 15:24:01

Tyjo, tak to ti nepovím. Dle mého soudu vytvořením nového účtu o staré zprávy přijdeš. Nicméně:
Dobrá zpráva je, že zprávy jsou uložené v souboru něco.db.crypt a ten se dá z telefonu dostat. Horší je, že je zašifrovaný klíčem, který je v telefonu taky, každopádně tenhle nástroj https://whatcrypt.com/ (https://github.com/EliteAndroidApps/Wha ... -Extractor) tvrdí, že to dokáže z telefonu vytáhnout.
V každým případě, pokud se ti tu databázi podaří rozšifrovat, tak ty data z ní nedostaneš v takovým formátu, aby sis je otevřel v appce na mobilu, ale budeš potřebovat nějaký SQL interface v počítači.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
Mr.Voza
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 mini
Tablet: Ainol Novo 10 Hero

Re: WhatsApp - ověření tel. čísla u SIM, jejíž platnost vypršela

Příspěvek od Mr.Voza » pon 25. lis 2019 8:13:26

Tak kdyby někdo řešil stejnej problém a našel tohle vlákno - po ověření jinýho tel.čísla původní zprávy ve WhatsAppu normálně jsou.
HTC Wildfire S - můj první Android. Buďte prosím k mým lamerskym dotazům schovívaví - teprve se s tím učím :oops:
Samsung Galaxy S3 mini - už by to skoro chtělo něco novýho ;-)
Lenovo K5 Plus - už teď toho lituju :x

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“