Správa telefonuGoogle Play Services

Aplikace pro správu telefonu. (app,mem,bat,wifi,atd) Postupně se sem přesunou relevantní vlákna z "nástroje pro práci"!

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franz Ferdinand II.
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pon 24. pro 2012 13:45:13
Typ mobilu / ROM: Xperia CM11 KitKat 4.4.4

Google Play Services

Příspěvek od Franz Ferdinand II. »

Zdar, může někdo popsat jakou přesně funkci plní tato app a jestli ji opravdu potřebuju mít v telefonu. Mám hned několik dobrých důvodů proč bych se jí rád zbavil ale nechci si znefunkčnit telefon pochopitelně. Hlavně si chci zachovat funkční služby push který fungujou nevím přesně přes co, a instalace a aktualizace(stačí ruční) z Google.play.
Vím že existujou aplikace který přítomnost služeb play výslovně vyžadujou ke spuštění jako např. Hangouts ale tu zrovna nepoužívám.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google Play Services

Příspěvek od ludekbrno »

Pro to co píšeš samozřejmě Google Play potřebuješ. Takže nevymýšlej :-) Nejspíš by toho přestalo fungovat ještě víc. Zajímaly by mě ty "dobré důvody" pro zbavení se toho :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Franz Ferdinand II.
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pon 24. pro 2012 13:45:13
Typ mobilu / ROM: Xperia CM11 KitKat 4.4.4

Re: Google Play Services

Příspěvek od Franz Ferdinand II. »

Důvodů je kupa :D (stačí si přečíst první 2 recenze)
Já se neptal na Google Play ale Play Services. To je úplně jiná aplikace a dokonce se ani nedá přímo spustit.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.gms
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google Play Services

Příspěvek od ludekbrno »

To byla jen moje chyba při psaní, myslel jsem samozřejmě služby Play. Jinak platí co jsem psal, přestanou ti fungovat služby google a nejspíš i samotný Play.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Google Play Services

Příspěvek od Mishack »

No to jsou duvody jak noha :lol: Argumenty hodny mrtvyho kone bez mozku :facepalm:
Google Play Services jsou (jak uz nazev napovida) sluzby potrebne pro provoz Play. Tim neni myslen jen Google Play, ale Play Movies, Play Books, Play Music, Hangouts, vyhledavani, Mapy, Wallet, Google Fit, Play Games, Analytics, Drive, Mobile Ads, Wearables, Cast, veci spojene s autorizaci účtů ... takze ano, k tomu, abys mohl vyuzivat aktualni verze aplikaci, potrebujes aktualni verzi Play Services.
Uživatelský avatar
Franz Ferdinand II.
Stálý androiďák
Příspěvky: 186
Registrován: pon 24. pro 2012 13:45:13
Typ mobilu / ROM: Xperia CM11 KitKat 4.4.4

Re: Google Play Services

Příspěvek od Franz Ferdinand II. »

No neřekl bych že jsou to důvody jako noha [emoji3] Když je něco velký jako kráva tak to krade miato v paměti. Mě to dává celkem číslo blížící se 100MB což při velikosti vnitřní paměti není zanedbatelná položka. Rovněž se domnívám že ta aplikace je podezřelá protože vyžaduje oprávnění snad ke všemu.
Ale budiž tušil jsem že se toho nepůjde tak snadno zbavit.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Google Play Services

Příspěvek od Jumbo78 »

Ale klidně se toho zbav. Jen si z chytrého telefonu uděláš hloupý...
A je strašně podezřelá (zvlášť, když sis koupil telefon se systémem "od GOOGLE") - ona ta aplikace zajišťuje chod všech GOOGLE služeb, takže proto chce oprávnění snad ke všemu...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Google Play Services

Příspěvek od ludekbrno »

Franz:
Ona potřebuje oprávnění skoro ke všemu, protože skrze ni funguje většina další aplikací google. Je to v podstatě součást systému. Můžeš ji samozřejmě odstranit, pokud ti nevadí, že ti půlka věcí přestane fungovat. Pokud máš pocit, že tam je kvůli tomu, aby ti kradla informace a zabírala místo, tak ji zkus zablokovat. Jestli máš root, není problém ji dočasně zmrazit (třeba přes Link2SD) a zjišťovat, co všechno nebude fungovat :-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“