Poptávka po vývojáříchAppka - offline formulář, tvorba datamatrix štítku, POS tisk

Hledáte schopné vývojáře pro svůj projekt? Pak právě tady je to pravé místo pro Vás. :)

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Juhele
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 05. dub 2012 8:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

Appka - offline formulář, tvorba datamatrix štítku, POS tisk

Příspěvek od Juhele »

Ahojky,
hledáme vývojáře na aplikaci na tisk štítků do terénu pro telefony a tablety s Androidem. Aplikaci bude tvořit něco jako offline formulář (textová pole, checkboxy a výběry z možností - vstupní data pochopitelně dodáme např. v Excelu).

Aplikace musí být schopna používat GPS, při spuštění si kdyžtak říct o její spuštění a posléze automaticky načíst čas a souřadnice do formuláře.

Uživatel vyplní formulář z vestavěné databáze možností, některá data vepíše ručně přes textová pole. Po dokončení formuláře aplikace vygeneruje štítek se strojově čitelném kódem (nejspíš Data Matrix ISO 16022) a textovým popisem (pro snazší identifikaci štítku obsluhou) – tento štítek se použije pro tisk a zároveň se uloží do paměti telefonu jako obrázek a i jako strojově čitelný textový soubor - třeba CSV.

Aktuálně máme pro tyto účely k dispozici telefon Samsung Galaxy Xcover II S7710 (kvůli odolnosti). Aplikace tedy musí být schopna běžet na něm (rozlišení apod) a na Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) bez potřeby rootu nebo custom ROM kvůli záruce, s tím, že do budoucna lze předpokládat i zařízení s novějším androidem.

Tiskárna bude přenosná Bluetooth, typu POS - např. Epson TM-P20 Series, takže se s ní aplikace musí umět "domluvit".

Co se designu týče, tak spíše nechci material design a preferuju ryze účelový design - pokud možno co nejvíce kontrastní a s velkými tučnými fonty a intuitivním rozvržením.

Instalace nesmí být složitější než u běžných aplikací pro Android, aby bylo možné v případě nutnosti rychle ji nainstalovat na více zařízení a používat je dle potřeby - tj. žádný licenční klíč. Aplikace nebude na Google Play, jde o ryze účelovku pro jednu instituci.

kdyžtak mi dejte vědět a ideálně třeba do PM i představu, kolik byste si za to tak celkově představovali peněz

dík :-)
Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II
Uživatelský avatar
Juhele
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 05. dub 2012 8:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

Re: Appka - offline formulář, tvorba datamatrix štítku, POS tisk

Příspěvek od Juhele »

Zdravím všechny zájemce,
dnes se mi konečně podařilo osobně zastihnout kolegyni co to má na starosti (já tam figuruju jen jako "technický konzultant" :DD ). Říkala, že tam bylo notné zdržení, ale že to zas jede a slibovala mi, že během měsíce tohle přijde na řadu, tak doufám, že se povede.

Jsem každopádně rád, že je zájem a doufám, že to konečně přesuneme do oficiální roviny.
Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II
Uživatelský avatar
Juhele
Stálý androiďák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 05. dub 2012 8:06:04
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II N7100
Rom: 4.4.4 Eclipse v8

Re: Appka - offline formulář, tvorba datamatrix štítku, POS tisk

Příspěvek od Juhele »

Ahoj,
omlouvám se, že jsem tu některé ochotné jedince připravil zbytečně o čas - v projektu funguji spíš jako technický konzultant a věci financování apod. se řeší beze mne a občas se o změnách strategie a dalších rozhodnutích dozvím až později...

Výsledek je ten, že dodavatele vybrali s ohledem na další návaznosti na technologie - nemůžu uvádět detaily...

Dostal jsem nicméně podrobný návrh a tam mne zarazilo pár věcí:

- dodavatel se cuká ohledně požadované kompatibility s Androidem 4.2 kvůli stále používaným telefonům Xcover2, které fungují a dokud se nerozbijí, není důvod je nahrazovat (stejně jako fakt, že se dají využít smartphony výkonem nedostačující na aktuální potřeby a aplikace). Oni to chtějí udělat až od Androidu 5.0

Může mi někdo říct, o kolik je složitější aplikaci udělat s ohledem na kompatibilitu se starým systémem? Chápu, že u her, videa, webu apod. jsou nové technologie, velká náročnost apod. takže i nutnost optimalizace.

V tomto případě, ale nemůže být appka nijak náročná na výkon, GUI může být "hnusné" - výslovně nechceme Material Design. Je tam nějaký problém s ovládáním té POS tiskárny? Nebo se až tak liší GUI knihovny? Nebo appka pro starý systém nemůže fungovat na Androidu 5 a 6? Anebo se jen vývojářům nechce pracovat se starým SDK, které k tomu asi potřebují a je pro ně pohodlné to udělat v novém, kde je od 5ky výš?

Stačí mi jednoduchá odpověď, já to programovat nebudu :-)

díky

PS: Kámoš třeba říkal, že takový MortPlayer třeba není udržovaný už 3 roky a přitom stále funguje.
Philips Fizz > Philips Diga > Sony CMD C-1 > Sony Ericsson K-300i > SE Xperia Pro > Samsung Galaxy Note II
Odpovědět

Zpět na „Poptávka po vývojářích“