Správa telefonuAko identifikovat a zastavit uzernicku aplikaciu Orange ?

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W8s

Ako identifikovat a zastavit uzernicku aplikaciu Orange ?

Příspěvek od VZDOR007 » pon 03. zář 2012 22:49:11

Poradte mi prosim nejaky android program, ktory by mi ukazal vsetok sw co bezi na smartfone na pozadi ... najlepsie aj s nejakou historiou datovych prenosov ... alebo aspon nieco co mi ukaze datum prvej instalacie suboru /sw = napriklad ako vo windowsoch datum suboru v prieskumniku ???

V com je problem :

Uzernici z Orange-u na smartfone HTC EVO 3D mi opytali za trapnych 70 MB (desatina zvukoveho cedecka = 1 pesnicka) uzernickych 100€ !!!

Smartfon ma od januara, pritom som ani netusil, ze mam GSM datove sluzby aktivne, kedze napriklad mesiac predtym som mal fakturu, kde datove prenosy boli 0 kb ... a az donedavna som si myslel, ze surfujem vyhradne len cez wifi domace alebo freewifi vonku ...

Podla rozpisu z Orange-u je zo 413 poloziek datovych prenosov skoro 400 riadkov mikrokilobajtove prenosy NEZNAMEJ aplikacie, ktora sa podla vypisu aktivovala 7.7.2012 o 17.01 hod !!!

Mam podozrenie ze je to dokonca nimi na dialku nainstalovana aplikacia "OrangeGo" (http://www.orange.sk/web/prevas/aplikac ... ge-go.html) alebo aplikacia "OrangeMenu" pretoze podla vypisu sa tam neustale striedaju retazce "OSPORTE/POKEC/UNEMPLOYED/FACEBOOK/ORANGEWAP" ... medzinimi su portaly samotneho Orange-u na ktore nikdy nechodim ani cez wifi ... a tieto textove retazce najdete aj v Orange cennikoch!

V Orange-i sa stavaju k tomu, ze oni nic, ze vsetko je to len moj problem, a vobec nechcu pochopit, ze je uplne nepravdepodobne, aby som 400x omylom klikol na nejake predinstalovane widgety ako facebook a podobne ... pritom s mobilom na facebook zasadne nechodim ...

Mam podozrenie ze je to nejaka Orange systematicka pasca jak prinutit ludi so starymi pausalmi, aby presli na nove ...

Nie som jediny postihnuty = obtazuje ta neznama aplikacia aj inych = pozrite = hodte do googlu podobny retazec "OSPORTE UNEMPLOYED" a vyhodi vam napriklad http://www.obecplesivec.sk/download_fil ... ?id=264755 fakturu obce Plesivca kde je rovnake retazenie OSPORTE/POKEC/UNEMPLOYED/FACEBOOK ... akurat ze ti maju "stastie" lebo maju nejaky iny pausal kde nemaju taku uzernicku cenu 1,4118€/1MB za datove prenosy !!!

POTREBUJEM IDENTIFIKOVAT TU APLIKACIU !!!!! POMOZTE PROSIM ...

... ak to je hromadne orange-om organizovane uzernictvo tak z toho bude skandal ...

:shock: :help:

Ceco
Robot
Reputace: 27
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Ako identifikovat a zastavit uzernicku aplikaciu Orange

Příspěvek od Ceco » úte 04. zář 2012 6:24:35

S tym asi tazko nieco spravis... Maximalne ti povedia, ze si si mal v nastaveniach vypnut mobilne datove prenosy...
Oni to totiz maju dobre zmluvne osetrene, aby sa takymito pripadmi nemusli zaoberat a este k tomu v ich neprospech...
Tu pomahal len prevencia. Napr. taky "data counter widget", ktory mas na ploche vzdy na ociach, aby si vedel vcas reagovat.
◊ Nexus 5 running stock KitKat + GravityBox
GravityBox - Xposed modul for Android

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » úte 04. zář 2012 6:40:49

To, ze maju takmer "monopolne" nastavene zmluvy a vseobecne zmluvne podmienky, neznamena ze su v sulade s platnou legislativou ... ak si si nieco neobjednal, druha strana ta neinformuje o cene, a cena je dokonca mimo trh (uzernicka cena), tak toto košer urcite nie je ... sud prehraju ... potrebujem len dokazat, ze tych 400 riadkov natiahlo OrangeGo !!!

Ak nezmenia spravanie, odchadzam z Orange tak ci tak ...

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 04. zář 2012 7:21:49

Když instaluješ nějakou aplikaci, tak je tam napsaný, jaký požadavy má.
Měl sis vypnout datový přenosy. Pokud je v nastavení telefonu vypneš, není žádný jiný způsob, jak je zapnout, než vlízt do nastavení a zapnout je. Nejde to vzdáleně.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » úte 04. zář 2012 20:14:53

Ak nevies ze ti niekto bez tvojho vedomia aktivoval sluzbu prenos dat, tak ho logicky nemas potrebu vypinat ... na vypnutie by mi stacila aj informacia za aku uzernicku cenu to je ... ani tu som nemal ... cely cas som bol presvedceny ze idem len cez wifi ... ved tak fungujem uz polrok ... hned ako som zistil, ze je pruser, tak som gsm data vypol a aj to deaktivoval na call centrum ... ale tych 18 dni odkedy sa nieco v mojom mobile spustilo a ja som o tom nevedel, stacilo vygenerovat sice trapnych 70 MB = ale za neuveritelnu cenu 100€ !!!

