Aréna telefonůHonor 8X x Huawei Nova 3 x Xiaomi Mi 8 Lite

Moderátor: Mirda86

Pravidla fóra
Před založením nového tématu s dotazem na výběr telefonu si, prosím, přečtěte toto téma a dotaz vložte dle uvedené šablony. Ostatní Vám budou moci lépe poradit. :)
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Evice21
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG G4

Honor 8X x Huawei Nova 3 x Xiaomi Mi 8 Lite

Příspěvek od Evice21 » úte 29. led 2019 14:15:05

Ahoj, prosím o radu, co se týče výběru nového telefonu, ten starý (LG G4) mi malý minulý týden vykoupal ve dřezu. Sice funguje, ale problikává displej a je otázka času, kdy dobliká :)

Přemýšlím o Honoru 8X, Huawei Nova 3 nebo Xiaomi Mi 8 Lite. Nejvíce mi záleží na fotkách, netahám sebou vůbec foťák, ale dítě, takže je pro mě nejjednodušší vytáhnout telefon a blejsknout dítě.

Díky za rady, případně jiné tipy.

kluzo
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Honor 8X 4GB/128GB / Nova Prime launcher
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Ascend P7

Re: Honor 8X x Huawei Nova 3 x Xiaomi Mi 8 Lite

Příspěvek od kluzo » pát 01. úno 2019 13:18:07

Ahoj, právě jsem byl před stejným dilematem, akorát mi odešla grafika na G3. Vybíral jsem ze stejných mobilů jako ty, ještě jsem měl ve výběru Nokii 7 plus. Nakonec jsem se po prostudování všech recenzí a shlédnutí všech možných videí rozhodl pro Honor 8x. Zrovna dnes mi ho mají přivézt (doufám). Sehnal jsem jej přes heureka.cz tady: https://www.mobiltel.cz/honor-8x-4gb-12 ... black.html Ve 128GB verzi za necelých 7.000. Kdybych nechtěl NFC, a kdyby mi byl šumák vzhled, tak bych šel asi do toho Xiaomi, ale protože není, zvolil jsem Honor.

Pokud máš silné nervy, tak mrkni na test výdrže toho Honoru :-D

Autor tohoto vlákna
Evice21
Nové Androidě

Příspěvek od Evice21 » pát 01. úno 2019 13:27:42

tak mi pak řekni jak je to s fotkama, kdysi ve svý slávě jsem měla galaxy s2, ten měl fotky ze všech mobilů, co jsem po něm měla nejlepší. Jde mi o to aby mělo rychlý ostření už jenom kvůli rychlopohybům neposednýho dítěte.

kluzo
Stálý androiďák

Příspěvek od kluzo » pát 01. úno 2019 14:04:21

Já byl spokojený i s fotkama z G3 (to byl zas můj dosud nejlepší fotomobil). Ono je to i o aplikaci, kterou na fotky používáš. Já na G3 používal tuhle https://play.google.com/store/apps/deta ... mera&hl=cs, protože ta vestavěná nic neuměla, ale na tom Honoru to vypadá, že vestavěná apka toho už umí hodně. Na internetu je hodně srovnávacích fotek i z toho Honoru 8X. Tady porovnávají přímo ten Honor s tím Xiaomi co se týká fotek a videa https://smartmania.cz/fotoduel-honor-8x ... mi-8-lite/. I když většinou vychází ten Xiaomi lépe, tak u některých fotek uvádějí u Xiaomi jako výhodu viditelné detaily, ale ono jsou ty fotky docela dost softwarově přeostřené a je to vidět i na tom bokehu (rozmazané pozadí), které je z toho Xiaomi takové nehezké "neklidné" a tahá nepříjemně oči. Hodně je to vidět na tom hnědém listu. Honor kreslí do měkka, což tady uvádějí jako ztrátu detailů a je to blbost. Měkká kresba nemá se ztrátou detailů nic společného. Takže co do kvality fotek se mi v přímém srovnání většinou líbí více Xiaomi, ale ne vždy co uvádějí v tom testu. Ale dovolím si tvrdit, že v mém případě k přímému srovnání nebude nikdy docházet a oči si při prohlížení fotek na měkkou kresbu rychle zvyknou a nebude to nevýhoda, ale naopak výhoda. K rychlosti se budu moct vyjádřit až posléze (za cca 1/2 hod. mi ho přiveze DPD) :-) Video je kvůli stabilizaci lepší jednoznačně u toho Xiaomi, ale to mi až tak nevadí a video se dá stabilizovat softwarově i v postprocesu, ale to využívat nebudu, videa točím jen sporadicky a nic důležitého. Na rychlost a kvalitu mám zrcadlovku ( Pentax K-5 II ) :-)

P.S. Tak první zkoušky rychlosti vypadají hodně slibně. Prakticky fotí ihned. Zatím vyzkoušeno jen tak narychlo pár cvaky v kanceláři.

kluzo
Stálý androiďák

Příspěvek od kluzo » pát 08. úno 2019 14:27:07

Autor tohoto vlákna
Evice21
Nové Androidě

Příspěvek od Evice21 » pát 08. úno 2019 15:59:47

Fotky jsou super... Já nakonec koupila Huawei p20. Zatím jsem spokojená. Mám ho 2 dny musím ho pořádně vyzkoušet.

CyberDeath
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 8
Mobil 2 / ROM: Zenwatch 3
Tablet: Acer Aspire switch 12 Win10

Příspěvek od CyberDeath » stř 20. úno 2019 1:05:32

Z tohoto výběru novu 3 , má nejlepší fotak.

Odpovědět

Zpět na „Aréna telefonů“