KomunikaceVypnutí upozornění pošty Gmail?

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
El Carlos
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: elcarloscz
Tablet: ASUS Eee Pad Transformer
Rom: orig
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí upozornění pošty Gmail?

Příspěvek od El Carlos » úte 16. lis 2010 0:30:55

Zdravím,

jsem nový nejen zde na fóru, ale taky mám pár dnů Desire HD s Androidem a pro dosavadního Symbianistu je to pecka ;)
Nicméně omluvte možnou primitivnost mého dotazu, ale skutečně jsem nenašel ani googlem, ani v telefonu možnost vypnutí upozornění (nebo zrušení) pošty Gmail. Gmail účet je asi zapotřebí pro další aplikace jako Android Market. Jenže já používám vlastní e-mail na vlastní doméně. Gmail účet mám taky a používám jej, aby se tvářil jako můj soukromý e-mail. Zjednodušeně řečeno, co mi přijde na můj e-mail -> přepošle se na gmail. Co pošlu z mého outlooku -> gmail pošle e-mail tvářící se jako by s gmailem neměl nic společného.

V praxi to znamená, že do schránky Gmail mi chodí pošta a uchovává se tam její kopie, než mi to IMAP přetáhne do outlooku. Tohle bych rád zrušil, protože ve finále mi pípne na mobilu Gmail s novou zprávou a záhy to udělá i můj osobní e-mail (nebo v opačném pořadí, ale gmail se asi s Androidem synchronizuje častěji). Nechtěl bych toto řešit vypnutím uložení kopie v účtu gmail, protože jednak jsem toto "přesměrovávání" vytvořil za účelem mít díky IMAP poštu po ruce i on-line bez Outlooku, ale hlavně nevím, jestli by to zabralo.

Asi jsem to popsal trochu hotentotsky, ale budu rád, když by mi někdo zkušenější poradil.

Předem díky

Elischka
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Twitter: http://twitter.com/Elischka001
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí upozornění pošty Gmail?

Příspěvek od Elischka » úte 16. lis 2010 0:43:25

Hm, v aplikaci Gmail>Menu>Nastavení jdou vypnout upozornění na e-maily a vibrace a jako vyzváněcí tón nastavit ticho. To by nestačilo?
TCDJTCJVDANCF

HTC Wildfire, Android 2.2.1

Autor tohoto vlákna
El Carlos
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation
Twitter: elcarloscz
Tablet: ASUS Eee Pad Transformer
Rom: orig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Carlos » úte 16. lis 2010 1:02:14

Děkuji. Jsem trochu trotl, přiznávám :D
Pokud by byl nápad (jestli je to vůbec možné) odpojit účet gmail a používat tak pro market pouze Google účet, bylo by super. Ovšem takto by to mělo taky stačit. Čert vem, že se ty zprávy budou v tichosti stahovat 2x.

Ještě jednou díky

forky
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S
Rom: ICS 4.0.4 -Infinitum

Příspěvek od forky » úte 16. lis 2010 7:27:27

Neviem ako je to v pripade HTC, ale v na SGS mam moznost vypnut/zapnut synchronizaciu gmail konta (kontakty,mail,picasa, kalendar).(myslim, ze je to zaklad androida)
skus sa pozriet, ci nemas nieco take ako "menu-konta a synchronizace".. a tam si mozes pre svoje gmail konta nastavit, ci sa ma, alebo nema synchronizovat, pripadne len ktore z uvedenych moznosti...
:) hlavne k veci...

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“