Správa telefonuDefragmentace

Aplikace pro správu telefonu. (app,mem,bat,wifi,atd) Postupně se sem přesunou relevantní vlákna z "nástroje pro práci"!

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

kodyak
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 09. kvě 2015 6:08:36
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Re: Defragmentace

Příspěvek od kodyak »

Halvne je rozdil mezi Flash v telefonu a SSD technologii.V SSD je radic ktery obsluhuje ty pameti co jsou v telefonech a resi i setreni jednotlivych stranek atd.Ale telefon takovy radic nema a procesor k tomu pristupuje jako k dalsi pameti.Takze inteligentni ukladani dat do tech stranek flash cipu se nekona.

Takze pri fragmentaci flash pameti nastavaji dva problemy.

Prvnim je,ze pri zapisu do fragmentovaneho prosotru se musi dana stranka prepisovat trosku vickrat nez kdyby fragmentace nebyla.Je to zpusobene tim,ze se tam zapise treba jen ty zminene 4kB souboroveho systemu a tech zbylych napriklad 512kB zustane nevyuzito.Takze kdyz ma nekdo dostatecne plne interni uloziste a ma tam dostatecne fragmentovane volne misto,tak dochazi k vetsimu opotrebeni tech stranek flash pameti prave kvuli vetsi mire zapisu.

Druhym problemem je cteni.Kdyz ten samotny cip funguje po blocich,dejme tomu LivArtem zminenych 512Kb (je to u kazdeho cipu jine,podle toho jak to zrovna vyrobce udelal),tak to znamena ze to pojme 128 bloku souboroveho systemu.Kdyz nastane extremni pripad ze 10MB soubor se rozdeli diky fragmentaci na ty 4kB bloky a kazdy blok se zapise do jedne stranky,tak pri cteni toho 10MB souboro to musi precist 1280MB aby to dostalo tech 10MB fragmentovanych dat.A v tom je ten problem.Interne ty pameti funguji dost rychle,ale i tak je to pro tu interni logiku opravdu poradny zaber a dojde ke zpomaleni cteni.A to je tu jeste jedna vec,ze kdyz jsou data za sebou,takze neni fragmentace,tak se ctou jednotlive bloky souboroveho systemu bez adresace mezi nimi,takze to nezdruje,ale pri fragmentaci musi procesor na kazdy ten blok poslat adresu a tim se cely proces samozrejme zdruje,protoze jeste k tomu musi ze souboroveho systemu zjistovat samotne adresy tech bloku.

Dobrym prikladem v praxi co jsem mel moznost osobne videt,byly dva totalne zfragmentovane SSD disky na dvou pocitacich.Uzivatele si stezovali na naprosto prisernou zhnilost.Pomohla drobnos.Uplna defragmentace pres program Deffragler.A po tehle operaci oba pocitace jeli jako nove.

Duvod proc se nedoporucuje defragmentace je hlavne v tom,ze pocet zapisu stranky uvadeji vyrobci tech cipu nekde mezi 1000 az 10000 zapisy,coz je fakt malo a prave defragmentace je schopna do toho zapsat klidne 10x na celem tom pametovem prostoru.Takze to logicky velmi snizuje zivotnost.A kdyby se nasel jedinec co by to delal kazdy den,tak je schopny tu pamet oddelat za ctvrt roku.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Minimálně lepší (micro)SD karty wear leveling řeší:
http://electronics.stackexchange.com/qu ... controller
I když předpokládám, že to není úplně ideální, protože karta (řadič) neumí pracovat se souborovým systémem.

A předpokládám taky, že v reálu takový problém s fragmentací není - hrozí jen v případě, že je paměť (téměř) plná a pořád se s ní pracuje (upravují / mažou / přidávají se soubory).

