Pouzdra a obalyPúzdro alebo kryt + temperované sklo?

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
cobr4in
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 20. črc 2013 23:05:03

Púzdro alebo kryt + temperované sklo?

Příspěvek od cobr4in »

Čau,

chcem Vás poprosiť o pomoc s výberom púzdra alebo krytu pre Samsung Galaxy S4 Mini. Prioritou je pre mňa odolnosť voči pádom.
Doteraz som používal niekoľko púzdier knižkového/flipového typu a všetky chránili perfektne, avšak to aktuálne je už poničené a chcem ho vymeniť a napadlo mi, či by mi rovnakú službu neposkytol takýto (alebo podobný) zadný kryt v kombinácii s temperovaným sklom na displej (prípadne akým?). Je jasné, že flipové púzdro bude chrániť vždy lepšie, avšak zaujimalo by ma či z hľadiska odolnosti voči pádom považujete ten zadný kryt + temperované sklo za aspoň dostatočné riešenie, alebo je to vyslovene málo? Pretože len tak od pohľadu by som povedal, že to predsa nemôže chrániť vôbec, ale keďže som takýto kryt nikdy nemal, tak si nechám poradiť tu. Okrem toho sa mi zdá, že len málokto používa knižkové/flipové púzdra a skôr vídavam len tie kryty.

Díky.
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Púzdro alebo kryt + temperované sklo?

Příspěvek od aldabubo »

Používám zásadně silikonové pouzdro tzv. S-Line např. http://www.ebay.com/itm/S-Line-TPU-Sili ... 43bf336fb6 a temperované sklo. Zkoušel jsem i flip book pouzdro. Originál Samsung mi nevyhovoval vůbec, za chvíli to bylo celé takové rozvláčné, nedrželo to na displeji přesně a špinilo se to. Okénko bylo sice fajn, ale manipulace s telefonem, držení třeba při ležení na zádech atd. je pro mě děsně nepohodlné. Proto silikonové pouzdro s-line přes záda a boky, které navíc okolo displeje udělá krásný rantlík a tím kryje i rámeček (často se z něj loupe barva). Odolné sklo je dobré koupit opravdu kvalitní. Třeba na můj Note3 jsem koupil v SunnySoftu, je 0.27mm silné tvrdost 9H s oleofóbní úpravou, takže se minimálně upatlává a jde snadno vyčistit. Nalepení je otázkou 2 minut. Telefon vytáhnu z kapsy a stisknu Home button pro přijetí hovoru nebo probuzení a můžu hned pracovat.
Je to samozřejmě hooodně subjektivní, každému vyhovuje něco jiného.
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
cobr4in
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 20. črc 2013 23:05:03

Re: Púzdro alebo kryt + temperované sklo?

Příspěvek od cobr4in »

Ďakujem a ešte sa chcem spýtať, ktoré z týchto troch temperovaných skiel považujete sa najlepšiu, najodolnejšiu voľbu?
https://www.alza.sk/screenshield-temper ... 1.htm#foto
https://www.alza.sk/apei-slim-round-gla ... 6.htm#foto
https://www.alza.sk/fixed-pre-samsung-g ... 835841.htm
cobr4in
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 20. črc 2013 23:05:03

Re: Púzdro alebo kryt + temperované sklo?

Příspěvek od cobr4in »

Tak som nakoniec kúpil temperované sklo ScreenShield od Skinzone, ale musím povedať, že ma dosť sklamalo - zle po ňom kĺže prst a tá oleofóbna úprava takisto nie je žiadne terno, otlačky vidno stále a nemám dojem, že menej. Akurát obraz je krajší než v prípade fólie invisibleSHIELD, ktorú som používal doteraz a po ktorej prst kĺzal podstatne ľahšie, hladšie, lepšie.
mardzo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. bře 2016 21:05:37
Typ mobilu / ROM: Note 3
Mobil 2 / ROM: Tab 4

Re: Púzdro alebo kryt + temperované sklo?

Příspěvek od mardzo »

Ludia uvedomte si jednu vec. Najlepsie temperovane sklo ja Panzerglas. Su drahe to fakt. Kazdy tu nadava ze su velmy krehke a pri pade rozbiju. Trocha Vam to objasnim. Mobil alebo tablet pri pade na zem sa vplivom narazu o podlahu zvlni nepatrne a ak to prezije dotykova plocha tak displej vdaka tomu praskne lebo je spojeny s dotykovou plochou. Sklo Panzerglas je navrhnute tak aby toto zvlnenie po dopade pohltilo a to sa prejavi popraskanim skla Panzerglas. Lacne tvrdene skla nepopraskaju a tym padom nesplnaju ulohu pohltenia zvlnenia ktore dochadza pri pade. Viem o com hovorim. Toto sklicko pouzivan manzelke tak zachranilo displej po 1m pade na mramor. Mne ochranilo zas Note 3. Takze nadavajte na nazor niekoho kto ho kupil prvy krat a ani nevie ocom pise. Co je lepsie jedno rozbite sklicko za 26eur alebo displej za 140eur, zalezi na kazdom ako postavi k svojmu mobilu alebo tabletu, pekny vecer.
Odpovědět

Zpět na „Pouzdra a obaly“