Nemam vedomost o tom, ze by som si ja sam v tom mesiaci aktivne nainstaloval akukolvek aplikaciu od Orange-u ... neverim ani dokonca ze je to tam od zaciatku kupy mobilu, lebo mobil mam polrok, a mesiac predtym boli kB nula ... mam naopak podozrenie, ze to na dialku nainstalovali Orange-aci...

Na call centre mi dokonca potvrdili, ze je to technicky mozne ... dokonca mi uviedli priklad, ked tvrdili, ze do nejakej aplikacie doplnali do zoznamu novu banku a takto novy zoznam dostali na dialku do mobilov ...

Mam podozrenie, ze to robia systematicky, ze sa tak snazia prinutit zakaznikov so starymi pausalmi, aby presli na nove ...

Proste, keby si vosiel do baru, objednal si pivo, ale vo vycape donho bez tvojho vedomia naliali vodku a pri plateni opytali nie cenu piva, ale piva s vodkou filtrovanou skrze diamanty, tak by ta asi tiez :x

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 04. zář 2012 20:36:03

VZDOR007 píše:... cely cas som bol presvedceny ze idem len cez wifi ...
Ten symbol dvou dvou šipek s E-čkem nebo H-čkem nebo 3G-čkem ..... podle toho která síť je dostupná, který se zobrazuje ve stavové liště, Ti podezřelý nebyl, co?
Bez něj totíž se totíž placené datové přesony nekonají.
Jsou zapnuté = jsou povolené -> zobrazuje se symbol -> datový přenos je možný.
Nejsou zapnuté = jsou zakázané -> nezobrazuje se symbol -> datový přenos možný není a nekoná se.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

bandit707
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: SGN10+
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » úte 04. zář 2012 20:48:01

A nerozumiem, ze naco si niekto zapne mobilne data, ked nema datovy pausal...
Ved ak si nezapnem mobilne data, teda ked nie su aktivne, nemozu sa ziadne data tahat a teda nemozem nic platit...

A to sa tym pivom a vodkou je trochu nieco ine...

A toto nie je problem pomaranca, ale mobilnych operatorov ako takych...
Ono asi chyba vacsia osveta okolo toho, ze smartfon vie nielen telefonovat ale aj pouzivat data...
Tu by bolo potrebne skor riesit toto... Ale podla Tvojich reci vyzeras skuseny na to dost, aby si toto vedel...
Zostava Ti jedine len skusit reklamovat u operatora a a ziadat dobropis, mozno motyka vystreli.
A do buducna si uvedomit tieto suvislosti...

A uzernicka cena? Je to proste cena, je zverejnena v cenniku, viem si predstavit, ze su ludia, ktori su neaktivuju datovy pausal,
pretoze aj pri tejto uzernickej cene im to vyjde menej pri nahodnej potrebe pouzitia internetu ako pri aktivacii pausalu.
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

LeRo93
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge
Rom: Stock

Příspěvek od LeRo93 » úte 04. zář 2012 21:00:20

Podľa mňa je to tiež blbosť. Lebo mi nehovor, že keď si nebol na wifi, tak si vypínal všetky aktualizácie ako počasia, gmail, ostatných účtov apod. Nehovoriac o tom, že každá z aplikácií si môže ťahať dáta a tak všetci máme vypnuté dáta v roamingu a ak máme malý tarif, tak vypíname aj dáta. Stalo sa to aj môjmu synovi, po aktivizácii ROM no našťastie ho O2 pri 20€ upozornilo. Na druhú stranu, ak by si dokázal, že to stiahla nimi nainštalovaná aplikácia bez tvojho súhlasu tak sa kľudne môžeš súdiť. O tom že to dokážeš, však pochybujem. Vystavaná aplikácia sa nuluje po mesiaci. Aplikáciu tretej strany očividne nemáš.
Cena ma aj tak zaráža, lebo od 1.7. nesmie byť cena 1MB dát kdekoľvek v EU viac ako 0,70€ pre obyvateľov EU!
Naposledy upravil(a) LeRo93 dne úte 04. zář 2012 21:32:04, celkem upraveno 1 x.
Samsung Galaxy S7 Edge - ROM: Stock, Nova Launcher Prime
Samsung Galaxy Note 3 - ROM:Omega v 18, Nova Launcher Prime

