Správa telefonuČištění interní paměti

Moderátoři: don_alex, radegast

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Čištění interní paměti

Příspěvek od ludekbrno » čtv 21. srp 2014 7:23:32

Ne, v mezipaměti není nic důležitého. Postupy ve hrách jsou v datech aplikací a to je něco jiného.

píšu z mobilu

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mesiáš
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Příspěvek od Mesiáš » čtv 21. srp 2014 9:52:40

Aha. Ale v úložišti když kliknu na data uložena v mezipaměti, tak se tam ukáže: tímto vymažete z mezipaměti data všech aplikací. To mi přijde že se aplikace dostanou na výchozí nastavení a všechno se v nich smaže včetně postupu ve hrách, ale snad máš pravdu. A můžu to teda takhle ručně z úložiště vymazat? Němůžu tím něco poškodit? Nemám radši použit nějaký ten čistič?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 21. srp 2014 9:58:14

Ne, mezipaměť neobsahuje nastavení aplikací. To je prostě jen cache, kam si aplikace odkládají některá často používaná data, aby je nemusela znovu tahat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Mesiáš
Stálý androiďák

Příspěvek od Mesiáš » čtv 21. srp 2014 10:08:33

Jo aha, dobře. Takže ji můžu v úložišti normálně vymazat nebo mám použit nějaký ten čistič? Jak jsem říkal už mi zabírá přes 2GB a měla by se teda smazat automaticky když už nebude místo, ale já právě potřebuju už teď volný místo.

Gaston99
Droid
Reputace: 231
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Mobil 2 / ROM: SAMSUNG Galaxy S9+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+
Tablet 2 / ROM: SAMSUNG Galaxy Watch3 (45 mm)

Příspěvek od Gaston99 » čtv 21. srp 2014 10:28:07

Žádný čistič nepotřebuješ. Mezipaměť můžeš normálně vymazat v úložišti a o nic důležitého nepřijdeš.

Mesiáš
Stálý androiďák

Příspěvek od Mesiáš » čtv 21. srp 2014 11:02:07

Jo tak už jsem to udělal a je vše ok. Nepozoruji nic, zpomalení ani zrychlení. Jen mám víc místa. Můžu to dělat častěji? Třeba 1x za čtvrt roku nebo 1x za měsíc? Celkem rychle to nabíhá. Už tam je zase 11 MB. :-D

Gaston99
Droid
Reputace: 231
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Mobil 2 / ROM: SAMSUNG Galaxy S9+
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+
Tablet 2 / ROM: SAMSUNG Galaxy Watch3 (45 mm)

Příspěvek od Gaston99 » čtv 21. srp 2014 11:08:16

Klidně můžeš, ničemu tím neublížíš...

Mesiáš
Stálý androiďák

Příspěvek od Mesiáš » čtv 21. srp 2014 11:18:35

Ok, díky.

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » čtv 21. srp 2014 11:43:59

Ono staci vetsinou promaznout ty nejvetsi zrouty. Ted jsem to zrovna delal. Google+ (793MB), 9Gag (0,93GB), Dolphin Browser (cca 300MB), Pinterest (cca 170Mb).
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

Lancar
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: nokia

Příspěvek od Lancar » pon 08. pro 2014 0:02:58

Ahoj. Tak už několik hodin hledám na internetu co s přeplněnou paměti v mobilu LG - D 605. Je to tu hodně popsáno, ale výrazy, které slyším poprvé, americky nebo nejspíš slangově a hovorově - něco jsem pochopil, většinu však ne. O "Různém" v celkové paměti tu není, ani zmínka. Celkem mi to je jedno, ale třeba chci aktualizovat dvě hodiny starou předpověď počasí a napíše mi něco o nedostatku paměti, nebo její přeplněnosti, či co.

