Správa telefonuAplikácia na upozornenie nabitia batérie na 95%

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Dominik1992
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 Mini

Aplikácia na upozornenie nabitia batérie na 95%

Příspěvek od Dominik1992 » ned 05. led 2014 21:56:04

Ahojte,

Hľadám nejakú spoľahlivú aplikáciu (na android) ktorá by ma prehraním nejakého zvonenia v mobile upozornila na nabitie batérie napr na 95%. Momentálne mam aplikáciu Battery Monitor Widget a táto aplikácia ma upozorní na nabitie batérie ale iba ak je batéria plná na 100%. ja by som chcel aby sa daný zvuk prehral pri 95% aby nedochádzalo ku prebíjaniu batérie čo skracuje jej životnosť.

Poznáte nejakú takú aplikáciu ktorá by spĺňala tieto moje požiadavky ?
Vopred Vám ďakujem za rady a postrehy

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: Aplikácia na upozornenie nabitia batérie na 95%

Příspěvek od LivArt » ned 05. led 2014 21:58:48

Nabíjením do 100% určitě k přebíjení nedochází.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 05. led 2014 22:02:37

Dominik

Co to bylo za "profíka", který ti poradil, že 95% je OK a 100% už je přebíjení? ;-) U nabíjení jde o maximální napětí a buď si jistý, že všechny telefony mají nabíjení nastaveno tak, aby napětí nepřekročilo bezpečné napětí.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Pan Milan
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Prestigo PAP 4044 Duo
Rom: To kdybych věděl

Příspěvek od Pan Milan » čtv 11. zář 2014 9:59:18

Ahoj,

hledám něco podobného jako kolega. Souhlasím pánové s vámi, že ta logika baterií dosti pokročila a že se baterka tzv. nepřebíjí. Ale co si budem povídat, tak jí to taky nesvědčí být měsíc v pásmu 80-100% (například dodržování cyklu).

Našel jsem kupu aplikací, které mělo výborné hodnocení a nechápu proč, asi jde o něco z historických důvodů na androida jsem přešel poměrně nedávno. Většina z nich ukazuje procenta baterie (což už je podle mne dnes v základu androida) a nic moc navíc.

Našel jsem jednu která se blížila mému požadavku a to
https://play.google.com/store/apps/deta ... ttery.free

Ale i tak chci být pánem svého mobilu a nastavit mu budeš se dobíjet jen na 74% (nebo jakoukkoliv jinou hodnotu). Jako jsem například u svého notebooku.

Předem dík za odpověď (kritiku, náměty a připomínky)

Pan Milan

Mishack
Kyborg
Reputace: 109
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL
Twitter: @MichalSvatos
Rom: Poslední ofiko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mishack » čtv 11. zář 2014 10:20:05

K přebíjení nedochází. Naprosta vetsina telefonu ma elektroniku, ktera zastavi nabijeni, pri dosazeni 100%. Ano, není vhodné nechávat mobil v nabíječce déle jak 24h. Ovsem ne z duvodu prebíjeni, ale prehrati (teplo odrovnava Li-ion baterie nejvice).

IMHO resite kraviny. Baterka degraduje casem a je to prirozeny proces. Takze (pokud je vymenitelna), jednou za dva roky koupite za par stovek baterku uplne novou.
N1 (testovací phone, CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP JB-MR2 Milestone 1) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox) --> LG Nexus 5x, 32GB (Stock, root) --> Pixel 3a XL (stock)
www.mishack.cz | helpforitaly.eu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 11. zář 2014 12:13:44

Přesně tak. Nemluvě o tom, že operovat nějakými procenty je blbost, protože chemické procesy v baterii si nehrají na procenta, ale výhradně na hodnoty napětí a neexistuje přímá úměra % vs. napětí. Dále platí, že baterii škodí nesrovnatelně více ponechání ve vybitém stavu, než v nabitém. Baterie ztrácí životnost i když není používána a nějaké laborování s nabitím na 75% to možná nepatrně zpomalí. Ovšem kvůli tomu, že baterie nebyla nabita naplno, dojde během provozu logicky k většímu vybití, než když se začíná s plně nabitou baterií a to hlubší vybití zcela spolehlivě převáží a odebere z životnosti více, než se ušetřilo nabitím jen na 75% :-) Takže ne, doopravdy se takovým laborováním životnost baterie v reálném provozu NEPRODLOUŽÍ, spíš naopak a ještě si tím člověk výrazně snižuje výdrž na jedno nabití.

Je prostě potřeba počítat s tím, že životnost baterie je omezena na cca 2-3 roky maximálně a i kdyby se uživatel stavěl na hlavu, tak déle solidní kapacitu neudrží :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

livin
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 8 - official ROM
Rom: orig

Příspěvek od livin » stř 15. říj 2014 14:21:42

já každý večer napíchnu telefon na nabíječku a neřeším, jestli mám baterii na 20 nebo na 80%. Každopádně je telefon 2/3 noci na nabíječce a baterie na 100% a úbytek/degradaci baterie nepozoruji

PS: takto to mám už z dob Nokií se Symbianem :facepalm:

lazy
Androiďák!
Reputace: 7
Typ mobilu / ROM: S7

Příspěvek od lazy » stř 15. říj 2014 14:35:27

V mojí aplikaci Smart Notify je upozornění na nabitou baterii, přičemž tam jde nastavit po kolika minutách a kolikrát se má toto upozornění opakovat, když se nabíjení nepřeruší. Já to využívám jen když koukám na tv tak abych slyšel že už to musim odpojit. Jinak tam je vlastně i interval jak dlouho má těch 100 procent být než se ozve to upozornění, protože i na tom záleží jak hodně se nabije.

Někde na jiném fóru jsem četl, že to už někdo potřeboval aby to upozornilo už třeba při 90% nabití, aplikaci by stačilo trochu poupravit, aby tam šla nastavit jakákoliv hodnota, jen teda jestli to znamená nějaký přínos...

Tady je kdyžtak link: https://play.google.com/store/apps/deta ... martnotify

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 15. říj 2014 14:35:41

Tak je to správně, to je pro baterie Li-ion/Li-POL v běžném používání nejšetrnější.

píšu z mobilu

Flynne
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Flynne » stř 15. říj 2014 18:02:12

To, co ukazuje telefon jako hodnotu 100%, ve skutečnosti 100% není. Pochop, že to je jen číslo na displeji, nikoli žádný měřák a to ani v případě, že to zobrazuje nějaká aplikace, protože informaci bere ze systému stejně jako nativní ukazatel nabití.
Abych ale uspokojil žadatele o aplikaci, která umí upozorňovat i jindy než při plném nabití, doporučuji aplikaci Baterie+, která má v nastavení mnoho těchto limitačních oznámení a to jak při vybíjení, tak i při nabíjení. Můžeš si nastavit oznámení, že máš nabíjet, třeba na 40 procentech, anebo jinou hodnotu. Tato aplikace by mohla vyhovovat.

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“