KomunikaceAplikace Gmail

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
Sovička
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xperia X10

Aplikace Gmail

Příspěvek od Sovička » pon 27. pro 2010 2:52:07

Začal sem používat na své x10 s 2.1 gmail klienta a sem překvapen že mě to automaticky nenahlasi příchozí email, pouze když dám tlačítko obnovit!Je to normální?Nebo mám něco špatně nastaveno?

GMKcz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: SGS2 + GTab 8.9
Twitter: http://www.twitter.com/GMKcz

Re: Aplikace Gmail

Příspěvek od GMKcz » stř 29. pro 2010 0:36:48

Zkontroluj jestli máš správně nastaveno nastavení upozornění. Případně štítky které se mají synchronizovat. Více mě nenapadá.
Obrázek

undy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Z FOLD 5G
Mobil 2 / ROM: Motorola Razr 2020

Příspěvek od undy » čtv 11. srp 2011 14:18:09

Prosím pekne o radu. V aplikácií gmail /SE xperia mini, 2.3.3/ sa neviem vysomáriť z jednej veci: ak mi príde mail, viem ho vymazať-objaví sa v koši. Ale ako ho vymazať z koša? Nijako to neviem urobiť, musím ísť na gmail do PC a tam vymazať. Je to možné, že v mobile v gmaili neexistuje možnosť vyprázdniť kôš? Vďaka za radu
Nevadí, že idem pomaly, možno idem aj zlým smerom...

smajlo
Robot
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T

Příspěvek od smajlo » čtv 11. srp 2011 14:23:19

Vysypat kos sa z mobilu neda pokial viem, ale da sa to myslym prezit :)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » čtv 11. srp 2011 14:35:23

Vlezu do koše, ručně označím a z menu zvolím smazat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

undy
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Z FOLD 5G
Mobil 2 / ROM: Motorola Razr 2020

Příspěvek od undy » čtv 11. srp 2011 14:47:05

Veď práve, vlezem do koša, označím správu, ale v menu mi neponúkne "odstrániť". V doručenej pošte to " odstrániť" mám.
Nevadí, že idem pomaly, možno idem aj zlým smerom...

tombik
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: HTC One
Twitter: http://twitter.com/tombik99

Příspěvek od tombik » čtv 18. srp 2011 12:04:54

Hezký odpoledne. Zjistil jsem problem s aplikací gmail. Mam v telefonu gmail ucet a google apps ucet. Gmail ucet pouzivam pouze na market. Bohuzel nevim jak z aplikace gmail dostat ten ucet aby se mi nestavalo ze odchazi emaily pomoci gmail uctu misto google apps uctu.

Nevite co s tim?

Mohl bych pouzivat jinou aplikaci, ale nerad bych opustil to snadne odesilani a prijimani bez omezeni tim na jaky smtp server jsem zrovna pripojen..
LG Optimus 2X--->HTC One X--->HTC One--->HTC One M8--->HTC One M9--->HTC 10--->HTC U Ultra
Grew up on PocketPC

guttata
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 Ultra 5g

Aplikace Gmail a fotky kontaktů

Příspěvek od guttata » stř 07. zář 2011 10:03:48

Zdravím. V aplikaci gmail se mi nezobrazují fotky kontaktů, ale pouze androidí ikona. Přitom na marketu v printscreenech to vypadá, že by to mělo chodit. Nevíte někdo čím to je? Ve výpisech hovorů vše v pořádku, v sms taky, dokonce i ve Free sms senderu to fotky načítá. I v tom druhém poštovním klientovi "Pošta" to chodí, jen v Gmailu ne...
Samsung Galaxy S21 Ultra 5g

ulrico
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: SGS5
Tablet: Nexus 10

Příspěvek od ulrico » čtv 17. lis 2011 18:10:50

V čem je aplikace Gmail lepší než aplikace Pošta? Abych pravdu řekl, tak se mi aplikace pošta líbí více. Mohu si tam např. na rozdíl od Gmailu nastavit frekvenci kontroly pošty.
Napadá mi snad jediná věc v čem by mohl být Gmail lepší. A sice, že nemusím nastavovat smtp dle poskytovatele internetu a poštu mohu odesílat bez ohledu na to, zda jsem připojen přes mobilní data nebo přes wifi.
Ale pokud víte o dalších výhodách/nevýhodách, tak sem s nimi...