Co zjistím:
V "nastavení" zvolím "úložiště" a vidím:
Celková paměť = 3,94 GB
Dostupné = 458 MB
Aplikace = 1,58 GB
Obrázek, video = 19,69 KB (je tu velké K, tak opisuji K :) )
Zvuk = 440 KB
Stahování = 8 KB
Data uložená v mezipaměti 172 MB
Různé 2,23 GB. Jde to "Různé" přesunout na přídavnou kartu? Tam mám dost místa.
Celková paměť = 14,9 GB. Asi SD karta - tá však má na sobě napsáno 16 GB
Dostupné 10,94 GB. To je místa!

Konkrétně se podíváme na aplikaci navigace SYGIC.
Rozkliknu "Aplikace", ukáže to u něj 116 MB. Rozkliknu dál a vidím možnost přesunout do telefonu. Z toho soudím, že je uložen na SD kartě. Je to program?
Rozkliknu "Různé" zde ukazuje Sygic 1,97 GB. Dál rozkliknou nejde a nevím, kde to je vlastně uloženo, ani co to je a proč to je. Jsou to mapy (mám tam jen půlku západní Evropy a ČSR)? Jsou na kartě SD? Proč jsou započteny ve vnitřní paměti?

Umí někdo odpovědět postupně a běžnými slovy (odborný výraz se vždy dá popsat česky) na mé otázky? Já v telefonu nedostatek místa nevidím, Android je zřejmě bystrozraký. Co mám krok po kroku udělat, abych vyhověl manýrům mistra Androida?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. pro 2014 7:33:03

Úložiště, tam máš jen 458MB, což je už kolem hranice pro minimální volný prostor.

píšu z mobilu

Lancar
Nové Androidě

Příspěvek od Lancar » pon 08. pro 2014 8:19:12

To mi mobil také píše.

Něco bude špatně s uložením navigace SYGIC protože v "různém" ukazuje 1,97 GB a navigon, ve kterém mám mapy celé Evropy nic. Mám ho smazat a nahrát znovu? Jak to, že podobné aplikace jsou jaksi různě uložené?

Jak docílím, abych nedostával hlášky o paměti? Co můžu beztrestně smazat? Pořád vyhrožuje, před mazáním, že něco přestane fungovat, tak to tam vždy nechám.

Podle mne ten Sygic nemá v příruční paměti co dělat.

Mám sto otázek, potřeboval bych prosím konstruktívní odpovědi (vedoucí přímo k řešení).

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. pro 2014 9:15:15

Hlášení o nedostatku paměti odstraníš tak, že odinstaluješ nepotřebné aplikace. Trochu pomůže i vymazání cache (stáhni si aplikaci Cache cleaner. Jinak aplikace se instalují tam, kam určil její autor a ano, i u podobných aplikací to může být různé. Některé velké aplikace dávají při instalaci na výběr, kam si má stáhnout dodatečná data. Píšeš, že máš sto otázek, takže nemůžeš čekat jednoduché odpovědi. Ale zkráceně:

1) vymazat cache
2) odinstalovat nepotřebné aplikace
3) u těch potřebných se při instalaci pořádně dívat, jestli neumožňují volbu, do kterého úložiště stahovat dodatečná data (mapy).

píšu z mobilu

Lancar
Nové Androidě

Příspěvek od Lancar » pon 08. pro 2014 20:30:45

Děkuji, udělal jsem to.

"Dostupné" stouplo na 624 MB, asi to zatím stačí.
Největší položka byla v GOOGLE+, předtím jsem se na to nedíval a navíc GOOGLE+ ani nechci. Furt mi to cpe jakési lidi, po kterých mi je H...
Zjištěné následky: Vymazaly se oblíbené cíle v navigaci SYGIC, jejich nové doplnění funguje.

Paměť tímto považuji za vyřešenou.

Ještě prosím objasnit Chování navigace Sygic. Zdá se mi divné, nepřírozené.

Historie Sygic v mém telefonu:

1.Nahrání aplikace Sygic OK
2.Po aktualizaci Androidu na verzi 4.4.2, Sygic hlásí, že data z karty jsou nedostupná. (třeba fotky dostupné byly) Výsledkem byla jeho nefunkčnost. (NAVIGON OK).
3-Nainstalovaní zkušební verze na 7 dnů zdarma OK
4.Zaplacení doživotní verze Evropa a Rusko OK , ale nevím jestli jsou mapy nainstalované na kartě, asi ne a soubor je nepřirozeně velký (ve srovnání s Navigonem) Mohlo se stát, že mám Sygic nainstalovaný 3x ? před novými instalacemi jsem žádný Sygic neodinstaloval a předchozí mapy celé Evropy nemazal.

