Klávesnice, myši a podobněNotebook a Smartphone v jednom zariadeni

Moderátor: Libb

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
skorec
Stálý androiďák
Reputace: -5

Notebook a Smartphone v jednom zariadeni

Příspěvek od skorec » pon 30. bře 2020 15:36:45

Vramci uvaznenia koli COVID-19 som pozeral vseliajake dockovacie zariadenia ku Smart telefonom ale zatial som nenasiel nejake kompaktne riesenie.

Pacil by sa mi napr Notebook ktory by mal na zadnej strane displeja akesy magneticke lyziny pre prilepenie a plnohodnotne pripojenie mobilneho Smart phone k Notebooku .
Za kancelarskym stolom by som teda pracoval ale pripadne aj telefonoval s vyuzitim velkej dotykovej obrazovky a velkej klavesnice ( idealne v oboch prostrediach W20 alebo A20 volitelne ) a pokial by som isiel prec od stola tak by som si zobral bud cele zariadienie alebo len samotny Smartphone. Indikacia prichadzajuceho hovoru by sa mala samozrejme objavit aj na displeji notebooku a mohol by som ho zdvihnut but odtuknutim na velkej obrazovke - na hlasito alebo vysunutim telefonu z magnetickych lyzin - na ticho.
Automaticka a samozrejme lokalna synchronizacia udajov a kompatibilita office aplikacii by mala byt samozrejme sucastou takehoto zariadenia a pri prilozenom mobile by sa aj spojenie voci internetu malo povazovat ako pripojenie zariadenia s velkou obrazovkou tj bez neprijemnych obmedzeni/prisposobeni na malu obrazovku bez ohladu na to ci by spojenie bolo v danom okaihu realizovane cez W20/WiFi Notebooku alebo A20/ WiFI/GSM siet Smartphonu .
Podvojnost HW/SW a dat/zaznamov by nam samozrejme tiez zabespecovala ich ochranu v pripade zavady jedneho z nich.
Přílohy
kukla.jpg
kukla.jpg (1.74 MiB) Zobrazeno 1077 x

AAA Absolute Android Analfabet
Realme 5 Pro + LG wine smart H410

wallin
Robot
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.10

Re: Notebook a Smartphone v jednom zariadeni

Příspěvek od wallin » pon 30. bře 2020 19:02:25

žádný problém. project Linda. Ale nechci vidět tu cenu. osobné koštuju 3k USD+

Autor tohoto vlákna
skorec
Stálý androiďák

Příspěvek od skorec » úte 31. bře 2020 6:34:33

Zial ani zdaleka to nema tu HW a SW podvojnost ( prepinanie Winovs + Android ) ktoru som popisal .
https://techbox.dennikn.sk/razer-projec ... notebooku/

Ale musim uznat ze je to dobra dockovacia stanica pre telefon a mohla by tvorit akusi dockovaciu normu pre vsetkych vyrobcov telefonov.
Pochybujem napr. vsak tiez ze po zastrceni telefonu do docku sa budu Internetove stranky zobrazovat v plnej verzii tak ako vo Windows 10 co je u mna hlavny dovod ze si presadnem Notebooku.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 40
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 31. bře 2020 7:15:42

Kluci, uvedomujete si ze ten koncept je dva roky starej a dneska pravdepodobne mrtvej?

Puvodni dotaz: Proboha, co tady vymejslis? Zadny takovy reseni neexistuje. Navic, mas v tom celkem bordel, v pc mas ten Windows 10 (ne w20), v telefonu pak maximalne android 10 (ne 20). Takze si pro zacatek udelej poradek v pojmech.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
skorec
Stálý androiďák

Příspěvek od skorec » úte 31. bře 2020 7:49:55

No ja som chcel predstavit len moje zelanie/predstavu pre buducnost ale suhlasim s tym ze namiesto W20+A20 som mal radsej napiasat W1X+ A1Y.
Ten Linda koncept sa mi paci ale pre zivotaschopnost by tam mala byt moznost vlozit rozne mobily vratane mobilu s puzdrom ale mal by stat max 200 Euro.

Pred 40 rokmi vymyslali uzivatelsky design senior inzinieri a teanageri riesili len sposoby ako to urobit/nakreslit/nakodovat/naprogramovat.
Teanageri maju radsej vela harampadi a neznasaju ked sa nieco nebodaj 5 rokov nedoplni/nezmeni u seniorov je to naopak.

wallin
Robot
Reputace: 21
Typ mobilu / ROM: P4XL / A.10

Příspěvek od wallin » úte 31. bře 2020 12:17:25

@Ramon, to byl samo žert 😉 poslední info co jsem stihl, že Razer pracuje na nějakým super telefonu který by do toho pasoval, ale asi to skončilo ve stejném křemíkovém nebi jako jejich prototyp laptopu s 3mi displayi, který jim ukradli na předváděčce.
@Skorec, jestli bude někdy Linda v prodeji, přidej k 200 € jednu nulu a budeš tak v polovině ceny. Razer si svůj píseček velmi dobře hlídá a určitě to nebude multiplatformní zařízení. Ostatně podívej se na jejich e-shop a z cen pochopíš.
Poslední co si pamatuji, byl na HTC M7 Modaco switch, který rozjel w7.1 MOBILE! na zařízení.
Samsung má DEX, ale opět to není to, co požaduješ.

Autor tohoto vlákna
skorec
Stálý androiďák

Příspěvek od skorec » úte 31. bře 2020 14:32:58

Ked nebude Linda tak bude Kinda aj ked tomu zial prlis neverim pretoze trh/DPH urcuju teanageri a oni nechceli ani Lindu nie to este Kindu.
To vsak neni dovod aby si aj dedkovia nieco zelali aj ked sa im to uz asi nesplni.

Pozn.
Po vojne sa pravidla a to aj ochrany dusevneho vlastnictva mozu vyrazne zmenit ale to uvidime najskor o rok ak dozijeme.

Autor tohoto vlákna
skorec
Stálý androiďák

Příspěvek od skorec » stř 01. dub 2020 8:17:35

Mozno ze sa mylim ale mozno ze by pre zaciatok stacilo aby sa Microsoft dohodol s Google/OHA na vyvoji akehosi "Rdesktop + Rstorage W1X to A1Y - SW " cez USB-C.

Ja osobne by som sa v pripade potreby kupy noveho Notebook uprednostnil Notebook s dierou v klavesnicovej casti a USB-C konektorom pre rozne smart phony vratane ochranneho krytu. Ta diera by mala byt zdvojena/multifunkcna lebo mne osobne prekazaju aj USB kluce a sluchadla na boku NTB.
Tiez mi prekaza ze musim balit sietovy adapter a privital by som radsej NTB len s malou bateriou ale adapter z 230 a z 12V by bol priamo zabudovany v NTB a tenky 230V kabel by som tiez zavrel do tej druhej diery.

No proste vytiahnem 230V kabel zavriem NTB s kablikami/adaptermi/sluchadlami a mozno aj s mobilom a idem.

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » stř 01. dub 2020 9:42:24

Už začínam chápať tvoje príspevky v téme ako slúžiť batérii mobilu :).

Cleric
Kyborg
Reputace: 107
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia 1
Tablet: Huawei MediaPad M5 8.4

Příspěvek od Cleric » stř 01. dub 2020 10:04:17

Takovýhle pokusy tu již byly několik let nazpět, ale vždycky z toho byl spíš nepoužitelný kočko-pes.

Odpovědět

Zpět na „Klávesnice, myši a podobně“