Správa telefonuPřesměrování hovorů

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
jvidlar
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei P10
Mobil 2 / ROM: Xperia XA

Přesměrování hovorů

Příspěvek od jvidlar » stř 04. črc 2018 11:37:30

Ahoj, hledám appku, která by všechna čísla mimo seznam přesměrovala jinam, ale uložená mi nechala projít. Úplně dokonalé by bylo, kdybych mohl udělat víc skupin a třeba sadu čísel ze seznamu poslat někam a čísla mimo seznam jinam. Poradí někdo? Díky

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Přesměrování hovorů

Příspěvek od ludekbrno » stř 04. črc 2018 12:59:04

Přesměrování hovorů řídí ústředna operátora, ne telefon. Takže toto appkou fakt nevyřešíš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

mmmjack
Androiďák!
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5 128 GB stock 9_0_3

Příspěvek od mmmjack » čtv 30. srp 2018 15:35:16

Já sháním něco podobného, potřebuji třeba na dovolené, abych seznam kontaktů se zákazníky přesměroval do kanceláře.
Všechny app co jsem našel (nebo se o nich zde klabosi) buď hovory blokují úplně, nebo prostě přesměruji všechny nebo žádný kontakt. To v dnešní době superchytrych telefonu žádná app neumí?
Někdo tomu říká filtrování, to mi v hledání ale moc nepomohlo.
Eericsson A1018 -> Nokia 5110 -> Nokia 3410 -> Siemens A35 -> SonyEricsson W700i -> Nokia N73 -> Nokia 5800 XpressMusic -> Nokia 3110 classic -> HTC Wildfire -> Samsung S3 mini -> Nexus 5 -> Nexus 6P -> HTC 10 -> Nexus 5 -> OnePlus5

dufko
Droid
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » čtv 30. srp 2018 15:53:06

Ktorej vete z ludekovej odpovede si nerozumel?

|Mio|
Robot
Reputace: 13
Typ mobilu / ROM: Ulefone Power 3
Mobil 2 / ROM: iNew U3 + Power 2

Příspěvek od |Mio| » sob 01. zář 2018 10:45:20

No jetli ta aplikace odmítne hovor s příznakem nedostupnosti nebo obsazeno, tak správně nastavené přesměrování u operátora zareaguje a přesměruje.

Akorát netušim jestli taková aplikace exituje, jistý je, že čísla který mám v telefonu v blacklistu mi padají do hlasové schránky, čísla která ne mi zvoní.

Určitě to lze vyřešit tím, že se u operátora nastaví přesměrování všeho po daném počtu zazvonění a v telefonu se nechá zapnuté vyzvánění a upozornění pouze na čísla v seznamu.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 01. zář 2018 20:17:21

Řešitelné je to jen velmi omezeně. Jak bylo řečeno, přesměrování řídí ústředna operátora a to může být nepodmíněné, tedy všechny hovory se okamžitě přesměrují bez ohledu na stav telefonu atd. a nebo podmíněné, což můžou být tyto čtyři možnosti: 1) telefon mimo signál (nebo vypnutý), 2) nepřijetí hovoru do určité doby, 3) odmítnutí hovoru červeným tlačítkem, 4) obsazený. Přičemž telefon může ovlivnit pouze dvě z nich. Může neoznámit příchozí hovor z čísla z blacklistu a ten po určité době může být přesměrován (viz. možnost 2), kde ovšem hrozí, že když člověk nestihne vzít hovor i z jiných čísel včas, dojde k jejich přesměrování a nebo by telefon mohl hovor z čísla z blacklistu odmítnout (viz. možnost 3), ale k tomu by pravděpodobně byl potřeba zásah do systému (root). Tudíž je potřeba vycházet z toho, jakou možnost reakce mají ty aplikace v telefonu, podle mě to bude jen možnost 2), tedy že čísla z blacklistu jednoduše nezvoní a z toho, jak na tu možnost umí reagovat operátor, což bude zřejmě jen přesměrování po určité době vyzvánění. Nic jiného není možné a žádné sofistikované automatické režimy přesměrování s tím vymýšlet nepůjdou.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Bob09
Nové Androidě
Reputace: 0

Příspěvek od Bob09 » stř 01. kvě 2019 17:50:46

Našel jsem tu na fóru příspěvek z roku 2011, kde autor píše o aplikaci, která to umí, ale už není dostupná. To co tam popisuje by bylo ideální.
https://androidforum.cz/viewtopic.php?t=5230
Něco takového bych přesně potřeboval. Je to tedy možné nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“