A u SSD je stejně hlavní výhoda rychlost náhodného čtení / zápisu, který je téměř o 2 řády lepší než u HDD. A tady se ta fragmentace myslím taky tolik neprojeví. A i kdyby se moderní SSD desetkrát zpomalilo, tak to nebude moc poznat (snad mimo např. kopírování v rámci jednoho SSD), protože hlavní brzdou je většinou procesor.
kodyak
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 09. kvě 2015 6:08:36
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Re: Defragmentace

Příspěvek od kodyak »

moc hezky je videt to co pri cteni fragmentovaneho disku popisuju na tomto testu SSD disku:
http://hothardware.com/reviews/adata-xp ... iew?page=4

Vsimnete si jak graf se stoupajici velikosti cteneho bloku stoupa az do bodu kdy prestane stoupat a uz se drzi v dane rovine az do konce testu.Ty maxima jsou prave ty "stranky" ktere popisuji a je na tom moc hezky videt v cem je problem u SSD disku.Proste se vetsinou nikde nepise ze se z tech pameti cte po blocich,ktere se pohybuji mezi 128kB az 512kB.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Android používá pro vnitřní paměť standardně některý linuxový "ext" souborový systém (ext2/3/4). Tyhle filesystémy jsou mnohem méně náchylné na defragmentaci než ty od MS (zvlášť FAT16 a FAT32) - v linuxu nebývá (a nikdy nebýval) vůbec nástroj na defragmentaci:
http://www.howtogeek.com/115229/htg-exp ... agmenting/
V reálu to totiž není skoro nikdy potřeba provádět. Na paměťové kartě ale bývá (kvůli kompatibilitě s Windows) typicky FAT32, který právě na fragmentaci docela trpí. I proto není dobré tam ukládat aplikace a / nebo jejich data. (Netuším, jak je na tom exFAT.) Takže tady asi trochu defragmentace karty v některých případech může pomoct (i když asi bude šetrnější soubory z karty zkopírovat např. do PC, kartu naformátovat a soubory zkopírovat zpět - jak už bylo řečeno, flash paměti zapisují po celých blocích a defragmentační nástroj toto nemusí brát v úvahu, čímž způsobí větší opotřebení paměti).

Každopádně dnes už všechny lepší telefony (už od dob Galaxy Nexusu) zpřístupňují (část) vnitřní paměť pouze přes MTP, takže tam může být použit některý z těch ext filesystémů a prakticky není potřeba řešit nějakou defragmentaci. Pouze u některých číňanů (moje teorie je, že v Číně je/byly hodně rozšířené pirátské Win XP bez aktualizací, které MTP neumí) je ještě podpora mass storage pro část vnitřní paměti, takže tam "musí" být použit FAT32, který je náchylnější na fragmentaci.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

Jo ja mam vnitrni pamet pristupnou normalne pres USB Mass Storage.
Takze jestli jsem to spravne pochopil, mam tam asi souborovy system FAT32 a nejlepsi defragmentace pro me je vsechny soubory presunout do PC a pak je presunout zpet.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Defragmentace

Příspěvek od Jumbo78 »

Přesunout, naformátovat a vrátit zpět
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

A neni to formatovani prazdne pameti zbytecne?
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

No pokud jsi odtam nejprv přesunul soubory, tak prázdná asi nebyla.
kodyak
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 09. kvě 2015 6:08:36
Typ mobilu / ROM: samsung XCover2 v4.1.2. ROOTed stock ROM

Re: Defragmentace

Příspěvek od kodyak »

xanthor: S tim vykopirovanim dat z externi karty a nakopirovani zpet lze jen souhlasit.To je nejmene nasilne reseni fragmentace pro tu kartu.Bohuzel i EXT4 tou fragmentaci v nejake mire trpi.Jsou u ni zavedene algoritmy ktere fragmentaci podstatne omezuji,ale kdyz dojde misto tak nejde zabranit fragmentaci jinak nez zacit presovat soubory a to uz je princip defragmentace a to nelze u flash pameti pouzivat kvuli jejich omezene zivotnosti.Program na defragmentaci EXT4 na linuxu existuje a jmenuje se e4defrag.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Ono se taky počítá s tím, že disk (flash) nemá být zaplněný až po okraj a když dochází místo, tak by se měl disk vyměnit nebo něco smazat. Android navíc u vnitřní paměti dost řve, pokud volné místo klesne pod 10 %.
Sus
Stálý androiďák
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 27. bře 2014 14:58:47
Typ mobilu / ROM: Gigabyte GSmart ROMA R2

Re: Defragmentace

Příspěvek od Sus »

Taky bych řekl že to (logicky) smysl nemá a spíš jen snižuje životnost - alespoň já žádné zrychlení nepozoroval (ani u toho Locusu).