Ptám se proto, že jedu na delší cestu na západ Evropy (potřebné mapy mi nyní, po promazání, už vešly) a nechci, aby zkolaboval.
Jak bych ho měl opravit? Odinstalovat? Mapy předem vymazat? Nebo jak postupovat? Přišel mi nějaký kod emailem, ten použiju při následné instalaci? Omlouvám se, pokud to zde nepatří, ale možná interierovou :facepalm: paměť budu muset od sygiku pořádně vypucovat :D :D :D .

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. pro 2014 22:23:17

K navigaci neporadím, ale ještě doplním k tomu G+ a dalším nepotřebným aplikacím. Doporučuji jejich deaktivaci. Když vejdeš do hlavního menu nastavení, tam najdeš "Aplikace - všechny" a projedeš si tam postupně G+, Hangouts... a ostatní, které nepoužíváš, můžeš je tam trvale deaktivovat tlačítkem "Vypnout" (nebo je tam "Deaktivovat", nevím jistě). Tím zmizí z nabídky ikona aplikace a aplikace se nebude na pozadí spouštět a zaplňovat paměť.

píšu z mobilu

Lancar
Nové Androidě

Příspěvek od Lancar » úte 09. pro 2014 8:49:49

OK dobře vysvětleno. Děkuju.

Marek.P
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Příspěvek od Marek.P » stř 10. pro 2014 10:23:56

Jen doplním.Než nejakou nepotřebnou aplikaci vypneš,tak u ní odinstaluj aktualizace a pak vypnout.U toho Sygicu doporučuji odinstalovat a znovu vše nainstalovat.Android 4.4 nepodporuje přesun aplikací na kartu a tím pádem po aktualizaci na novejší android muže nastat chyba.
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs

Lancar
Nové Androidě

Příspěvek od Lancar » stř 10. pro 2014 22:06:03

Něco jsem odinstaloval a výsledek je takový:
http://lancar.rajce.idnes.cz/SYGIC/

V položce "Různé soubory" poznám jen menšinu souborů, všechno ostatní netuším co je (nevím jestli to můžu smazat) a více to rozkliknout nejde.

Největší problém je se zaplněním paměti mapami Sygiku.
Chci jet okruh po Evropě, ale všechny potřebné mapy mi už nevejdou.
Můžu sice projeté mapy odmazávat, ale na cestách nemám záruku rychlého připojení WiFi k nahrání map nových.

Našel jsem návod na přesun map z paměti telefonu na kartu micro SD
(tuším že přímo na oficiálních stránkách Sygic, ale jsem odkázán na překladač Google - podle překroucených významů se toho neodvážím).
Bylo by to však řešení, možná jediné. Může být někde český návod (krok po kroku) na přesun souborů na kartu?

Samozřejmě si nakonec nějak pomůžu (mám přece v mobilu Navigon s celou Evropou), ale vadí mi, že jsem poprve koupil nějakou aplikaci a ona (ve spolupráci s Androidem 4.4.2 ) za těžce vydřené peníze :lol: nesplní můj požadavek (mobil LG 9 II).

Lancar
Nové Androidě

Příspěvek od Lancar » stř 10. pro 2014 22:22:20

Tady je návod na přesun Sygic na kartu.

http://help.sygic.com/hc/en-us/articles ... id-KitKat-

Překlad Googlem do češtiny je pro mne nesrozumitelný.

Marek.P
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone Max Pro

Příspěvek od Marek.P » čtv 11. pro 2014 10:51:20

Zkus pohledat,nebo se zeptat tady http://androidforum.cz/sygic-aura-t8544.html
Navigace Magic Earth a Waze.
Perfektní profilovač https://play.google.com/store/apps/deta ... plus&hl=cs

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“