Lenovo P780 - ROM/ROOT/FW[MODEM] pro P780

Moderátoři: rebas, Moderátoři čínských mobilů, rebas, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
lasted
Robot
Příspěvky: 704
Registrován: stř 28. dub 2010 12:46:35
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 32GB
Bydliště: jižní Morava

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od lasted »

Proc se mi porad vypina radio? Zkusil jsem zve vsechny modemy. Pres recovery i nahradit samotny soubor modem.img v root exploreru

Mel jsem verzi v10 gravity mod. Najednou přestal fungovat modem(radio) zkusil jsem v recovery nahrát všechny zde dostupné a porad to nejde. Preinstaloval je tady na první verzi gravity modu, dal tam tu opravu radia co je v gravity vlákně, opět stejný problém.. Před tím to šlo.. Ted to nijak nejde rozchodit... Já už nevím co zkusit. Porad s lenovem nějaké problémy:)

zkusil jsem pres flash tool nahrát lifev3 a opět nejde radio... mě jebne
Spid11
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. led 2013 21:05:58
Typ mobilu / ROM: LePhone P770
Tablet: Nexus 7
Rom: custom

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Spid11 »

Zdravim, nejde mi rucne kopirovanim ani pres reboot zmenit modem. přes reboot chyba, pres kopirovani, nepodaril se zapis do sys.souboru... nejaky napad? root mam.
majkyke
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: sob 06. srp 2011 9:10:36
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Redmi 2
Tablet: Samsung Tab4
Bydliště: Kosice

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od majkyke »

Cez Reboot? Modem sa mani cez aplikaciu Root Explorer ;)
Spid11
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. led 2013 21:05:58
Typ mobilu / ROM: LePhone P770
Tablet: Nexus 7
Rom: custom

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Spid11 »

asi sem to mel blbe napsane. Tak jeste jednou - nejde mit to:
1) ani manualne pres - root explorer, nebo totalcmd - nelze nahrat do systemoveho souboru.
2) ani pres recovery - tam je chyba - installation aborted
snoro
Nové Androidě
Příspěvky: 31
Registrován: sob 31. srp 2013 11:16:14
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note Pro

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od snoro »

Dá niekto link na V19 prosím, nemôžem ju nikde nájsť. Dik

@telefon    
majkyke
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: sob 06. srp 2011 9:10:36
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Redmi 2
Tablet: Samsung Tab4
Bydliště: Kosice

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od majkyke »

Nieco robis zle,ak mas Root,musi to fungovat. Nemoze to pisat Installation aborted,lebo ty nic neinstalujes,len kopirujes,mas modem s koncovkou img,nedavas tam cely zip nahodou?

Modem V19 pohladam a nahodim na prvu stranu :)
Spid11
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 31. led 2013 21:05:58
Typ mobilu / ROM: LePhone P770
Tablet: Nexus 7
Rom: custom

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Spid11 »

:) jasne
pres recover = zip - instalation aborted
pres totalcmd, nebo rootexporer = modem.img - nelze kopirovat nebo presunout ... nastaveno R/W.

zkusim novy root a pak uz nevim.

EDIT_1: tak nedokonaly root to byl. Nahral sem radio verze 51 a nenaslo mi to simkarty :D takze du zkouset :D
EDIT_2: su idiot - jeste nastaveni prav

EDIT by don_alex:
Nezneužívej citaci! Přečti si prosím pravidla fóra a dodržuj je.
joker6
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 23. zář 2013 18:37:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Bydliště: Senica

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od joker6 »

nazdar chalani,
mam novy poznatok. skusal som to na vsetkych modemoch a robi to na kazdom. ked sparujem telefon cez bluetooth s handsfree od finskej konkurencie, tak telefon padne do letoveho profilu a vypyta si pin.
nevie niekto koli comu to moze byt? mat omotany kabel okolo seba je dost obmedzujuce.
j.mcg
Stálý androiďák
Příspěvky: 71
Registrován: pát 25. říj 2013 0:27:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od j.mcg »

Seru na to pošlu to do mironetu na reklamaci už mě to sere.