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » úte 04. zář 2012 21:13:59

VZDOR007: Neznalost neoumlouvá. Nadávat můžeš, ale jen sám sobě. Za lenost. Ani manuál od telefonu sis nepřečetl. Tvůj boj.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » úte 04. zář 2012 21:28:06

bandit707 píše:A nerozumiem, ze naco si niekto zapne mobilne data, ked nema datovy pausal...
Ved ak si nezapnem mobilne data, teda ked nie su aktivne, nemozu sa ziadne data tahat a teda nemozem nic platit ... A uzernicka cena? Je to proste cena, je zverejnena v cenniku, viem si predstavit, ze su ludia, ktori su neaktivuju datovy pausal, pretoze aj pri tejto uzernickej cene im to vyjde menej pri nahodnej potrebe pouzitia internetu ako pri aktivacii pausalu.
Pozri, ak si myslis, ze na tom mobile datove prenosy aktivovane nemas, lebo mas prastary pausal, v ktorom ziaden "internet" nikdy v ponuke nebol, a si mimo viazanosti uz viac ako rok a pol, tak nedavas specialnu pozornost do minikoniek so sipkami, ani do nastavovania mobilu, navyse ak mesiac predtym mas za datove prenosy kB NULA !!!!!!! NULA !!!!!!! NULA !!!!!! Mam male deti, a ver mi, ze tie si dokazu vypytat v kazdom okamihu daleko viac pozornosti ako nastavovanie a sledovanie niecoho o com si presvedceny, ze aktivne nemas !!!!!

Neviem ako ty, ale ja nemam taku oblubenu spevacku, ktorej by som za jednu pesnicku, bol ochotny zaplatit 100€, ty ano ?

Banka pyta uroky od 5 - 20 %, ale ak by od teba opytala 80%, tak by bola rovnaky užernik ako Deži od vedla gádžostánu ... chces mi povedat ze keby si si v presvedceni ze ides cez domaci router stiahol nejaky 700MB film tak by si im ochotne zan zaplatil hodnotu televizora cca 1000 € ???
bandit707 píše: ... A uzernicka cena? Je to proste cena, je zverejnena v cenniku, viem si predstavit, ze su ludia, ktori su neaktivuju datovy pausal,
pretoze aj pri tejto uzernickej cene im to vyjde menej pri nahodnej potrebe pouzitia internetu ako pri aktivacii pausalu.
Zlaty moj, ty si asi novy cennik od Orange-u platny od 1.7.2012 este nevidel, lebo keby si zazil to co ja na call centre Orange za posledny mesiac rozpraval by si nieco ine ... pred 14 dnami mi jeden na otazku kde je ta cena tvrdil ze na strane 23, ze bola znizena z 1,41118€/1MB na 0,79€/1MB a po novom je sluzba "Prenos dat" premenovana na "Pristup k internetu" a predvcerom jeho iny kolega tvrdil, ze nie, ze podla neho je to cena v cenniku -pdf-ku pages 63, malym sivym vpravo dole 26, priloha c.2 dodatok uz neviem aky, a ze nazov sluzby je nezmeneny a aj cena je nezmenena !!!!!

Prosim ta pozri si ten cennik, a potom vypravaj, ako si 800 tisic ich zakaznikov vo veku od 10 do 80 rokov, z toho polovica zien, dokaze skontrolovat akukolvek cenu z toho cennika, ked ich dvaja vyskoleni profesionali, ktori s tym cennikom narabaju denne 150x si navzajom odporuju :DD

Toto nie je batovske moj zakaznik moj pan, toto je systematicka snaha generovat prekazky aby si si mohol cokolvek skontrolovat ... pred cca viac ako 5 rokmi mal na Slovensku Orange trzbu 20mld Sk a z toho zisk 50 % ... a vies kde cely ten zisk skoncil ? ... vo francuzskom statnom rozpocte, pretoze France telecom dostal v tom roku od ich protimonopolneho uradu rovnako velku pokutu za kartelovudohodu s Deutsche telecom ...
LeRo93 píše:Podľa mňa je to tiež blbosť. Lebo mi nehovor, že keď si nebol na wifi, tak si vypínal všetky aktualizácie ako počasia, gmail, ostatných účtov apod. Nehovoriac o tom, že každá z aplikácií si môže ťahať dáta a tak všetci máme vypnuté dáta v roamingu a ak máme malý tarif, tak vypíname aj dáta. Stalo sa to aj môjmu synovi, po aktivizácii ROM no našťastie ho O2 pri 20€ upozornilo. Na druhú stranu, ak by si dokázal, že to stiahla nimi nainštalovaná aplikácia bez tvojho súhlasu tak sa kľudne môžeš súdiť. O tom že to dokážeš, však pochybujem. Vystavaná aplikácia sa nuluje po mesiaci. Aplikáciu tretej strany očividne nemáš.Cena ma aj tak zaráža, lebo od 1.7. nesmie byť cena 1MB dát kdekoľvek v EU viac ako 0,70€ pre obyvateľov EU!
Podciarknutemu nerozumiem, mozes mi to povedat nejak viac po lopate ?

