Správa telefonuSamovolná změna melodie budíku i vyzvánění

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Terminator
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One P500

Samovolná změna melodie budíku i vyzvánění

Příspěvek od Terminator » pát 28. říj 2011 8:18:36

Ahoj,
mám následující problémy:
Problém č. 1 - "problém" s budíkem - používám výchozí aplikaci pro buzení, vyhovuje mi melodie "Music_Good Morning", která je uložená v interní paměti telefonu. Čas od času se stane, že mě telefon sice vzbudí, ale naprosto příšerným zvukem s názvem "Výchozí vyzvánění (60)". Když vlezu do nastavení budíku, není možné nic vybrat, pouze "Tichý". Vypnu a zapnu telefon a ejhle, všechna vyzvánění jsou zpět a "Music_Good Morning" je vybrané.
Vypadá to tedy, jako by najednou aplikace Budík přestala "vidět" do vnitřní paměti. Pokoušel jsem se vysledovat, co by na to mohlo mít vliv, ale nic jsem nezjistil...

Problém č. 2 - na vyzvánění kontaktů používám melodie uložené na kartě. Používám jich několik, jednu pro téměř všechny kontakty a pak pro pár vybraných lidí mám melodie jiné. Tyto melodie mám ve složce sdcard/media/ringtones. Vše funguje do momentu, kdy připojím telefon k PC, začnu kopírovat nějakou hudbu na kartu (telefon používám i jako MP3 přehrávač), tím je samozřejmě karta znepřístupněná pro telefon, a najednou mi někdo zavolá nebo přijde SMS či mail. Zvuk se samozřejmě neozve (nemá odkud), ale po opětovném "připojení" karty (odebrání z PC) dojde k naprostému přeházení melodií pro kontakty, dokonce se k některým kontaktům přiřadí melodie z úplně jiných složek, než je právě media/ringtones. Jako kdyby přiřazení bylo dělané na základě jakéhosi indexu ze seznamu všech MP3, který se samozřejmě změní, jakmile na kartě přibudou nové skladby.

Tušíte někdo, co s tím, případně setkali jste se s něčím podobným? Hledat jsem zkoušel, jak tady, tak jinde, i na zahraničních fórech, ale nic jsem nenašel... nejedná se o nějaké extra velké problémy, ale rád bych věděl, zda to jde nějak řešit. Možná za to může nějaká aplikace, ale zdá se mi zbytečné vypisovat sem všechny, které v telefonu mám. Používám systém Android 2.3.3, oficiální. Předem dík!

LG Optimus One P500, oficiální ROM Android 2.3.3

Lynx
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro 8/256GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolná změna melodie budíku i vyzvánění

Příspěvek od Lynx » pát 28. říj 2011 9:12:18

ad 1: čertví čím to je. Můžu Ti doporučit Budík Xtreme Free. Používám ho a naprosto bez problémů (Market)
ad 2: připojením k PC jako Úložiště si telefon vnitřně odpojí kartu, takže není schopen používat třeba zvonění z karty. S tím zpřeházením zvonění jsem se nesetkal. Používám vícero zvonění a po odpojení od PC je vše jako předtím.
Když mám problém, koukám nejdřív mezi židli a klávesnici.
Huawei P30 Pro 8/256GB

Autor tohoto vlákna
Terminator
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG Optimus One P500

Příspěvek od Terminator » stř 02. lis 2011 21:21:17

Dík za odpověď,vyzkouším,ale docela by mě zajímala příčina,instalací alternativního budíku pravděpodobně vyřeším následek.
LG Optimus One P500, oficiální ROM Android 2.3.3

romulus1
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: samsung galaxi ace

Příspěvek od romulus1 » čtv 24. kvě 2012 13:17:19

mam ten samej problem prehazene vyzvaneni na samsung galaxi ace

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“