Čtečky, prohlížeče a přehrávačeAplikace pro organizaci, tagování a export fotografií

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
NdrU
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. zář 2010 14:18:30
Reputace: 0

Aplikace pro organizaci, tagování a export fotografií

Příspěvek od NdrU » ned 11. pro 2011 15:09:58

Hledám aplikaci která by uměla rozumně organizovat fotky, něco na způsob Picasa (offline program, ne webová služba), F-Spot nebo Shotwell.

Nejprve zkusím vysvětlit motivaci:

Z každé rodinné dovolené si dovezeme několik set až tisíc fotek. Některé z nich chceme vyvolat (nechat z nich udělat fyzické fotorgrafie) a některé chceme nahrát někam na web (přičemž jich je obvykle více než těch pro vyvolání).
V současné době to řešíme tak, že se sesedneme okolo počítače, naimportujeme všechny fotky do Shotwellu, postupně je projíždíme a označujeme kandidáty (pomocí funkce flag). Po prvním průchodu si zobrazíme jen vybrané kandidáty a projedeme je znovu, přičemž každému kandidátovi přiřadíme tag "vyvolat" nebo "na web" (nebo oba nebo žádný). Fotky s tagem vyvolat potm vyexportujeme do složky na flashce a odneseme do fotolabu, fotky s tagem na web nahrajeme rovnou na Picasaweb.

Teď se konečně dostáváme k otázce, která je už asi jasná: existuje aplikace pro android tablety, která by toto uměla udělat?

Které programy jsem už vyzkoušel:
  • JustPictures - umožňuje označit fotky hvězdičkou a zobrazit ohvězdičkované fotky, umí je však jenom nahrát na web, ne vyexportovat do složky (cesta nahrání na web, stažení a vyexportování do složky mi nepřipadá akceptovatelná). Umí sice přidávat tagy, nepřišel jsem ale na to jak si zobrazit jen fotky s určitým tagem (nebo vůbec jak dělat s tagy něco jiného než přidat nebo smazat)
  • QuickPic - umí sice přesouvat jednotlivé fotky do jiné složky, ale to je pomalé a nepohodlné, tagovat neumí
  • Fish Bowl
  • Photogrid
+ jsem prohlídl popis několika dalších aplikací na marketu.

Zdá se že taková aplikace asi neexistuje a budu si muset něco jednoduchého napsat sám (asi úpravou původní android galerie), ale kdyby náhodou někdo znal aplikaci která toto umí, byl bych velice vděčen.


HTC Legend


Odpovědět

Zpět na „Čtečky, prohlížeče a přehrávače“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host