NaTuRaL
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Desire

Příspěvek od NaTuRaL » čtv 17. lis 2011 18:16:20

no na gmailu funguje PUSH - az neco dorazi na server telefon se to dovy a nemusis resit kdy se to ma aktualizovat
standartne mam mail driv mobilu nez ve webovym rozhrani

ulrico
Stálý androiďák

Příspěvek od ulrico » čtv 17. lis 2011 18:41:21

NaTuRaL píše:no na gmailu funguje PUSH - az neco dorazi na server telefon se to dovy a nemusis resit kdy se to ma aktualizovat
standartne mam mail driv mobilu nez ve webovym rozhrani
Můžeš mi prosím poradit, kde PUSH nastavím? Hledal jsem na netu a našel jsem zatím jen Google Sync.
Předem díky.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 17. lis 2011 19:04:42

ulrico píše:V čem je aplikace Gmail lepší než aplikace Pošta? Abych pravdu řekl, tak se mi aplikace pošta líbí více. Mohu si tam např. na rozdíl od Gmailu nastavit frekvenci kontroly pošty.
Napadá mi snad jediná věc v čem by mohl být Gmail lepší. A sice, že nemusím nastavovat smtp dle poskytovatele internetu a poštu mohu odesílat bez ohledu na to, zda jsem připojen přes mobilní data nebo přes wifi.
Ale pokud víte o dalších výhodách/nevýhodách, tak sem s nimi...
Lepší je v tom, že je to něco úplně jiného :-) Gmail je vlastně mobilní terminál webového Gmailu, automaticky synchronizovaný, takže om-line odpovídá stavu schránky gmailu na webu a to stále (pokud máš internetové připojení). Každá změna ve schránce gmailu se hned projeví i v mobilu. Kdežto pošta je jen klasický off-line mailový klient, který ti na požadání přes pop3 nebo IMAP stáhne zprávy ze shránky, ale není s ní trvale spojení a neupozorní tě na příchod zprávy. Tedy může, ale jen v určitých nastavených intervalech kontroly, nikoliv hned.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ulrico
Stálý androiďák

Příspěvek od ulrico » čtv 17. lis 2011 19:32:18

ludekbrno: Pro poštu používám zásadně IMAP a to jak v PC, tak v mobilu. Je pravda, že v aplikaci Pošta musím nastavit interval synchronizace, ale zase vím, že mi mail přišel. To u Gmailu neplatí. Vidím ho sice hned jak Gmail otevřu, to je pravda, ale když ho nespustím, tak se žádné upozornění nezobrazí. Ale možná jen něco dělám blbě...

Karloz
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Příspěvek od Karloz » čtv 17. lis 2011 19:45:30

Tak nemáš v gmailu nastavené upozorňování. Menu-více nastavení- klikni na svůj účet-Upozornit štítky(nějak blbej překlad)-Doručená pošta a tam to nastav.

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » čtv 17. lis 2011 19:51:05

teba mat zapnutu synchronizaciu a data na pozadi

ulrico
Stálý androiďák

Příspěvek od ulrico » čtv 17. lis 2011 20:00:42

Pánové díky, data na pozadí jsem měl, ale neměl jsem zapnutou synchronizaci. Teď už se to zdá být OK.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 19. lis 2011 20:57:38

ulrico píše:ludekbrno: Pro poštu používám zásadně IMAP a to jak v PC, tak v mobilu. Je pravda, že v aplikaci Pošta musím nastavit interval synchronizace, ale zase vím, že mi mail přišel. To u Gmailu neplatí. Vidím ho sice hned jak Gmail otevřu, to je pravda, ale když ho nespustím, tak se žádné upozornění nezobrazí. Ale možná jen něco dělám blbě...
Při správném nastavení vyskakuje oznámení okamžitě po příchodu mailu. Nejspíš máš zakázána data na pozadí nebo upozorňování. Já používám obě možnosti, pro pracovní záležitosti mám mailové schránky řešené přes Gmail a pro soukromé schránky používám poštovního klienta přes IMAP s pouze ruční kontrolou, protože soukromé maily si kontroluji jen když se mi zrovna chce :-) Jinak se ale nedá říct, co je lepší, je jsou to prostě dva různé způsoby práce s mailem. Gmail je online ovládací terminál webového gmailu a poštovní klient je klasický off-line klient se spojením pouze na vyžádání.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

luke_f
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_f » pon 21. lis 2011 22:39:26

Zdravím.