Myslíte,že má modem vliv na to,že si 80% lidí stěžuje,že mě na h...no slyší??? Nebo je to pouze n...no romkou?
První jsem koupil od mironetu a ten jsem za týden ztratil a ten byl v pohodě až na to že nemaká hospot a na tomto dalším kousků také ne a ještě k tomu si mi každý stěžuje na to,že mi nerozumí !!!
Už jsem chtěl dát i jinou rom,abych zjistil zda to tím je,ale nahraji ji na sdkartu a napíše mi to při pokusu o flash chybu a přes pc se mi to nerozjede asi kvůli ovladači na usb.
Už jsem v této situaci dost naštvaný a chci to vyřešit a ne čekat na reklamaci u mironetu.
Naposledy upravil(a) pRo_lama dne úte 03. pro 2013 9:19:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj svoje príspevky a nevytváraj po sebe viac príspevkov !!!
Oukitel K4000 4000mAh LTE
LENOVO S660 3000mAh P780 v menším :-)
majkyke
Androiďák!
Příspěvky: 491
Registrován: sob 06. srp 2011 9:10:36
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Mobil 2 / ROM: Redmi 2
Tablet: Samsung Tab4
Bydliště: Kosice

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od majkyke »

Novy modem MT6589_modem_v8.P3_17.05.2013 k dispozicii na prvej strane.
Dalej doplneny modem V52 z VibeRom pre P780.
Doplneny mdem V19 na prvej strane.
Tergan
Androiďák!
Příspěvky: 256
Registrován: pon 18. dub 2011 18:37:41

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Tergan »

Po nahrátí modemu V19 přes Root Explorer se telefon vůbec nepřihlásí do sítě a nenajde ani jednu SIMku. Mátě někdo nápad?
poutnik
Androiďák!
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 10. led 2013 14:15:35
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Vido N70HD
Rom: MIUI

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od poutnik »

Tergan: a nastavil jsi správně práva?
Samsung M35 (6let používání) -> Samsung S5230 (OK) -> Samsung Galaxy 551 (chybná volba) -> HTC Evo 3D (OK) -> Newman N2 (nereklamovatelný, špatná volba) -> Sony Xperia T (OK) -> Lenovo P780 -> Sony Xperia Z1 a Thl 5000 (střídám který mne zrovna štve míň)
Tergan
Androiďák!
Příspěvky: 256
Registrován: pon 18. dub 2011 18:37:41

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Tergan »

Mám pocit že jo, ale možná jsem se spletl. Mám zkušenosti jenom s flashováním, ne s přepisováním souborů. Každopádně problém vyřešen flashnutím live_v03 přes SP a telefon už chytá signál všude :)
xtrance18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. pro 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od xtrance18 »

Zdravím tak isto mám problém ohľadne siete na SVK, vie mi niekto poradiť ktorý modem bude pre SVK naj. Je tam len Lenovo Luncher a SuperSU. Ako zistiť aká je tam rom tak to neviem. Funguje len jedna SIM (3G/2G) druhá (2G) po vložení karty nereaguje, vyrieši to ten modem či nie ? Vopred ďakujem a poprosil by som či by niekto poradil presný postup inštalácie. THX THX
joker6
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: pon 23. zář 2013 18:37:53
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Bydliště: Senica

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od joker6 »

xtrance18
skus si precitat toto vlakno od zaciatku a mozno najdes presny postup a odpoved na to co sa pytas. mas tu presnu instalaciu aj ako si das prava a dokonca aj aky modem je dobry. to je samozrejme individualne. ja idem na v16 a nemam ziadny problem ani v SK,CZ,AT,HU.
na to, aky mas modem prides v nastaveni. na spodu mas info o telefone v tom tiez na spodu je verzia info a tam mas verziu zakladneho pasma.
napr.: P780.V16, 2013/07/03 17:08
to v16 je cislo modemu. musis len skusat, ktory ti bude najlepsi...
xtrance18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. pro 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od xtrance18 »

Vlákno som čítal niekoľko krát mám V20 v MT ale keď to chcem prekopírovať do etc/firmware cez totalcmd tak napíše nemožno kopírovať /storage/sdcard0/modem.img
ivetka;)
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 05. pro 2013 9:54:10
Typ mobilu / ROM: THL w200s

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od ivetka;) »

stáhni si z Play root explorer, tam se líp nastavují ty práva, jestli ti to ani po správném nastaveni práv nepůjde, zkus telefon znovu rootnout, mně to pak šlo ;)
xtrance18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. pro 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od xtrance18 »

Ďakujem veľmi pekne za pomoc V16 funkčná ide aj slot SIM2 :) THX všem :D chcem sa ešte spýtať bude to fungovať aj na Lenovo S720i ?
ivetka;)
Nové Androidě
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 05. pro 2013 9:54:10
Typ mobilu / ROM: THL w200s

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od ivetka;) »

asi by mělo, mně ho doporučovali na S820, ale problém byl v něčem jiném, takže nepovím, jestli funguje ;)
mat00
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 29. pro 2013 20:45:59
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od mat00 »

