Ostatní příslušenstvíUSB nabíjecí kabel

Moderátoři: Libb, Libb

Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Nevíte někdo, jestli se dá pořídit USB kabel na nabíjení s vyšším proudem jak 0,5A?

Mám autonabíječku s výstupem na klasický USB a chci na něj napojit usb kabel na nabíjení mobilu.
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
Uživatelský avatar
jtoxx
Droid
Příspěvky: 2008
Registrován: čtv 03. zář 2009 9:41:51
Typ mobilu / ROM: Note 3
Twitter: Jiratoxx
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od jtoxx »

Pokud se nepletu kabel s tim nema co spolecneho.
Follow me on - twitter
Uživatelský avatar
sotrava
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: ned 17. říj 2010 12:06:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Axon 7
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Mystic Champagne
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od sotrava »

Podle toho co bude tím kabelem nabíjet

@telefon
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

nabíjet chci mobil. Samasung Galaxy S

Nabíječka má výstup 1A, ale přes kabel jde jen 0,5A.
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
Uživatelský avatar
sotrava
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: ned 17. říj 2010 12:06:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Axon 7
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Mystic Champagne
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od sotrava »

No dobrá a jak si přišel na to ze kabelem teče 0,5A ? A jinak není potřeba kupovat jinej kabel bohatě stačí ten co máš.Jinak ten údaj na nabijecke znamená max. nabíjecí proud který dokáže dodat

@telefon
Naposledy upravil(a) sotrava dne pát 26. lis 2010 23:01:25, celkem upraveno 1 x.
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Teda to je můj předpoklad. Tuším, že to je specifikace USB.

Ale když mám mobil připojený na normální nabíječku přímo v síti, tak se nabíjí trochu rychlej.
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
Uživatelský avatar
sotrava
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: ned 17. říj 2010 12:06:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Axon 7
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Mystic Champagne
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od sotrava »

To ano protože proud v usb počítače je omezen na určitou hodnotu proudu

@telefon
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Je teda nějaký způsob, jak udělat to aby se mobil nabíjel rychlej? Protože nabíječkou ze sítě to nabíjí rychlej jak když je to připojené do počítače. Já předpokládal, že to právě omezuje ten kabel.

Někde jsem tuším viděl, že když se ten kabel rozebere a spojí se nějaký drátek (nebo tak něco), tak to není potom limitované tím 0,5A. Kdyžtak mě klidně oprav
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
Uživatelský avatar
sotrava
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: ned 17. říj 2010 12:06:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Axon 7
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Mystic Champagne
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od sotrava »

To nejde,nabíjení není omezeno mobilem (mobil si pouze reguluje nabíjecí proud) ale nabijeckou tz nabijecka dokáže poskytnout max nabíjecí proud 1A v tvem pripade,proto se mobil nabije rychleji. U pc je proud danej (cca 0,5A)nižší a proto se nabije pomaleji.Nic takového jako rozebrat kabel a spojit dráty neexistuje tím si akorát koledujes o zničení nabijecky příp.přetížení usb portu. Nic takového nedělej a klidně pouzivej k nabíjení kabel který máš.
Doufám že je ta moje čeština pochopitelná :-)

@telefon
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Ok, to jsem celkem pochopil. Ale pořád to není úplně ono.

Řeknu to ještě jinak.
- při nabíjení z počítače, trvá nabití cca 4hod.
- při nabíjení přímo ze sítě tvrá nabytí cca 3 hod (nabíječka má psaný výstupní proud 0,7A)
- při nabíjení v autě to trvá stejně jako na PC - v autě nabíječka s výstupem 1,0A (http://www.alza.cz/sweex-pa005-d126361.htm) a na ni je připojený USB kabel k mobilu. Tak jsem právě myslel, že to limituje ten kabel
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
Uživatelský avatar
michpo
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: ned 31. kvě 2009 21:21:02
Typ mobilu / ROM: HTC One Google Edition
Tablet: Nexus 7
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od michpo »

