Čtečky, prohlížeče a přehrávačeFBReader + FBReader TTS+ Plugin

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Vitra
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 12. led 2012 15:38:38
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung S4 mini

FBReader + FBReader TTS+ Plugin

Příspěvek od Vitra » pát 07. úno 2014 21:39:27

Já jsem dlouho hledal ideální čtečku knih. Mou podmínkou bylo abych mohl rychle přepínat mezi vizuálním čtením, nebo poslechem textu a aby ovládání bylo velmi jednoduché. Poslouchám totiž knihy před spaním. Vyzkoušel jsem Aldiko Reader, Ebook Reader, Air Reader, Cool Reader , Moon Reader+ a několik dalších. Žádný z nich mi plně nevyhovoval. Nejblíže mým představaám vyhovoval MoonReader+, ale i ten měl problém, který jsem nepřekousl. Pokud jsem poslouchal text a nastavil si dobu ukončení poslechu, nepamatoval si tento program, kde jsem vlastně s poslechem skončil. Alespoň u mého oblíbeného formátu EPUB. U formátu TXT si to sice zapamatoval, ale tam mi zas chyběly odkazy na kapitoly (ev. obrázky v knize). Navíc slovník v tomto programu se velmi špatně edituje.
Nakonec jsem vybral program FBReader s pluginem FBReader TTS+ Plugin.
Ten mi vyhovuje po všech stránkách. Nejlepší na něm však je to, že si mohu slovník výslovnosti upravovat na PC (což je neskonale příjemnější než na mobilu, či tabletu) a nemusím se pracně trápit se slovníkem v MoonReaderu. Navedl mne na to autor programu FBReader TTS+ Plugin a i když pro synchronizaci potřebuji ještě jeden jeho program Voice aloud reader - funguje to bezvadně.
Pokud si někdo vyzkouší FBReader s FBReader TTS+ Plugin ( jsou zdarma) a bude mu vyhovovat - mohu dát návod na editaci a synchronizaci slovníku - ev. poskytnout mé vlastní slovníky.
Odpovědět

Zpět na „Čtečky, prohlížeče a přehrávače“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host