Správa telefonuBudík nezvoní

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
svecpetr
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: GSmart
Kontaktovat uživatele:

Budík nezvoní

Příspěvek od svecpetr » pát 15. črc 2011 5:37:26

je normální, že nastavený budík nezvoní... ani se nespustí, když jsem večer mobil na noc vypnul???

a jak mám udělat to, že budík bude zvonit v nastavený čas... ať mobil je v jakém koliv stavu... přeci nebudu řešit, jestli je nabitý, zapnutný, zesílený atd...

PPK
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Star S5

Re: Budík nezvoní

Příspěvek od PPK » pát 15. črc 2011 18:37:25

Ano je to normalni ze budiky na chytrych mobilech nezvoni kdyz je mobil vypnuty... budik je program a program na vypnutem pocitaci (mobilu) jaksi svoji funkci vykonavat nemuze :roll:

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 15. črc 2011 18:51:19

Snad s výjimkou Symbianu, ale nevím, jestli to platí pořád (a i tak tam bude asi fungovat jenom ten vestavěnej budík).

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » pát 15. črc 2011 19:29:07

Docela mě to pobavilo :lol: .

To je jakoby jsi něco stahoval z internetu a v průběhu stahování vypnul PC a pak se divil, že se to nestáhlo... Prostě ten budík je v nových telefonech SW záležitost, takže dát mobil do nabíječky a nechat jet přes noc! Většina budíků zvoní i při "tichém profilu".

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 15. črc 2011 20:14:43

Ještě bych dodal, že hlasitost budíku závisí (teda aspoň u toho standardního) na hlasitosti typu "Alarm" (dá se ovládat např. pomocí programu Audiomanager). Já ještě používám Increasing Ring, aby mi alarm nejprv zvonil potichu a až pak se pomalu zvyšovala jeho hlasitost.

Autor tohoto vlákna
svecpetr
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svecpetr » pon 18. črc 2011 11:20:31

no, mě zase pobavila vaše znalost počítačů

pokud jsou chytré telefony ... softwarové

tak nechápu proč to nefunguje

... i když je mobil vypnutý stále běží na pozadí program který počítá hodiny (čas)
takže proč nemá funkci, aby ho ještě porovnal s nejbližším časem kdy má budík znonit... a tak jak to děla např. můj starý ericsson... ten o o minutu dříve zapne telefon... aby se budík mohl spustit

tím pádem by bylo úplně jedno jak je to naprogramovaný

PS: a mimochodem každý počítač v dnešní době obsahuje tu samou smyčku ... viz bios plánované zapnutí počítače... a protože lze programovat bios i z běžícího počítače nechápu vaši reakci...

takže pokud to umí každý počítač... téměř každý starý mobil...

a neumí to chytrý telefon... tak je to spíše blbý telefon, ne?

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » pon 18. črc 2011 11:37:05

1. nestara se o to program, ale čip. Kdyz mas pocitac vypnuty "na pozadi" ti rozhodne nic nebezi.
2. Jak to "porovna s nejblizsim casem kdy to ma zvonit", kdyz toto je udaj zapsany v programu - ktery bezi jen v systemu.
3. Nechapu co to je za zvyk na noc vypinat mobil a rano ho zase zapinat...?
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Victor
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor » úte 19. črc 2011 15:32:51

svecpetr píše:PS: a mimochodem každý počítač v dnešní době obsahuje tu samou smyčku ... viz bios plánované zapnutí počítače...
Opravdu má v BIOSu tuhle funkci každý počítač?

Autor tohoto vlákna
svecpetr
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svecpetr » stř 20. črc 2011 11:03:01

Mishack píše:1. nestara se o to program, ale čip. Kdyz mas pocitac vypnuty "na pozadi" ti rozhodne nic nebezi.
2. Jak to "porovna s nejblizsim casem kdy to ma zvonit", kdyz toto je udaj zapsany v programu - ktery bezi jen v systemu.
3. Nechapu co to je za zvyk na noc vypinat mobil a rano ho zase zapinat...?
fakt si seš jistej, že když vypneš počítač tak tam nic neběží...

a jak je možný, že ho zapnu klávenicí... když NIC NENAČÍTÁ JEJÍ BUFFER? nebo že ti ho zapnu přes síťovku... když podle tebe nejsi na síti, protože máš vypnutý počítač???

Okaz pro LAMY: http://www.tomshardware.com/reviews/bio ... 126-8.html

Power Up On PCI Device : If you use Wake-On-LAN - typically employed in large office environments to turn on computers for remote administration - you will want this setting Enabled. Otherwise, I recommend you set it to Disabled.

Wake/Power Up on Ext. Modem : This setting tells the computer to turn itself on when a phone line plugged into its modem rings. Once again, this is used for remote administration. For other environments - in other words, most users - I recommend you set this to Disabled.

Automatic Power Up : This feature, if enabled, lets you designate a specific time each day when the PC will turn itself on. If that's useful to you, set it to Enabled. Otherwise, I recommend Disabled.

Time (hh:mm:ss) of Alarm : This field sets the time for automatic power-up, based on a military/24-hour clock. The Automatic Power Up field must be enabled to use this feature.

PS: i moje blbá televizní karta si sama umí zapnout počítač... v čas kdy jsem nastavil nahrávání ...

Nicméně směr této diskuse je evidentně na nic...

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » stř 20. črc 2011 12:09:51

Spoiler:
Samozrejme Wake on LAN apod znam. Bavime se ale o dvou nezavislych systemech - BIOS (ulozen na desce v naky svabu, dnes uz asi flash pamet) a operacni system.
Tyto dve vrstvy jsou proste u chytrych telefonu oddelene a bezi nezavisle. Ano, technicky by to mozne bylo. Zatim to vsak zadny HW (v tomto pripade) nepodporuje.

