Lenovo A660 - ROM/FW/ROOTJakou nej ROM?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Jakou nej ROM?

Příspěvek od Vita_Valke »

dorazil mi A660 z etotalku, nechtěl jsem zatím zkoušet tu jejich romku tak to mám v originále s romkou: A660_S025_121122

jenže mi nejde přidat google účet na synchronizaci ani neni google play. Jakou by jste doporčily romku která by měla google account v sobě? čeština není podmínkou, stačí mi EN ale bylo by to plus

našel jsem na needrom tu Etotalk, pak MIUI a Cybermaus, co tam dát funkčního?

díky předem
OK2SJF
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. črc 2013 19:02:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od OK2SJF »

tadle chdí zatim vpohodě nic lepšího jsem tam neměl
skoušel jsem S205-Dean@etotalk - cz
S025-mod-by-linerty - Ru
S107-cyberius - cz
S025-ModPu- en
a MIUI - ch
a nakonec jsem zůstal utohodle http://uloz.to/xai3TQNX/a660-s109-dean-etotalk-com-zip
návod jsem dal do jiného vlákna vis link http://www.youtube.com/watch?v=fjs2pI0H ... e=youtu.be
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Vita_Valke »

díky a ten etotalk neni zabugovanej krom toho bootloopu? funguje vse jak ma?
OK2SJF
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. črc 2013 19:02:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od OK2SJF »

jo kalendář jsem použil z S205 tam je opravenej jinak vše vpoho
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Vita_Valke »

ok, díky moc, jdu to zkusit

EDIT:
tak bohužel se snažím tam dát dvě hodiny tu recovery a marně, stále to hází chybu :( viz příloha

ovladače si to natáhlo ale ve správci zařízení telefon nevidim
Spoiler:
Beze jména.jpg
Beze jména.jpg (135.46 KiB) Zobrazeno 9098 x
EDIT:
v zařízení a tiskárny se mi po zapojení usb normálně přihlásí Mediatek preloader ale za 2 vteřiny se zase odpojí a zmizí, tel mám vyplý a bez baterky, dle návodu, nějak si už nevim rady, ovladače sem přeinstalovával asi 10x

edit: tak mi nejde přehrát recovery jak přes flash tool tak ani přes mobileuncle tools, po restartu tam je furt 3e recovery, nějaký nápad?
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne úte 06. srp 2013 12:29:07, celkem upraveno 3 x.
Důvod: EDIT-uj si svoje príspevky a nevytváraj viacero príspevkov za sebou !!!
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

Já zkoušel snad všechny romky, s dean etotal jsem byl spokojene, ale až na to že to je vzhledova v 2.3. a je to odvozeno z xperie, a ošizuje to funkce tel. nyní mám tuto rom http://www.youtube.com/watch?v=1Kka7JJKj1Q
V CZ bez problému funguje vše....Bohužel jsem jí ještě nikdě nenašel na netu v CZ,:-/
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Vita_Valke »

čím to ošizuje funkce tel? jinak se mi konečně povedlo přehrát recovery a dean etotalk už byla brnkačka, nevim proč ale když jsem měl flash tools a recovery ve složce downloaded files tak to nešlo, hodil sem to na plochu a natáhlo se to bez chyby, asi nějaké erupce na slunci, hlavně že to už jede :)
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

Tak je to upravená romka z xperie, a co třeba "tlačítka" na spodu telefonu dělají co mají?
Vita_Valke
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: úte 16. říj 2012 7:55:53
Typ mobilu / ROM: THL T11 - Lenovo A660 - SGS3
Tablet: Ainol Crystal 7
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Vita_Valke »

z xperie vypada jen launcher, kopie Apexu, jinak vsechny 4 tlacitka funguji normalne, nezobrazuje se mi akorat cislicko u neprectenych mailu na plose, ale to dela spousta launcheru. Jinak sem s tim zatim spokojenej a vypada to ze vse slape jak ma
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

no mě při téhle rom, nefungovalo bud nastavení nevo dom. obrazovka :-/
OK2SJF
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. črc 2013 19:02:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od OK2SJF »