Spíš jen tak ze zvědavosti jsem ale zkoušel tohle: https://play.google.com/store/apps/deta ... defragment
Vím že to umělo defragmentovat jak interní paměť, tak SD i RAM, jen to mělo nějaká "podezřelá práva" která jsem tomu (raději) sebral (tuším připojení k Internetu, ale to možná jen kvůli reklamám) a sám jsem přemýšlel jestli to není dokonce fake.

Možná by bylo od věci (ať se tu nehádáme úplně zbytečně) kdo má nějaké pořádné benchmarky a čas i chuť (třeba i na různém hardwaru a s jinými defragmentačními programy) ať víme opravdu na čem jsme to otestovat, ať víme jak je to doopravdy, protože "teoreticky" bychom se tu taky mohli dohadovat do nekonečna ... ;)
Naposledy upravil(a) Sus dne pát 12. čer 2015 13:12:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

re: xanthor
Ale jakmile vse presunu pryc, tak je pamet prazdna. Takze se ptam, proc je dobre formatovat prazdnou pamet? Nerozumim tomu.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Jo takto. No pokud jsi vše přesunul, tak by to asi mělo stačit. Každopádně jinak stačí "rychlý formát", který je prakticky okamžitý.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

Ale format zbytecne prepise celou pamet ne?
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: Defragmentace

Příspěvek od Mishack »

AFAIK rychly format pouze označí veškeré místo k přepsání.
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Rychlý formát jen smaže informace o adresářích a souborech. Jak by mohl za tu asi sekundu přepsat celou paměť?
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

Ale kdyz celou vnitrni pamet mobilu presunu do PC, tak tam zadne informace o souborech a adresarich nebudou ne?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Defragmentace

Příspěvek od Jumbo78 »

Zbudou. Jen mají příznak "smazáno". Fyzicky tam jsou
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Zase - jak dlouho trvá mazání (i velikého souboru)? Okamžik. Fyzicky se data souboru tím mazáním nepřepíší (a proto se dají ještě obnovit, pokud nejsou později něčím přepsány), jen se smaže záznam o souboru.
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Defragmentace

Příspěvek od JuaNex »

Toto je zase tema :D

Defragmentacia? V ziadnom pripade.
Full wipe? Ano.
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

Jen bych doplnil, že exFAT se mnohem méně fragmentuje než FAT32, takže pokud to telefon umí, je lepší používat na kartě právě exFAT:
http://www.tech-recipes.com/rx/2801/exf ... rsus_ntfs/
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

To asi nedokazu ovlivnit, jak je naformatovana vnitrni pamet? Nebo nejaka aplikace dokaze detekovat, jaky mam ve vnitrni pameti souborovy system a preformatovat ho?

Edit: Tak když připojím mobil k PC přes USB Mass Storage, tak mi nástroj pro defragmentaci ve WinXP ukazuje, že je v paměťi mobilu souborový systém FAT32 a nabízí to i možnost formátování na exFAT. Že bych to zkusil? Dokáže Android 4.4.2 pracovat se souborovým systémem exFAT ?
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Defragmentace

Příspěvek od xanthor »

No buď máš vnitřní paměť přístupnou jen přes MTP (jako třeba Samsungy) a pak už je naformátovaná na něco rozumnějšího (typicky ext4) nebo je přístupná přes mass storage a pak se dá i formátovat. Já mluvil hlavně o kartách, ty můžeš formátovat vždy. Pokud nemáš v manuálu přímo uvedenu podporu exFAT, tak to asi umět nebude. Zkusit to ale můžeš vždy (jen si předtím zálohuj data), zformátovat to zpět na FAT32 (buď v PC nebo možná lépe přímo v telefonu) není žádný problém.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Defragmentace

Příspěvek od dvzd »

