Správa telefonuJak přijmout MMS

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Darkhunter
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: samsung

Jak přijmout MMS

Příspěvek od Darkhunter » čtv 13. zář 2012 21:17:08

Zdravím...Jak přijmout MMS ? Mám 2.3 Androida... Samsung Galaxy Y ... Ve zprávě mám možnost stáhnout...Jenže nic se nestáhne, jen mi to zobrazí info o MMS...

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: Jak přijmout MMS

Příspěvek od Jarous1 » čtv 13. zář 2012 22:44:33

Tohle je už fakt vrchol, třetí dotaz na nefunkční MMS za jeden den ! :evil: Zkoušel ses tady nejdřív trochu porozhlédnout ? Je to tady psáno už mnohokrát...

Autor tohoto vlákna
Darkhunter
Stálý androiďák

Příspěvek od Darkhunter » čtv 13. zář 2012 22:49:43

Ano zkoušel...Sice ne tady..Ale celkově...A nic mi nepomohlo...

Autor tohoto vlákna
Darkhunter
Stálý androiďák

Příspěvek od Darkhunter » pát 14. zář 2012 12:52:21

Poradil by mi teda někdo ? ....Já jí potřebuju nutně vyzvednout....

xanthor
Kyborg
Reputace: 91
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 14. zář 2012 13:42:03

Když ani nenapíšeš, co jsi už vyzkoušel, tak se těžko radí. Mrkni třeba sem:
http://androidforum.cz/nastaveni-mms-t31762.html

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Příspěvek od rbarat » stř 17. říj 2012 14:10:51

Darkhunter píše:Poradil by mi teda někdo ? ....Já jí potřebuju nutně vyzvednout....
Citácia z inej časti diskusie:

Data a MMS:
To, že pre príjem/odosielanie MMS musíte mať zapnuté dáta nie je chyba telefónu Honor G300.
Je to štandardná vlastnosť Android telefónov.
Netreba ale zúfať, dá sa to vyriešiť pomocou výbornej utility od českého autora - APNdroid z Google marketu, je zdarma.

U Androidu má internet a MMS svoj vlastný prístupový bod. Tak sa rozlišujú dáta internetové a dáta MMSkové.
Presné nastavenia položiek APN prístupových bodov sa líšia podľa jednotlivých operátorov. Dajú za vyGOOGLiť alebo zavolajte svojmu operátorovi.

Citujem môj príspevok z inej vetvy diskusie na telefón Honor http://androidforum.cz/post417101.html#p417101
Dáta v telefóne musíš mať zapnuté (a povolené u providera), ale nemusíš mať zapnutý internet, takže pri MMS nebudeš platiť za internetové prenosy. Existujuje na to výborná utilitka z Google Play s názvom Apndroid, treba si stiahnuť aj Apndroid Locale Plugin, je to widget. Obe sú zadarmo. Widget (má tvar vypínača) si pridáš na plochu telefónu. Kliknutím na widget zapínaš alebo vypínaš internetové prenosy, pričom prenosy pre MMS zostávajú stále zapnuté (widget mení farbu na zelenú alebo červenú, podľa zapnutých alebo vypnutých prenosov).
V nastaveniach programu APNdroid treba vybrať "Switching method" na "APN modification" a ešte zaškrtnúť MMS - Ponechať MMS povolené.
A samozrejme, v nastavení mobilných sietí treba mať zaškrtnuté: "Dátové prenosy aktivovať" a "Mobilné dáta vždy zapnuté".
Konkrétne nastavenia APN prístupových bodov sa líšia podľa jednotlivých operátorov. Dajú za vyGOOGLiť alebo zavolajte svojmu operátorovi.

Ideálne riešenie, lepšie nenájdeš, vermi, riešil som to dlho. Funguje to aj na novom Androide 4.0.3.

Utilitka APNdroid robí presne to isté, čo popisoval príspevok nado mnou, prepisuje meno internetového prístupového bodu a tým robí internetové dátové prenosy nefunkčné. Robí to ale pohodlne kliknutím na Widget - nemusíte to teda robiť ručne.

Na Google Play treba nájsť a nainštalovať:
Apndroid
Apndroid Locale plug-in
Pozerám, že momentálne APNdroid už na tomto markete nie je zdarma. Ešte asi pred mesiacom zdarma bol pod názvom APNdroid free.

Zdarma je ale na konkurenčnom markete:
Apndroid free - http://www.androidzoom.com/android_appl ... _baby.html
Apndroid Locale plug-in - http://www.androidzoom.com/android_appl ... cocqt.html

Tak sťahujte tam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Pedro1
Droid
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 8
Rom: stock

Příspěvek od Pedro1 » stř 17. říj 2012 18:49:03

to rbarat:
Ahoj a tobe to funguje, s tim APN Droid? Mam Widgetsoid, taky pouziva neco na bazi APN Droid, prejmenovava APN a MMS APN nechava zapnutou, ale pokazde, co mi prijde MMS, musim povolit APN DATA, jinak to nestahnu.
Edit:jo a byl jsem primo u operatora (Vodafone) a bylo mi receno, ze musim povolit i data, takze nevim :). Diky

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“