Tucnym je to, co ma velmi zaujalo, kde najdem zdroj tejto informacie, ze cena od 1.7. nesmie byt viac ako 0,70€ ??? :idea:

Pozri si na tomto odkaze hned prvy Cennik sluzieb
http://www.orange.sk/web/prevas/cennik/pdfcenniky.html

-jeden call-ak tvrdi ze moja cena je v pdf-ku Pages13 = vpravo dole ich strana v orangovom policku 23 "Pristup k internetu" za 0,79€/ 1MB a preposlal mi to jeho tvrdenie dokonca emailom

- druhy call-ak mi najnovsie tvrdi ze moja cena je v tom istom pdf-ku Pages63 = vpravo dole ich strana sivym malym cislovanim 26 "Prenos dat" za 1,4118/ 1MB ale svoje tvrdenie odmietol vyargumentovat a nechcel mi ho poslat emailom

A to obcoch call-akov chlapov si vysoko vazim, lebo racionalne argumentovali, totizto ked som sa predtym bavil s call centrom so zenami, tak to ked niekto zverejni tak to bude top humor serial na pokracovanie ...
LivArt píše:VZDOR007: Neznalost neoumlouvá. Nadávat můžeš, ale jen sám sobě. Za lenost. Ani manuál od telefonu sis nepřečetl. Tvůj boj.
Ty budes asi odbornik na marketing / zakaznicke vztahy / loajalitu a tak ... nas zakaznik nas pan si asi este nepocul ... alebo plug and play si asi este nepocul tiez ze :DD ... ty budes asi z ich zakaznickeho servisu s heslom PLUG and PAY :lol: ... niet nad otroka co miluje svojho otrokara ... ;)

... radsej si skontroluj svoju vlastnu fakturu ci tam nenajdes podobne retazce, aby si sa raz necudoval lenivcom, co miesto toho, aby sa venovali svojim detom, kontroluju 413 riadkov datovych prenosov :idea:

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » úte 04. zář 2012 22:46:08

To je vsetko pekne co pises a mozno to ma hlavu, ale stale jednu zasadnu vec nechapes. Sam si si zapol v mobile mobilne data, sam si si na vine. Mal si si zapinat len wifi. Toto by si mal konecne pochopit, co Ti vsetci naznacuju. Howgh.
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » úte 04. zář 2012 23:04:18

Asi tak nějak, brečí hezky, i ho celkem lituji, ale je to jen jeho blbost, že si nejdříve nezkontroloval nastavení telefonu než se s ním vůbec poprvé připojil do sítě... Bohužel, dnes je u všech defaultní nastavení takové, že data jsou povolena, tak to je...

Sám to dělám tak (protože doteď nemám žádný datový tarif, a ani to za současných nehorázných cenách neplánuji), že než do telefonu strčím poprvé SIM kartu, tak si nejdříve prohlédnu všechna jeho nastavení a povypínám všechno co má společného s mobilními daty. Pak teprve, a to ještě s velkou nedůvěrou, přidám SIM a čekám co se bude dít, v nejhorším případě připraven okamžitě vytrhnout baterku z přístroje :D Už z dávných dob, kdy telefony teprve začínaly "umět data", jsem se tomuhle naučil... A také mne to stálo nějakou tu nechtěnou korunu navíc když se telefon okamžitě začal připojovat kdovíkam a kdovíproč, přes GPRS a podobnou historickou vykopávku jako je WAP... Jenom to, naštěstí, nebylo €100, ale jenom asi nějakých 50Kč za celou tu dobu, ufff...

Je ale také pravda, že na tohle by mohlo být nějaké hodně viditelné upozornění hned na prvních stránkách českých manuálu, to je také fakt :? Jenže, za tyhle děsné ceny dat tady nezodpovídají ani tak výrobci těch mobilů jako naši místní nenažraní operátoři...

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » úte 04. zář 2012 23:12:15

Jarous1 píše:Je ale také pravda, že na tohle by mohlo být nějaké hodně viditelné upozornění hned na prvních stránkách českých manuálu, to je také fakt :? Jenže, za tyhle děsné ceny dat tady nezodpovídají ani tak výrobci těch mobilů jako naši místní nenažraní operátoři...
s tym budeme asi suhlasit vsetci a mozno by mal ktosi donutit operatorov, aby v defaulte boli u nich datove prenosy vypnute a aktivne len ak si to zakaznik sam povoli.

Rodicia maju tiez mobily sice nie smartfony, ale napriek tomu som im pred casom v tej konkretnej aplikacii orange-go datove prenosy deaktivoval. Cez svoj smartfon... istota je istota. a mojej dcere to iste - ma smartfon konkretne HTC-One V bez datoveho pausalu, staci jej bohate wifi...
Kazdy si to vsak musi sam... kedze operatori to tak nerobia...

LivArt
Terminátor

Příspěvek od LivArt » stř 05. zář 2012 6:23:44

VZDOR007 píše: Ty budes asi odbornik na marketing / zakaznicke vztahy / loajalitu a tak ... nas zakaznik nas pan si asi este nepocul ... alebo plug and play si asi este nepocul tiez ze :DD ... ty budes asi z ich zakaznickeho servisu s heslom PLUG and PAY :lol: ... niet nad otroka co miluje svojho otrokara ... ;)

... radsej si skontroluj svoju vlastnu fakturu ci tam nenajdes podobne retazce, aby si sa raz necudoval lenivcom, co miesto toho, aby sa venovali svojim detom, kontroluju 413 riadkov datovych prenosov :idea:
Já svůj telefon umím nastavit a používat. Plus si umím přečíst, co mě kolik stojí, abych věděl, co mám a nemám dělat.