Myslim, ze to souvisi s tim, ze valna vetsina spotrebicu se dnes nechava v rezimu "stand by". At uz jde o televize, kavovary, pocitace nebo telefony. Osobne si nepamatuji, kdy bych naposledy vypnul PC nebo prave zminovany telefon.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

spajdo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S [S-OFF + root]
Rom: CyanogenMod 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spajdo » úte 09. srp 2011 7:15:13

ja vypinam PC a mobil tiez stale a stve ma ten budik ze to tam este nedorobilo HTC....

seaman
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: LG G6
Mobil 2 / ROM: Nexus 5 32GB

Příspěvek od seaman » úte 09. srp 2011 20:33:28

Já podle něj právě proto nevstávám a docela by se mi to líbilo, ale hold je to tak jak to je.
Pamatuju si na (teď nevím jestli nekecám) N73, která se sama zapla a po updatu FW zase ne a takhle se to zhruba střídalo, takže jsem vždycky po novém FW testnul a čekal na další, který to snad zase bude umět.

Jinak hodně mě pobavila věta - nevím co je to za zvyk na noc vypínat telefon :-))))
To možná doceníš v okamžiku kdy budeš pracovně každý druhý týden nonstop na telefonu a ty zbylé týdny nebudeš chtít riskovat, že tebe nebo ročního prcka někdo vzbudí, když nemusíš nic dělat. Asi namítneš, že se to dá řešit flight modem, no to asi ano, ale k čemu, baterku to pořád žere o něco málo víc, než když ho vypneš a jak zapnutí, tak probuzení z hybernace je otázkou chvíle větší nebo menší, takže důvod nevidím. Popravdě jsem kdysi telefon taky nechával tak jak je, ale to byla doba kdy telefon vydržel tak jako tak aspoň 5 dnů na jedno nabití a jen málokdy se stalo, že mi někdo z kámošů zavolal když spím.

Victor
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor » úte 09. srp 2011 22:08:56

No právě... Flight mód "žere" baterku minimálně a v hledem k její kapacitě prakticky zanedbatelně. Navíc mám nabíječku u postele a když jdu spát, napojím mobil na ni bez ohledu na stav nabití, aby byla do dalšího dne zase ready. Takže argument o "žraní" proudu u mě nehraje roli. Doba, za kterou mobil nastartuje systém nebo kdy se přepne z flight módu je sakra rozdílná. A ještě musím čekat, až budu moc vyťukat PIN. Navíc pokud používám mobil jako budík, znamená to, že jiný budík u postele nemám a k čemu je mi vypnutý mobil, když se nemůžu v noci podívat, kolik je hodin. Ale jeden argument, proč není dobré používat androidí budík, musím uznat. Pravděpodobnost, že během noci zatuhne systém je určitě vyšší, než se selže obyčejný budík v "hloupém" mobilu.

***Apollo***
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 Stock
Tablet: Lenovo Yoga B8000 Stock

Příspěvek od ***Apollo*** » úte 30. srp 2011 19:37:08

svecpetr píše: fakt si seš jistej, že když vypneš počítač tak tam nic neběží...

a jak je možný, že ho zapnu klávenicí... když NIC NENAČÍTÁ JEJÍ BUFFER? nebo že ti ho zapnu přes síťovku... když podle tebe nejsi na síti, protože máš vypnutý počítač???

Okaz pro LAMY: http://www.tomshardware.com/reviews/bio ... 126-8.html

PS: i moje blbá televizní karta si sama umí zapnout počítač... v čas kdy jsem nastavil nahrávání ...

Nicméně směr této diskuse je evidentně na nic...
takze aby jsme si to upresnily v pocitaci opravdu nic nebezi protoze je videt ze PC znas jen pres monitor, kazda zakladni deska typu atx (typ AT to neumel bubec protoze pri vypnuti byl cely pocitac mechanicky odpojen od site) ma vestavenou malou baterii a ty nespinas pri zapinani pc primo zdroj ale tavas impulz desce a ta si zdroj nahodi sama, co se tyce tech WAKE ON ..... je to totez, akorat za tebe to spinaci tlacito sepne PCI ,Klavesnice (takze PS2 ci USB) ci Lan karta, jedine co je na desce pri vypnutem pc stale v pozoru je onen okruh ktery ceka na signal pres sbernice (a je mu jedno odkud to prislo) co se tyce budiku tak to je program takze nerealne aby ti treba Outlook v PC zapnul pocitac kvuli upozorneni v kalendari (reseni je pouze aby outlook zapsal nejakou zadost do biosu a ten ji ulozil do casovace na zakladni desce (ale to uz samo o sobe je hodne nerealne protoze wokna neumi zapisovat do ROM pameti BIOSU.
a ohledne tve tv karty tak jse o obyc WAKE ON PCI (prip USB dle typu karty) protoze ta karta ma svuj okruh sledovani casu.
takze pokud mas starsi desku ktera ma vybitou onu baterku muzes s WAKE on cekat vecne nez to spustis. (za prve se resetne bios a zadruhe neni nic co udrzuje cas na MB a tudiz ani nic co sepne pc (krom tlacitka napajeni).

Wigles
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S
Rom: CM 7.1

Příspěvek od Wigles » úte 20. zář 2011 21:00:15

Mám problém, podobný.. Bohužel budík mi nezvoní ani když mám zaplý telefon (desire s), nevím čím to je, zkoušel sem cokoliv, odinstalovat ruzne launchery, nic nepomohlo.. Poté jsem zjistil, že budí sice zazvoní, ale po 2 vteřinách se vypne... Nevíte čím to může být ? Co se Androidu týče, jsem nováček, nikdy se mi nic podobného nestalo...

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“