Správa telefonuobmedzenie prav apk

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
_punky
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X
Mobil 2 / ROM: HTC Desire Bravo PVT4 SHIP S-OFF
Tablet: LG G PAD W500
Kontaktovat uživatele:

obmedzenie prav apk

Příspěvek od _punky » čtv 30. led 2014 11:14:46

Zdravím borci,
chcem sa spýtať, či vie niekto poradiť ako sa dá blokovať, resp či je to vôbec možne zablokovať niektore povolenia pri instalacii apk. Napríklad prehrabavanie sa v spravach, pristupu na internet, citanie identity a podobne.
Nejaký čas dozadu som niekde čítal, že sa to da, ale ani za toho nemožem najsť ten článok kde je to popísane.

Moje zariadeni HTC Desire, rom custom, ver androidu 2.3.5 root aj SuperSU, ale netusim ako sa tam pridavaju apk resp. ako ich možem obmedziť.

Je mi jasne, že tým že mam android ako taký tak prichádzam o sukromnie ale ason troska to eliminovať by bolo super.

Diky za návrhy

Nexus 5X

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Re: obmedzenie prav apk

Příspěvek od LivArt » čtv 30. led 2014 14:02:12

Ne, na 2.3.5 vůbec.
Cyanogenmod to umí, nicméně nvm, od které verze. Pro novější android pak xposed framework a xprivacy plugin.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
_punky
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _punky » čtv 30. led 2014 14:08:25

Prave aj rozmyslam či mi to neponukalo , ked som mal 4.2.2 android, no to už nezistim, bo ked chcem mať funkčný cely mobil, nemožem ist vyššie..
Už len potom otazka, či to ide obmedziť aj pokial nie je root, bo zvažujem kúpu noveho MT.

EDIT by don_alex: Nezneužívej prosím citaci.
Nexus 5X

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 30. led 2014 14:09:06

Bez rootu nebo jiný ROM ne.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Wanna debunk?
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 30. led 2014 14:57:56

punky:

Bez rootu vůbec a s rootem nespolehlivě. Mnoha aplikacím totiž vadí, když jim zabráníš přístup k oprávněním a jednoduše padají. Např. facebooku se to nelíbí a nefunguje, pokud se mu něco blokne. A to přesto, že Xprivacy se snaží místo úplného zablokování oprávnění jen podstrčit falešná data. Ale to jde jen u některých oprávnění a dle mého názoru u těch méně podstatných. Prostě ve finále ti nezbyde nic jiného, než se s tím smířit nebo prostě vynechat aplikace, jejichž oprávnění ti vadí.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

gambrinosaurus
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Y300

Příspěvek od gambrinosaurus » čtv 30. led 2014 15:07:50

_punky píše:

Už len potom otazka, či to ide obmedziť aj pokial nie je root, bo zvažujem kúpu noveho MT.
Jestli premýšlíš o novém MT tak můžeš pořídit nějaký pro který je oficiální MIUI. V MIUI si můžeš ke každé aplikaci přidělit jen ty práva která budeš chtít a nemusíš to řešit nějakou další aplikací.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 30. led 2014 15:39:10

Otázka pak je, jestli všechny aplikace bez problému fungují, protože ten princip omezení práv bude stejný, jako u xprivacy, jen už to je přímo v systému.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

gambrinosaurus
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Y300

Příspěvek od gambrinosaurus » čtv 30. led 2014 15:44:49

Ja osobně mám treba u facebooku zakázáno čtení SMS a aplikace normálně funguje.
Přílohy
uploadfromtaptalk1391093073335.jpg
uploadfromtaptalk1391093073335.jpg (50.45 KiB) Zobrazeno 1045 x

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 30. led 2014 16:06:05

Jj, SMS jsem taky zakázal a jede. Ale zkoušel jsem toho zakázat víc a u některé položky přestaly fungovat upozornění. Sice se na ikonce zobrazilo červené číslo a když jsem kliknul, tak se zobrazil seznam upozornění, ale když jsem chtěl klinout na to, že třeba někdo komentoval moji fotku, tak to nijak nereagovalo. Takže odepření některých oprávnění některým aplikacím skutečně vadí.

píšu z mobilu

Autor tohoto vlákna
_punky
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _punky » pon 03. úno 2014 10:48:28

No ako tak čítam, sme odsúdení byť sledovaní . No nič. FB radsej neaktualizujem a nemusim riešiť čitanie sms. Alebo idealne stiahnuť nejakú staršiu verziu, alebo pozerať cez prehliadač alebo dáku apk tretej strany. A čo sa tíka nového MT idem vrámci možnosti a vidím to na SGSIII. Prípadne ak motyka vystreli zvažujem ešte LG G2.

Každopádne díky za info
Nexus 5X

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 11:21:50

Jestli máš problém se sledováním, tak si nepořizuj Android, iOS ani WP8. Ty řešíš práva jedné aplikace (FB), přitom Google (a NSA) má skrze android přístup k celému obsahu telefonu. Takže neaktualizací FB opravdu nic nevyřešíš ;-)

píšu z mobilu

dufko
Droid
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 03. úno 2014 12:39:47

_punky píše:No ako tak čítam, sme odsúdení byť sledovaní . No nič. FB radsej neaktualizujem a nemusim riešiť čitanie sms. Alebo idealne stiahnuť nejakú staršiu verziu, alebo pozerať cez prehliadač alebo dáku apk tretej strany. A čo sa tíka nového MT idem vrámci možnosti a vidím to na SGSIII. Prípadne ak motyka vystreli zvažujem ešte LG G2.

Každopádne díky za info
mám xiaomi mobil, viem zakázať/povoliť práva jednotlivým aplikáciám priamo v systéme.

U tých sms mám nastavené "opýtať sa" - facebook za celý čas od aktualizácie k mojim sms nečuchol - nie je ale problém prístup k sms zakázať.

Ale inak platí to čo píše ludek :)

odoslané z mobilu

Autor tohoto vlákna
_punky
Stálý androiďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _punky » pon 03. úno 2014 12:41:43

ludekbrno píše:Jestli máš problém se sledováním, tak si nepořizuj Android, iOS ani WP8. Ty řešíš práva jedné aplikace (FB), přitom Google (a NSA) má skrze android přístup k celému obsahu telefonu. Takže neaktualizací FB opravdu nic nevyřešíš ;-)

píšu z mobilu
Nešlo mi len o FB, ale musím povedať, že to bolo take posunutie vôbec to riešiť.
Nexus 5X

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 03. úno 2014 13:01:24

Jenže jak už jsem psal, přístup k datům má už samotný google, takže řešit SMS u FB pozbývá smyslu. NSA má informace od Google i FB :-)

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“