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » stř 05. zář 2012 6:55:19

LivArt, predpokladam, ze na rozdiel o do mna, nie si lenivec, ako si ma ohodnotil, a ze si budes nabuduce vediet sam si aj odoperovat slepe crevo ... ;)

... ak si si nevsimol takych "lenivcov" je medzi zakaznikmi operatorov vacsina ...

Viac by mi pomohlo keby si ma nabuduce nehodnotil, ked o mne pramalo vies, a radsej mi poradil tu aplikaciu ...

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » stř 05. zář 2012 7:22:23

VZDOR007 píše:...Pozri, ak si myslis, ze na tom mobile datove prenosy aktivovane nemas, lebo mas prastary pausal, v ktorom ziaden "internet" nikdy v ponuke nebol, a si mimo viazanosti uz viac ako rok a pol, tak nedavas specialnu pozornost do minikoniek so sipkami, ani do nastavovania mobilu, ....
Nevím proč si si nenechal N 5110. Tam opravdu není třeba nic nastavovat.
Ono, když si koupiš sofistikovaný přístroj, celkem logicky se předpokládá, že před prvním použitím jej taky bude třeba nastavit pro svoje použití.
Proto ten přístroj má tolik funkcí a tolik nastavení aby si ho každý jeho uživatel mohl nastavit pro svoje použití.
Ten přístroj má taky zpětnou vazbu na uživatele v podobě různých indikačních ikonek a pod., aby onen uživatel mohl pouhým pohledem rozpoznat stav, vykonávanou fci a pod......
Nexus 5X

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » stř 05. zář 2012 19:56:41

... Sony Ericsson K800i ... mozno preto aby som v noci mohol surfovat v posteli bez toho aby som deti co sa na mna lepia nebudil svietenim s velkym displayom z notebooku ... a mozno tiez preto ze produktovy trend smeruje k tomu ze ine ako smartfon uz za chvilu ani nekupis ...

Radegast, kedze si taky profik, mas tip na aplikaciu, ktora mi zapise historiu (ktora aplikacia sa o ktorej zapla, a kedy sa vypla, SAMA OD SEBA) toho co sa deje v smartfone ?

Som ochotny si znova aktivovat na jeden den datove prenosy, a porovnam si potom historiu s vypisom telefonnym ... takto stotoznim aplikaciu ktora mi vygenerovala 400 riadkov datovych prenosov ...

Mas nejaky lepsi napad ? Alebo to chces zatiahnut za mna ? :lol:

EDIT:
Podla tohoto clanku

http://m.ihned.cz/c1-55215760-volani-z- ... -operatoru

by fakt datovy roaming od 1.7.2012 nemal prekrocit maximalnu cenu 0,70€/1MB ... takze DOMA to mam 2x drahsie akokeby sa mi to stalo v POLSKU alebo MADARSKU ... :evil:

... este stale si niekto mysli ze to nie su UZERNICI ?????????????????????????????????
Naposledy upravil(a) radegast dne stř 05. zář 2012 20:25:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj příspěvky!!

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » stř 05. zář 2012 20:25:10

VZDOR007 píše:....Mas nejaky lepsi napad ? Alebo to chces zatiahnut za mna ? :lol:
Nemám potřebu to řešit. Nevím.
Měl jsem několik tisíc na telefon, mám další jeden za datový tarif vždy na rok u operátora.

Místo jednoho surfování v posteli si mohl věnovat čtení manuálu.

PS:
V posteli, když nespím, dělám úplně něco jiného.
Nexus 5X

Ceco
Robot

Příspěvek od Ceco » stř 05. zář 2012 20:28:06

A co tak google backup? Ten byva dost casto priciniou nezelanych datovych prenosov. Teda ked je zapnuty.

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » stř 05. zář 2012 20:41:51

... pozri si ten retazec na druhej strane faktury obce Plesivec ... OSPORTE/POKEC/FACEBOOK/UNEMPLOEYD/ORANGEWAP/ ... osporte.sk je orange portal ... v cenniku Orange su specialne ponuky na pokec, facebook, profesia.sk a podobne = prave tie nazvy ukazuju na Orange portaly

... ked chcem vediet presny rozpis co je pod OrangeWap skryte za konkretnu webovu stranku tak to mi odmietaju dat ... tak som sa ich opytal ze teda ako na sude chcu dokazat na co maju narok ... ze ak to nedaju mne, budu to musiet predlozit na sude ...

... uvazoval som ze zaplatim co som cez gsm presurfoval ja sam, ale nie som ochotny platit to, co surfoval ich OrangeGo ... a ako to mam rozlisit ked je skryte pod nazvom OrangeWAP ????

... ako rozhodne sud co platim ja a co oni ??? ked nechcu dat mi podorobny vypis webovych stranok ????

... keby o to ziadala SIS-ka tak tej daju predpokladam aj frekvencny vyskyt nadavok na politikov :roll:

Pr3dator
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Nexus i9250
Twitter: @Alsk888
Tablet: iPad 2 32GB Black
Rom: Stock

Ako identifikovat a zastavit uzernicku aplikaciu Orange ?

Příspěvek od Pr3dator » stř 05. zář 2012 22:07:19

Presne ti poradiť neviem, ale skús v Google play hľadať niečo ako data inspect/data manager/data counter/ atď. A všetci čo mu vyčítate, že je to jeho chyba, áno je, ale on od nás chce pomoc nie múdre reči.