Zdravim Vas. Kupil som si P780 z Bscom, ale nedari sa mi spojazdnit 2G siet. Skusal som rozne Romky aj vsetky mozne modemy, ale ani s jednym nemam na 2G sieti ziadny signal. Podla obrazkov z ruskeho fora mam cinsku verziu telefonu. Je mozne, ze cinska verzia ma inak riesenu antenu po HW stranke? Uz fakt neviem coby som mohol skusit aby fungovalo 8-)
xtrance18
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: úte 24. pro 2013 16:42:05
Typ mobilu / ROM: P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od xtrance18 »

Prepísal si aj práva po nahratí nového modemu ? Najlepšie cez totalcmd. Prepísať a následne vypnúť a zapnúť MT. V16 mnou odskúšaná signál som ešte nestratil.
maseer2
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 12. led 2011 12:59:05
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 ZE620KL
Mobil 2 / ROM: Honor 7 Lite
Tablet: Prestigio PMT5002
Kontaktovat uživatele:

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od maseer2 »

Zdravím.

Vyzkoušel jsem všechny verze modemu na několika různých romkách a ve všech případech stále dochází k výpadkům signálu. Převážně na pár sekund, ale narazil jsem i na místa, kde jsem neměl signál po celou dobu setrvání, třebaže ostatní mobily (ať už se stejným či jiným operátorem) měly signál plný. K výpadkům dochází zničehonic na různých místech, někdy z plného signálu, někdy signál zmizí postupně... No a pak na nějakých místech signál není vůbec, přičemž můj druhý telefon tam se stejnou sim nemá se signálem problém. Sim jsem vyměnil, jiného operátora jsem zatím nezkoušel (nebylo jak).
Co s tím? Reklamace?

Předem díky!
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro >>> Lenovo P780 >>> Honor 3C >>> Honor 7 Lite >>> Asus ZenFone 5 ZE620KL
findejs
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 23. dub 2013 17:50:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780
Tablet: Asus me173x

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od findejs »

Přepsání modemu pomocí root exploreru je chvilka.potom nastavíš práva....a musí to jet.
Teď jsem zkusil V16,V23,V51,V52, a po přepnutí mezi 2G a 3G to vždy najde behem pár vteřin síť.ROM aktualizována dnes pomocí OTA na 780 ROW 123.....
Divné Divné.....

Snaž se
Jura
Naposledy upravil(a) findejs dne pon 10. bře 2014 19:08:39, celkem upraveno 1 x.
maseer2
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 12. led 2011 12:59:05
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 ZE620KL
Mobil 2 / ROM: Honor 7 Lite
Tablet: Prestigio PMT5002
Kontaktovat uživatele:

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od maseer2 »

Samozřejmě.
Resp. nahrávám modemy přes recovery, ale pro jistotu jsem práva v Root Exploreru nebo TCM několikrát kontroloval a jsou tak, jak mají být.

Chvilkové výpadky jsou jedna věc, ale druhým problémem je (jak jsem psal), že telefon nemá dlouhodobě signál v místech, kde ho můj druhý/starý telefon (Xperia X10 mini pro) v pohodě chytá a okolní telefony (se stejným či jiným operátorem) rovněž - stalo se mi to např. v restauraci kousek od Kulaťáku, kde všichni ostatní měli plný signál.
Zde je foto Lenova v jedněch prostorách v Holešovicích v Praze - http://imgup.cz/images/2014/01/30/y5joZ.jpg (signál 0) a zde foto mojí staré Xperie se stejnou SIM (čerstvě vyměněnou u Vodafonu) na úplně stejném místě o pár minut později - http://imgup.cz/images/2014/01/30/GTKn4.jpg (signál plný).

V přepínání mezi 3G a 2G problém není, protože když dám "only GSM" v Mobileuncle Tools, tak dochází ke ztrátám signálu na "normálních" místech (ne někde ve sklepě nebo podobně) taky. Zde je porovnání mého Lenova a Samsungu Galaxy S2 (oba SIM Vodafone, režim pouze GSM) vedle sebe u mě na koleji, kde je signál úplně v pohodě - http://imgup.cz/images/2014/01/30/FaMQq.jpg . Můžete vidět nulový signál na Lenovu a plný na SGS2. Na Lenovu maximálně chvílemi naskočí, že operátorem je Vodafone a objeví se slaboučký signál, ale to je tak vše.

Při zapnutém režimu "only GSM" po chvíli akorát pozoruji, že telefon zatím neztratil signál, když leží stále na stejném místě, jako se tomu dělo předtím (což ale ve finále nic neřeší, protože problém s jakýmisi "hluchými místy", kde Lenovo nepochopitelně nemá signál, trvá nadále). Krátké výpadky tedy možná značí 2G/3G problém, ale hlavní průser bude jinde.

