Správa telefonuVypinani displaye pri volani

Moderátoři: don_alex, radegast

phobi
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: htc desire z a motorola defy+
Rom: MIUIcz

Re: Vypinani displaye pri volani

Příspěvek od phobi » stř 08. úno 2012 21:38:21

takze nyni uz stihas zavesit hovor rychleji nez na zacatku? pokud ano ... je vse OK? :)

> HTC Desire Z <
ROM: MIUIcz 2.1.20 | S-OFF
HBOOT: 0.82.0000
Recovery: ClockworkMod Recovery v5.0.2.0

Pokud je to možné, můžeme se pokusit po domluvě vyřešit problém vzdáleně (http://goo.gl/TO6BH - stáhnout a spustit)

Autor tohoto vlákna
bobosa
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson Xperia mini Pro

Příspěvek od bobosa » stř 08. úno 2012 21:43:07

Je to ok a velke diky za pomoc ;)

Autor tohoto vlákna
bobosa
Stálý androiďák

Příspěvek od bobosa » sob 11. úno 2012 13:24:07

Takze smula...pri vytoceni cisla telefon se jakoby vypne...zhasne dysplay..... a dlouho trva nez se rosviti.....pujde ten krap pryč..

zehny
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: SG S8
Rom: Custom

Příspěvek od zehny » sob 11. úno 2012 14:10:03

Kup si nokiu. :D

Lilly
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace

Příspěvek od Lilly » čtv 16. úno 2012 15:05:23

Ahojte, trochu se vám vmísím do diskuze :-)
Mám problém s bráchovo telefonem - Samsung galaxy mini. Při hovoru si display po chvilce vypne, aniž by ho přiložil k uchu a telefon pak vůbec nejde zprovoznit, vůbec nereaguje na jakákoliv tlačítka, hovor není možné ukončit.. Musela jsem vyndat baterku, při zapnutí to zahlásilo nějakou informační zprávu ohledně lcd - bohužel si vůbec nepamatuji, co se tam psalo, po druhém zapnutí již bez této zprávy.. Nevíte co s tím?

phobi
Stálý androiďák

Příspěvek od phobi » pát 17. úno 2012 8:08:00

ahoj, zkoušela jsi po zhasnutí displaye stisknout POWER tlačítko? ono totiž často se stává, že mají lidé nastavený automatické zhasínání displaye popř. zamykání displaye na velmi krátký časový úsek a ten se prostě zamkne i při hovoru. Pokud se tlačítkem POWER telefon rozsvítí a bude chtít odemknout (gesto, zámek ...) je řešení jednoduché (v nastavení displaye si zvýšit časové úseky, za který se telefon zamyká, popř. vypíná display.
Vyzkoušej a dej vědět
> HTC Desire Z <

Pokud je to možné, můžeme se pokusit po domluvě vyřešit problém vzdáleně (http://goo.gl/TO6BH - stáhnout a spustit)

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pát 17. úno 2012 8:44:56

Já to četl jen jednou a rychle a tohodle jsem si všiml hned:

"..... a telefon pak vůbec nejde zprovoznit, vůbec nereaguje na jakákoliv tlačítka, hovor není možné ukončit.. Musela jsem vyndat baterku, "

a pak:

"při zapnutí to zahlásilo nějakou informační zprávu ohledně lcd"
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

phobi
Stálý androiďák

Příspěvek od phobi » pát 17. úno 2012 9:33:47

:radegast řeším problémy v oblasti IT s uživateli denně, věř mi, když někdo říká zkusil jsem všechny tlačítka, na 99,9% tomu tak není. Je třeba se vždy ujistit, předejte se tím chybné diagnóze problému a následnému zbytečnému snažení se o odstranění chyby.
Chápu, že takovým to dotazováním se zbytečně prodlužuje vlákno, ale já opravdu nejsem typ člověka co střílí rady od boku (jako zkus hard reset atd. ;-) ) Snažím se poradit konkrétně, pokud možno bez ztráty dat
> HTC Desire Z <

Neo-Mike
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia SP
Tablet: Google Nexus 7

Příspěvek od Neo-Mike » pát 17. úno 2012 10:18:30

Jen tak náhodou Galaxy Ace a další Samsungy, mají v možnostech usnadnění položku ukončit hovor zamykacím tlačítkem. Takže nemusím čekat, až se displey rozsvití a ukončím rovnou u ucha tím tlačítkem. Nemá něco takové taky ten SE?