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » čtv 06. zář 2012 5:07:31

Ano, sice se tak zeptal, ale v první řadě sem začal nadávat jak je ten Orange uzernicky, ale že je chyba taky hlavně na jeho straně, že neumí ovládat svůj telefon, si přiznat nějak nechce.
Nexus 5X

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » čtv 06. zář 2012 21:04:59

Radegast, prisiel som sem po radu - najst aplikaciu, ktora mi umozni pochopit co sa stalo ...

Toto forum predpokladam, ze nie su Filipiny, a ja na tvoje individualne prianie nie som povinny sa "sebabicovat" pri prilezistosti "zmrtvychvstania Jezisa Krista" a podobne ...

Radegast, to ze ta cena za 1 MB je uzernicka, je fakt, nie je to nadavanie, ale sucha konstatacia faktu ... ta cena je nielen mimo trh, ale dokonca viac ako dvojnasobne prekracuje Europskou komisiou stanovenu maximalnu cenu za datovy roaming = specialne pre teba po lopate = domaci zakaznik je zdierany dvakrat vyssou cenou ako cudzinec !!!

Preco mas potrebu obhajovat uzernicke ceny firiem v zahranici pokutovanych za kartelove dohody, to vysvetli ty mne :shock:

Radegast, ty tvrdis ze neovladam svoj telefon. Ak je tvoj vyrok pravdivy tak by mal byt pravdivy odkedy ten telefon mam ...

Opakujem ti preto znova specialne pre teba, ze mam telefon od noveho roka ! A podla vypisov z faktur problem nastal az 7.7.2012 o 17.01 hod. !!!!!! Ze svoj telefon neovladam som zistil az 25.7.2012 ked som pri prechadzke v lese (vedel som ze som mimo dosah wifi) nahodou zistil, ze mam dostupny internet, a cez call centrum som to ihned vypol !

Zhrnutie = cca viac ako 180 dni problem nie je / 18 dni problem je ... a problem nezastavil dodavatel, ale !!!zakaznik !!!

Az ti nabuduce v novom aute po polroku bez predchadzajuceho varovania zlyhaju brzdy, narobis skodu, predpokladam, ze sa vdaka svojmu postoju uspokojis s tvrdenim vyrobcu auta, ze je to tvoj problem, ze neovladas svoje auto :DD

Radegast, takto to zacalo ...

07.07.2012, 17:01 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
07.07.2012, 17:25 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
07.07.2012, 18:16 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 62.0 KB 0,0712
07.07.2012, 19:23 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 14.0 KB 0,0161
07.07.2012, 20:39 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
07.07.2012, 20:46 FACEBOOK Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 03:43 FACEBOOK Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 04:01 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 10:18 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 10:18 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 10:52 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 7.0 KB 0,008
08.07.2012, 10:55 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 15.0 KB 0,0172
08.07.2012, 12:03 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 12:44 FACEBOOK Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 14:24 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 69.0 KB 0,0793
08.07.2012, 15:14 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 86.0 KB 0,0988
08.07.2012, 15:49 POKEC Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 15:49 FACEBOOK Orange SR Dátový prenos 3.0 KB 0,0034
08.07.2012, 15:49 OSPORTE Orange SR Dátový prenos 9.0 KB 0,0103
08.07.2012, 15:49 UNEMPLOYED Orange SR Dátový prenos 2.0 KB 0,0023
08.07.2012, 15:49 OSPORTE Orange SR Dátový prenos 9.0 KB 0,0103
08.07.2012, 15:50 FACEBOOK Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 16:00 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 45.0 KB 0,0517
08.07.2012, 16:03 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 17:16 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 17:54 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011
08.07.2012, 19:25 ORANGEWAP Orange SR Dátový prenos 1.0 KB 0,0011

a bud taky laskyplny a konecne uz klikni na http://www.osporte.sk aby si zbadal ten oranzovobiely dizajn ...

Ak si to Radegast nepochopil, to ze sa tu "verejne obnazujem" a som az doteraz este stale ochotny znasat aj tvoje nevyziadane hodnotenia mojej osoby, znamena, ze robim sluzbu spolocnosti, lebo varujem pred potencialnym hromadnym nebezpecenstvom a verejne vyzyvam, aby si kazdy svoje "brzdy" radsej skontroloval, pretoze "vyrobca aut" odmieta priznat ze je to jeho "systemova vyrobna vada" a ze by mal hromadne do "servisu zvolat vsetkych postihnutych za ucelom vymeny brzd" :!:

EDIT:
Radegast, neviem aky je vas v sucasnosti platny obciansky zakonnik, ale u nas plati toto :

Občiansky zákonník upravuje majetkové vzťahy fyzických a právnických osôb. Jednou z jeho zakladnych zasad je zásada rovnosti, ktora hovori to, ze v občianskoprávnych vzťahoch majú účastníci rovnaké postavenie !