Některé nabíječky nemají zkratované datové piny, tudíž mobil detekuje klasické USB a tím si z nabíječky prostě víc jak 0,5A nevezme. Je možné vyrobit kabel, kde tyto piny budou zkratované (spojené). Rozhodně si tímto telefon nezničíš! Samozřejmě za předpokladu, že zkratuješ správné dráty ;)
Vše co zde píšu mám osobně vyzkoušené. Také jsem toto řešil. Koupil jsem si obyčejnou nabíječku která měla dávat 1A, ale bohužel sama nezkratuje datové piny, takže mi to telefon detekoval jako usb nabíjení a víc si nevzal. Byl to problém, protože jsem nemohl mít zapnutou navigaci a telefon nabíjet, těch 0,5A prostě nestačí. Vzal jsem tedy jeden kabel, oddělal izolaci, vzal pájku a datové piny spájel k sobě. Vše jsem zase pěkně zaizoloval smršťovací bužírkou (stačí nahřát zapalovačem a ona se pěkně stáhne, vypadá to skoro jako originál). Po těchto úpravách mi už telefon nabíjení detekoval jako AC tedy síťové a nebyl limitován.
Podotýkám, že tato úprava je pouze pro autonabíječku, proto přes takto upravený kabel nenabíjej telefon z PC. Já jsem to sice zkoušel, telefon ukazoval AC nabíjení, ale stejně se rychleji nenabil, usb port prostě víc jak 0,5A nedá.

Nejlepším řešením je ale koupit osvědčenou nabíječku, která už přímo sama zkratuje datové piny, takže nemusíš nic dělat. Já to tak udělal, chtěl jsem mít prostě jistotu. Koupil jsem tuto originál HTC nabíječku http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/042PHT ... -c200.html
Jelikož tato nabíječka má odpojitelný kabel, tak je univerzální pro všechna USB, MiniUSB i MicroUSB zařízení, a to právě proto, že má přímo v sobě zkratované datové piny. Proto je možné použít jakýkoliv kabel, nejen ten dodávaný kroucený, který má sice datové piny zkratované také, ale není nutné použít ten.

Snad jsem ti pomohl. Pokud budeš mít nějaké otázky, tak se klidně ptej, rád pomohu.
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Super. Dík. To je přesně to co jsem chtěl vědět. Takže asi koupím tuto nabíječku, ale dám tam vlastní (nezkroucený kabel).
:yes:
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
-Vosa-
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 27. kvě 2010 16:11:47
Typ mobilu / ROM: T-mobile G1_SuperE 1.0.3

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od -Vosa- »

plnej souhlas s michpo :yes: . Taky to tak mám ozkoušené a stejně tak jsem to použil u mé (home made) externí baterie a ten zkrat (spojení) datových pinů je velice znát a opravdu to funguje. Pokud ale nechceš používat jen ten jeden kabel, je tu možnost rozebrat přímo nabíječku a zkratovat(spojit) ty piny tam. Pak se nemusíš trápit s kabelem a můžeš nabíjet cokoli co má usb a vlastní USB kabel (napadá mě iPod, nebo nové s microUSB).

V obou případech se to týká jen těch datových pinů, totiž standartně je to ZELENÝ a BÍLÝ (bílý) kabel. Ty další - červený (+) a černý (-), jsou ty nabíjecí, takže těch si nevšímej a hlavně je nějak neporuš.
Pokud jsi aspoň trchu zručný, určitě se neboj a pusť se do toho.

A zapomeň na "hloupé" obavy těch, co v tom očividně nemají jasno..
sotrava píše:To nejde...Nic takového jako rozebrat kabel a spojit dráty neexistuje tím si akorát koledujes o zničení nabijecky příp.přetížení usb portu. Nic takového nedělej ..
sry sotravo..
Uživatelský avatar
sotrava
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: ned 17. říj 2010 12:06:48
Typ mobilu / ROM: ZTE Axon 7
Mobil 2 / ROM: Huawei P8 Mystic Champagne
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od sotrava »

To Vosa
V pohodě taky jsem to nevěděl,teď jsem chytřejší,rád si nechám poradit. Já vycházel z toho co vím a podle toho jsem reagoval

@telefon
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Krokodyl »

Pro upřesnění, pokud nemá USB nabíječka již z výroby zkratované piny (originál HTC a třeba taky Nokia a všechny nabíječky určené pro navigace) je třeba toto upravit na kabelu, který ovšem potom není možno použít pro přenos dat.
Kabel má 4 piny, dráty, piny 1 a 4 jsou nabíjecí a 2 a 3 datové. Pro správnou funkci nabíjení musí být zkratované právě datové piny 2 a 3, tdy prostřední dva dráty.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Takže v usb kabelu stačí ten zelený a bílý vzájemně propojit, ale musí zůstat zapojené (nesmí se přerušit)?
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
-Vosa-
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 27. kvě 2010 16:11:47
Typ mobilu / ROM: T-mobile G1_SuperE 1.0.3

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od -Vosa- »

V tvém případě...