Zdá se, že problém nade mnou už je vyřešen, tak se popíšu svůj. Hledal jsem všude možně ale nic, tak jestli někdo nebude vědět.

Kvůli PUSH notifikaci jsem si nastavil přeposílání všech mailů ze Seznamu na Gmail a v telefonu začal používat Gmail app. I přes štítky, který mi úplně nevyhovujou a řazení mailů do konverzací, který nesnáším :x jsem si nicméně začal zvykat a oceňovat výhody PUSH notifikace, kvůli který jsem to všechno dělal.

A najednou se mi stalo, že při komunikaci s kolegou (měli jsme mezi sebou poslané cca 4 maily, pochopitelně přes funkci "odpovědět" které byli sdružené v konverzaci), mi následující nepřišel resp. přišel ale místo něj se v klientu zobrazil mnou odeslaný mail.

Prostě: Kolega odeslal zprávu s textem "aaa", já na ni odpověděl "bbb", on "ccc" a právě místo "ccc" se mi zobrazila mnou odeslaná zpráva tedy "bbb". Teprve když jsem dal odpovědět na jeho zprávu s mým textem, objevilo se editační pole pro zprávu a pod ním citace předchozí zprávy. A tam, když jsem kliknul na tu tužtičku se teprve objevila zpráva s textem "ccc" od kolegy. Na chybu jsem poprvé přišel v klientovi K-9 mail, kterého používám místo Gmailu (kvůli konverzacím, který jsou fakt debilní) ale pak jsem příchozí zprávu kontroloval právě i v Gmailu a až tam se objevila ale až po provedení výše zmiňovaného. Stalo se někomu něco podobného?

Jen pro info: Schránku mám na Seznam.cz. Přeposílání nastaveno na Gmail, kde mám navíc nastaveno maskování tj. odesílání mailů s jinou adresou než Gmailí a to právě tou Seznamáckou. Kolega adresu do Gmailu nezná, psal na původní na Seznamu, odtud se to přeposlalo na Gmail a já odpověděl z gmailu s adresou xxx@seznam.cz

A aby jste měli oříšek na závěř ;) Když jsem se na mail podívat přes webové rozhraní na PC v pohodě se zobrazila zpráva "ccc" tj. mail korektně přišel a přeposlal, jen se nezobrazil ani v Gmail app ani v K-9...

Pokud někdo bude vědět, díky moc.
Honor 7
Android 6.něco

michalurban
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Ve stadiu pokusu

Příspěvek od michalurban » sob 03. pro 2011 11:35:59

Taky nechci zakladat nove vlakno, takze k memu dotazu:

GMAIL se mi nahodne prestava synchronizovat. Treba cely vcerejsek to bylo ok, dneska rano (nechal jsem telefon vybit) jsem ho pripojil na nabijecku, zapnul a mejly mi nechodily. Tak jsem je nechal synchronizovat rucne a od te doby to nejakou dobu slo (zkousel jsem si z jineho uctu z kompu poslat mejly jednou za cas. A pak to zase prestalo.

V aplikaci jsem vlevo nahore videl, ze na mne cekaji dva mejly /"Dorucena posta (2)/ a v prehledu uctu jsem mel vedle sveho uctu cislo 2, ale v aplikaci to videt nebylo a nic se nestahlo - dokud jsem nedal rucni synchronizaci.

V v nastaveni uctu mam zapnutou auto sync i primo sync u uctu (ikonka je zelena), tak nevim o co jde. Akce zprav mam VZDY.

Podotykam, ze wipe delat nechci, delal jsem ho pred 2 dny a prave jsem si telefon donastavil. A nepouzivam zadny juice defender nebo tak neco ...

