Správa telefonuSPB Mobile Shell 5.0

Moderátoři: don_alex, radegast

peter34
Stálý androiďák
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 256GB
Mobil 2 / ROM: BlackBerry Passport
Tablet: iPad 2018

Re: SPB Mobile Shell 5.0

Příspěvek od peter34 » pon 28. úno 2011 12:26:35

Tiež som ho asi jeden deň testoval a súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Okrem toho ešte dosť zaťažoval systém a spotreba energie bola tiež vyššia. Ešte im na tom treba popracovať.

Garmin Fénix 6X Sapphire

Mozi
Androiďák!
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Galaxy Nexus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mozi » pon 28. úno 2011 13:35:22

kriss píše: Co mi velmi chybí, protože jsem si na to u androidu zvykl, je roleta se všemi aplikacemi. Shell vám všechny ikonky rozhází po jednotlivých plochách, kterých může být až 10 (respektive nevím, jak přidat další). Ani potom, co jsem si ikonky uspořádal podle svých představ, sem si na toto nezvykl (možná časem). Prostě dostat se k aplikace kterou mám až na páté ploše trvá o poznání déle, než dorolovat k ní u Sense.
Tak přesně tohle mi tam taky vadilo, proto byl SPB do 5 minut odinstalovaný a to jsem se na něj hodně těšil.
HTC DESIRE

Orfanik
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Atrix 4G
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Orfanik » pon 28. úno 2011 14:54:42

A co jsi cekal? I na Widlich byl SPB Shell neprakticky a tezkopadny. Byl ale hezky. Na Androidu nema co nabidnout, dobrych launcheru je nekolik. A levneji, SPB nebyva levne.

krokodylek3
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfride

Příspěvek od krokodylek3 » pon 28. úno 2011 16:51:38

A kde se dá zdarma beta verze stáhnout

kriss
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: HTC Desire Z [ofiko rom 2.3]

Příspěvek od kriss » pon 28. úno 2011 18:41:56

krokodylek3 píše:A kde se dá zdarma beta verze stáhnout
Napiš mi mail do SZ a já ti dám link nebo ti to přímo pošlu.

Jinak nastavení opravdu nemál ale plochy jdou povypínat. Stačí dát "menu" a je tam možnost organizovat obrazovky. Potom můžete vyházet (doslova) plochy až vám zbudou 3 (to je minimum pro ten kolotoč :? ).

Pak bych si dovolil nesouhlasit, že na WP byla SPB těžkopádná. Používal jsem jí na Diamondu dost dlouho a byla suprová (skoro bych řekl bezkonkurenční). To samé na Symbianu. Ale Android už v sobě má onu eleganci ovládání, kterou SPB vnášela do jiných OS.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 49
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pon 28. úno 2011 18:56:56

Přesně jak píše kriss. SPB MS měla cenu na WM, kde "plocha" jako má android prostě chyběla a MS jí právě přinášel. Taky měl v sobě předpověď počasí a další opičárny. Ale opravdu netuším proč bych to měl používat na androidu, když android má tuhle funkčnost už od výroby. Pokud se SPB nepodaří navázat spolupráci s operátorem/výrobcem, bude muset MS nabídnout na Marketu. A fakt mě zajímá cena. Na WM to stojí kolem 30 dollarů, jenže to zásadně rozšiřuje funkčnost. Na androidu by byla vysoká i cena kolem 15 dollarů - nic zásadně novýho to nepřináší.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

St.
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G2 32GB
Rom: stock

Příspěvek od St. » pát 01. dub 2011 6:27:49

Po dobré zkušenosti s SPB shell před lety na WM jsem nainstaloval final verzi 3D v.1.0.1 (na dotazy kde se to stahuje odpovídám rovnou - z marketu), zatím ale zklamání. Neskutečně dlouhé načítání (řádově minuty), občas se sekne,...pravda po načtení už subjektivně svižné

St.
Stálý androiďák

Příspěvek od St. » pát 01. dub 2011 19:15:12

Po celodenním zkoušení zatím odloženo - myslím že pro práci fakt zatím nepoužitelné, uvidíme co další verze..od spb je docela odvaha tohle prodávat za peníze