Návod, kdy nepřeřízneš žádný drát:

1) Sežeň kabel (!!potom už nebude použitelný pro synchronizaci s PC, pouze tedy pro nabíjení v autě!!)
2) Někde (kdekoli) opatrně rozřízni hlavní bužírku, tak abys mohl pracovat s těmi drátky co najdeš (totiž: červený, černý, bílí, zelený a nelekni se, zřejmě tam najdeš i stínění - několik volných drátků, nebo někdy alobal :))
3) Opatrně rozřízni bužírku zeleného a bílého drátu (aniž bys jakýkoliv drát přerušil)
4) Tyto 2 dráty nějak spoj (nejlépe pájkou..)
5) Celé to nějak zaizoluj (páska, izolepa, bužírka)
6) Máš hotovo a můžeš vesele navigovat ;)

Abych ti odpověděl, musí zůstat zapojené na straně mobilu, takže v podstatě můžeš:
3) zelený a bílí rostřihni ( - vzniknou 4 konce)
4) dvojici (zel+bílý), která vede od konce, který zapojíš do mobilu spoj
5) zbylé dva konce které vedou k nabíječce, můžeš nechat být, (protože jimi nebude procházet žádný proud) a zaizoluj
6) HOTOVO

Úplně nejjednodušší je rozebrat nabíječku a spojit ty dva piny tam. Ale někde nemusí být z USB ani vyvedený, ale já bych se podíval :)

Snad jsem ti pomohl - jednoduché věci se složitě vysvětlují :P
Asterixi
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: pát 10. zář 2010 8:07:25
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Asterixi »

Díky za odpovědi.

Nakonec jsem rozebral tu nabíječku a ty dva piny jsem spájel. Funguje úplně SUPER. Díky :D
Samsung Galaxy S + 32GB microSD
-Vosa-
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 27. kvě 2010 16:11:47
Typ mobilu / ROM: T-mobile G1_SuperE 1.0.3

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od -Vosa- »

Ok. To mám radost, že jsi se pustil do nabíječky :) a že to funguje :) :yes:
Danosss
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: sob 26. bře 2011 11:08:41

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Danosss »

:) měl bych jeden problém trošku jste mi pomohli ale chtěl bych se zeptat na ještě jednu zajímavost:). je možné ten usb kabel rozříznout a napojit ho přímo v autě na na 12V+ a - ? a třeba to napojit ještě na vypínač? abych nemusel mít v autě tolik kabelu a vést to někde pod palubovkou:)... jen by mě zajímalo jestli by to šlo :).nechci to zatim moc zkoušet mám strach že si oddělám telefon. díky
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Krokodyl »

No tak to zkus, a objednej si kremaci tvého telefonu.... Sám píšeš že v autě je výstup 12V ale koukni se na nabíječku telefonu ... má výstup 5V. Proto je v autě použitý ten "doutník" který upravuje napětí.
Existují regulátory jako krabičky, které by šly použít, například z tohoto univerzálu http://lhotsky-elektro.kabel1.cz/index. ... t&Itemid=1 kde by jsi ustřihl "doutník" který zde pouze přivádí napájení a dráty ze vstupu napojil přímo někam na 12V.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
VictorC
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 14. čer 2012 14:42:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7 Lite
Bydliště: .:d33P h3LL:.

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od VictorC »

-Vosa- píše:1) Sežeň kabel (!!potom už nebude použitelný pro synchronizaci s PC, pouze tedy pro nabíjení v autě!!)
Mam dotaz, mam Samsung Galaxy S3, je k nemu original sitova nabijecka s oddelavacim kabelem USB na USB micro, kabel je pouzitelny jak na synchronizaci k PC tak k nabijeni a nabiji rychle - tedy presne receno 1A, tolik dava sitova nabijecka a v menu telefonu se zobrazuje - nabijeni ze site.

Pokud originalni kabel vymenim za ten co jsem koupil (potreboval jsem delsi) tak samozrejme telefon i pri nabijeni ze site ukazuje ze je nabijen pres USB port cili malym prodem a nabijeni je pomale.

Proto jsem chtel udelat zminovanou zmenu, spojit zeleny a bily. Ale zarazi me, ze original USB kabel lze pouzivat i na sychronizaci i k rychlemu nabijeni, ackoli zde je uvedeno ze po zkratovani jiz synchro s pc nepujde. Znamena to ze ten originalni kabel je zapojeny jeste jinak??

