Správa telefonuAplikace, která kontroluje, že jsou spuštěné vybrané aplikace

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
KoXz
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S
Mobil 2 / ROM: Honor 8 (primar)

Aplikace, která kontroluje, že jsou spuštěné vybrané aplikace

Příspěvek od KoXz » pon 02. srp 2021 16:58:57

Prohledal jsem celý internet, každé klíčové slovo co mě napadlo a našel kulové. To opravdu není aplikace, která by ukázala co mám nainstalováno, tam zaškrtat aplikace co musí být stále puštěné (typicky messenger. Call recorder, flash alerts, email.. však to znáte) a nechat jednu aplikaci spustit třeba jednou za hoďku všechno, když to systém furt zabíjí? Když konvenční způsoby s bojem proti zabíjení aplikací nepomáhaj, bylo by fajn jít na to z druhý strany.. mít jednu aplikaci, kterou otevřu, když si nejsem jistej, že všechno běží a mít od toho na chvíli klid. Ideálně kdyby se dala těžko zabít a hlídala to nonstop sama, ale to už bych chtěl moc :D Přitom mi to nezní nereálně..

šulda
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Poco M3 4/64GB

Re: Aplikace, která kontroluje, že jsou spuštěné vybrané aplikace

Příspěvek od šulda » pon 02. srp 2021 18:15:18

Aplikace který chci aby běželi na pozadí mám zamknuté v RAM, ale proč to dělat třeba u emailu nevím, to je i bez toho funkční.

wallin
Robot
Reputace: 30
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.12

Příspěvek od wallin » úte 03. srp 2021 15:11:23

tak ono by stačilo jen proklikat nastavení a u všech konkrétních aplikací, které chceš aby běžely na pozadí nastavit nešetřit baterii (nebo jak se to zrovna třeba u tvého telefonu jmenuje).

Autor tohoto vlákna
KoXz
Nové Androidě

Příspěvek od KoXz » úte 03. srp 2021 19:06:38

wallin píše:
úte 03. srp 2021 15:11:23
tak ono by stačilo jen proklikat nastavení a u všech konkrétních aplikací, které chceš aby běžely na pozadí nastavit nešetřit baterii (nebo jak se to zrovna třeba u tvého telefonu jmenuje).
To právě nestačilo, jinak bych si tady "nestěžoval" :D Mám u těch aplikací použitou každou fintu (optimalizace baterie, omezení procesů vypnuté, spouštění aplikací přepnuté na ručně a zamčeno v paměti klasicky přes ten "multitasking seznam", nevím jak to nazvat.. To je vše co se dá udělat.. Ale i přesto se po týdnu divím, že nepřišel žádný mail, ani spam.. tak ho otevřu a záplava.. Nebo někdo volá a blesk nebliká, protože ta appka na pozadí nejede.. To samé call recorder.. Nebo dám nabíjet, ráno se vzbudím a mám 100%.. To mě vytačí.. Appka co to má zastavit na 90% zase nejela.. a tak..

Možná doplním, jedná se Honor 8. Starší telefon, tak už všechen ten "moderní soft" třeba tak dobře nedává, to je pochopitelný. Tak mě zkrátka napadlo hledat appku, která třeba ve zvoleném intervalu spouští navolené appky. Ale buď to existuje někde mezi nějakými geeky, nebo neexistuje. Nebo prostě to vyhledávání nepřekousne ty klíčový slova, pod kterýma se to hledá.

Edit: Schválně jsem otevřel mail a zprávy od rána, od 7:30.. Jen pár spamů, ale stejně, má se to kontrolovat co hodinu..

qitecko1
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Lenovo A7010a48 STOCK ROM 6.0 - ROOT

Příspěvek od qitecko1 » úte 03. srp 2021 19:43:30

Ahoj, co potřebuješ je appka Tasker.
Nastavíš pravidlo spouštění aplikací, jejich případné znovu otevření a jedeš podle plánu.
Ideál je mít Root.

­    

šulda
Androiďák!

Příspěvek od šulda » stř 04. srp 2021 8:50:52

A co restart telefonu, jak často ho děláš? Btw bejt vytočenej že je baterie nabita na 100% je sadomasochismus :twisted:

Autor tohoto vlákna
KoXz
Nové Androidě

Příspěvek od KoXz » stř 04. srp 2021 11:48:48

qitecko1 píše:
úte 03. srp 2021 19:43:30
Ahoj, co potřebuješ je appka Tasker.
Nastavíš pravidlo spouštění aplikací, jejich případné znovu otevření a jedeš podle plánu.
Ideál je mít Root.

­    
To vypadá skvěle. Root mám, vyzkouším to určitě, bohužel teď mám jen hotovost, ani těch 93,- nemám na účtu :D takže appku koupím až vložím. Asi zítra. Díky. To asi bude to co hledám, no :-) Už jede komplet záloha telefonu.. Radši, znám se :D
Tak ta záloha byla poslední co jsem udělal... :D Telofon teď bootuje jen do recovery.. Achjo, asi by to chtělo už nový.. :D

A co se týče toho restartování, to nedělám prakticky vůbec. Vždycky to rozhází barvy motivu a musím to znova ladit.. Tak nerestartuju..
Já vím, ono se zas tolik nestane, když se nabije na 100%, ale jde o to, že to nedělá to, co po něm chci :D

šulda
Androiďák!