POBI
Stálý androiďák

Příspěvek od POBI » pát 01. dub 2011 19:26:33

Noo, 257 Kč za, podle všeho, nedodělanou aplikaci je fakt moc :) Raději si nechám LPP, kterej sice nevyvíjí 100 členej tým, ale alespon je to odladěné.
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3

peetr_
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Motorola Photon

Příspěvek od peetr_ » pát 01. dub 2011 20:36:00

Můžu potvrdit, hrál jsem si s tím docela dlouho, cca po hodině se mi prostředí okoukalo a využitelnost veškerá žádná. Nastavit toho jde opravdu málo a mít počasí nebo hodiny přes celou obrazovku opravdu nepotřebuju. Když si vezmu, že jsem si to málem za ty nekřesťanský peníze koupil, fuj. Ale oceňuji rychlost a češtinu. Mít s podobnými efekty LP+ nebo GLEx, ale jen jako vizuální doplněk při stisknutí něčeho, tak vytáhnu klidně 3 kila.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 02. dub 2011 9:25:57

Tak už je to tady, SPB Mobile Shell 3D je na Marketu!

...

...

Za "krásnou" cenu cca 260,- Kč. Jinak řečeno, nevím kdo tohle dá - je to efektní, ale nabízí to až příliš málo funkcí. Chvíli jsem to zkoušel, ale dal jsem to do pryč. Nenabízí to o nic víc, než Go launcher EX (3D efekty opravdu jako výhodu neberu), kterej je ovšem zdarma.

https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

majki77
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS

Příspěvek od majki77 » sob 02. dub 2011 9:39:29

přesně tak, má to zatím málo funkcí a pokud už někdo má koupené jiné widgety (např beautiul widgets a podobně) tak se to vlastně ani nevyplatí..... ale pro nového uživatele ano, je to takové vše v jednom :-)
Samsung GalaxyS - Davidova ROM JW4 2.3.6 SGS FINAL ValuePack
Asus Transformer TF101

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » sob 02. dub 2011 9:46:12

majki: Zatím málo funkcí? Tím zatím asi myslíš že fce přibudou. Tak to ani náhodou - používal jsem to před několika lety na WM6.1, a jediný co se od tý doby změnilo, jsou lepší 3D efekty a napojení na sociální sítě. Jinak se od tý doby nezměnilo vůbec nic.

Kdyby to dali zdarma, neřeknu ani popel. Ale za skoro tři kila je to opravdu předražený.

majki77
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: SGS

Příspěvek od majki77 » sob 02. dub 2011 10:34:11

tak na WM 6.1 (HTC Diamond) to používám doteď. Fakt je, že tam nebylo tolik možností widgetů a podobně. Naandroidu to co nabízí SPB je řešeno různými widgety, které už víceméně všichni mají, takže to asi stávající majitele telefonů moc nepřesvědčí ke koupi....
Samsung GalaxyS - Davidova ROM JW4 2.3.6 SGS FINAL ValuePack
Asus Transformer TF101

blackman_82
Androiďák!
Reputace: -1
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10+
Tablet: ASUS Transformer TF701T

Příspěvek od blackman_82 » pon 04. dub 2011 13:30:03

nevíte jak zobrazit celodenní události???
Samsung Note 10+ / ASUS Infinity Pad TF701T

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 04. dub 2011 13:54:08

blackman: použít nějakej normální kalendářní widget

St.
Stálý androiďák

Příspěvek od St. » stř 06. dub 2011 6:23:17

Na marketu v 1.0.2 - mírné zrychlení načítání, třeba po dalších pár nových verzích bude spb stejně užitečný jako na WM

mates347
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Příspěvek od mates347 » stř 06. dub 2011 11:30:47

Už to tady asi zaznělo, ale taky si myslím, že SPB MS mělo opodstatnění na WM, kde jsem ho mimochodem užíval a bylo to fajn. Dělalo to prostředí více "finger-frendly". Ale Android je na prstovém ovládání založenej takže tu potřebu moc nevnímám. Navíc jiný launchery jsou zadarmo a řeší některý vychytávky daleko lépe. :D

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » stř 06. dub 2011 11:34:40

mates: No přesně tak. Jak říkám - zdarma je to tutovka a vynášel bych to do nebes. Ale za 15 dollarů, čili zhruba 160,- Kč, ani náhodou.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 06. dub 2011 11:49:35

ramone myslel jsi za trochu víc - 260Kč - dle mého odhadu do 2-3 měsíců přijde razantní zlevnění...tedy nemám žádné zkušenosti z WM + SPB, takže to je jenom odhad.