Verim, ze takto upraveny kabel je mozne koupit jiz hotovy treba na ebay, ale nevim pod jakym nazvem to hledat :-)

Predem diky za rady :-)

EDIT: ten orig samsung kabel by mel byt zrejme tento http://www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-Dat ... 19d17e5910
Huawei Honor 7 Lite NEM-L21C432B100, TWRP, Rooted
Samsung EVO microSDXC UHS-I 64GB C10
Nokia 3110 Classic -> Nokia 3310 -> Alcatel OT 501 -> Ericsson T39 -> Sony Ericsson T69 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K750i -> HTC Polaris TC -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Honor 7 Lite (5c)
Jarous1
Droid
Příspěvky: 1567
Registrován: čtv 09. čer 2011 15:53:14
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Jarous1 »

Nechci tu šířit nějaké bludy, ale mám takové tušení, že místo tvrdého zkratování těch dvou drátů se mezi ně vpájí rezistor určité hodnoty... Ale možná si to pletu s napájecím/datovým kabelem pro něco úplně jiného než jsou Android mobily, takže to neber jako ověřený fakt.
Uživatelský avatar
VictorC
Nové Androidě
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 14. čer 2012 14:42:49
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 7 Lite
Bydliště: .:d33P h3LL:.

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od VictorC »

To zkratovani funguje, sam jsem vyzkousel... Ale nejde mi do hlavy, ze to orig samsung kabel funguje jak na synchro, tak na rychle nabijeni
Huawei Honor 7 Lite NEM-L21C432B100, TWRP, Rooted
Samsung EVO microSDXC UHS-I 64GB C10
Nokia 3110 Classic -> Nokia 3310 -> Alcatel OT 501 -> Ericsson T39 -> Sony Ericsson T69 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K750i -> HTC Polaris TC -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Honor 7 Lite (5c)
Uživatelský avatar
ZeKe
Androiďák!
Příspěvky: 439
Registrován: pát 19. lis 2010 5:38:45
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od ZeKe »

Temer jiste bych rekl, ze to bude prave vetsi delkou toho neorigo kabelu a mozna i mensim prumerem vodicu.
Zrejme proto uz ten delsi kabel nepropusti toliko proudu, aby to telefon detekoval jeste jako AC nabijeni..
radeu
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: ned 15. dub 2012 14:20:08
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od radeu »

Chlapi, tohle by mohlo v klidu nabíjet tím 1A, aby to stíhalo nabíjet i při zapnuté navigaci, že? Moc díky za rady
http://www.ebay.com/itm/1A-Micro-USB-Ca ... 3cbfbf9d83
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od P1azer »

Tak než udělám nějakou blbost, tak to pošlu sem.
Jdu zkusit upravit nabíječku, jen má dva usb výstupy.
Takže bylo řečeno, že datové jsou piny 2 a 3, takže si to propísknu a logicky zjišťuji, že jsou 2,3 PINy uprostřed, tak je mám jen "spojit" a je to? viz. obrázek a zakroužkováno červeně. Díky.
Obrázek

Ale mezi piny 1 a 4 není žádné napětí, jak mám teda ověřit funkčnost upravené nabíječky, než tam připojím mobil?
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Krokodyl »

Napětí mezi 1 a 4 být nemůže, USB má 5 pinů a napětí je mzi 1 a 5. piny 2 a 3 máš zakrouškované správně, Pin 1 (pin pod tebou ozančenými) by měl být plus pól a uplně na kraji na druhé straně by měl být Pin 5 minus pól
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
P1azer
Droid
Příspěvky: 1278
Registrován: sob 30. kvě 2009 23:05:31
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od P1azer »

Já jsem se blbě vyjádřil, myslel jsem USB female, do které dám pak ten micro USB kabel, tak změřím těch 5V kde? Mezi PINem 1 a "kostrou" ?
Není můj obrázek, ale tady bych to změřil kde?
Obrázek
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: USB nabíjecí kabel

Příspěvek od Krokodyl »

Včera jsem byl asi v deliriu :oops: , samozřejmě napětí je mezi piny 1 a 4 , ten pátý "pin" je stínění, omlouvám se za dezinformaci. Podle fotky té desky se těžko soudí co kam vede z desky na zásuvky USB. Nejdřív si změř který pin vede na kterou "nožičku". Zkratovat budeš ty piny které vedou na prostřední dvě nožičky zásuvky, krajní dva piny jsou napájecí.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Odpovědět

Zpět na „Ostatní příslušenství“