Jiayu G4 - ROM/ROOT/FWJiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
dežo
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: stř 03. říj 2012 9:50:06
Typ mobilu / ROM: jiayu g4s

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od dežo »

presne tu mam poslednu na karte, v pripade ze sa nieco taketo satne... :palec:
niekde tu bol aj link na nejaky nemecky cyanogenmod? ten niekto neskusal nahodou?
Ashen
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pát 05. dub 2013 10:49:08
Typ mobilu / ROM: G1 - G3T [ukradli] - Jiayu G4

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od Ashen »

Zdravim,
dnes mne telefon zahlasil Poškozená Pamět telefonu, kdyz na to kliknu, zak se zepta jestli Formátovat SD kartu, pokud vyberu formatovat, tak zacne chvilu neco delat ale po cca trech sekundach zase zahlasi ze je Poškozená Pamět telefonu a to je vse. Nejde videt napr. pozadi na Viberu a nalepky. Taky prestal fungovat Titanium ale Mobile Uncle se zda, ze funguje. Nejde udelat screen, nejde nic vyfotit- teda jde ale nikam fotku neulozi ... a taky nejde v Mobile Uncle udelat Reboot do Recovery. Aplikace jdou instalovat na SD kartu. Vypada to, ze odesla ta interni pamet telefonu.
Zkusil jsem dat Obnoveni tovarnich dat. Telefon se restartoval ale vse nabehlo zase zpet, ucty zustaly.

Mam Jiayu G4S s ROMkou MG v8 (Android 4.4.2) - nevi nekdo prosim Vas co s tim? Stalo se to nekomu?

Diky moc vsem za pomoc
aragus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. zář 2014 16:01:06
Typ mobilu / ROM: cm

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od aragus »

Ahoj,
mam Jiayu G4S (build number: G4SW 20141113-154404) a nemuzu nejak nabootovat do custom flash recovery ... je nejaka konkretni kterou bych mel pouzit? Zkousel jsem tuhle http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-4-1-jiayu-g4s/ ale porad me to hazi do toho defaultniho .. zkousel jsem Mobile Uncle i ROM Manager ... kdyz zkousim nabootovat do recovery tak to porad konci na droidovi,kterej lezi na zadech a ma vykricnik v cervenym trojuhelniku ...

Kdyz zmacknu POWER btn dostanu se do recovery ale je to zakladni Android Recovery ... Tak jsem zkusil dat WIPE USER DATA/FACTORY RESET a pak WIPE CACHE .. vsechno vypada ze probehne v pohode a kdyz zkusim dat nainstalovat tuhle custom_rom http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-12-1-8/ tak mi to napise vicemene ihned INSTALLATION ABORTED ...

Mam uz telefon rootnutej ale nejsem schopnej prehrat ten recovery mod ... (TWRP ani CWM)

Mate nejakou radu co delat? diky moc

Info o telefonu:
Model number: JY-G4
Android version: 4.4.2
Baseband version: MOLY.WR8.W1315MD.WG.MP.V34.P12,2014/09/15 19:08
Kernel version: 3.4.67 user@linux-user #1 Thu Nov 13 15:41:34 CST 2014
Build number: G4SW 20141113-154404

kdyby bylo potreba jeste neco dodat.. tak prosim dejte vedet
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od LivArt »

Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od Telewest »

Recovery flashni z PC cez Flash Tools
aragus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. zář 2014 16:01:06
Typ mobilu / ROM: cm

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od aragus »

ahoj, presne takhle jsem to zkousel ale nefunguje mi to ..

kdyz kliknu na svoji recovery.img (at TWRP nebo CWM) tak mi to napise:
Are sure flash recovery !
Use Recovery
file: recovery.img (8014Kb)?
kdyz dam ok tak napise Reboot into recovery mode ... dam OK ale stejne mi to spadne do toho "mrtvyho" droida s vykricnikem a trojuhelnikem a pak do klasickyho Android Recovery :(
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od Telewest »

FlashTools a musi to ist!
aragus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. zář 2014 16:01:06
Typ mobilu / ROM: cm

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od aragus »

Telewest: zkousim to pres ten spf tools ale zatim moc nechapu co kde nastavit ...

http://androidforum.cz/flash-tool-podro ... 53761.html ... delam to podle tohohle navodu ... scatter file jsem si vytvoril s MTK Droid Tools ...

SPF tool mam uplne stejnou verzi jako je v navodu .. otevru SPF, odkazu na SCATTER file ... On tam pak vybira cestu k tem souborum, ktere zaskrtal... mam stazenou tuhle ROMku http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-12-1-8/ ale ty soubory tam nikde nemuzu najit :( (mbr, ebr1, secro.img, ...) ..
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od Telewest »

Cez flashtool flashni len recovery. Vytvor si priecinok,kde umiestnis recovery.img a scatter. Ten nasledne vyberies v SPFT a flashnes ho. Ta CM sa flashuje az nasledne z recovery...
aragus
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pon 29. zář 2014 16:01:06
Typ mobilu / ROM: cm

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od aragus »

ahoj, v jakem menu to mam vybrat? recovery.img mam a scatter file taky.. je nevim kde to vybrat? nebo to je z toho klasickeho menu Obrázek jen nebudu zaskrtavat ty soubory dole?

ale kde mam vybrat img?

pardon za blbe dotazy :( kdyz jsem mel HTC tak jsem to nejak dal .. ale na Jiayu (jak neni podporovana) mi to moc nejde... jen tri hodiny jsem resil root ..diky moc za rady

mohl bys mi prosim popsat podrobne co kde zakliknout ?
Uživatelský avatar
Telewest
Robot
Příspěvky: 822
Registrován: pát 05. dub 2013 8:14:15
Typ mobilu / ROM: momentalne_JIAYU_G4S
Mobil 2 / ROM: &many other cellphone devices
Tablet: Ainol Novo7 Fire / CM 11
Tablet 2 / ROM: Ainol Novo10 Hero / CM 10.2

Re: Jiayu G4S - firmware, ROMs, recovery

Příspěvek od Telewest »

Pockat! Podla screenu tam mas MTK6582! Mas zly scatter,alebo Jiayu G4C?!? Pre G4S (MTK6592) postupuj takto: Stiahni TWRP (http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-4-1-jiayu-g4s/), vytvor si novy priecinok a prekopiruj don to stiahnute recovery (prepis ho na recovery.img) plus takisto scatter (pre MTK6592! -napriklad z romky pre flashtools),otvor flashtools natiahni scatter z novovytvoreneho priecinku,mal by si mat zaskrtnute z moznosti len recovery, zvol mod download only, tukni na download, pripoj vypnuty telefon s vybratou baterkou a cakaj na okno so zelenym kruhom.ak naskoci odpoj kabel. Teraz ked nabootujes do recovery (volUP+power),mal by si mat uz TWRP. Pisem z telefonu a z hlavy, snad som na nic nezabudol...
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - ROM/ROOT/FW“