Lilly
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Ace

Příspěvek od Lilly » čtv 23. úno 2012 14:18:55

phobi píše:ahoj, zkoušela jsi po zhasnutí displaye stisknout POWER tlačítko? ono totiž často se stává, že mají lidé nastavený automatické zhasínání displaye popř. zamykání displaye na velmi krátký časový úsek a ten se prostě zamkne i při hovoru. Pokud se tlačítkem POWER telefon rozsvítí a bude chtít odemknout (gesto, zámek ...) je řešení jednoduché (v nastavení displaye si zvýšit časové úseky, za který se telefon zamyká, popř. vypíná display.
Vyzkoušej a dej vědět
Ano, zkoušela ;) zas takový anti-talent nejsem a tohle jsem zkoušela ihned, až pak jsem šla hledat rady sem.. Telefon prostě úplně zamrzne, vypadá to na sw vadu, takže ho beru na reklamaci, díky ;)

ilcas
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7 White
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10,1 white
Tablet 2 / ROM: Smart Tab 2

Příspěvek od ilcas » sob 25. úno 2012 16:28:21

Já ten telefon mám asi 14 dnů a tento problém mne taky děsně vytáčí.Trvá to třeba až 10 sekund, než po skončení hovoru začne reagovat a je použitelný. Mám ještě Wave s Badou a tam je to naprosto nepozorovatelné. Display se rozsvítí ihned po oddálení od ucha... Zde jsem ale vypozoroval jednu věc. Ten proximity senzor nefunguje, když je telefon v horizontální poloze,tak mohu natvrdo zakrýt ten senzor čímkoliv a display nezhasne. Pokud ho ale obrátím displayem dolů, tak ano. Je toto normální, má se to takto chovat? U té Bady reaguje na zakrytí v jakékoliv poloze.

ilcas
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7 White
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe Shot
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10,1 white
Tablet 2 / ROM: Smart Tab 2

Příspěvek od ilcas » pon 27. úno 2012 13:14:20

Ještě se vrátím k tomu okamžitému "nenaběhnutí" displaye ihned po ukončení hovoru. Tento problém se pro mne stává naprosto stěžejní a neakceptovatelný, tak jsem se chtěl zeptat zda-li se to projevuje i u všech ostatních androidích telefonů, nebo je to jen problém SE Xperií..? Abych nebyl opět zklamaný, když bych se poohlédl k jinému výrobci... Nebo, že by to avizovaný upgrade na ICS, u tohoto modelu, mohl vyřešit? Díky.

Alonzo
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: LG G Flex 2
Rom: Stock 6.0.1

Příspěvek od Alonzo » pon 27. úno 2012 18:40:38

Já když dám telefon od ucha tak než se na něj stačím podívat tak už je display zapnutý.

Autor tohoto vlákna
bobosa
Stálý androiďák

Příspěvek od bobosa » stř 29. úno 2012 10:44:30

ilcas píše:Ještě se vrátím k tomu okamžitému "nenaběhnutí" displaye ihned po ukončení hovoru. Tento problém se pro mne stává naprosto stěžejní a neakceptovatelný, tak jsem se chtěl zeptat zda-li se to projevuje i u všech ostatních androidích telefonů, nebo je to jen problém SE Xperií..? Abych nebyl opět zklamaný, když bych se poohlédl k jinému výrobci... Nebo, že by to avizovaný upgrade na ICS, u tohoto modelu, mohl vyřešit? Díky.
Tak tak..stejne jako u mne...

KaCzaba
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: DHD

Příspěvek od KaCzaba » ned 06. kvě 2012 21:07:33

kez by mi display zustaval zhasuty dele..me nezhasina vubec..senzor nefunguje na DHD
SG-N3,root, cwm, omegarom 23

cenki
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lg optimus F6

Příspěvek od cenki » sob 02. srp 2014 19:51:31

Mam tiez taky problem, a nieje to senzorom.. Hned po vytoceni cisla stmavne display, neda sa ukoncit hovor, po ukonceni hovoru druhou stranou sa po par sekundach znova display zapne...nevie niekto co s tym ???

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 02. srp 2014 20:03:45

Fakt se to musí psát každému kolem dokola zvlášť? Řeší se to tady několikrát týdně, tak zkus hledat.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

don_alex
Administrátor
Reputace: 380
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 04. srp 2014 21:28:52

To je přece příliš mnoho práce. Zeptat se je jednodušší...

