Jiayu G4 - obecná diskuzeJiaYu G4S - data rescue - Aplikace UI systému bohužel přestala pracovat

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
T-8oo
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190N
Mobil 2 / ROM: JIAYU G4S JY-G4 MTK6592 - 2+16GB

JiaYu G4S - data rescue - Aplikace UI systému bohužel přestala pracovat

Příspěvek od T-8oo » stř 13. pro 2017 14:52:58

Zdravim a preji pekny den!

Vcelku spokojene jsem par let pouzival telefon JiaYu G4S 2/16GB (MTK6592 octacore 1.7GHz) bohuzel se mi bez zjevne priciny zacala na telefonu objevovat dve chybova okna s textem nize. Objevi se hned po nabootovani telefonu, vetsinou po odemknuti gestem, nekdy i pred odemcenim.
Hlasky se stridaji. Behem max 1s se zobrazi jedna odkliknu OK a hned druha, opet OK, pauza 1-2s a znovu. Hlasek se nejde zbavit.

- Aplikace UI systému bohužel přestala pracovat
- Aplikace Launcher systému bohužel přestala pracovat

V telefonu je puvodni ROM JB tusim 4.2 (nebo 4.1). Do niceho v systemu jsem nezasahoval. Launcher byl puvodni. Asi SD karta v telefonu nebyla.
Tydny(mesice) pred objevenim problemu jsem nic neinstaloval. Obecne instalovany jen uzivatelske aplikace (nesystemove - krome klavesnice).

Problem zacal, kdyz jedna ze SIM nemela signal - mod letadlo zap/vyp nepomohl - uvaha restart to spravi - chyba a zasadni. :-( Pak uz jen hlasky.

Telefon uz ted nejakou dobu nepouzivam, protoze hlavni pro mne neni funkcni telefon, ale ulozene fotky a videa porizena mezi zalohovanim.

Bohuzel, ikdyz mam IT i HW zkusenosti (linux/windows), zkusenosti v oblasti Android telefonu flashovani ROM apod memam.

Puvodne jsem predpokladal, ze nebude problem udelat surovy image filesystemu pres dd a na linuxu uz se v tom nejak prohrabu (vysekam z toho) prislusnou partitionu, kterou mountnu a zkopiruju fotky a videa. Pak factory reset pripadne ROM flash pro zprovozneni telefonu.
Proste pouziju nejaky tool (treba od MTK), ten uvidi pripojeny EMMC, umozni kopirovani a bude...
Jenze dle meho dosavadniho zkoumani to zda se neni tak jednoduchy... :-(

Obsah interni flash / EMMC zda se zkopirovat jednoduse nejde anebo se pletu?

Co jsem zkousel:
- zmizela horni stavova Android lista (cas, baterie,Wifi, SIMstatus,...)
- HW tlacitka funguji (Vol+/- , power) - telefon lze vypnout "mezi hlaskami"
- jakakoliv aplikace nebo jina obrazovka je ukoncena, hlaska do 2s, po OK uvodni obrazovka
- boot do recovery - smazani cache jsem udelal nekolikrat
- doporucenou zmenu jazyk z CZ na EN nevim jak udelat - do nastaveni se nedostanu
- doporuceny factory reset by nejspis smazal fotky+videa takze to neni cesta
- v recovery zda se nefunguje fastboot (fastboot devices)
- v recovery "ADB sideload" telefon vidim (adb devices)
- ADB po nabootovani nefunguje - asi vypnute USB ladeni (slo by adb shell + dd)
- zkousel jsem drivery + SP Flash Tool (drivery maji [!] a "Download" v SPFT je zda se vlastne upload, takze asi nic)
- pripojim pres OTG USB mys - funguje (Jeste overim klavesnici, ale nevim zda to pomuze)
- pripojim pres OTG USB disk - dostanu se do nastaveni na volbu default device, hlaska do 2s, po OK uvodni obrazovka
- ze zamykaci obrazovky spustim fotak - opet hlaska do 2s, po OK uvodni obrazovka
(navic je jeste treti hlaska: Aplikace Galerie systému bohužel přestala pracovat)
- nova vlozena SIM je rozpoznana - opet hlaska do 2s, po OK - chce PIN
- vlozena SD karta je videt (napr v boot recovery)

Android system recovery <3e> obsahuje:
- reboot system now
- apply update from ADB (spusti ADB sideload)
- apply update from sdcard (SD karta je videt)
- apply update from cache
- wipe data/factory reset (nevim jak presne se data mazou *)
- wipe cache partition (provedeno nekolikrat)
- backup user data (dle velikosti zda se zaloha bez foto+video na interni SD - nevejde se)
- restore user data (z externi SD by sel nacist - otazka co obnovi, nesmaze foto+video)

* obavam se, ze ikdybych po factory resetu zprovoznil udb ladeni a udelal dd rozumne uz data neobnovim (EXT4?)

Napadly me jeste tyhle moznosti:
- dostat se ke stazeni dat z EMMC zpusobem, o kterem nevim (prece to nejak rozumne nedestruktivne jit musi)
- obnoveni ze zalohy (nemam zadnou a nejsem si jist zda toto nesmaze i foto+video ?)
- preflashovani systemove partition (muze tam byt chyba, ktera to zpusobi - a ani factory reset by nepomohl ?)
- preflashovat vymazat uzivatelska data, ale ne interni SD (foto+video jsou tusim na SD, otazka zda zustanou ?)

Omlouvam se za delku dotazu a budu rad za jakykoliv napad, radu, konzultaci, jak se dostat k fotkam a videim.

Predem dekuji za odpoved!

D.

Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - obecná diskuze“