žádné erupce stačilo to to provést bez vložené baterie propříště at se daří . :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
DjLobo
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. led 2011 22:57:54
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z5 Compact
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od DjLobo »

resim podobny problem, telefon prisel s cinskou rom, kde je cestina, pro bezne pouziti je to ok, ale mam tri zásadní problémy, google+ a mobilni banka KB pisou problem s kompatibilitou, modul prevodu reci na text haze chybu a posledni asi nejzasadnejsi je ze mi nejde se pripojit do zadne VPN a nejhorsi je ze ta VPN nejde ani kdyz se pres ten telefon pripojim pres pc a vytocim ji v pc. neporadi nekdo?
Dvidin1
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 08. črc 2013 22:05:58
Typ mobilu / ROM: THL W100S
Bydliště: Brno

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Dvidin1 »

Tak mi včera došel, ale problém je: mobilni banka KB pisou problem s kompatibilitou, modul prevodu reci na text haze chybu, sinchronizace hodin s operátorem (resp časové pásmo) háže ven z nastavení. A některé další apps hlásí problém s kompatibilitou. Navíc se mi tel resnul když jsem přesouval apps a když jsem instaloval z google play. Je tam toho hodně v AJ. nejde nastavit jiný ton sms než ze seznamu co tam je v v čínštině bo kterýho čerta.... A nevím které apps s čínskýma znakama můžu smazat. Mám tam tuto verzi A660_s019-120824 dle všeho co sem zde čet je to aliexpres. Není tu někdo z Brna kdo by to celé předělal, aby to fachčilo?? Díky :help:
p.s. jsem úúúúúplná gramlavá lama :oops:
ddhk
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 01. srp 2013 21:03:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od ddhk »

Aktuálně používám A660_ROW_S107_cybermaus_ics_v3.21 a téměř všechno jede bez problému (oproti té s kterou jsem telefon dostal to rozhodně pokrok kupředu - nešlo nainstalovat spoustu applikací - buď napsal že není kompatibilní s mým telefonem (zcela bez důvodně), nebo se při instalaci restartoval telefon a appka se nenainstalovala... - to vše aktuálně funguje).
Musel jsem sice pořešit změnu IMEI (trochu blbě jsem na začátku zazálohoval a po přehrání téhle romky jsem se dostal k invalid IMEI, už jsem myslel že se z toho nevyhrabu a nevrátím to zpátky do funkčního stavu, ale povedlo se ("Mobileuncle tools" pomohl výborně a potom smazat NVRAM). Akorát mám pocit že i když restartuju telefon do továrního nastavení, tak zase IMEI ztratí.
A na některých místech se telefon hlásí jako P770 - nebo tak nějak.

Asi jediné co mi teď nefunguje je pravé sensorové tlačítko "seznam aplikací"... vůbec nereaguje, a ani appka "key test" ji nebere. Nevíte někdo jestli je šance to změnit bez výměny ROM (nechci zase absolvovat kolotoč s IMEI)?
OK2SJF
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. črc 2013 19:02:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od OK2SJF »

Jo invalid IME to je brnkačka navečer dám zas návod na Yutube jinak stačí spustit v mobilu aplikaci MT6516IME vis příloha napsat do kolonky IME je na telefonu pod bateriji dat zapsat (write)a reboot a HOTOVO :lol: :yes: :lol:
Přílohy
mt6516imei.zip
(16.08 KiB) Staženo 150 x
ddhk
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 01. srp 2013 21:03:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od ddhk »

Díky, to bude super... A jaká má být správně ta druhá? Pod baterií i na krabici je jen jedna... Já jsem "vymyslel" podobnou která se mi v nějakém online validátoru tvářila jako funkční... ale nevím jestli je to úplně košer...
A co MAC u Wifi a Bluetooth? Já jsem to zatím nechal být... ale kdyby byla možnost to nastavit do originál stavu bez nějakých složitostí, nebylo by to od věci...
OK2SJF
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09. črc 2013 19:02:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od OK2SJF »

do obou kolonek to samé číslo IME ju.
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

IMEI 1 a 2 zjistiš v testu když vypneš tel, a pak podržíš zapnutí + volume dolů... :mrgreen:
ddhk
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 01. srp 2013 21:03:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od ddhk »

Jenže to zjístím to nastavené IMEI... ne originální...
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