Příspěvek od šulda » stř 04. srp 2021 13:50:39

On ten občasný restart OS (nejen android) k tomu zatím patří. Dělám cca jednou za 14dní a vše funguje bez problémů, tedy i těch které popisuješ ;)

skorec
King of trolls
King of trolls
Reputace: 6

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 6:42:58

šulda píše:
stř 04. srp 2021 8:50:52
A co restart telefonu, jak často ho děláš? Btw bejt vytočenej že je baterie nabita na 100% je sadomasochismus :twisted:
Naozajstne SadoMaso je Tornádo ktoré na Morave vzniklo aj preto že ľudia vyhadzujú telefóny po 2 rokoch a nabíjajú rýchlo nabíjacími Powerbankami aj doma na stole a nerozumejú čo a ako sa dá v telefóne nastaviť/využiť.
Viem že priekupníkov tento názor neteší ale mne ide o ľudí a budúcnosť mojich vnúčeniec.

Ináč vedieť čo sa v telefóne naozaj deje ma nakoniec presvedčí o tom aby som si urobil root na mojom Realme 5 Pro na ktorý si možno už konečne zvyknem.

Kde nájdem jednoduchý popis kto a čo spúšťa a ukončuje procesy/aplikácie v Androide ?
Aké typy vlastne existujú a čo sú to pre boha napr. okamžité aplikácie ?
Screenshot_2021-08-05-08-31-25-03 (1).jpg
Screenshot_2021-08-05-08-31-25-03 (1).jpg (315.1 KiB) Zobrazeno 1776 x
AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410

šulda
Androiďák!

Příspěvek od šulda » čtv 05. srp 2021 10:04:30

skorec píše:
čtv 05. srp 2021 6:42:58
Naozajstne SadoMaso je Tornádo ktoré na Morave vzniklo aj preto že ľudia vyhadzujú telefóny po 2 rokoch a nabíjajú rýchlo nabíjacími Powerbankami aj doma na stole a nerozumejú čo a ako sa dá v telefóne nastaviť/využiť.
Tak já sem z obliga páč můj předchozí telefon má teď žena, ta dala svůj 5let starý telefon taťkovy kterýmu vydrží baterie nabitá 8 dní, je v něm stále půvdní baterie! Další telefon co sem měl dříve mám dodnes funkční v šuplíku, používal sem ho 7 let! Jednou sem u něj baterii vyměnil, respektive sami od sebe v servisu když mi v záruce opravili nabíjecí kontektor. Nikdy sme při nabíjení neřešili pikačovany jako ty. Nabíjíme desítky let tak jak potřebujeme a pohoda. Sou lidi co používají techniku tak jak má být používána a lidi jako ty. Není to jen o tomhle, např. kdo má auto na ježdění, tak s ním jezdí a "magoři" ho furt leští a opravují. Jak myslíš že napomáháš přírodě nákupem laciných šmejdů? Tím příspíváš tomu, proti čemu chceš "bojovat". Promiň, ale měl by sis to v hlavě drobet srovnat a nepsát takový bludy. Btw s tím tornádem jsi jen ukázal jak jsi zblblej dobou.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 10:34:12

ĎAKUJEM Ti za odpoveď lebo sú v nej aj argumenty na rozdiel od iných odpovedí.
Keďže nie sme v pokece nechcem tu už rozvádzať detaily ale nad niektorými tvojimi argumentami sa určite oplatí zamyslieť .

Skôr by sa sem hodilo dať nejaký dobrý link na typy procesov v androide lebo tuším že nie len ja má v tom JOGU ale viem že hlavne neznalí spotrebiteľ prináša najlepšie zisky. Navyše keď by to niekto nebodaj objasnil v jedinom dokumente/grafe/obrázku tak by tu nebolo o čom diskutovať.

šulda
Androiďák!

Příspěvek od šulda » čtv 05. srp 2021 10:51:04

Tady ještě zkušenost která souvisí i s daným tématem, respektive s app na nabíjení kterou autor témy zmiňuje:
afilip píše:
čtv 05. srp 2021 8:07:39
Já jsem to zkoušel u Redmi note 4. Nabíjel jsem ho od 20 do 90% - mám program, který dokáže při 90% (nebo kolik si nastavíš) vypnout nabíjení. Používal jsem to cca rok, od té doby, co jsem telefon koupil. Po roce na tom byla baterka kapacitně stejně, jako u druhého telefonu, který jsme kupoval zároveň s tím mým. Takže jsem to omezení vypnul, a chtěl jsem telefon nabíjet na 100%. Trvalo asi měsíc, než se z toho ta baterka vzpamatovala. Nabila se na 100%, po cca hodině to kleslo na 90%, a od 90% fungovala normálně. Každopádně, po 2 letech na tom byla ještě hůř, než v tom druhém telefonu. Ten program bych asi dokázal rozchodit i na Poco X3, ale po zkušenostech je to podle mě nesmysl.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 13:29:03

A odkiaľ si to zobral ?

