Ostatní příslušenstvíHW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
JPT
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. dub 2023 0:40:01

HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od JPT »

Existuje pro klasické přihlášení (heslo, otisk) do telefonu s Androidem nějaké zařízení jako je tohle https://www.zive.cz/clanky/google-tita ... fault.aspx , ale aby to fungovalo tak, že ho budu mít třeba na svazku s klíčema a pokud bude telefon poblíž (tak do 1metru) a já se přihlásím heslem nebo otiskem prstu, tak mě to přihlásí, ale pokud se telefon vzdálí, tak to přihlášení neumožní ?

Existuje funkce Smart Lock ale to nechci používat. Chtěl bych něco na ten způsob, který jsem psal výše. Aby v připadě krádeže telefonu se do něj měl co nejmenší šanci dostat.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od policak »

Jenomže to je právě funkce Smart Lock, kterou nechceš používat. :facepalm:
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
JPT
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. dub 2023 0:40:01

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od JPT »

Ale SmartLock ten telefon nechává odemčený, takže když mi telefon někdo ukradne, tak se do něj dostane než se spárované zařízení odpojí a SmartLock to zamkne (klidně až po 100 metrech).

Já bych chtěl, abych se do telefonu musel pořád přihlašovat, jen by to prostě při přihlášení vyžadovalo ten bloutooth klíč poblíž a bez něho by se nikdo nepřihlásil.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od policak »

Bluetooth zařízení potřebuje napájení, jinak nefunguje. To, co chceš ty, je NFC klíč, ale Android nejde odemykat NFC klíčem.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
JPT
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. dub 2023 0:40:01

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od JPT »

Ten bluetooth Google Titan vypadá, že bude mít asi baterku, protože je větší a tlustší a má zdířku pro USB konektor. Kdyby ten klíč komunikoval třeba jednou za minutu, tak by to na jedno nabití mohlo vydržet nějakou delší dobu.

NFC klíč mám, ale to je pro přihlašování nepraktické i kdyby to šlo.
cluelessunlawful
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06. črc 2023 10:46:24

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od cluelessunlawful »

Dobré zabezpečení dělá váš telefon bezpečnější, tento článek si rád přečtu geometry dash unblocked
Mishack
Kyborg
Příspěvky: 3937
Registrován: stř 10. čer 2009 9:49:03
Typ mobilu / ROM: Pixel 3a XL (stock)

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od Mishack »

Nemyslim si, že je jiná možnost než "smart lock". Ale osobně to považuju za bezpečnostní díru. Přesně z důvodu, co píšeš.

Je nutný si uvědomit, že to co je bezpečné/soukromé není pohodlné. Takže se jedná vždy o trade-off. Buď je pro člověka důležitější bezpečnost, nebo pohodlí. To si musí každý vyjasnit sám pro sebe. Také je dobré si říct co chceš chránit, před kým a proč. Je rozdíl, pokud řešíš, když ti někdo ukradne telefon nebo pokud jsi v situaci, kdy po tobě může "jít" vláda (diktátorské režimy atd.).

Pokud chceš zabezpečit telefon, máš několik možností. Biometrický zabezpečení (otisk, face unlock) nebo PIN/heslo/gesto. Oboje má svoje výhody a nevýhody.

K tomu všemu, můžeš minimalizovat počet aplikací, co máš nainstalovaný a používat třeba jejich PWA verze (Progressive Web App) a nastavit si přihlašování + 2FA klíč. Některé aplikace umožnují zamknutí (např. Signal)

Jinak hardwarové klíče jako Titan, Yubiko nebo Nitrokey slouží právě hlavně jako dvoufaktorová autentizace (2FA). Je to něco navíc k heslu. Něco co, znáš (heslo) + něco co máš (klíč). Bohužel se nedají nastavit jako přihlašování do telefonu (maximálně do počítače, ale to má taky svá omezení).

Btw, Titan key nemá baterii @JPT. AFAIK žádný HW klíč.
meetmiserable
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: stř 02. srp 2023 10:45:27

Re: HW bezpečnostní Bluetooth klíč pro přihlášení do telefonu s Androidem

Příspěvek od meetmiserable »

YubiKey lze připojit k telefonu prostřednictvím USB-C nebo NFC. Pokud byste například připojili YubiKey k prstýnku nebo řetězu s klíči, mohli byste snadno ověřit svou totožnost při přihlašování do telefonu, pokud se YubiKey nachází v blízkosti telefonu.password game
Odpovědět

Zpět na „Ostatní příslušenství“