Lenovo A660 - obecná diskuzeG-sensor

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Pida13
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29. srp 2013 12:27:58
Typ mobilu / ROM: LENOVO A660

G-sensor

Příspěvek od Pida13 »

Ahoj,
Mám problém s nakláněním displeje. Pořád je jakoby nakloněn na jeden roh přístroje a nikde jsem nenašel nastavení G-sensoru. Už jsem se ptal na Mironetu, ale prý se mám dostavit na přehrání ROM. A jelikož to mám trochu z ruky ptám se ještě tady. Jde nějak dodatečně nastavit sensor pohybu? Nechtěl bych hned přeinstalovávat rom nebo dělat factory reset, telefon jinak funguje na jedničku.
Mirror
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 05. srp 2013 1:15:02
Typ mobilu / ROM: Lenovo a660

Re: G-sensor

Příspěvek od Mirror »

Je to asi globální problém těchto mobilů, zkus se podívat tady ---------> http://bzjoe.blogspot.cz/2013/02/calibr ... or-on.html a nebo si stáhni tuto apku -------> https://play.google.com/store/apps/deta ... gpsstatus2 a tam v nástrojích je kalibrace.
l.smetana
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 05. zář 2013 10:45:31
Typ mobilu / ROM: Haier W910

Re: G-sensor

Příspěvek od l.smetana »

Mám ten samý problém, mobil taky z MIronetu. Poslal jsem ho na reklamaci,tak uvidíme, co bude dál. Nicméně nešlo mi to kalibrovat přes žádnou appku.
Jediné,co jsem našel že by tereticky mohlo fungovat bylo tohle: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1644355 tak na to zkus mrknou. ;)
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: G-sensor

Příspěvek od zaty »

Ten postup z xda nekomu pomuze, jinemu zase ne. Syssx mel kliku, ze na jeho kusu ta kalibace zustala i po restartu, no me se nepovedlo to zkalibrovat ani docasne.
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
DumbatorCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 11. črc 2012 11:11:21
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S + Lenovo A660
Tablet: iPad 4
Rom: MIUI

Re: G-sensor

Příspěvek od DumbatorCZ »

Také mě to trápilo, ale ve factory modu po zkoušce zkalibrovat senzor bylo vše v pořádku. Zkuste také zkusit, možná pomůže.
Mirror
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 05. srp 2013 1:15:02
Typ mobilu / ROM: Lenovo a660

Re: G-sensor

Příspěvek od Mirror »

Při pokusu o Test - G-senzoru ve Factory modu mi to píše ------> Test Failed. :shock:

Nevíte čím by to mohlo být ?
DumbatorCZ
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: stř 11. črc 2012 11:11:21
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire S + Lenovo A660
Tablet: iPad 4
Rom: MIUI

Re: G-sensor

Příspěvek od DumbatorCZ »

OT: Možná tam vůbec není :D

Vyzkoušel jsem znovu, a kalibrace proběhla v pořádku.
Mirror
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 05. srp 2013 1:15:02
Typ mobilu / ROM: Lenovo a660

Re: G-sensor

Příspěvek od Mirror »

Kompletní řešení kalibrace G-senzoru.

1) Vypneme mobil a zapneme Factory Mode(Tlačítko pro vypnutí + Volume Down)
2) Vybereme možnost Clear Test Result
3) Poté vybereme Item Test
4) Položíme mobil do vodorovné polohy a Vybereme G-sensor Test (někdy napíše Failed, tak vybereme ještě jednou)
5) Až najede post G sensoru, tak začneme otáčet podle os X, Y a nakonec Z - bod nula.
6) Až budeme mít u všech os OK, tak stiskneme Volume UP pak vyjedeme z menu a dáme Shutdown.
7) Hotovo, zapneme mobil už normálním způsobem.

TEST

*Stáhneme aplikaci - https://play.google.com/store/apps/deta ... rbox&hl=cs a nainstalujeme (poradil Zaty, nicméně možná budou i lepší aplikace na testování, ale s touhle jsem byl spokojený).

*Zapneme a vybereme Accelerometer Sensor (Tady už fakt záleží na tom jak moc se Vám Kalibrace povedla, myslím tím jak moc byla vodorovná plocha "rovná" při kalibraci) :DD
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: G-sensor

Příspěvek od Vita_Valke »

mazec, sice to stále píše Failed ale i přesto se to zkalibovalo, problém co jsem měl u 90procent her vyřešen, díky :)
Mirror
Stálý androiďák
Příspěvky: 70
Registrován: pon 05. srp 2013 1:15:02
Typ mobilu / ROM: Lenovo a660

Re: G-sensor

Příspěvek od Mirror »

No jde fakt o to, aby jsi to měl při zapnutí G-sensor test už položené na vodorovné ploše. A až ti napíše u Z - ok tak si vemeš mobil do ruky a otáčíš všemi směry i naopak a nezapomeň na obrácené Z, tedy mobil položíš na stůl displejem dolů a měl bys mít u všeho ok. ;) :D


To - Vita_Valke
EDIT: Hlavně, že byl problém vyřešen. :D
Naposledy upravil(a) Mirror dne pon 16. zář 2013 21:54:06, celkem upraveno 2 x.
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: G-sensor

Příspěvek od Vita_Valke »

jj to sem dělal ale předtím to furt psalo failed, ale i tak to pomohlo, byl o cca 20st hnutej do boku
RicardoOnly
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. led 2014 21:29:13
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: G-sensor

Příspěvek od RicardoOnly »

Ahojte. Docela bojuju s Lenovo a660 nemam na nej asi stesti, po mesici mi zuchnul nazem a rozstrelil se digitizer. Koupil jsem si tedy cely novy telefon, ze si stary necham pripadne na nahrani dily. Nicmene novej telefon blbne. Otaci se obrazovka jak nema. Kdyz jsem nainstaloval nejakou app na urceni senzoru, tak mi to ukazuje ze je to ustrelene. Kdyz najedu do servisniho menu jak popisujete a dam Item test a g-sensor, pokazde mi to napise G-sensor Test fail a v prvnim radku mi to pise +24.865 + 13.791 +39.036 samozrejme ty tisiciny litaji sem tam ale proste je tam + neco. Dal tam mam vypsane testing u kazde osy a Statistic: DONE, nicmene nepodarilo se mi dostat ani jednou do stavu aby test zkoncil OK. Je telefon zase odepsanej, nebo se to da nejak resetovat? Diky za odpoved
kimanek
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: pát 20. pro 2013 21:26:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Z90 Rom S218

Re: G-sensor

Příspěvek od kimanek »

Mam take problem s G senzorem........je uplne hozenej a zakladni kalibrace nepomaha........nejhorsi je ze Factory menu mam v cinstine.....a preklad tech znaku je nulovej. Nevite nekdo zda jde zmenit jazyk z cinstiny na anglictinu bez velkyho zasahu????? Nebo neco co to zkalibruje???
Stefo
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. led 2016 23:41:43
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70

Re: G-sensor

Příspěvek od Stefo »

Ako som vyriešil svoj problém s G-sensorom
Mne to tiež nefungovalo kalibrovať potom som sa niekde dočítal že treba vypnúť automatické otáčanie obrazovky a kalibrovať to na 20% samozrejme mobil dajte do horizontálnej polohy potom naspäť zapnite automatické otáčanie obrazovky oskúšal som to a už to išlo tak to skúste tiež možno vám to pomôže . ;) ;) ;) :) :D
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A660 - obecná diskuze“