Správa telefonuPermission manager, app ops

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Red Dwarf
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawei G300 - ICS + SGSIII - JB

Permission manager, app ops

Příspěvek od Red Dwarf » ned 03. lis 2013 13:52:10

Už jste někdo reálně vyzkoušel program na správu povolení pro jednotlivé aplikace? Mám na mysli

tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... pplauncher

nebo

tohlehttps://play.google.com/store/apps/deta ... opsstarter

Dost mě to láká...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Permission manager, app ops

Příspěvek od ludekbrno » ned 03. lis 2013 15:12:57

A co ti brání je sám vyzkoušet??? Jinak managery oprávnění mají jedno úskalí. Ty totiž při instalaci všem aplikacím odsouhlasíš různá oprávnění a když si ho aplikace při provozu vyžádá a permission manager ho zablokuje, tak některé aplikace se s tím nedokáží vypořádat a spadnou. Navíc je mi divné, že ty managery nevyžadují root, oprávnění jsou systémová záležitost a pro jejich změnu by měl být potřeba root.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Sataník
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4

Příspěvek od Sataník » ned 03. lis 2013 19:13:53

Tenhle manažer je schovaný přímo v androidu od 4.3 a tahle aplikace ti k němu dá pouze přístup. Stejně tak to jde například přes aktivity u Nova launcheru.

­
Siemens A60 -> BenQ - Siemens E71 -> Nokia 5610 -> Nokia 5800 -> Nexus 4 -> LG G2 -> LG G4 -> Lenovo Vibe P1

Autor tohoto vlákna
Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » ned 03. lis 2013 19:25:19

Jiste,muzu to vyzkouset sam,ale u jednoho neni zadna uzivatelska recenze a u druheho jedna. Tak jsem si rikal,ze treba tu nekdo je,kdo jeden ci oba programy uz pouziva a ma na ne tudiz nazor z praxe ;-) Jinak toho padani bych se nebal,kdyz se to stane,tak ty programy proste odeberu a bude,na zadnym nevisim a mam jich dohromady jen pet,jsem nenarocny uzivatel. Slo mi treba o Whatsapp,ten se mi libi,ale smazal jsem ho prave diky milionu opravneni... Nekde jsem cetl super navrh,ze by stalo za to vytvorit program,ktery by tem aplikacim,kterym se odebrala prava,dodaval falesna data a ty by pak nepadaly ;-)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 03. lis 2013 23:02:21

To ale nejde, protože ta data poskytuje systém. Kdyby to slo, už by to někdo udělal :-) Jinak je nesmysl obávat se oprávnění u hodně rozšířených aplikaci. Kdyby taková aplikace oprávnění zneužívala k něčemu nekalému, tak by se o tom už dávno vědělo. Android je otevřený systém a existují obrovské komunity lidí, kteří se v systému dokonale vyznají a takové věci by si všimli. O oprávnění má smysl se obávat u neznámých málo rozšířených aplikací, zvláště stažených mimo oficiální zdroj. Ne u whatsapp, kterou používají už dlouho miliony. Ten whastapp má hodně funkcí a logicky potřebuje hodně oprávnění. Můžeš si být jistý, že všechna ta oprávnění se u většiny aplikací dají zdůvodnit, i když někdy může vypadat některé oprávnění nelogicky.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » pon 04. lis 2013 5:35:52

Kdyz si nainstaluju ctecku knih a ona potrebuje pristup na kartu,tak to samozrejme chapu.Ale kdyby chtela rekneme GPS,tak by mi to vadilo a nebyl by k tomu z meho pohledu (laickeho,uznavam) duvod. A tak jsem si rikal,ze bych v takovem pripade pouzil tuhle appku a cast pristupu ji sebral. Od instalace me odrazuje prave jen pro me neznamy vydavatel u obou. Jinak argument s Whatsappem beru a kdyz jsem ho mel,tak jsem se taky porad uklidnoval tim,ze kdyby to neco nekaleho delalo,ze uz by se na to prislo. Ale jsem trosku paranoidni... Kdyz mohli napichnout Angelu,proc ne me? I kdyz ja nejsem Angela ani Vit Barta ani nikdo dulezitej :D

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 04. lis 2013 6:30:58

No já to zase beru trochu jinak. To že NSA sleduje internet i mobily je fakt. Používají k tomu různé krytí a firmy a nepochybuju, že i sami produkují nějaké aplikace, které kromě své funkce můžou i něco sledovat. Ale uklidňuji se tím, že oni z celého světa posbírají tak neskutečné množství dat, že je jen nepatrná šance, že by se po přefiltrování automatickými systémy dostaly moje data někomu živému na monitor. A i kdyby náhodou ano, tak v nich nenajde nic zajímavého :-) Takže jé telefon a internetové služby obecně používám s tím, že je někdo může sledovat a podle toho se na nich chovám. Nemá smysl se kvůloi tomu trápit, protože spolehlivá ochrana by byla jedině žádné zařízení připojené na internet nepoužívat.

P.S. abych tě "uklidnil", tak systémové aplikace od google mají přístup kamkoliv a NSA má přístup k datům google. Takže jakákoliv jiná aplikace už jim dveře ani víc otevřít nemůže ;-)

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
Red Dwarf
Nové Androidě

Příspěvek od Red Dwarf » pon 04. lis 2013 7:33:42

Tak tos mě opravdu "uklidnil" ;) Já přes mobil do banky nechodím (i když PC určitě taky není 100% bezpečné) a heslo do FB nebo mailu ať si vezmou, nikde nemám nic tajnýho, ani jednu hambatou fotku... Snad nebudu nikdy kandidovat na prezidenta, aby na mě nevytáhli nějaký starý fotky z víkendových akcí :D

Y.a.r.d.a
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: Lewa, 4.2.2, MiUI

Příspěvek od Y.a.r.d.a » ned 22. pro 2013 9:36:51

Pokud vím, tak tohle řeší XPrivacy (k telefonu, SMS a internetu odepře přístup, ostatní data podvrhne nadefinovaná, nebo náhodná).
Ale potřebuje Xposed framework, takže root..

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 22. pro 2013 11:49:17

Zrovna jsem si Xprivacy koupil, ale musím najít nějaký návod, jak ho bezpečně nastavit, aby podstrkával falešné údaje. Když jsem nainstaloval novou appku, tak padala, dokud jsem ji nevyhodil z Xprivacy. Takže předpokládám, že v základu spíš přístup jen blokuje, takže některé appky to nezvládnou a padají.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“