EDIT: Ted jsem si poslal mejla ze seznamu na gmail a prisel behem 10 sekund na mobil. A po 5 minutach mi na gmail prisel mejl se zpravodajstvim a ten se mi na mobilu nesesynchronizoval - chapete to nekdo???
Aktuální smartphone: Doogee Homtom HT6
Předchozí smartphony: Microsoft Lumia 640 LTE, Motorola Moto G (XT1032 8GB), Microsoft Lumia 535 Dual, Motorola Moto G (XT1032 16GB), Samsung Nexus S, Sony Xperia Pro, ZTE Blade, HTC Desire, HTC Hero, Nokia N900, Nokia E71

fleasfan
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od fleasfan » stř 14. pro 2011 19:24:49

Mam stejnej problem. Mam GO Launcher a v posledni verzi prej nejdou u gmailu notifikace, ale synchronizovat by se to snad melo... Asi je problem na strane Googlu. Stejne tak mi nejde ulozit koncept - pisu novou zpravu, kliknu na ikonu "ulozit koncept" a nic. Kdyz kliknu na "zpet", tak je zprava zrusena. :roll:

ulrico
Stálý androiďák

Příspěvek od ulrico » sob 17. pro 2011 23:00:16

U aplikace Gmail v mobilu mě trápí její podivné chování:
1) Když vytvořím v mobilu nový mail, tak se po odeslání správně uloží do složky "Odesláno", a to jak v mobilu tak na webu.
2) Když dám ale odpovědět na příchozí email, tak odeslanou zprávu v mobilu vidím jak ve složce "Odesláno", tak i ve složce "Doručená pošta" - a právě zobrazení v doručené poště mě fakt štve. Na webu je správně jen v odeslané poště, nikoliv v doručené. Dá se s tím něco udělat?

Habix
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 8
Mobil 2 / ROM: OnePlus 3

Příspěvek od Habix » ned 18. pro 2011 11:13:54

To je vlastnost Gmailu, řadí se to do konverzací.
Philips Savvy -> Ericsson T10 -> Sony J5 -> SE T610 -> SE K750i -> SE W715 -> SE Xperia mini -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z2 -> OnePlus 3

npavel
Nové Androidě

Příspěvek od npavel » pon 19. pro 2011 16:15:16

dnes jsem posílal pres gmail z SGII 2 fotky velikosti 1,2 a 2,7 M
pres datový přenos mi to vzalo 9,5 M - i když mám týdenní limit 50 M tak to byl docela šok......
přes wifi 13,6 M
a z PC 4,3M
může mi někdo poradit kde dělám chybu?

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 19. pro 2011 18:21:10

Chybu robíš v týždennom limite 50 mb.
Ten mohol stačiť v minulosti pre nejaký hlúpy telefón s operou mini, ale nestačí pre aktívne využívaný smartphone.

Ďalšia vec je, že pri posielaní prílohy mailom neplatí matematika 2+2=4. Tých dát sa tam nabalí búdy viac...

oni
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Příspěvek od oni » pát 30. pro 2011 17:46:25

panove, uz nevim jak, jak mam nastavit,aby mi fungovalo posilani e-mailu z teto aplikace?

Wotan
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » sob 31. pro 2011 19:03:17

Pri takejto otázke ti určite každý hned odpovie a poradí.
Čo ti akože nejde ? Skús byť konkrétnejší.

oni
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Příspěvek od oni » pon 02. led 2012 12:48:18

takze pokud mi na gmail prijde mejl,tak gmail aplikace na founu me neupozorni, musim manualne cvaknout na dorucene a az pak se to actualizuje a pak kdyz poslu mejla,tak nedojde, sice mi to napise odeslano,ale nikam nedorazi.

kobop
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG P500

Příspěvek od kobop » pon 02. led 2012 16:08:08

Synchronizace služby gmail je povolena?
LG P500, v20c, root, CR

Wotan
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » pon 02. led 2012 16:14:37

A aj data na pozadí

kobop
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG P500

Příspěvek od kobop » pon 02. led 2012 16:26:41

Abych pravdu řekl i mě gmail občas zlobí, nechce odeslat zprávu a tak, ale když vypnu a zapnu internet, tak se rozhejbe. Ty ukazatele síly signálu nebo ikona wi-fi je zelená? Zlobí to jak přes wi-fi tak 3G?
LG P500, v20c, root, CR

Odpovědět

Zpět na „Komunikace“