šulda
Androiďák!

Příspěvek od šulda » čtv 05. srp 2021 13:56:26

miuios.cz

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 14:10:08

Díky moc lebo som tam našiel aj túto oveľa podstatnejšiu a hlavne podstatnejšiu info"

Žádnou zbylou kapacitu elektronika zobrazit neumí, to by se musel neustále měřit proud vůči napětí a z toho kapacitu vypočíst, takže by se telefon ani neuspal. Vše se přepočítává z napětí na baterii např. 3,7 až 4,2V = 0-100% (takže 0,05V = 10%). Jenže baterie na pokraji životnosti může mít napětí 3,8V (20%) a telefon se bez varování vypne, což se běžně děje, protože baterie už není schopna zbylou kapacitu dodat.
Baterie na žádné rychlé nabíjení přizpůsobené nejsou, nikam se to za ty roky nepohnulo, píšou se akorát P.R. články, jak někdo dostal 2x větší kapacitu do stejné velikosti baterie a stále prd. A když nejsou schopni dodat větší kapacitu, tak vymysleli několik dobíjení během dne. Dnes akorát baterii uvnitř rozdělí na několik paralelních článků, aby to bylo rychlejší, jenže tyto urychlené chemické reakce uvnitř, baterii nesvědčí. Jen díky měřené teplotě na článcích do ní rvou co to dá.
Je to jenom trend, kdy se místo megapixelů předhání v čase nabití.

roy100
Droid
Reputace: 65
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Příspěvek od roy100 » čtv 05. srp 2021 14:15:55

Sorry, ale odkud máš ten výlev?
Pokud z miui.cz dej sem link, rád bych mrkl na kontext a hlavně autora, BTW je to jenom fórum.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 14:39:22

roy100 píše:
čtv 05. srp 2021 14:15:55
Pokud z miui.cz dej sem link, rád bych mrkl na kontext a hlavně autora, BTW je to jenom fórum.
https://www.miuios.cz/nabijanie-pre-pre ... nost-31328

Dufam ze okrem kitizovania aspon vysvetlis/naznacis z coho si Android pocita/vymysla tie percenta.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » čtv 05. srp 2021 14:40:45

skorec píše:
čtv 05. srp 2021 14:39:22
roy100 píše:
čtv 05. srp 2021 14:15:55
https://www.miuios.cz/nabijanie-pre-pre ... nost-31328

Dufam ze okrem kitizovania aspon vysvetlis/naznacis z coho si Android pocita/vymysla tie percenta.
Tusim Ty si bol jeden s mala ktory sa snazili nieco aj objasnit. Vopred Ti DAKUJEM

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pát 06. srp 2021 0:48:40

Android to dělá stejně jako jakýkoliv jiný přístroj/stroj jedoucí na akumulátor a poskytující info o zbývající kapacitě (ať už formou procent nebo třeba řadou diod či barevnosti jedné), znáš to určitě z akku nářadí, BT sluchátek, vah, termostatů....
Základ je měření napětí.
BTW 0%na indikatoru telefonu opravdu neznamená, že je akumulátor vybitý na dno.

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » pát 06. srp 2021 6:22:19

roy100 píše:
pát 06. srp 2021 0:48:40
Android to dělá stejně jako jakýkoliv jiný přístroj/stroj jedoucí na akumulátor a poskytující info o zbývající kapacitě (ať už formou procent nebo třeba řadou diod či barevnosti jedné), znáš to určitě z akku nářadí, BT sluchátek, vah, termostatů....
Základ je měření napětí.
BTW 0%na indikatoru telefonu opravdu neznamená, že je akumulátor vybitý na dno.
Prepáč ale napísal si vlastne to isté čo si kritizoval ( len meranie napätia bez merania prúdu a časov nabíjania a vybíjania ).

Takže ak chceme vedieť v akom reálnom stave je batéria tak potrebujeme použiť napr. Správa telefonu ⇒ Reálna kapacita batérie - Accubattery

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pát 06. srp 2021 7:17:08

Můžeš, prosím, přesně specifikovat mou kritiku?

skorec
King of trolls
King of trolls

Příspěvek od skorec » pát 06. srp 2021 13:56:51

roy100 píše:
pát 06. srp 2021 7:17:08
Můžeš, prosím, přesně specifikovat mou kritiku?

roy100
Droid

Příspěvek od roy100 » pát 06. srp 2021 15:17:25

Hmmm a kde přesně to kritizuje odvozovani stavu měřidla od napětí? :DD
Je to jen otázka na zdroj citace který si sám neuvedl, ačkoliv přispěvatele před tebou si za to peskoval. :facepalm:

Odpovědět

Zpět na „Správa telefonu“