Správa telefonuNastavení 'Data na pozadí'

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lehy_
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40 - Android 10

Nastavení 'Data na pozadí'

Příspěvek od Lehy_ » stř 01. úno 2017 17:17:41

Ahoj,

jsem asi trouba a tohle bude hodně hloupý dotaz, ale pokud je přepínač nastaven vpravo (jako na přiloženém screenshotu), jsou u konkrétní app data na pozadí zakázána nebo povolena? ;)

Ta definice je tam napsána poněkud neurčitě...

Předem díky za odpověď a omlouvám se za hloupou otázku! :facepalm:
Přílohy
Screenshot_2017-02-01-17-03-33.png
Screenshot_2017-02-01-17-03-33.png (133.44 KiB) Zobrazeno 2975 x

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.12

Re: Nastavení 'Data na pozadí'

Příspěvek od wallin » stř 01. úno 2017 17:37:13

takhle, jak to je, je funkce zapnutá. Když na ten přepínač tapneš, určitě se barva změní na šedivou ze zelené... :)

Autor tohoto vlákna
Lehy_
Nové Androidě

Příspěvek od Lehy_ » stř 01. úno 2017 17:48:34

Já mám nahraný jiný než defaultní motiv a u toho se barevně tyto přepínače při kliknutí nijak nemění. Ale zkusil jsem na chvíli vrátit tovární motiv a je pravda, že při přepnutí doleva zešedne, takže pak už je mi to jasné. ;) A když už o tom mluvíme, možná teď spáchám trochu offtopic, ale je dobrý nápad u všech app data na pozadí vypnout, tedy posunout přepínač vlevo? Případně u kterých určitě ne a jaké to může mít následky? Díky... :palec:

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.12

Příspěvek od wallin » stř 01. úno 2017 18:14:27

aplikaci watch dog neznám, ale třeba u tech ostatních je to určitě jedno, kdyź budou data vypnutá.
Takhle - některé aplikace, aby fungovali správně, potřebují mít zapnutou synchronizaci na pozadi.

Příklad:
1) používáš aplikaci na email? Pokud ano, nech data zapnutá, aby se mohla pošta synchronizovat dle nastaveného plánu.- jinak ti email nepříjde.
2) používáš google kalendář? Pokud ano, nech data zapnutá, aby se kalendář mohl synchronizovat i s kalendářem v PC, nebo například s tabletem, kde je stejný google účet.
3) potřebuješ strašné nutně vědět, jaké je každých 10 minut počasí? Pokud ne, data aplikaci klidně vypni a synchro nastav na "aktualizovat při spuštění"

takhle je to se vším, Facebook, Google aplikace, atd. Je potřeba si uvědomit, zda obsah z aplikace potřebuji mít aktuální průbéžně, nebo jen když aplikaci zapnu.

nicméně, pokud ti jde o šetření dat, klidně můžeš nechat synchronizaci a data zapnuté, kontrola je v řádku desítek KB, nebo jednotek MB. Já osobně mám data a synchro zapnutou neustále

Autor tohoto vlákna
Lehy_
Nové Androidě

Příspěvek od Lehy_ » stř 01. úno 2017 19:38:23

Super, díky za obsáhlou odpověď! ;) S tím např. emailem a kalendářem mě to napadlo, to je jasné. :DD Už mám nastaveno, ještě jednou děkuju! :palec:

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“