Nexus 7 (v. 2012) - ROM/ROOT/FWProblém s Bootloaderem

Odpovědět
Midzuel
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. úno 2014 15:55:36
Typ mobilu / ROM: N7

Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Midzuel »

Ahojte,po neuspesnem backupu jsem se dostal do bootloopu a pak se snazil z toho dostat,nakonec to dopadlo tak ze tablet uz nereaguje na nic ani zadne zkratky nefungujou,jedine co muzu delat je zabpojit ho do pc a podrzet power a tlacitko dolu a v pc muj tablet najdu v kolonce ostatni zarizeni jako APX.Nejake rady jak to nahrat vsechno znovu ? Za rady bych byl velice rad protoze mi tablet hodne ulehcoval praci :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od LivArt »

Obě volume + power a přes fastboot tam nahrát stock ROM.
Midzuel
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. úno 2014 15:55:36
Typ mobilu / ROM: N7

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Midzuel »

Jo,ale ja tam zadnej bootloader nemam,hlavne se v takovych vecech moc nevyznam jako nekteri na tomhle foru jsem spis takovej antitalent na tyhle veci
Bundas
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 17. dub 2013 13:28:01
Typ mobilu / ROM: Momentalne zadny mobil nemam

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Bundas »

Moc nerozumim tomu, co jsi delal. Kdyz se dostanes do bootloopu, tak to preci jde zpravit pomoci reflash stock rom, ne? Ale ted uz to je jedno.

moje rady

1) drz power tlacitko 1 minutu. pokud to nic neudela, pokracuj v kroku dva
2) nech tablet pres noc na nabijecce
3) opet se to pokus zapnout >> pokracuj ke kroku 4
4) na komp si stahni image stock rom odsud https://developers.google.com/android/n ... ages?hl=cs
5) pote drz power tlacitko + volume down tak dlouho, dokud to nenabehne do bootladeru (pokud nenabehne, tak je tablet pravdepodobne KO)
6) flashni si tam tu romku. napr. pres nexus root toolkit nebo odina
zborilp
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 15. říj 2014 13:02:21
Typ mobilu / ROM: Asus Nexus 7 2012

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od zborilp »

Chlapi, nedaří se mi odemknout bootloader. Android mi vůbec nenaběhne, takže žádné ladění si nezapnu. Dostanu se jen do fastboot mode. Zkoušle jsem to i přes SDK, Unified_Android_ToolKit a podobné, ale vždy failed.
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Longerski »

Telefon do fastbootu a přes nexus root toolkit to nejde?
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
zborilp
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 15. říj 2014 13:02:21
Typ mobilu / ROM: Asus Nexus 7 2012

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od zborilp »

Ono se mi odemykání spustí - potvrdím to na telefonu - pak to dle textu v levém horním rohu probíhá - po restartu stále zamčeno. :?
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Longerski »

Zkus jiný USB port, jinej kabel, jiné PC.
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
zborilp
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 15. říj 2014 13:02:21
Typ mobilu / ROM: Asus Nexus 7 2012

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od zborilp »

Komunikace s NRT či dalšími programi je bez problémů, jen při odemykání bootloaderu tablet neudělá, co má. Programem v PC vyvolám akci, ale její průběh se nezdaří. Dá se bootloader obelstít jiným než klasickým způsobem? Prostě nějk natvrdo?
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Longerski »

To jsem pochopil, ze ti komunikuje. Ale pres NRT by to melo fungovat stoprocentne. A kdyz pises, ze ani pres prikazy v SDK, chyba nebude v SW, ale nejakej HW. Tudiz vyzkousej jine PC, jiny kabel atd. Za to nic nedas.
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
zborilp
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 15. říj 2014 13:02:21
Typ mobilu / ROM: Asus Nexus 7 2012

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od zborilp »

Tak na jiném PC je to to stejné. Když dělám flashstock, tak se pak tablet restartuje - teda spíš vypne - a NRT píše "waiting for device". Já ho pak musím nakopnout vypínačem, aby proces běžel dál. Nemá se ale tablet zapnout automaticky sám?
Přílohy
flashstock.jpg
flashstock.jpg (227.53 KiB) Zobrazeno 4783 x
Longerski
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: stř 14. dub 2010 11:59:10
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Tablet: Nexus 7 2013
Rom: Stock 6.0.1

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Longerski »

Tablet by se měl zapnout sám. Zkus ještě flashnout stock rom + unroot, ale zaškrtni v NRT v options v záložce flash stock "Force flash mode". Máš to napsaný v posledním odstavci na obrázku, co si sem postoval.
Jinak už mě nic jiného nenapadá.
Ericsson T10i->Nokia 3330->Nokia 3650->Ericsson P910i->SE M600i->HTC Kaiser->HTC Kaiser (Android)->T-Mobile G1->Orange San Francisco->HTC HD2 (Android)->Samsung Galaxy Note->Oppo Find 5->Google Nexus 5->Oneplus X->Nexus 5X
Skrha
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. úno 2016 10:31:54
Typ mobilu / ROM: Sony z1 compact
Tablet: Nexus 7 2012

Re: Problém s Bootloaderem

Příspěvek od Skrha »

Čau Kluci. Pokoušel jsem se o downgrade z 5.1 tak nešikovně, že jsem se zasekl na bootloaderu. Nereagovala na něm žádná volba krom vypnout.. Což bylo to poslední, co se mi povedlo. Od té doby už nejde zapnout, pc ho nevidi ( teda pouze mi naskočí připojené neznámé zařízení, ale to je vše). Power nic... Ani za dlouho. Power + hlasitost dolů také nic :(. Je do na popelnici nebo jde ještě nějak zachránit? Díky moc za případnou pomoc. Míla
Odpovědět

Zpět na „Nexus 7 (v. 2012) - ROM/ROOT/FW“