To je zvláštní já tam zjistil original... :lol:
Jinak funguje i nastavení obou stejných... :yes:
Jinak proč ho chceš vědět? Potřebuješ přehrát ROM, Továr?
Máš původní backup?
ddhk
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 01. srp 2013 21:03:30
Typ mobilu / ROM: Lenovo A660

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od ddhk »

Právě že originál nemám, před přehráním ROM jsem sice udělal zálohu, ale tu jsem si nezkontroloval a je prázdná :(... pokud ale mají být obě IMEI stejná tak je to v pohodě... (vyzkoušeno a zdá se že to funguje).... Jediné co mi teď vadí je, že (mám dojem) když restartuju telefon do továrního nastavení, tak se mi tam zase nastaví nějaké cizí IMEI... ale už vím jak jej obnovit, takže to snad takový problém není...

Asi jediné co mi teď nefunguje je pravé sensorové tlačítko "seznam aplikací"... vůbec nereaguje, a ani appka "key test" ji nebere. Protože ale ostatní věci funguje... nechce se mi zase měnit ROMka (A660_ROW_S107_cybermaus_ics_v3.21)...
Uživatelský avatar
Ronn
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 17. čer 2013 15:45:35
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 SM-G900F
Bydliště: Aussig

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od Ronn »

Hele tohle jsem mšl s prvním tel. po obnovení mi tam skočilo cizí IMEI. Pak jsem přehrál rom an Dean Etotalk a cajk, v druhym tel mám ROmku kéž bych věděl jakou:-) její označení nikde nefiguruje:-) A tam jsem udělal restart do továru 3x a cajk, jen jednou bootlop ale vyřešeno...Zkus jinou ROM a nebo původní Backup STOCK...
macarat
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. zář 2013 14:28:37
Typ mobilu / ROM: A660
Rom: A660_S019_120824

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od macarat »

zdravím, mám verzi S019_120824, nefunguje hlasový skype, hodně aplikací se nenainstaluje a resetne telofon, jinak ostatní- třeba volání- celkem funkční. Občas hlásí problém modul převodu hlasu přestal pracovat Jakou ROM mi doporučíte? Bylo by dobré k odzkoušeným ROM uvádět, co tam nechodí a co jo, aby si každý vybral. Třeba z navigací se mi podařilo naistalovat až be-on-road.
zaty
Androiďák!
Příspěvky: 619
Registrován: úte 03. kvě 2011 19:47:37
Typ mobilu / ROM: Honor 9
Mobil 2 / ROM: Nokia Lumia 730 DS
Bydliště: Brno

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od zaty »

Podle toho co jsem stihl otestovat, tak aktualne je nejlepsi ROM http://androidforum.cz/android-4-ics-s025-t46692.html
Vychazi z tovarni ROM, je vycistena od kravin a ma par vylepsenych veci. Jeste doprelozime par chybejicich textu a mela by byt nejstabilnejsi.
Lumia 730 DS
Asus Memopad ME176CX - na prodej
Uživatelský avatar
dandak
Stálý androiďák
Příspěvky: 166
Registrován: pon 04. říj 2010 14:35:36
Typ mobilu / ROM: ZOPO ZP980+ stock ROM
Mobil 2 / ROM: ZOPO ZP980+ Etotalk ROM
Twitter: @dnlplk

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od dandak »

OK2SJF píše:jo kalendář jsem použil z S205 tam je opravenej jinak vše vpoho
Mohl bych poprosit o ten opravenej kalendář? Všechno šlape, jenom kalendář ne a ne chytit synchronizaci.
Samsung Galaxy S4 LTE-A (GT-I9506) - CyanogenMod 5.1.1
             
luu007
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: sob 04. čer 2011 8:43:55

Re: Jakou nej ROM?

Příspěvek od luu007 »

Ted jsem si nahodou všiml že některym chybi modul převodu textu na řeč a neví jak na to u Lenov pokud maji ROMKU bez podpory,chybi volba v menu telefonu - řešeni je aplikace sounabout,ta si dohodi svoje TTS,vy doinstalujete classic+hlas,nakonfigurejete,nastavite jako defaultni třeba Ivonu nebo Ivetu.Sounabout zmrazite pokud ho nechcete.TTS nadale neexistuje jako volba v menu ale je plně funkční - přistup přes sounabout do konfigurace pokud by bylo nutno.Přes menu je nadale nedostupný.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A660 - ROM/FW/ROOT“