Jinak můj názor je takový - pominu-li odladěnost (která se určitě vylepší - všechny launchery na začátku byly k vzteku) a wow efekty - tak si myslím, že žádný launcher tomuto nešahá ani po kotníky. Prostě je to jakoby vzali celý android a dali mu komplet jiný kabát podle svého a dle mého názoru mnohem povedenější. V kterém jiném launcheru dostanete třeba takový krásný widget na počasí, který je OPĚT dle mě, snad nejhezčí, co na androidu je. A takových věcí je tam více - třeba ještě ikona smsky, která se jedním kliknutím změní na widget, atd - myslím, že hodně vyvojářům launcherů teď spb nedá spát. Já osobně asi vyměním za LPP (tedy až to bude za rozumnou cenu).

Nechci se hádat, ale já bych to tak opravdu nezahazoval...na druhou stranu, jestli cenu nechají stejnou, tak to asi moc dobře nebude - zatím těží z nostalgie wm uživatelů, kterých budou na androidu statisíce.

Dweep
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od Dweep » čtv 07. dub 2011 23:35:38

Taky mi prijde cena brutalne predrazena, ale asi se rozhodli jit cestou Apple a podobneho "luxusniho dojmu vyvolavajiciho" zbozi. Pravda co pise Ramon, za ty prachy to neprinasi krome hezoucke grafiky a PAR vlastnich widgetu nic noveho.
Mam aktualni verzi na Galaxy S s Doc's ROM 2.2.1 a prinasim sve poznatky.
PROs:
  • Dokaze to behat svizne, plynule, ale obcas, kdzy teleofn treba delsi dobu nepouzivam, nebo po restartu, tak to vyzaduje hodne casu na rozjezd, a zrejme na cashovani obsahu a grafiky
  • Jejich vlastni widgety jsou prakticke, hezke. Slozka na plose (urcite to umi i jine aplikace doinstalovatelne do launcheru) s nekolika aplikacemi primo v nahledu a s ostatnimi pak po rozkliknuti - prakticke, dobre jen to rozkliknuti obcas trva a problem je ze do takove slozky neni dobre umistovat widgety 1x1, protoze tam nejsou interaktivni, jako normalne na plose. Widget-plocha na kalnedar je hezky, ale ne moc prakticky. Widget-plocha s pocasim je hezka a i prakticka, chvalim. Flicker nepozuivam, panel s hodinami taky ne. Widget pro zpravy s nahledem a rozbalovacim menu pro vyber poslednich zprav je prakticke, libi se mi. Ostatni jsou uz jen takove kravinky, spise neprakticke a pro efekt.
  • "odkladaci" lista pri uprave plochy - kdyz preskupujete widgety/ikony, daji se "odlozit" na misto hlavni listy spodni a vybrat o neco pozdeji - chytre prakticke.
CONs:
  • VELKY problem je pro me automaticke zarovnavani ikon na plose, smerem nahoru a doleva. Neni mozna rozmistit ikony po plose dle vlastniho uvazeni, vynechavat prostor mezi ikonami a podobne:/ je to otravne.
  • za VELKY nedostatek povazuji absenci nastaveni, widgety nejdou nastavovat, a kdyz tak velmi omzene, samotne prostredi nejde nastavovat, rozmisteni ikon v hlavni liste (stredova je podle me uplne zbytecne pouzita pro ten rotujici nahled - misto ikony pro seznam aplikaci, ktery pak musi byt na nektere postranni pozici), nastaveni ploch (rozmery 4x4, 5x5 a pod). Nejde nastavit horizontalni seznam aplikaci, pouze dlouhy vertikalni pruh. Proste spousta veci, ktere bych si rad nastavil tak nejde, doufam ze to postupne pribude. I kdyz mi ledacos vyhovuje tak jak je, chybi mi ta moznost volby.
  • zmineny rotujici nahled mi prijde uplne useless, to se driv presunu plocha po plose nez najedu do nahledu, tam se pomalu pretocim a najedu zpet... tedy za predpokladu ze nemam tech ploch 7 :)
  • NEpodporuji Live wallpaper:/ coz zamrzi...
  • ovladani widgetu a ikon na plochach neni uplne doladene, dlouhe podrzeni obcas reaguje trochu jinak, kratky stisk obcas reaguje jako dlouhy...je to trosku zvlastni
  • v seznamu aplikaci je u ikon, umistenych na plose mala ikoncicka domecku - nevim jak komu, ale me to prijde neprehledne a preplacava to cely seznam
  • Zatim jsem nemel moznost vysledovat vliv na baterku a vytizeni pameti nesleduju, ale prijde mi ze na baterku to zadny extra vliv nema a s vytizenim pameti si andorid poradi sam.
Kdyz to shrnu, je to hezke, chce to jeste doladit, pridat par veci a hlavne zlevnit, za ty prachy to opravdu nestoji a proti free alternativam toho mnoho neprinasi - vetsina pozitivnich veci je kosmetickeho razu. Myslim ze by ziskali vice, kdyby prodali statisice kusu za par babek, nez par set kusu za palku...
As long as it's Orange ...
Samsung Galaxy S2, Andorid 2.3.3
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

