THL W100 - obecná diskuzeZávada spuštění foťáku

peta809
Droid
Reputace: 18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9
Twitter: @KoumiCZ
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada spuštění foťáku

Příspěvek od peta809 » ned 05. led 2014 11:18:14

Už je to tady psáno několikrát. Prostě ti vyskočí hláška Nelze se připojit k fotoaparátu.

Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809

Tomáš Kubec
Moderátor
Reputace: 53
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » úte 21. led 2014 20:28:39

Z 99% je to u W100 vždy hardwarová závada, která se u nás řeší výměnou modulu kamery.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

peta809
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peta809 » úte 21. led 2014 20:33:58

Setkal jsem se s tim jednou a pak uz se to po wipe cache, wipe dalvik cache a fix premissions neobjevilo.
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » úte 21. led 2014 20:53:41

Tak to máš štěstí. Máme to i potvrzené z THL a řeší nám to výměnou kamery. U nás se to asi z 200 prodaných kusů zatím projevilo u tří a pomohla vždy jen výměna kamery.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play

peta809
Droid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peta809 » úte 21. led 2014 23:12:37

To asi mám, no :-)

r.t.f.m
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: THL W100

Příspěvek od r.t.f.m » pát 24. led 2014 21:15:00

ahojte,
Při spuštění fotoaparatu mi to píše hlášku "nelze se připojit k fotoaparatu" tovarní nastavení nepomohlo. Podle příspěvků jde pravděpodobně o HW poškození. Existuje v republice nějaký servis který by mi telefon opravil? připadně s jakou cenou by jsem měl počitat?
děkuji za odpověd

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » sob 25. led 2014 1:14:38

marthass
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2

Příspěvek od marthass » úte 11. úno 2014 10:50:48

Tak jde o závadu kamery nebo jen to chce potunit ten přítlak konektoru?

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2553350

Tomáš Kubec
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Kubec » úte 11. úno 2014 10:56:08

To záleží jak u koho. Musí se to zkusit.

M123456789M
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG G4

Příspěvek od M123456789M » úte 18. bře 2014 22:05:54

Tady je problém fotoaparátu
Spoiler:
Obrázek
Pomůže pouze výměna desky. Vyměněno hodně desek s tímto problémem.
Žádný telefon se již nevrátil s problémem fotoaparátu.
Jenom aby jste zbytečně neztráceli čas laborováním.
Výměnou fotoaparátu nebo jiný zásah, když pomůže, tak jenom dočasně.

EDIT by jumbo78:
Obrázky prosím vkládej do spoileru! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!

Ladin46
Nové Androidě

Příspěvek od Ladin46 » čtv 28. srp 2014 16:13:23

Dobrý den, tak jsem si taky pořídil THL W100 starší kus. Cca rok starý, po týdnu stejná závada, jako popisováno tady na foru. Jako závada hardware se mi to nezdálo, tak jsem zkusil přes "System Info Droid" zjistit něco o foťáku a ouha. Nenalezaena, co je ale zajímavé, tak ani přední, také přestal fungovat i "torch" baterka, čili ovládání zadní led, z čehož jsem laicky usoudil, že asi nepůjde o hardware. Neodešly by přeci hardwarově obě i led dioda.. Restarty, tovární nastavení pomohly také jen jednou a pak už nic. Tak jsem koukal i na problémy z odkazu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2553350 od "marthasse" a zkusil jsem dle Junior Member "I also have the same problme. with my thl w200.
Today i install the app cameraMX and after reboot the camera back to work. I also glad if you uploud some photo" nainstalovat CameruMX, pak jsem restartoval mobil. Před přihlášením k SIM jsem hned spustil foťák a běží, stále běží ... ;-) Možná popisuji zkomoleně, ale snad se to někomu taky už povede, jako mně. Díky za vše tady na foru. Jinak Firmware mám asi starší, Thl.W100.130819.JBV2.QHD.EN.COM.V01.8P32_V01_MT6589

william_cz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG GT540 a THL W100

Příspěvek od william_cz » sob 14. úno 2015 18:42:56

Osobně radím rozdělání telefonu a znovu zacvaknutí kabelu k fotoaparátu. Pak restart a mělo by to fungovat, aspoň já sem to dělal už aspoň 3x a vždy v pohodě zas na nějakou chvilku... :-)

Immortel
Bludišták Žvejk / málem troll
Reputace: 5
Mobil 2 / ROM: ASUS Zenfone 2 (2/16)
Rom: CM13

Příspěvek od Immortel » úte 26. kvě 2015 19:02:31

Tuhle vadu na W100 mám již skoro rok a tak nějak jsem to už vzdal.
Objevila se tak půl roku od koupi a většinou stačilo telefon restartovat. Později jsem k tomu přidal i tlak prstem na místo pod objektivem.
Jednou jsem zkoušel telefon rozebrat ale sekl jsem se snad v poslední části. Jestli si to dobře pamatuji, nějak se tam sundavá pak ještě nějaký kryt a pak bych se měl dostak přímo ke kameře (nebo k tomu chipu, na který se měl dát papírek).
Neměl by někdo fotonávod s rozebráním? Zkusil bych vše asi.
Ale nejspíš budu kupovat nový phoun...

william_cz
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG GT540 a THL W100

Příspěvek od william_cz » ned 07. čer 2015 14:11:52

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=4zyU9Qagyq0
Tady je rozborka telefonu...

petrik
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 5
Rom: MIUI 10

Příspěvek od petrik » sob 13. čer 2015 14:52:36

Řešil někdo na tomto telefonu výměnu kamery?Jde mi o to,jestli to pomohlo.Teď to řeším s telefonem manželky. 1 a 1/2 roku v pohodě,pak jsem udělal factory reset a od té doby to bylo s kamerou špatné.Zkoušel jsem přitlačit konektor kamery ,fix oprávnění a dnes už nejede vůbec.Tak nevím jestli zkoušet opravit nebo koupit rovnou nový foun.Díky za reakce

Rudolfiv
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Lenovo a760

Příspěvek od Rudolfiv » sob 16. dub 2016 22:30:19

Pěkný den, asi je to už dost pozdě, ale k problému. THL W100 máme doma z druhé ruky a foťák psal ty nesmysly taky. Zkusil jsem návod s vyčištěním konektorů a ono to pomohlo, na chvilku. Druhý den jsem zkusil vložit kousek papírku, nepomohlo, tak jsem znova čistil špičkou nožíku, zase na chvilku pomohlo. Různě jsem už pak přeinstalovával romky a jedna - Miui - má na Needrom.com i jako přílohu fix camera, taky nepomohlo. Můj poslední pokus bylo - VLOŽIT VĚTŠÍ KUS PAPÍRKU - ustřihl jsem asi sedmicentimetrový pásek o šířce konektoru kamerky, poskládal ho tak, že nebyl větší než konektor, aby nezasahoval do diody a položil jsem ho spíš blíž ke kamerce - protože při každém mém otevření mobilu se mi zdálo, že je ten konektor trošku vypadený. No a ejhle, foťák funguje!!! Díky za pozornost

Odpovědět

Zpět na „THL W100 - obecná diskuze“