Jiayu G4 - ROM/ROOT/FWJak na root?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
tobiasekll
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. lis 2012 16:22:39
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2GB

Jak na root?

Příspěvek od tobiasekll »

Zdravím, tak mi konečně došel Jiayu G4S, jsem naprosto spokojenej vzhledem k tomu kolik jsem za to dal peněz. Ale jedna malinká chybička tam je a to konkrétně činské aplikace, které nejdou odstranit. Pomocí rootu by to, ale mělo jít, ale jelikož jsem v tomhle směru neznalec tak nevím jak na to. Ještě by mě zajímalo co mi kromě možnosti odstraňování už předinstalovaných aplikací root, může ještě přinést. Předem děkuji.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Jak na root?

Příspěvek od dvzd »

Root si musíš sám povolit někde v Menu v sekci "Zabezpečení". Vzhledem k tomu, že jsi neznalý, tak ti root může přinést brick telefonu, když třeba odstraníš aplikaci, kterou jsi odstraňovat neměl. :lol:
POSIX
Robot
Příspěvky: 847
Registrován: stř 30. dub 2014 22:26:35
Typ mobilu / ROM: Redmi 2
Rom: MIUI

Re: Jak na root?

Příspěvek od POSIX »

Doporučuji ti ty aplikace pouze zakázat, pokud zakazes nějakou, která dělá něco potřebného tak ji zase jen odmrazis

→Mobil←
tobiasekll
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. lis 2012 16:22:39
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2GB

Re: Jak na root?

Příspěvek od tobiasekll »

Tak já tam nějak zběsile odinstalovát nebude a typuju, že ty čínské blbosti nebudou nějak nutné k běhu telefonu. Například tam je i nějaké aplikace na Amazon atp. Tak jestli by někdo mohl mi aspoň nějak jednoduše poradit, jak nějaké ty aplikace odstranit.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Jak na root?

Příspěvek od LivArt »

Prostě je pozakazuj přes Link2SD.
Maczi
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09. říj 2014 17:55:23
Typ mobilu / ROM: Jiayu-g4s

Re: Jak na root?

Příspěvek od Maczi »

Zdravím, mam jiayu-g4s 4.2 android a chtěl bych přeinstalovat ROMku, bohuzel, nemůžu se dostat do recovery, superuser mam povolený ale mobileuncletools me hlasi ze to mam unroot, nevi nekdo co s tim? Dekuji za případnou odpověď :)
Mihinek
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 09. kvě 2013 11:35:29
Typ mobilu / ROM: Lenovo Vibe Shot Z90a40 S363 160625 ROW

Re: Jak na root?

Příspěvek od Mihinek »

Pročti se téma Root a tam je všechno potřebné, pokud si to nikdy nedělal, tak to radši nech na někom jiném..

EDIT by jumbo78: Nezneužívej citaci! Přečti si laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
tobiasekll
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. lis 2012 16:22:39
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2GB

Re: Jak na root?

Příspěvek od tobiasekll »

Ahoj, celkem jsem se dostal k jednoduchému řešení jak odsranit ty čínské blbosti. Tak mě zajímá jsou aplikace od "baidu" nějak důležité? Můžu je bezpečně odebrat? Děkuji
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: Jak na root?

Příspěvek od dvzd »

Nejsou nijak důležité.
Ferdish2
Nové Androidě
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. říj 2014 12:39:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2 GB Octa Core

Re: Jak na root?

Příspěvek od Ferdish2 »

tobiasekll píše:Ahoj, celkem jsem se dostal k jednoduchému řešení jak odsranit ty čínské blbosti.
Mohol by si sa o toto riešenie podeliť? Tiež mám nedávno kúpený Jiazu G4 a bol by som za každú užitočnú radu, ako tie čínske appky odstrániť, pokiaľ možno bez radikálneho zásahu.
tobiasekll
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pon 05. lis 2012 16:22:39
Typ mobilu / ROM: Jiayu G4S 2GB

Re: Jak na root?

Příspěvek od tobiasekll »

Upřesňuji po dlouhé době: Zapnout v nastavení zabezpečení funkci superuser a pak přes aplikace Link2SD kterou stáhneš na Marketu odinstaluj cokoli, systém by tě měl pustit tyhle aplikace odstranit, jestliže máš zaplou funkci SuperUser
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G4 - ROM/ROOT/FW“