A jak už jsem psal - děje se to u každé ROM, co jsem zkoušel (SLXROM, MIUI, LiFe, ...) a se všemi modemy - zkoušel jsem všech 14, co jsem objevil, přičemž použitelně se jeví tyto - V15, V16, V17(S920.for.P780), V51 a V52 - u všech je ale stejný problém se signálem.

Takže si opravdu myslím, že chyba nebude mezi monitorem a židlí.
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro >>> Lenovo P780 >>> Honor 3C >>> Honor 7 Lite >>> Asus ZenFone 5 ZE620KL
findejs
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 23. dub 2013 17:50:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780
Tablet: Asus me173x

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od findejs »

Hm hm.Nechtel jsem te urazet.Jen tech pripadu kdy si clovek mysli ze vse udelal dobre a pak zjisti ze to nebylo uplne ono je hodne.
Ani ja nejsem vyjimka :D :D :D .
A jeste tedy jeden dotaz...kdyz prepises ten modem tak potom v nastaveni ...about phone...version infos je videt ten prepsany modem?
Pokud ano taak to bude asi problem v tom tvem kousku plastu a kovu.
Ale jak rikam..ja nainstaloval stock rom 116.... pak ota na 119.....pak ota na 123.modem ROOT explorerem na V51.
A jelikoz jezdim casto do polska tak hlavne v pohranici kde je signal slaby (Habartice -Zgorzelec) nemam problem.
Zkusil jsem prepnout pouze na GSM a v pohode.

Tak težko říct.


Hodne stesti Jura.
Naposledy upravil(a) findejs dne pon 10. bře 2014 19:09:02, celkem upraveno 1 x.
maseer2
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 12. led 2011 12:59:05
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 ZE620KL
Mobil 2 / ROM: Honor 7 Lite
Tablet: Prestigio PMT5002
Kontaktovat uživatele:

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od maseer2 »

V About phone - Version infos je přepsaný modem vidět.
Mám tam teď hozenou stock 119 s modemem V51 (a zkoušel jsem znovu i V16, V51 a V52) a problém přetrvává. Teď jsem například jel vlakem Praha - Olomouc a mobil celou dobu bez signálu (max na chviličku slabá 1 čárka). A jakmile jsem na chvíli hodil simku do druhého telefonu, signál hned plný (pak teda taky občas vypadnul, ale za to může slabé pokrytí na trati).
Dnes ho jedu vrátit / vyměnit, tak uvidím, co druhý kus.
Díky za odezvu a neurazil jsi mě, neboj :D
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro >>> Lenovo P780 >>> Honor 3C >>> Honor 7 Lite >>> Asus ZenFone 5 ZE620KL
findejs
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: úte 23. dub 2013 17:50:54
Typ mobilu / ROM: Lenovo p780
Tablet: Asus me173x

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od findejs »

No tak snad to rychle vymění.Těžko to budou posilat do číny :D
A můžu se zeptat na zkušenosti s ROM????Mě připadá ta origo nejlepší.Miui mi nejak nesedla..ale to je jen subjektivni pohled :)
Čínan mi poslal i českou verzi ale tam byl Apex launcher a ten moc nemusím.Tak jsem vratil tu anglickou a zatim v poho.dokonce maji přiloženy usb drivery
a Lenovo Tools do PC.Byl jsem mile překvapen.ted ještě čekám na smart case...tak snad nezklamou kluci. :D A to všechno za 4800.
s pozdravem Jura

PS: Pindolinem PHA-OL jsem se najezdil az az a je pravda ze muj stary dobry EVO3D se moc nechytal. :D
Naposledy upravil(a) findejs dne pon 10. bře 2014 19:09:31, celkem upraveno 1 x.
maseer2
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 12. led 2011 12:59:05
Typ mobilu / ROM: Asus ZenFone 5 ZE620KL
Mobil 2 / ROM: Honor 7 Lite
Tablet: Prestigio PMT5002
Kontaktovat uživatele:

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od maseer2 »

tak mobil už v pátek vyměněn a vše v pohodě.. jinak jedu na MIUI a zatím spokojenost ;)
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro >>> Lenovo P780 >>> Honor 3C >>> Honor 7 Lite >>> Asus ZenFone 5 ZE620KL
Romaan
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 09. úno 2014 21:45:26
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Romaan »

Nahral jsem ROM pres TWRP atd., vse o.k. Po vlozeni SIM karty se objevi, ze je vlozena, jeji nazev. Bohuzel sit je bez signalu.
Zkousel jsem vymenit modem od V16 po V52 (vcetne prav atd.) ale neuspesne.
Vyzkousel jsem ruzne ROM a nic....

Poradite mi nekdo prosim?
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [MODEM] pro P780

Příspěvek od Tomáš Kubec »

TO vypadá že telefon nemá IMEI.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P780 - ROM/ROOT/FW“