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

jozef444
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco ZTE BLADE p729b
Mobil 2 / ROM: xperia mini
Tablet: nexus 7

Příspěvek od jozef444 » pon 10. srp 2015 19:29:49

Zdravim vsetkych. Vidim ze sa tu riesi tema, ktora sa aj mna tyka - a to je pomale rozsvietenie displeja resp. nerozsvietenie displeja po odtiahnuti telefonu od ucha. Precital som vsetky prispevky, stiahol Senzor test, a chcem sa spytat, ci proximity senzor je vlastne "svetelny senzor" - ci ovlada aj jas displeja podla okoliteho osvetlenia. Neviem ci to spolu dajako suvisi, (doteraz mi to fungovalo tak, ze ked som mal manualne nastaveny jas, tak telefon nezhasinal ani pocas hovoru, a ked bol automaticky jas, tak telefon asi 2sec. po vytoceni cisla zhasol, a uz sa nerozsvietil, nereagoval na ziadne tlacidlo - ano skusal som aj power - problem co bol vyssie spominany, tusim s tym kocka sla do servisu), teraz pocas pisania som to zas skusal, a aj pri manualne nastavenom jase sa jednoducho vypol, a jedine co mu pomoze je vybrat baterku a znova nastartovat. Po spusteni senzor testu mi svetelny senzor menil cisla podla svtla, a proximity stale pisal 0: 4.0 1: 0.0 2: 0.0 - cize podla vyssie popisaneho je nefunkcny. Telefon sa mi dostal do ruk vcera, s tym ze nenabehne, tak ako baby andoridak som sa pomocou navodou do toho pustil, aktualne je tam:

Verzia androidu : 2.3.7
verzia jadra 2.6.35.7-perf+tom@TomsComputer #67
Cislo zostavy je GWK74
Mod Version : CyanogenMod-7.1.0-Blade

Jedna sa o Orange San Francisco (ZTE p729b).

Ospravedlnujem sa ze som tu rozpisal roman a nakoniec ani nieje jasne co vlastne chcem, takze chcel by som vediet, ci proximity a svetelny senzor su jedno a to iste, alebo dva nezavisle senzory, alebo 2 v jednom (neviem ako pri telefonoch, ale v aute svetelny a dazdovy senzor mam v jednej "krabicke" ale su to dva senzory nezavisle), a ci sa to da skusit nejako SW riesit, pripadne ci mi vie niekto povedat ako telefon uviest do povodneho stavu, origo SW...

cital som na inom fore (komkretne magblog forum), ze iphone 4 tiez s tym mali problemy pri zmene SW , ja este skusim pohladat a zmenit SW za original, ale za kazdu radu vopred dakujem

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pon 10. srp 2015 20:02:42

jozef444 píše:....takze chcel by som vediet, ci proximity a svetelny senzor su jedno a to iste, ....
Ne.
Však nějaký ten "test senzor" Ti to musel ukázat, ne?
Nexus 5X

jozef444
Nové Androidě

Příspěvek od jozef444 » pon 10. srp 2015 20:31:16

pouzil som https://play.google.com/store/apps/deta ... SensorTest , a tam mi ukazuje zvlast FUNKCIU svetelneho senzorum,a zvlast FUNKCIU proximity, podla dalsich clankov na nete som sa dosital, ze funguju na uplne inom principe, cize aj realne su to dva senzory (povodne to bolo myslene, ci to nieje jeden senzor s dovmi funkciami - ako ked si porovnas volakedy pevnu linku a postu - dve funkcie, a dnes v mobile mas dve sluzby v jednom). Na dalsom fore som sa docial, ze na niektorych telefonoch ho staci prefukat kompresorom alebo povysavat, tak so mto rozobral, prefukal, a aj tak hodnota stale ta ista, takze bud ho nepozna SW, alebo je zly (Moze byt, ze ho tester nevie otestovat lebo ho SW nepozna, alebo testuje senzory nezavislo od systemu? )

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je!

skusil som tam dat http://download.cyanogenmod.org/?device=blade ten najnovsi z nich, a kezde senzor stale nic, tak ma napadla ina vec, kedze by mi menej vadilo ze sa telefon pocas hovoru nezhasne ako to, ze ostane cierny a "nepouzitelny", dal by sa ten proximity senzor nejako SW vypnut, jednoducho ako keby tam ani nebol ?? Dakujem
P.S.: jumbo78 sry za porusenie, dufam ze sa to nebude stavat - je tych pravidiel celkom dost na moju deravu hlavu...
Naposledy upravil(a) jozef444 dne pon 10. srp 2015 22:05:17, celkem upraveno 1 x.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 10. srp 2015 21:32:00

jozef444:

Takový hloupý dotaz, není náhodou na displeji nalepena přídavná "ochranná" fólie? Jinak ty senzory by měly být nezávislé a fungují na jiném principu. Proximity senzor pro detekci přiložení k uchu funguje tak, že jsou někde poblíž sluchátka umístěny infračervená LED a vedle ní fotodioda. Když přiložíš mobil k uchu, tak se světlo LED od ucha odrazí k fotodiodě a tím detekuje přiblížení. Pokud se ale na displej nalepí "ochranná" fólie, tak se v ní část světla IR LED rozptýlí a dostane se k fotodiodě vedle, přestože telefon není u ucha. Jenže podle senzoru si telefon myslí, že je a zhasne displej, dokud neskončí hovor. Senzor okolního světla pro řízení jasu displeje prostě jen měří úroveň okolního světla.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

jozef444
Nové Androidě

Příspěvek od jozef444 » pon 10. srp 2015 22:10:34

Ludekbrno folia tam neni, este raz som to pre istotu skontroloval. Ten telefon kamaratka pravdepodobne nasla, a nesiel zapnut, tak sa s tym od rana hram (kedze je to prvy android, v ktorom nieco menim - ako user som mal androidy,a ked som fusoval tak symbian alebo IOS) - dost som toho musel precitat, aby som aspon okrajovo pochopil ako na to. Ale podla poslednych vysledkov sa zda, ze ten senzor je asi na prd (zacinam pochybovat, ze by to bolo SW), tak ma skor napadlo - ako som uz editoval predchadzajuci prispevok, ci sa ten senzor neda nejako vypnut. Ale aj tak dakujem za snahu

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 11. srp 2015 5:09:38

Proximity senzor nejen, že při probíhajícím hovoru a přiložení k uchu zhasne displej, to by bylo to nejmenší a ani by nebylo potřeba, ale hlavně vypne dotykovou vrstvu. A to proto, abys během hovoru uchem "neovládal" telefon.
Nexus 5X

DuckD
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Android

Příspěvek od DuckD » úte 03. lis 2015 11:51:42

Zdar,
dnes jsem objevil také ten problém. Pokud je telefon volně ložen, není problém. Pokud ho dám do magnetického pouzdra, po vyťukání čísla a stisku volání zhasne displej:

Děje se na Samsung Galaxy S5

KaldaIgi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge 64gb

Příspěvek od KaldaIgi » pon 08. srp 2016 9:55:01

Zdravím, já mám opačný problém. Když volám telefon nezhasne a uchem pak dělám blbosti. Nějaká rada?
Předem děkuji

pavbures
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C /Carbon CR8

Příspěvek od pavbures » pon 08. srp 2016 11:58:30

Já jsem, když blbnul proximity sensor, používal Call Screen Lock, který ho docela rozumně obejde.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pon 08. srp 2016 12:06:18

Nainstalovat nějaký "sensor tester", v GP jich jsou mraky, a ověřit fci proximity senzoru.

Mně zas třeba štve, že když je tlf připojen k HF via BT, tak při probíhajícím hovoru displej svítí a je aktívní dotyková vrstva i přes to, že je tlf v kapse a tím pádem i zakrytý proximity senzor. Důsledky tohoto stavu nemusím popisovat.
Dělá mi to Xperia SP s origo softem (4.3) i s CM13 (6.0.1). Dělal to i nějaký Samsung Galaxy s origo softem (nevím, asi nějaký 5.x), který jsem měl na chvíli jako záložní telefon.
Takže chybu přístroje bych vyloučil, spíš bych to viděl na chybu Androidu jako takového. Ikdyž stařičký HTC Desire to nedělal, proto mně to teď hodně překvapilo.
Nexus 5X

KaldaIgi
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 Edge 64gb

Příspěvek od KaldaIgi » pon 08. srp 2016 13:38:06

Tak jsem stáhl ten sensor test a dal to proxi a čidlo reaguje na pohyb. Dle toho usuzuji že je v pořádku.
Někde v nastavení něco není.? Telefon jsem koupil včera použity a nevím jak na to.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » pon 08. srp 2016 13:50:38

Při hledání řešení mého problému jsem v GP narazil na spoustu aplikací, které právě mj. ruší tuto fci., tedy zhasnutí displeje a vypnutí dotykové vrstvy. Nevím k čemu to je, asi to někomu vyhovuje.
Tak se podívej, jestli nemáš nějakou takovou nainstalovanou. Vycházím z toho, že ten telefon je použitý a kdo ví, jestli po hard resetu.
Nexus 5X

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“