Jo zkusím to tedy přes PC naformátovat na exFAT, snad s tím bude umět Android 4.4.2 pracovat. Mám čínský mobil JiaYu S2, to žádný manuál nemá.

edit: Tak bohužel, můj mobil neumí pracovat se souborovým systémem exFAT, detekoval to jako nečitelnou paměť a jediné co nabídl - naformátování a naformátoval to na FAT32.
panterique
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. led 2017 23:46:00
Typ mobilu / ROM: dogge valencie2 y100
Mobil 2 / ROM: lenovo a660

Re: Defragmentace

Příspěvek od panterique »

Zdravicko za prez 20let u techniky jsem neco pochytil.
takze urcite defragmentace ma vyznam ale spis opotrebuvava HW v tomhle ohledu je to stejne jak u hdd tak ssd mame urcity pocet prepisu a pak dochazi k nenavratnemu poskozeni.
aby jsem jednoduse vysvetlil proc zrychli zarizeni to reknu jednoduse kdyz mate rozhazene stranky po mistnosti a ctete poradnou bichli urcite budete cist dele nez kdyz mate radne zvazanu knihu cize plati jednoduche pravidlo sice mate pristupovu rychlost ke kazdemu pametovemu bloku jako jiz uz nekdo chytrej spomenul ale kdyz jeden rozcupovanej soubor nactu z treba 10 mist v pameti trva zakonite dil nez nacist z treba 2 to uz da logiku ne
ale kdyz by jsem chtel defragmentovat tak bych take na to sel z davkou logiky proste co je defragmentace presunuti souboru do komplexnejsich bloku ale pri defragmentaci se soubor muze presunut i 20x coz je z hlediska zivotnosti nezadouce ze j
takze reseni je proste proste jsi kouknu vytizenost souboru roztridim jsi proste soubory na disku dle uzivani a pak proste vse presunu na jinej disk a pak presouvam zpatky postupne dle uzivani u pametovych kared odporucam mit pripojene primo prez ctecku obejdete tak nezadouci fakt ze mnohe zarizeni tzv nemapuji pamete spravne a tak pri psani souboru je proste hodi nekam do pytle modernejsi zarizeni jiz maj na to specifikovane knihovny pro rizeni ukladani
pocitace prave maj jiz prepracovanejsi system nez mobily to bude snad vzdy
a jeste jedno dobre srovnani:
pokud mate troska znalosti s pc a skuseli jsem jiz vykon aplikaci na wondowse a linuxe jiz jsete jsi urcite vsimli rozdilne rychlosti pracovani a chovani se hodne programu windows bude vzdy rychlejsi zakladem je jeho dinamicke jadro kdezto linux je spis spichnuty program na kolene ale ma lepsi system zabezpeceni nu defragmentace a uklizeni na disku je jeho slaba stranka i kdyz linux vydrzi daleko vic nez windows ale tohle je z jineho soudku slo mi o tohle srovnani at jsi uvedomite kam s tym mirim...
android je vpodstate prekopany linux respektive jsou to vic nez dost podobne systemi takze k leckerym vecem mu musime pomoct rucne strucne :lol:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Defragmentace

Příspěvek od LivArt »

To je zas pohádka.. :facepalm:
kdyz jeden rozcupovanej soubor nactu z treba 10 mist v pameti trva zakonite dil nez nacist z treba 2 to uz da logiku ne
Nemá, u flashových pamětí je rychlost přístupu ke každýmu bloku stejná, takže je jedno, jestli těch 10 bloků bude za sebou nebo úplně jinde, bude to vždycky trvat stejně dlouho. A do míň bloků ten soubor nerozdělíš, protože to není technicky možný.
dle uzivani u pametovych kared odporucam mit pripojene primo prez ctecku
Ne, protože zatímco čtečka bude mít nějakej lowcost řadič, v telefonu tak nějak někdo počítal s tím, že s tou kartou se musí pracovat sakra rychle, tedy i HW tomu odpovídá. Navíc MTP funkčností klient-server umožňuje tam data hrnout maximální rychlostí sběrnice a cachovat to přímo v zařízení.
wondowse a linuxe jiz jsete jsi urcite vsimli rozdilne rychlosti pracovani a chovani se hodne programu windows bude vzdy rychlejsi
Nebude a nejde to takhle říct.
do pytle modernejsi zarizeni jiz maj na to specifikovane knihovny pro rizeni ukladani
Nehodí je někam "do pytle", hodí je na disk, kam rychlost ukládání ovlivňuje (kromě jinýho i) filesystem (což by mohla bejt věc, kterou ty jsi označil jako ten "pytel").
panterique
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. led 2017 23:46:00
Typ mobilu / ROM: dogge valencie2 y100
Mobil 2 / ROM: lenovo a660