Pre mna je v tomto pripade dolezite, ze obsahuje aj dôležité ustanovenia o neplatnosti právnych úkonov (prejavy vôle smerujúce najmä k vzniku, zmene alebo zániku práv alebo povinností) :
Právny úkon sa musí urobiť slobodne a vážne, určite a zrozumiteľne, inak je neplatný.
Právny úkon, ktorého predmetom je nemožné plnenie, je neplatný.
Neplatný je aj právny úkon, ktorý svojím obsahom alebo účelom odporuje zákonu alebo ho obchádza alebo sa prieči dobrým mravom.

A len opakujem :
- sluzbu datove prenosy som si neobjednal,
- o cene som nebol informovany,
- cena je uzernicka,
- cenu nevedia zhodne identifikovat dokonca ani ich vlastni zamestnanci,
- na portaly osporte, unemployed, facebook, pokec nikdy nechodim !
- odmietaju mi dat vypis webov skrytych pod OrangeWap
- podozrievam ich ze 90% riadkov tych datovych prenosov zapricinila ich vlastna aplikacia

a zda sa ze nie som jediny takto postihnuty ... ale ze je to HROMADNE !!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil(a) radegast dne pát 07. zář 2012 5:32:54, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Edituj příspěvky!!

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 06. zář 2012 21:44:13

Jen takový drobný postřeh, datové přenosy jsou dnes nedílnou součástí mobilních tarifů a vůbec nepochybuji o tom, že se u svého tarifu cenu za data snadno dočteš. To že jsi to nepřečetl, stejně jako návod k použití telefonu je tvůj problém. Nicméně bych nebyl proti, aby data byly u operátor defaultně vypnuté. Jenže Android je od základu stavěný na připojení k internetu a pokud s tím máš problém, neměl sis kupovat telefon s internetově zaměřeným operačním systémem.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » čtv 06. zář 2012 22:01:01

Ludekbrno, na call centre mi tvrdia, ze datove prenosy su sluzba, ktoru aktivovali bezplatne vsetkym ucastnikom este niekdy v aprili 2008 ... ak si si nevsimol vyssie, mam stary pausal a som mimo viazanosti tusim aj viac ako rok a pol ...

... tvoj postreh ze dnes si uz ani nevies objednat sluzbu bez datovych prenosov je postreh o ktory by sa mal zaujimat prave Protimonpolny urad aj u vas, pretoze protimonopolna legislativa postihuje tusim aj takuto manipulaciu trhu, ked dominantny producenti manipuluju trh a nutia zakaznikov k odoberaniu aj toho co nechcu ...
... a ver mi ze je kopa zakaznikov, ktori nechcu ani sms, nechcu ani MB, a bohate im stacia len minuty na telefonovanie ... ale taky program uz pomaly nenajdes, alebo je tak prave tymi uzernickymi cenami znevyhodneny, ze si nuteny si kupit aj to co nechces !!!

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » čtv 06. zář 2012 22:43:37

Vzdor: To sa normalne neda citat, co tu pises.

Mas 1 pravdu, je chyba, ze datove prenosy su aktivne defaultne. Ale je to tak a asi u vsetkych operatorov, resp. si to vies sam dat zapnut ci vypnut.

Vsetko ostatne su prepac viacmenej bludy.
K Teme: Nemyslim ze existuje aplikacia, ktora by poskytla take podrobne logy ze kto (ci Ty ci opertaor) kedy nainstaloval aku aplikaciu, kto ju pustil a kde presne kade ktora aplikacia ci uz sama ci na tvoje klikania chodila...
Ak si taky presvedceny o svojej pravde ic na sud a nasledne na ten protimonopolny urad.

Nasral som sa, tak som zavolal na support, stacil jeden telefonat s kockou na supporte a hned sa mi potvrdili veci, ktore som predpokladal.
Teraz moj skromny nazor.

1. Aplikacia Orange-Go sa nedokaze sama nainstalovat, ani ju operator neinstaluje na dialku. Aplikaciu si si musel Ty sam, alebo deti,
ci manzelka ,ci ktosi na tvojom fone nainstalovat.
2. Aplikacia Orange-Go sa neda spustis a ani nefunguje bez Tvojho prihlasenia sa a predoslej registracie. Teda tu tiez si musel byt aktivny.
3. Data aplikacie mozu tahat aj same napriklad ked su ADS. ale to si si musel nainstalovat nejake hry a pod. kde to je. Teda tiez Tvoja ucast.
4. Data aplikacie mozu tahat, ked mas zapnutu synchronizaciu, ci podobne veci - pocasie, google play, pocasie.... Zas Tvoja aktivna ucast.
5. Data - ze nie su wifi, ale su mobilne - samo sa to nezaplo, zas musel niekto, kto mal pristup k telefonu, aktivne sam zapnut mobilne prenosy. Teda zas Tvoja aktivita.

Takze sa obavam, ze na sude neuspejes.

K cenam: 1 MB stoji tych 1.4 ci kolko si pisal pretoze platis datove prenosy. Po novom od juna je to 0.90 Eur za MB ak mas WOW pretoze je to to co si pisal, ze pristup do internetu. Staci zajst k operatorovi a si to mozes zmenit. A rozne ceny mozno niekto hovoril s DPH a niekto bez DPH..

Ze su data aktivne defaultne - vobec v tom nevidim problem. Kto chce uziva, kto nechce, nech neuziva, alebo si ich vypne u operatora. Obdobne ako SMS.

