Správa telefonuSystem Panel 2

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
skorec
King of trolls
King of trolls
Reputace: 9

System Panel 2

Příspěvek od skorec » stř 05. úno 2020 14:59:35

Tak konecne som nasiel ako tak pouzitelny task manager pre Androida. Zial prave beziace aplikacie sa daju vidiet len v androidoch starsich ako 7 Naozaj super odskusal som to.

V novsom androide sa da na zivo vidiet len sumarne vytazenie systemovych zdrojov vid obrazok z Redmi 8A.
Screenshot_2020-02-05-14-19-20-287_nextapp.sp.jpg
Screenshot_2020-02-05-14-19-20-287_nextapp.sp.jpg (326.92 KiB) Zobrazeno 1932 x

AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410

Jumbo78
Administrátor
Reputace: 289
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2

Re: System Panel 2

Příspěvek od Jumbo78 » stř 05. úno 2020 21:16:37

Sleduji tě dlouho. Spíš by sis měl založit vlastní blog. Když ti tu na fóru někdo napíše, ty jedeš svoji linii.
Přestaň řešit vytížení RAM, on si to Android už hodně dlouho umí dobře ošéfovat...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy

Autor tohoto vlákna
skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 06. úno 2020 5:46:10

No to viem ale preco mi kockuje Mirorring na TV .
Slaba/mala WiFi ?,CPU? alebo RAM ?

Vela ludi mi tu napisalo ze ked si kupim ovela drahsi telefon,WiFi router a TV tak mi miroring kockovat nebude.
Neposlali mi vsak zial 1000 Euro.

Zatial mi nikdo nepoevedal v com je vlastne konkretne problem.
Ani mi nikdo napr. nepovedal ci ho mozem uspesne reklamovat len koli tomu ze mirrorig kockuje.

Ale dobre skusim polozit jednoduchsiu otazku .
Ak vymenim Redmi 8A za Redmi 8 tak nebude mirorring kockovat ?

Ten obrazok v predchadzajucom prispevku ukazuje aka je okamzita vytazenost pri prenose videa cez mirorring a podla neho sa zda ze nestiha procesor ???

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » čtv 06. úno 2020 9:54:21

Podívej, trabant na dojetí na nákup taky stačí jen na cestu z Košic do Aše to není úplně ono, dojede ale nic moc, se stodvacitkou je to už lepší ale Lada 1600 odvede podstatně lepší práci no a fajnšmekr koupi bony a za ně R12 nebo Piáno a cestu si bude užívat
Místo třech LG Wine a jednoho Redmi 8A sis měl koupit alespoň třeba Xiaomi Mi A3 a těch problémů by bylo míň, a ani bys nepotřeboval těch 1000€.

Autor tohoto vlákna
skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 06. úno 2020 13:19:05

No, dufam ze na telefonovanie na zahrade,v lese a na bicykli a kupalisku nebudem musietnaj az do smrti pouzivat nieco ine ako mojho V_Smart milacika. No a pre tie ostatne WiFi a datove funkcie budem musiet kupit asi nieco vykonnejsie.

Vela ludi mi tvrdilo ze postaci viac RAMky ale "system panel 2" mi ukazal-prezradil ze je skor problem s vykonom procesora a deja sa to asi nasledovne :

1. Ak je procesor vyuzity na viac ako 90 % tak odosielanie cez WiFi klesne z 8Mbps na 2Mbps a prave vtedy kockuje
Predpokladam ze procesor nestiha naplnat WiFi nu
2.Ak som dalej od televizora tak kockuje este viac zrejme preto ze su tam aj nejake retransmisie.

Kdze Huawei P2O Lite nekockuje tak to len potvrdzuje ze 1,8x vacsi vykon procesora je pre miroring dostatocny aj ked asi na hranici.

https://www.androidbenchmark.net/cpumark_chart.html

Tiez som zistil ze Miroring zerie asi 4-6x viac procesoroveho casu ako samotne video spustene vo VLCku.

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.12

Příspěvek od wallin » sob 08. úno 2020 0:22:56

říká se, že každý řetěz je silný jen tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Je potřeba si uvědomit, že může být zarušená Wi-Fi (speciálně v panelových domech, kde je v každé bytové jednotce Wi-Fi router, který je nastavený na stejný kanál, protože borci co to instalují, tak nepřemýšlí), blbě nastavená směrová anténa na routeru, a v neposlední řadě telefon, co na tohle prostě uplně nemá výkon.

Mám pro tebe návrh - vezmi to svoje LG, vypni ho, polož ho na poličku doma a zkus si ho týden nevšimnot. Vsadím se, že ho pak ani nebudeš chtít zapnout.

Pak vezmi to 8A co máš a odnes ho do MobilPohotovosti na protiúčet na lepší telefon.

Popravdě, nikdy jsem nezkoušel zrcadlit obsah telefonu na televizi - mám jí propojenou s PC HDMI kabelem, takže slouží spíš jako další monitor multimediálního centra, je pro mne tedy jednodušší a rychlejší všechno "drátem" ale asi bych zainventoval do Google Chromecast, vždyť to stojí litr...

kacer.a
Stálý androiďák
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: ASUS ZB602KL ZenFone Max Pro (M1) 4GB no root

Příspěvek od kacer.a » ned 09. úno 2020 9:43:08

Přesně jak píše wallin v posledním odstavci. Taky jsem všelijak špekuloval se zrcadlením, nejlepší a poměrně "levné" řešení pro mne bylo zakoupení Google Chromecast 2 a k tomu usb lan adapter (v Číně za pár dolarů) pro připojení internetu na kabel. Elegantní, levné a hlavně mobilní záležitost, prostě odpojím a beru jej s sebou třeba na dovču.

Autor tohoto vlákna
skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » pon 10. úno 2020 7:48:26

Suhlasim . Z TV mam 5m HDMI kabel v PC-ku zastrceny uz asi 15-20 rokov. Teraz ale riesim len novy datovy mobilny telefon a kedze som zistil ze CPU Snapdragon 439 nestiha Video+miracast idem si dnes zobrat mobil s procesorom Kirin 710 a ak nebude stihat tak ho vymenim za mobil s procesorom Kirin 980. Dnes uz vacsina ludi ma TV so vstupom Wireless Display a pokial nie tak som si tiez objednal Miracast HDMI doungl ktory budem mat/vozit v aute. Urcite chcem len "direct WiFi ( TV- Phone )" riesenie bez potreby pouzitia LAN/WiFi v danej lokalite.

Predpokladam ze Kirin 710 bude mat doastatocny performance nakolko som to overil pomocou troch mobilov ze to nekockuje.
Podla nasledovneho linku je asi 2x vykonnejsi ako Snapdragon 439.

https://www.phonecurry.com/benchmarks

Zatial som nenasiel specializovany benchmark pre Miracast + Video FHD ale stale verim ze sa na tomto fore najde niekdo skusenejsi.
Ja som zatial zistil ze to topotrebuje asi 2,5x viac vykonu ako samotne video na mobile. Neviem tiez ci pri tomto pouziti sa vobec pouzivaju vsetky procesory ktore mobil ma . Pochybujem lebo napisat SW pre viac procesorov je asi narocnejsie a tu sa navyse musi prepinat medzi VLC , Miracst a WiFi.

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“