St.
Stálý androiďák

Příspěvek od St. » pát 08. dub 2011 6:23:33

Tempo aktualizací svižné - na marketu v 1.0.3, nakonec z toho ještě něco bude. Zatím pořád je největší slabina pomalé načítání při spouštění - jinak vcelku spokojenost, až se odladí chybky tak si najde haldu příznivců.

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » pát 08. dub 2011 8:27:17

taky me prekvapilo ze se objevuji rychle, ale podle vypis zatim jen bugfixy, blackscreen fixy a FC...je dobre ze aplikaci pustili a resi systemove potize, ale asi bude trvat dlouho nez pribudou funkce a podobne...
main Apps - GO EX launcher, WidgetLocker, Tasker, MinimalisticText, AppBrain, IMO.IM, Dropbox, ...

Vachys
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nubia Z17 mini

Příspěvek od Vachys » stř 13. dub 2011 18:11:36

A pokud nové funkce budou, nejspíš si je ještě nechají zvlášť zaplatit, jako stahovatelné balíčky, to bude ranec :help: JInak SPB používám dva dny, jsem zatím spokojený tak napůl, klady i zápory už tu byly vyřčeny.

MrPedro
Robot
Typ mobilu / ROM: G1 + SE X 10 mini + Nexus S + Huawei D2 + XNote 4G
Mobil 2 / ROM: RR-N-v5.8.3
Twitter: mrpedrocz
Tablet: Ainol Novo 7 Paladin, Acer Iconia tab A71

Příspěvek od MrPedro » stř 13. dub 2011 18:51:41

ja chtel zkusit, ale ani nenabehl :(
Naproti tomu Regina zatim vypada dobre.
.:. XIAOMI Redmi Note 4g .:. RR-N-v5.8.3 .:. root .:. MIUI .:. Vodafone .:.

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » stř 13. dub 2011 18:54:05

reginu jsem taky zkusil ale zklamalo me to, nefunkcni widgety, neschopne stahovani, slozita prace neefekticni presouvani ploch a vubec clee pomale...zatim zustavam docasne u SPB, ale ADW mam porad v zaloze:)

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » úte 19. dub 2011 11:17:19

Narazil jsem na zblastni bug. Pouzivam Tasker, kterym si na noc mimojine vypinam automaticke ovladani jasu displeje a nastavim ho na minimum a pozeji rano zase automatickou regulaci zapnu. Ale ted posledni dobou u verze 1.0.3. Pozoruju ten problem, ze po opetovnem nastaveni automaticke regulace jasu vsude v androidu funguje, ale homescreen je stale v minimalnim jasu. Jako by na spb shell automaticky jas nefungoval. Nepomuze prepnuti na jiny launcher ale jen force stop a znovunacteni celeho prostredi, ktere samozrejme trva a je otravne....

St.
Stálý androiďák

Příspěvek od St. » pát 22. dub 2011 11:13:02

Dnes nová verze 1.0.4 - zase něco málo bugů polepeno

Dospěli jsme k verzi 1.1.0 - na SGS s 2.2 stále nepoužitelné

Reebosh
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Nexus 4

Příspěvek od Reebosh » čtv 19. kvě 2011 12:46:07

Plánuji že bych si SPB koupil...jak je to s výdrží baterie? Ted jsem na Launcherpro.
LG Nexus 4 16GB

Dweep
Stálý androiďák

Příspěvek od Dweep » čtv 19. kvě 2011 12:50:10

Launcher je graficky narocny a rekl bych ze i pametove, takze zvyseni zateze tu urcite je. Moje vlastni zkusenost rika ze se zapnutou a pripojenou wifi je to tak tak na jeden den...ale myslim ze tohl eje hrozne subjektivni a zalezi jak TY ten mobil pouzivas. Ja mam urcite jine vyuzivani nez ty. Preci jen muzes aplikaci koupit a snad do tydne ji vratit a dostat zpet penize. Nebo si sezen warez verzi a vyzkousej a pak si ji kup;)

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“