Správa telefonuAplikace na setrenie baterie

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
drkovcim
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S IV mini

Aplikace na setrenie baterie

Příspěvek od drkovcim » pát 27. led 2012 19:42:40

Ahojte, mozete mi prosim poradit nejake aplikacie na usetrenie baterie? Kludne aj take co potrebuju ROOT. Viem ze su tu asi roztrusene po roznych temach, ale myslim ze by bolo dobre keby boli vsetky v jednej teme.
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne ned 29. led 2012 9:26:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: tvým kódům a zkratkám rozumíš jenom ty, ostatní ne

hatalik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: UMI SUPER
Rom: STOCK 6.0

Re: [H] AP na setrenie baterie

Příspěvek od hatalik » pát 27. led 2012 20:00:25

Skus SetCPU a zmen frekvenciu Procesora na POWER SAVE :)
KRYTY Umi Super - https://mobil.bazos.sk/inzerat/69912187 ... -Kryty.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tohoto vlákna
drkovcim
Nové Androidě

Příspěvek od drkovcim » sob 28. led 2012 10:36:52

Ak si v tom SetCpu nastavim profil pre najnizsiu frekvenciu CPU pri vypnutom displeju a pri telefonovany, nezozere mi beh toho programu viac ako usetri? :)

EDIT: Pretoze ze vraj taky AutoKiller Memory Optimizer zozerie viac stavy ako usetri vypnutim niektorych aplikacii. Ja osobne mam android este len tyzden takze je dost mozne ze trepem blbosti ktore som si precital na nejakej mozno pochybnej stranke.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. led 2012 12:52:52

Jistě, autokillery samozřejmě zvyšují spotřebu baterie, protože nesmyslně killují aplikace na pozadí, které by samy o sobě nic nežraly, protože jsou uspané. Takže spotřebu zvyšuje nejen samotná aplikace killer, ale taky fakt, že Android si stejně aplikace které chce, na pozadí natáhne znovu. A tak pořád dokola, takže spotřeba logicky letí nahoru. Killer vyhoď, je to blbost používat, způsobuje to i problémy třeba s budíkem a podobnými službami, co na pozadí běžet musí. Frekvenci bych osobně nijak striktně nesnižoval, protože to se projeví jen minimálně, ale na výkonu telefonu to je hodně znát. Může se mu nedostávat výkonu na důležité operace. Smiř se s tím, že žádný Android ti moc dlouho nevydrží, při běžném provozu je standard 1 den, pokud ale budeš častěji brouzdat po netu nebo hrát hry, můžeš klidně za půl dne být bez baterie. Já jsem to vyřešil nákupem více nabíječek. Jednu mám doma, druhou v autě a třetí v práci :) To je jediný způsob, jak se Android dá používat bez neustálých obav o vybití. A věř, že žádné aplikace ani jiné "triky" to nijak nezmění. Nakonec stejně zjistíš, že je to k ničemu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
drkovcim
Nové Androidě

Příspěvek od drkovcim » sob 28. led 2012 14:16:43

tak to by som si uz radsej kupil taketo nieco:
http://www.alza.sk/xpal-harry-ii-xp2000-d114204.htm
pretoze pri HTC EVO 3D je podla mna ten zadny kryt docela labilny

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. led 2012 20:23:14

to je zase jen další baterka s nic moc kapacitou. Ano, vydržíš s tím možná o den déle, ale pokud nejsem mimo civilizaci, tak vždycky bude lepší mít k dispozici další nabíječku. Dá se běžně pořídit kolem 150kč (6€), takže je můžeš mít všude, kde se běžně pohybuješ a navíc je lehká, takže ji můžeš vzít sebou, pokud jedeš někam jinam.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Helle
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Max 3
Twitter: @Hellebrandv
Tablet: iPad 2
Rom: originál

Příspěvek od Helle » ned 29. led 2012 8:15:28

Já jsem to vyřešil podobně, ale myslím ještě lépe. Mám Nexuse S ( ale nejen on,ale každý výkonný telefon ) víc jak den zkrátka nevydrží. Na Dealextreme http://www.dealextreme.com/p/usb-ac-bat ... 240v-57063 stojí baterie i s nabíječkou 8,5 USD a k tomu jsem koupil další 2 solo baterie po cca 200,- Kč .
Takže mám vždy v kapse saka mimo Nexuse i nabitou baterii. Takže dojde baterka, vyměním, nemusím čekat na nabítí a jedu dál. Baterie v mobilu prakticky nenabíjím, vždy jen přes externí nabíječku. Ještě se mi nestalo, že bych zůstal bez "šťávy". Deaextreme se nebojte, co jsem si objednal, vždy vzorně došlo.Nikdy žádný problém.

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“