To ako keby si mal pevnu linku, povedia Ti, ze mas 100 volnych minut do Sk a do zahranicia platis podla pasma. A Ty zavolas Honduras a sa cudujes, ze platis vela, ze si nevedel, ktore Honduras presne je zahranicie. Toto Ti chcel povedat radegast aj kolega vyssie aj ja a x ludi v prispevkoch hore. Cennik si mas nastudovat sam, aj pri kazdej zmene cennika...

Skor sa mi zda, ze Teba moze Orange zazalovat za sirenie poplasnej spravy.
Neber to ako urazku, len moj pohlad na vec. Z toho co si popisal, si skor myslim, ze aky taky prehlad mas, preto vobec nerozumiem tej naivite, ze si zapnes mobilne data, teda povolis ich v mobile a myslis si, ze si len cez wifi... Prave naopak x prispevkov po roznych forach citam, ze ludia sa v strachu pred vysokymi uctami podrobne vypytuju, ako zamedzia nechcenemu spusteniuu internetu a atd...
Tolko. Slubujem, ze ja k tomuto uz nic nenapisem, ani keby co...

Drzim palce nech Ti nieco zlavia... A nech Ta v buducnosti obidu taketo problemy.

PS: Mam doma aj telefon ktory pouzivam ako domaci pasual nula a ver ci nie platim zanho mesacne max 20 centov... Obcas z neho prezvonime.
Raz som mal ucet asi 6 Eur - dcera prosikala posielat SMS na supestar ci co to bolo... no nevyhovies?
Tazke da sa najst aj lacny program ...

Autor tohoto vlákna
VZDOR007
Nové Androidě

Příspěvek od VZDOR007 » pát 07. zář 2012 6:59:16

Bandit707, v ich oficialnom cenniku su ceny vzdy s DPH. A nie ze ich neviem najst ja, ale ani oni !!!

Vysvetlis mi preco by sa mala nejak cudzia hra chodit aktualizovat a synchronizovat na www.osporte.sk ?

Ked som sa znova pozrel na HTC EVO 3D na vypinanie GSM data, tak je to male vpravo hore a tak blizko zapinania/vypinania wifi, ze pri hrubsich prstoch ani nevies mozno co vlastnes klikas ...

Ale ani to nevysvetluje preco nastal problem az po polroku !!!

S tym istym mobilom, s tym istym pausalom, s tymi istymi datovymi prenosmi, PRECO NASTANE PROBLEM AZ 7.7.2012 o 17.01 hod. ???

Chces mi tvrsit, ze aktualizacie, synchronizacia a podobne dovtedy nebezalo ??? Ak ano, tak co ich zrazu spustilo ???

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pát 07. zář 2012 7:40:40

Brečíš na špatném hrobě. Nevím jak na Slovensku, ale v ČR jsou data standardní součástí všech tarifů za standardní cenu, která je v tabulce uvedena. A pak je možno k většině tarifů přikoupit datové balíčky, které nahradí standardní obsažená data. Tys udělal 3 chyby:

1) nevšimnul sis, že data jsou standardně v každém tarifu

2) nezjistil sis vůbec nic o telefonech se systémem Android

3) nepřečetl sis návod k použití telefonu

Pokud se takto 3x zásadně sekneš, tak se nediv, že platíš. Nepochybuji o tom, že opeeátor v tomto případě žádný zákon neporušil, data nejsou žádnou neobjednanou službou, kterou by ti vnutili. Součástí tarifu je pouze MOŽNOST VYUŽÍVAT DATA, pokud žádná data nestáhneš, nic bys neplatil! Aly ty jsi ji využil, stahoval jsi data, přestože měls dost možností tomu zabránit, stačilo si jen přečíst návod k telefonu.

Takže už toho brečení nech, už se prostě stalo a nic s tím nenaděláš (ani žádný právník, tomu si buď jistý) pro příště už budeš vědět. Mezi námi, kuppvat si Android bez možnosti využívat data, to je jako kupovat auto bez kol.

A teď mám prosbu, přestože Slovensky rozumím dobře, tak bych rád, kdybys zkusil přeložit význam slova "uzernicka" do češtiny. Takové slovo jsem nikdy neslyšel a to už dost dlouho pracuji v praci se Slováky :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Ceco
Robot

Příspěvek od Ceco » pát 07. zář 2012 7:46:47

bandit707
Droid

Příspěvek od bandit707 » pát 07. zář 2012 7:50:13

úžerník = lichvář

Sorry za OT a este k tomu som slubil ze sa uz k teme nevyjadrim pretoze to asi nema zmysel, ale neda mi...
osporte.sk je sucastou toho ORANGE-GO - ale ten si si sam spustil a sam uzival, on sa nespusti sam
vyzaduje prihlasenie... uz to pochop... mozno ti bezal na pozadi, pretoze si sa dakedy neodhlasil...
uzival si ho na wifi a potom si nestastne prepol na mobile data...
Ak si to nebol Ty - tak isto niekto, kto fyzicky drzal v rukach Tvoj mobil... prever okolie, rodinu alebo seba.
Koniec.

Zamčeno

Zpět na „Správa telefonu“