Správa telefonuVýměna telefonu - zachování nastavení

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ivosak
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung i5510

Výměna telefonu - zachování nastavení

Příspěvek od ivosak » sob 01. zář 2012 12:27:05

Ahoj!

Budu měnit telefon za jiný a chtěl bych plynule přejít ze starého na nový, tedy co nejvíc možných nastavení abych přenesl na nový. Titanium backup je řešením, ale nechci nový přístroj hnedle rootovat, takže v mém případě nepřichází v úvahu...

Vím, že spousta aplikací umožňuje backup nastavení, ale dělat toto jednu apku po druhé se mi moc nechce. Raději bych použil nějaký rozumný nástroj, který udělá co nejvíce práce za mě...

Díky moc

Samsung i5510

Martas38
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG-P500 CyanogenMod7 Link2SD

Re: Výměna telefonu - zachování nastavení

Příspěvek od Martas38 » ned 02. zář 2012 13:27:57

Pokud budeš měnit telefon za jiný model, tak ti s největší pravděpodobností nepomůže ani Titanium.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » ned 02. zář 2012 13:42:23

V nastavení v ochraně osobních údajů je možnost Zálohovat data. Nastavení telefonu se nahraje na google server, takže až se přihlásíš v novým telefonu, tak se to nastavení zas stáhne.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 02. zář 2012 14:02:50

Ale to asi nezálohuje nastavení aplikací?

Jinak většina slušných aplikací má zálohu nastavení, tak bych ji využil. Výměna telefonu je dobrou příležitostí, jak se zbavit nepoužívaného balastu, takže bych vybral jen ty opravdu potřebné aplikace. Myslím, že jich zase tolik nebude a část z nich ani nepotřebuje žádné složité nastavování. Já jsem nedávno dělal wipe a z mých cca 80 aktivně používaných aplikací jsem asi u 10-ti obnovil nastavení ze zálohy na kartě a pár zbývajících, co nějaké nastavení vyžadují, jsem nastavil ručně. Ale nic hrozného :) Taky je možné, že u jiného telefonu budou některé aplikace potřebovat jiné nastavení a záloha ze starého telefnu by mohla být problém. Takže bych z toho nedělal vědu ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“