Re: Defragmentace

Příspěvek od panterique »

pro zhrnuti defragmentace ne
zmena souboroveho systemu na pametovke na neco z ext2-4 urcite jen to musi zrovna podporovat vase zarizenicko
nejefektneji je prenest soubory pric a pak z5
!!!!! a uvedomte jsi hlavne ze nemuzete srovnavat vykony ruznych zrizeni jekoliz nejsou 2 mobily kere uzivaj stejnu sadu technologii mozna obdobnou nu nikoli stejnou a pamatujte ze zalezi jak moc veliky krap mate nikoli jak davno jste ho kupoval


a pro pobaveni mam sikovnej foun no nejvice me pobavilo ze mam pri formatovani pametovky na vyber ze soubor.systemu fat16/fat32/exFAT/ext2 kdezto interni pamet bezi na ext4 cize jsem musel opravdu strcit pametovku do kompu a naformatovat to proste postaru xD

jo a dobra rada zjistite jsi na jakem souborovem systemu bezi interni pamet dle toho naformatujte pametovku ma to docela slusne znatelnej podil na vykonu
me to osobne znizilo rychlosti pristupu o 10-50% co me nejvice prekvapilo

a dekuji ze jste to nevzdali po te litanii ale ak se vam liby muj prispevek hodet mi palecek nahoru xD
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Defragmentace

Příspěvek od LivArt »

Interní paměť může běžet na F2FS, co pak uděláš s kartou? Nic, ono je totiž jedno, na jakým FS tu kartu máš, vždycky bude řádově pomalejší než interní paměť.
panterique
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. led 2017 23:46:00
Typ mobilu / ROM: dogge valencie2 y100
Mobil 2 / ROM: lenovo a660

Re: Defragmentace

Příspěvek od panterique »

[quote="LivArt"]To je zas pohádka.. :facepalm:

dik za komentar kazde slovo presne cilene neda se s tebu jen souhlasit
nu vse je vpostate o uhlu pohledu a jeste jednou reknu "zalezi na technicke urovni zarizeni" ale testoval jsem pocas psani tu samou kartu na cteni a zapis i nahodne cteni v PC mam vykonostny radic na sdxc karty a mel o 15%vetsi rychlost prumerne nez v mobilu a to mam jeden z tych lepsich founu
pro upresneni zarizeni stavena sic na 442 android nu octacore 1.8GHz + 1GB RAM 16GB ROM 128GB sdxc card od sandisku x)
panterique
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 12. led 2017 23:46:00
Typ mobilu / ROM: dogge valencie2 y100
Mobil 2 / ROM: lenovo a660

Re: Defragmentace

Příspěvek od panterique »

LivArt píše:Interní paměť může běžet na F2FS, co pak uděláš s kartou? Nic, ono je totiž jedno, na jakým FS tu kartu máš, vždycky bude řádově pomalejší než interní paměť.
take moznost pohledu ale nekere zarizeni maji koncepci rychlejsi zbernice na smer pametove karty jekoliz se pocita z kapacitnejsim prenosem z ni nez z integrovaneho prostoru
dokonce jsem se u samsungu setkal s rozdelenou pamenti na SW a "ulozny prostor" cize to co je v telefonu zbytkove melo o hodne pomalejsi pristupy nez system sam o sobe ale pristup ke karte byl vic nez slusny dokonce tusim mozna rychlejsi nez pameti s SW
Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“